Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Vse o T-2 IP televiziji
t2jevc
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Jun 2009 ob 09:26
T-2: Že imam

Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a t2jevc » 14. Apr 2010 ob 17:52

Torej sem uporabnik interneta in telefona na t-2-ju,tv ima pa na Lastovki ki je bolj za stare mame,zato me zanima ali bi vseeno lahko imel tv,ker drugače bom moral na Siol :oops:

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a The Menace » 14. Apr 2010 ob 18:06

Potrebnih je nekje 7 mega linije. pokliči na 059000002, pa naj ti pogledajo koliko se ti modem poveže.
"Kako je lepo biti glup "

t2jevc
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Jun 2009 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a t2jevc » 14. Apr 2010 ob 18:34

Tam nekje ga imam samo kaj pa potem ko za internet ne bo ostalo nič placa al kako je to?

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a The Menace » 14. Apr 2010 ob 18:45

Samo za TV rabiš nekje 7 mega potem pa + internet....Saj pravim, pokliči na HD in povprašaj koliko se ti poveže modem, pa če je bolju bogo naj pogledajo če se da še kaj narediti.
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a obi » 14. Apr 2010 ob 20:10

daj me kontaktiraj z kontaktnimi podatki na ZS pa ti bom povedal iz prve roke kaj se da in kaj ne :D
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a RobertM » 14. Apr 2010 ob 20:15

The Menace napisal/-a:Potrebnih je nekje 7 mega linije. pokliči na 059000002, pa naj ti pogledajo koliko se ti modem poveže.
Ja- in potem bo lepo uzival v kockah :jao:
Vsaj stabilnih 8 mega in ob gledanju TV brez interneta :namrec:

Na 8 mega imam dva uporabnika v Idriji z dvema TV + 1/256 - seveda cez dan gledajo Tv v dnevni ki ga zvecer izklopijo in gledajo v sobi 8)
Ko sem mu ob eni od prekinitev omenil, da bi moral odjaviti eno TV je bil odgovor " Ne diraj !!!" :hudicek:
Pa sem ga povprasal, kako se zmenijo ce je futzbal in zena hoce gledat "limonade" pa " Zena nema prava na glasanju " :hudicek:

EDIt: se je ze OBI javil, da pogleda linijo ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a The Menace » 14. Apr 2010 ob 21:32

Rekel sem nekje 7 mega, za razne otv valentinote,pinke ipd. je verjetno potrebno dosti manje,kot za nekatere druge malo več, mar ne? :mrgreen:
"Kako je lepo biti glup "

t2jevc
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Jun 2009 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a t2jevc » 15. Apr 2010 ob 07:18

RobertM napisal/-a:
The Menace napisal/-a:Potrebnih je nekje 7 mega linije. pokliči na 059000002, pa naj ti pogledajo koliko se ti modem poveže.
Ja- in potem bo lepo uzival v kockah :jao:
Vsaj stabilnih 8 mega in ob gledanju TV brez interneta :namrec:

Na 8 mega imam dva uporabnika v Idriji z dvema TV + 1/256 - seveda cez dan gledajo Tv v dnevni ki ga zvecer izklopijo in gledajo v sobi 8)
Ko sem mu ob eni od prekinitev omenil, da bi moral odjaviti eno TV je bil odgovor " Ne diraj !!!" :hudicek:
Pa sem ga povprasal, kako se zmenijo ce je futzbal in zena hoce gledat "limonade" pa " Zena nema prava na glasanju " :hudicek:

EDIt: se je ze OBI javil, da pogleda linijo ;-)
V okilici Idrije (zelo blizu) poznam človeka ki sploh ne mora dobiti interneta v današnjih časih !

