Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Vse o T-2 IP televiziji
ivank
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 12:19
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a ivank » 6. Jun 2010 ob 00:41

Vseeno preveri če je zraven(HDMI kabel), ker pri meni ni bil :)
Dobr da sem se spomnil v poslovalnici in pogledal. Pol mi je scart vzela in dala HDMI :)

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 6. Jun 2010 ob 20:29

Hja fino bi blo, če bi lahko tud naročniki SD paketov dobili ropotulco s HDMI priključkom, glede na to da ima vedno več naročnikov LCD televizorje. Kvaliteta se pozna, sploh na večjih televizorjih.
Torej T-2jevci, tole je v razmislek.
Slika

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a d_g » 7. Jun 2010 ob 09:24

ivank napisal/-a:Vseeno preveri če je zraven(HDMI kabel), ker pri meni ni bil :)
Dobr da sem se spomnil v poslovalnici in pogledal. Pol mi je scart vzela in dala HDMI :)
No pri meni sta bila v kompletu motorole 1003 oba: tako SCART hot HDMI kabel (na sliki še v vrečki).
Motorola VIP 1003 pribor.jpg
Motorola VIP 1003 pribor.jpg (31.57 KiB) Pogledano 13794 krat

platar
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 20. Apr 2010 ob 09:41
T-2: Že imam

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a platar » 7. Jun 2010 ob 14:01

Saj T2 niti ne komplicira pri zamenjavi SD za HD, pošlješ jim pač dopis da rabiš hdmi priključek in to je to, meni so tako zamenjali oba ne glede nato da po zagotovilih monterja ne bosta hkrati delovala HD programa na obeh tv-jih.
Po kasnejšem testu pa se je zgodilo tudi to, da sem na obeh hkrati gledal HD kanal brez kockanja, je pa res da mora biti linija biti čista oziroma port resetiran.
Sem pa cca 600-700m od centrale.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Jun 2010 ob 00:12

Oh ja T2 še kako komplicira. Mene so lepo zavrnili čeprav bi HD lahko gledela brez problemov. Zavrnili so me za to, ker imam naročene dve televizije in če spremljam HD mora biti druga TV ugasnjena. Čeprav sem jim povedal, da je druga TV v spalnica pa mi vseeno niso hoteli dodeliti HD vmesnika.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a BOBI » 8. Jun 2010 ob 08:37

V primeru, da je cena vmesnikov za SD in HD že skoraj enaka, bi bilo res pametno premisliti in folku ponudit samo HD vmesnike. Problem je samo kaj bodo z starimi SD.

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a d_g » 8. Jun 2010 ob 22:56

Drži, ker bodo v prihodnje pač vsi (novi uporabniki) dobili takoimenovani HD vmesnik (drugih Motorola tako ali tako ne dela več, ker si ji ne izplača).
Zadnjič spremenil d_g, dne 9. Jun 2010 ob 23:41, skupaj popravljeno 2 krat.

gapaga
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 18. Avg 2008 ob 13:12
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a gapaga » 9. Jun 2010 ob 11:00

Pozdravljeni, torej tudi jas sem dobil težko pričakovano motorolo 1003 in jo nesrpno takoj priključil na plazmo prek HDMI-ja. Ampak potem šok. OK slo HD slika je zvok pa pride, ko pač pride in še takrat ga največkrat prekinja. Ga dam na zadnje mesto in grem opazovat dalje. V času poročil se na slo HD slika seveda zoža v smislu 4:3 in to mi spet ni všeč. Potem postanem pozoren na kakovost slike pri ostalih SD programih. S poizkušanjem in preklapljanjem in ponavljanjem ugotovim da je bila slika na stari motoroli 1510 in scart povezavi boljša. No ugotovitev velja za SD programe. HD so brezhibni ampak zvok na slo HD ne velja!. Potem sem priklopil na motorolo poleg HDMI kabla še scart in SD slika je na analognem vhodu boljša in tudi toplejša.

In kaj hočem povedati oz. vprašati? Namreč ali je sprejem SD signalov res boljši preko scarta, kakor pa prek HDMI-ja? Ali so moje ugotovitve pravilne? In kaj sem sploh pridobil z motorolo 1003 razen daljinca, katerega se da nastaviti za upravljanje drugih aparatov. Temu slednjemu dam kapo dol.

