Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Vse o T-2 IP televiziji
Mihha88
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 09:30
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a Mihha88 » 5. Feb 2010 ob 09:43

Zanima me, ali je možno IPTV signal in internet signal združiti na en UTP kabel, ki prenese signal v drugi prostor in tam razdeliti spet na dva UTP, en za internet in drugi za STB? ... Problem imam namreč v temu, da imam samo po en UTP kabel iz vozlišča v vsako sobo, pa nimam res prostora, da bi vlekel še drugega, ker bi rad imel tako net kot IPTV :cry:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 5. Feb 2010 ob 09:45

Možno je vendar odvisno, ali boš imel storitve T-2 preko optike, ali preko parice(VDSL),
lahko me kontaktiraš na privat(ZS) in mi poveš za akter naslov se gre in ti bom vse natanko razložil.
lp

Uporabniški avatar
pumaxx
Faca
Prispevkov: 156
Pridružen: 27. Sep 2007 ob 14:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL+Tel

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a pumaxx » 5. Feb 2010 ob 10:02

Saj lahko kar tu razložiš če je mogoče, ker imam sam isti problem. V prostoru kjer ima hčerka računalnik bi rada imela tudi TV in bi ji dal moj amino. Problem pa je ker smo na VDSL1.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 5. Feb 2010 ob 10:17

Torej glede na naslov bi res prišel na VDSL,
za to bi potreboval vsaj kabel od Telekoma(ni nujno da je aktiven),

oddljen si 500m od kolokacije kar pomeni, da bi prišel na VDSL1, za to bi potreboval 2 kabla ne bi šlo po enem,
zadeva bi načeloma delovala pri VDSL2 in optiki,
pa tudi če bi bil na VDSL2 bi ti svetoval posebej kable, ker bi bila velika verjetnost, da bi imel težave s kockanjem na TVju,
torej svetujem 2 kabla oz. za vsako končno točko enga.


To je kopija česar sem napisal.
lp
roby

Uporabniški avatar
mirkotra
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 26. Jun 2006 ob 17:56
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Žiri

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a mirkotra » 5. Feb 2010 ob 10:42

Mihha88 napisal/-a:Zanima me, ali je možno IPTV signal in internet signal združiti na en UTP kabel, ki prenese signal v drugi prostor in tam razdeliti spet na dva UTP, en za internet in drugi za STB? ... Problem imam namreč v temu, da imam samo po en UTP kabel iz vozlišča v vsako sobo, pa nimam res prostora, da bi vlekel še drugega, ker bi rad imel tako net kot IPTV :cry:
Po moje si tole mislil http://www.cabling-design.com/reference ... plit.shtml

LP
Mirko
Slika

Mihha88
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 09:30
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a Mihha88 » 12. Feb 2010 ob 21:40

Še ena rešitev, za tiste, ki imajo samo en UTP kabel. Če vam je dovolj 100 MB prenos (in večinoma mislim da je) se lahko en kabel razdeli na dva vtiča na obeh koncih kabla - v vsakega date po 4 žičke in bi moralo delati. 8 žičk je namreč potrebnih samo za giga omrežje, za 100 MB pa so dovolj 4.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a obi » 13. Feb 2010 ob 00:08

Načeloma je tvoja trditev pravilna vendar je potrebno paziti da na konceh ne razviješ preveč žičk narazn ker potem zna TV kockat, vrjem testirano.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Mihha88
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 09:30
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a Mihha88 » 14. Feb 2010 ob 20:11

Ja, moram priznati, da sem na koncu tudi jaz potegnil še en UTP, ker sem za to možnost zvedel šele kasneje, tako da ne morem reči kako bi delovalo z enim kablom... če si pa testiral pa zna biti res, tko da je to verjetno bolj rešitev v sili če maš mal sreče, da ti rata pravilno povezat :)

Uporabniški avatar
Zico4
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 23:45
T-2: Že imam
Paket: T-2 (T-1) optika

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a Zico4 » 14. Feb 2010 ob 22:13

mirkotra napisal/-a:
Mihha88 napisal/-a:Zanima me, ali je možno IPTV signal in internet signal združiti na en UTP kabel, ki prenese signal v drugi prostor in tam razdeliti spet na dva UTP, en za internet in drugi za STB? ... Problem imam namreč v temu, da imam samo po en UTP kabel iz vozlišča v vsako sobo, pa nimam res prostora, da bi vlekel še drugega, ker bi rad imel tako net kot IPTV :cry:
Po moje si tole mislil http://www.cabling-design.com/reference ... plit.shtml

LP
Mirko
Zelo zanimivo!