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a obi » 15. Apr 2010 ob 09:58

Sem ti že odgovoril na ZS
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a kekoke » 15. Apr 2010 ob 11:02

Na forumih je je zelo neprijetno brat "Imaš sporočilo na zasebno", sploh če za to ni nobenega pametnega razloga. Ker tako znova in znova ista vprašanja padajo. Res da je to najbolj zanimivo vprašanje za potencialne naročnike ampak dal bi se povsem korektno iz dosedaj napisanega povedat za vse primere in dat v lepljivo temo. Jaz pravim da je spodnja meja med 10-12M max sinhronizacije, odvisno od občutljivosti uporabnika in bakra.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

qstraza
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 2. Mar 2009 ob 20:54
T-2: Že imam
Paket: 100/100
Kontakt:

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a qstraza » 30. Maj 2010 ob 19:43

čisto odvisno od programa
SLO1: 5,6 mbit/s
info tv: 3,6 mbit/s
kanal a: 6,2 mbit/s
tv3: 4,4 mbit/s
info tv HD: 18,15 mbit/s

seveda zadeva ni konstantna, +-2mbit
Spletna orožarna -> http://www.rojal.si
Laserske svetilke -> http://www.lasergenetics.eu/si
AirSoft Shop -> http://www.aftermathairsoft.eu/si

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 5. Jun 2010 ob 21:33

Testna sinhronizacija s centralo pri meni je cca 45M. Trenutno uporabljam brezčasni VDSL (skupno ccc. 20M). Študiram, da bi šel na HD TV (skupno bi bilo cca. 33M). Rezerve do 45 je 12M. Napeljava do centrale je v dobrem stanju. Zanima me, ali bi začela slika kockati, oziroma ali bi se začela povezava sesuvati ? Zadeva bi bila kar "našpnana". Ali ima kdo izkušnje ? Znanec, ki stanuje, cca. 100 m od centrale, na gasilskem domu pa so antene od treh mobilnih ponudnikov, motijo tako močno signal, da ni mogel imeti HD TV (venomer je kockalo). Ker vse sorta vpliva na signal v vodnikih, me skrbi dvig hitrosti prenosa po vodnikih.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a Malkec » 6. Jun 2010 ob 11:34

V teoriji nebi smelo, v praksi pa je marsikdaj drugače. Predlagam da se poizkusi in se bo dejansko stanje videlo. Pomoje nebi smelo bit težav.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a peterp » 9. Dec 2010 ob 11:08