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a gr » 9. Jun 2010 ob 11:29

Upscale iz SD na HD naredi TV za 1000€ ponavadi boljše kot STB za 100€.

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a DragoG » 9. Jun 2010 ob 13:34

Ne vem,mi ni povsem jasno.Pri meni je slika preko HDMI boljša kot preko SCART-a,imam priklopljeno oboje.Tudi SLO HD deluje brezhibno.Imam pa Sony Z5500 in optiko.

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 9. Jun 2010 ob 14:20

gapaga napisal/-a:Pozdravljeni, torej tudi jas sem dobil težko pričakovano motorolo 1003 in jo nesrpno takoj priključil na plazmo prek HDMI-ja. Ampak potem šok. OK slo HD slika je zvok pa pride, ko pač pride in še takrat ga največkrat prekinja. Ga dam na zadnje mesto in grem opazovat dalje. V času poročil se na slo HD slika seveda zoža v smislu 4:3 in to mi spet ni všeč. Potem postanem pozoren na kakovost slike pri ostalih SD programih. S poizkušanjem in preklapljanjem in ponavljanjem ugotovim da je bila slika na stari motoroli 1510 in scart povezavi boljša. No ugotovitev velja za SD programe. HD so brezhibni ampak zvok na slo HD ne velja!. Potem sem priklopil na motorolo poleg HDMI kabla še scart in SD slika je na analognem vhodu boljša in tudi toplejša.

In kaj hočem povedati oz. vprašati? Namreč ali je sprejem SD signalov res boljši preko scarta, kakor pa prek HDMI-ja? Ali so moje ugotovitve pravilne? In kaj sem sploh pridobil z motorolo 1003 razen daljinca, katerega se da nastaviti za upravljanje drugih aparatov. Temu slednjemu dam kapo dol.
Poglej nastavitve slike na TV-ju za Scart in HDMI. Ponavadi ima vsak vhod svojo nastavitev.

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 9. Jun 2010 ob 17:00

Tudi meni se je zgodilo kot gapagi. HD kanali so zelo lepi, SD kanali pa so malce grši kot pri 1510 preko scarta. To se vidi predvsem na premikajočem tekstu, ki je moten oziroma utripa (npr. cena delnic na CNBC spodaj). Malo sem se že igral z nastavitvami od TVja, a nisem našel nič, kar bi izboljšalo zadevo. Kakšna ideja?
HulaHop naokrog!

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 9. Jun 2010 ob 21:05

3x že resetiral vmesnik 1003(hdmi)
Trenutno:
Slo 1, film, slika z s črnima roboma sp. in zg. nad zg. robom pa še bele črtice ki zelo motijo!
Slo 2, košarka, slika je 16:9, na zg. robu slike pa prav tako bele črtice, moteče!
Slo HD nima zvoka

Tolko sem zaenkrat opazil na novi hd motoroli.
Slika

l-note
Znanec
Prispevkov: 98
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: FTTH

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a l-note » 9. Jun 2010 ob 22:00

Slo 1, film, slika z s črnima roboma sp. in zg. nad zg. robom pa še bele črtice ki zelo motijo!
Za tole je kriv RTVSLO. Enako je tudi na drugih vmesnikih in na vlc.
Ostalo je pa očitno krivda nove Motorole.

gapaga
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 18. Avg 2008 ob 13:12
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Razlika med TV in HDTV vmesnikom

Odgovor Napisal/-a gapaga » 10. Jun 2010 ob 08:08

No včeraj sem se intenzivno ukvarjal z nastavitvami za HDMI vhod na TV-ju in prišel recimo do nekako ekvivalentne slike kakor je preko scart-a (govorim o SD signalih). Po pravici povedano sem od hdmi-ja le pričakoval nekaj več oz. vsaj za odtenek boljšo sliko! Hm še sedaj mi ni jasno ali so bila moja pričakovanja realna ali pa je enaka slika za SD kanale to to!?

In mogoče še koristen nasvet za lastnike Panasonic-ovih TV-jev:

- ker je novi vmesnik HDMI ga priključimo pač na HDMI vhod
- pri vklopu ga TV v osnovi ne zazna (postavi se na AV) in potrebna je ročna pomoč (izbira vhoda prek daljinca)
- oz obstaja način da uredite tudi to (navodila na linku) http://hubpages.com/hub/Hotel-Mode-Pana ... elevisions

Odgovori