Mihha88
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 09:30
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a Mihha88 » 14. Feb 2010 ob 22:49

Ja, kot rečeno, edina omejitev, ki sem jo našel s tako povezavo je padec nominalne hitrosti prenosa... Sam kot obi pravi, zgleda ni 100 % da bo delao, pol pa zna bit problem, da ko maš kocke nikoli ne veš, če je kriv T2 ali kabli... sicer pa če komu rata brezhibno delujoča verzija naj javi.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 15. Feb 2010 ob 08:48

Jaz imam tako povezano že od začetka, pa ni nobenih težav. Okoli 12m kabla. Zdaj bom sicer raje šel na vlane ker bom nadgradil na giga ;-)
Slika Optika od 30.5.2008

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 7. Mar 2010 ob 21:12

Jaz imam zvezano takole: internetni port iz modema v router (WAN port), IPTV port pa iz modema v enega od ostalih portov. Ker imam v TV kotičku (do katerega vodi samo en kabel) STB in Xtreamerja, imam tam še en switch in vse deluje brez problemov. Na routerju imam izklopljen DHCP (ker se baje "tepe" z IPTV), zato sem IP na vseh priklopljenih mašinah nastavil ročno. Net in IPTV delujeta zaenkrat brez problemov. Je pa res, da sem pred časom ta setup testiral na starem routerju, ki očitno ni najbolje prenašal multicasta, zato je bila zadeva nestabilna. Trenutno uporabljam Buffalo WZR-HP-G300NH.

Si bom ob tej priložnosti še malo "izposodil" tole temo... IPTV bi rad uporabljal tudi preko wirelessa - trenutno sicer dela, ampak samo v neposredni bližini routerja; čim se router in laptop ne vidita več, se začne kockanje. Videl sem, da je moj router pred kratkim dobil podporo dd-wrt firmwarea - ali se da z njim skonfigurirati, da router preverja, če so multicast paketi pri gledanju IPTV prišli "zdravi" do sprejemnika?

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 7. Mar 2010 ob 22:34

S tem si naredil en lep security risk, ampak tole pišem že ene 1000. in ne bom več dolgo :D
Slika Optika od 30.5.2008

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 7. Mar 2010 ob 23:13

Hvala za opozorilo... nisem si mislil, da je na T2 to tako "češko" narejeno. Normalno bi moral v tem primeru T2 blokirati ves promet (razen TV, seveda). Verjetno nikomur ni v interesu, da ima položene dvojne kable - takih primerov pa je sigurno kar precej, saj je danes v navadi, da se npr: otroku v sobo pripelje tako TV kot net... in dvomim, da se je pri gradnji vleklo po 2 kabla v vsako sobo. Ne vem kaj ponavadi T2 tehniki svetujejo strankam v zvezi s tem. Ali je kakšen tehnološko objektiven razlog, da se TV porta na modemu ne da "scenzurirati" v centrali? Je bilo s strani T2 že podano kakšno stališče v zvezi s tem?

No, če ne bo šlo drugače, bom poskusil s predlagano vezavo, da dobim iz enega kabla 2... ampak to dojemam zgolj kot nek workaround oz. manjše zlo v primerjavi s tem, da svojo lokalno mrežo shaream celemu T2 omrežju. Seveda pa bi še vedno raje videl, da pri T2 malo bolj zavarujejo TV port.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Prenos IPTV in Internet signala na enem UTP

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 8. Mar 2010 ob 11:43

Razdelitev kabla ali pa VLANi, s tem se da lepo rešit vse težave. Sploh zdaj ko se za spodoben denar dobi giga routerčke... :D
Slika Optika od 30.5.2008

Odgovori