Iz prakse verjamem, da je za TV potrebnih cca. 8M. Že več kot eno leto nazaj sem spraševal, ali bo kdaj mogoče dobiti tudi TV streame, ki bodo dodatno kompresirani, podobno kot imajo to drugi ponudniki (Siol, Tuš, Amis). Takrat je navadni nimda zatrdil, da tega verjetno ne bo nikoli. Verjamem, da dodatni encoderji za MPEG4 stanejo, in da je potem potrebno encodirati cca. 200 programov, vse to pa dodatno pošiljati poleg obstoječih streamov v vse centrale. Encoderji stanejo. Prav tako dodatni streami stanejo. Kvaliteta MPEG4 stremov je jasno nižja od nekompresiranih MPEG2 streamov. Vse to je res. Vendar po drugi strani je dejstvo, da marsikdo ki je malce bolj oddaljen od centrale nima nobene možnosti za TV (sinhronizacija manj kot 7M), ali pa nima možnosti za 2xTV (14M) v primeru, če je v gospodinstvu še kakšna ženska ki ne more brez limonad ali pa moški, ki ne more brez nogometa - in v tem primeru je pač neizbežno, da obstaja možnost za 2xTV, da se potem lahko gleda dve različni stvari.
V praksi ima sestra podoben problem, trenutno je pa na siolu. Na Siolu se ji modem sinhronizira na 8,8MB in pravijo da to najvišja stabilna sinhronizacija. To jim verjamem, glede na to da je 2400m od centrale. Dejansko ima izgrajeno T-2 centralo, samo ne more zamenjati ponudnika, ker bi ji v najboljšem primeru delala samo ena televizija. Verjamem, da je kvaliteta Tv signala na T-2 boljša, ampak ona bi nujno potrebovala 2xTV, ker oče večinoma gleda samo šport, nje in otrok pa šport absolutno ne zanima. Preko antene lahko gleda še MUX-a in MUX-b, potem je pa že konec možnosti. Na 8,8M ji na siolu delujejo 3xTV (Siol komprimira TV signala okrog 2,7M). Skratka, v njemen primeru dejansko nima opcije za zamenja ponudnika, čeprav ima T-2 centralo pred nosom (ok, 2400m ni čisto pred nosom, je pa blizu). Vse kar hočem reči je, če T-2 preživi tole krizno leto, naj malo premislijo o dodatni ponudbi mpeg4 streamov podobne velikosti kot siol/amis. kolikor vem, je uradno je max. oddaljenost od centrale 2500m. Na tej razdalji ima sestra sinhronizacijo 8,8M na siolu, ne dvomimi da bi bila na T-2 kaj manjša. Ampak 8,8M je ogromno, na takšni parici bi bila lahko oddaljena še kakšnih 1000m več, pa bi še zmeraj imela na siolu možnost za TV. Ker na siolu je potrebna sinhronizacija za TV recimo 3,7M (2,7M za TV in 1M za internet). Dolgoročna ideja bi bila, da T-2 lahko svojim uporabnikom ponudi vsaj toliko kot Siol. Uporabniki bodo potem že sami izbirali, ali bodo gledali boljšo kvaliteto v MPEG2 ali slabšo kvaliteto v MPEG4 a z nižjim prenosom podatkov. Skratka, mislimo na vse tiste ki so od centrale dlje kot npr. 2500m. T-2 verjetno ima podatke o tem, koliko ljudi je izpolnilo prijavnico za preklop, pa so morda preveč oddaljeni od centrale. Vsi verjetno niso niti oddali prijavnice... vprašanje je tudi, ali obstajajo statistični podatki o tem, kako oddaljeni so ljudje od svojih central, oz. kakšen je delež tistih, ki so npr. oddaljeni od centrale več kot 3000m (to je tistim, ki bi jim nižji bitrate TV kanalov bistveno olajšal prehod na T-2). Jaz verjamem, da pri oddaljenosti 2400m in pri sinhronizaciji 8,8M na Siolu nima kaj iskati pri T-2, če želi imeti 2xTV. Ker je skoraj nemogoče, da bi se modem sinhoniziral na cca. 15M, kar je na T-2 minimum za 2xTV. Sestra ima v bližini delujočo T-2 centralo (oddaljenost 2400m), ampak kaj ji to pomaga, ker je predpogoj za menjavo ponudnika 2xTV, tega pa pri T-2 ne more imeti z obstoječimi streami. Ne vem, koliko je še takšnih interesentov, ki zaradi takšnih okoliščin sprejema TV signala enostavno ne morejo zamenjati ponudnika (samo internet + telefon dejansko ni problem, problem je izključno TV). Res bi bilo zanimivo, če bi se dalo izvedeti kolikšen je delež telefonskih uporabnikov z razdaljo od centrale več kot npr. 2000m. Zagotovo je delež ljudi v mestih z manjšo razdaljo večji, ampak oni imajo dostikrat možnost tudi optike, tako da se skoraj ne šteje. Bolj je problem podeželje, kakšen je delež bolj oddaljenih prebivalcev tam. Verjamem, da je to dodatno delo in denar, ki ga dandanes nima noben. Morda se tudi ne izplača, kaj pa vem... ampak siolu se očitno splača. Je pa res, do oni pravzaprav nikdar niso imeli originalnega strema za TV, vedno so nekaj dodatno komprimirali, tako na mpeg2 kot na mpreg4. Ideja pač, za razmislek za v prihodnje... vsaj če bomo takrat še vsi živi in zdravi, kar se pa še ne ve :?

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Koliko je potrebna min. povezava za iptv

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 9. Dec 2010 ob 12:04

Nisem bral vsega (sori), k mislm, da sm takoj dojel bistvo. :roll:
Ja, tut v smer (opcijske) kompresije se razmišlja, ker je smiselno sploh, če je edina alternativa, da uporabnik ne more imet TVja.
:rtmT2:

Odgovori