3D prenosi

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a Jaka » 18. Maj 2010 ob 15:10

Ne. Potrebno je imeti 3D plasmo/lcd.

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 18. Maj 2010 ob 22:25

LexLuthor napisal/-a:
kokica2000 napisal/-a: LexLuthor, daj se malo umiri in počasi preberi vse moje poste v tej temi. :roll:
Sem prebral, zato sem pa tudi to napisal :mrgreen:
Daj se zmeni sam s sabo, prav. Najprej 12.5. komentiraš moj post, da se v bistvu z mano strinjaš:
pa saj o tem govorim tudi jaz
, nato te pa 17.5. prešine, da me je treba še malo žalit in na tisti isti moj post napišeš še en komentar, ki nima ne repa, ne glave:
jao jao, kok si pameten. Sploh veš, kaj je polarizacija??? Če govorimo o polarizacijski tehniki, to pomeni, da je svetloba leve slike polarizirana horizontalno, svetloba desne slike pa vertikalno. Očala zato vsebujejo polarizirana stekla, eno horizontalno in eno vertikalno. Princip malce spominja na barvno kodiranje. To imaš v Koloseju. Če gledaš brez očal, je vse malo zamazano.

3D televizorji pa imajo aktivna očala, ki izmenično fizično zatemnjujejo levo in desno oko v skladu s tem, katera slika se trenutno prikazuje na zaslonu - za levo ali za desno oko in to nima veze s polarizacijo.
Še enkrat: Nikoli nisem govoril o polarizacijski 3D tehniki, ampak sem morda res nekoliko dvoumno uporabil izraz "aktivna polarizacija" za LCD očala, ki jih dobiš s televizorjem. V očalih so namreč kristali (enako, kot v vsakem drugem LCD zaslonu), ki se pod napetostjo "obrnejo", tako, da ne prepuščajo svetlobe (in to naredijo vsaj 24 krat v sekundi). Od tod izraz "aktivna polarizacija". Seveda pa to nima nič skupnega s polarizacijskimi zasloni in pasivnimi polarizacijskimi očali.

crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a crunchy » 18. Maj 2010 ob 22:45

d_doktor napisal/-a:ka zdej, navadna papirnata očala iz harveya JA al NE? je že kdo to preveru, lahk poda 100% informacijo. Na navadnem LCD-ju seveda?
Seveda lahko za gledanje navadnih anaglifnih slik. Niso pa primerna za spremljanje 3D TV programov. Ce si zelis ogledati slike, pojdi na stran
http://dsc.ijs.si/3d/StereoSlike/Clani/
in klikni katerega od clanov ter nato v galeriji, ko kliknes na sliko, izberi opcijo "Half color". Seveda moras imeti instalirano javo.
Sedaj vidim, da nimajo vsi clani slike. No, nekateri pa jih vseeno imajo.

Nekaj informacij o stereoskopiji lahko dobis tudi tukaj:
http://dsc.ijs.si/3dweb/
Poglej na povezave ali pogosta vprasanja, itd.

Uporabniški avatar
d_doktor
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: timeless VDSL + HDTV
Kraj: Sevnica

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a d_doktor » 18. Maj 2010 ob 23:01

havala za info, tole je kr zanimivo blo za pregledat. CV bistvu pa me je zanimal če se da gledat kanale na T-2....
Glavn da mam boljš ...., kot pa sosed!

Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 18. Maj 2010 ob 23:25

Članek o tem, kako oddajajo novi 3D programi in zakaj ni imel T-2 nikakršnih težav z uvedbo le-teh: http://www.best-3dtvs.com/what-is-side-by-side-3d/.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a kitl » 18. Maj 2010 ob 23:32

Fantje ne sanite preveč pri vseh teh kanalih je znak (P), kar pomeni, da jih čez mesec dni ne boste več videli.
Slika


Lp, Kitl

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a paskob » 19. Maj 2010 ob 06:51

KITL!
Kaj pa če ne?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a kitl » 19. Maj 2010 ob 07:41

Do zdaj je bilo še vedno s temi kanali tako. Da, če so imeli (P) so bili odstranjeni in nejevolja uporabnikov je bila vedno velika. Upajmo, da tokrat ne bo tako.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Maj 2010 ob 07:46

Mogoče ne bo tako... bo pa sigurno potrebno dati 8€/program/mesec, pa še 3D TV kupit!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a paskob » 19. Maj 2010 ob 08:39

to veselje ne bo poceni

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a ally12 » 19. Maj 2010 ob 08:52

Čestitam za pridobitev in seveda za 1. mesto v Sloveniji v 3D ponudbi TV programov.

Žal pa je to zame samo krinka oz. pesek v oči. Na tem forumu ste T-2jevci ves čas zagovarjali filozofijo, da želite v preprost slovenski dom pripeljati kvalitetno TV ponudbo. Mislim, da ste svoj smisel izgubili, saj lahko trenutno 3D programe spremlja zelo majhna manjšina. Glavni vzrok - potrebno je veliko dodatne opreme. Bolje bi bilo, da bi izboljšali shemo klasičnih programov in pa HD TV. Ker pa to stane, ste se raje odločili za promocijsko varianto, ki je dejansko natega za nas uporabnike. Če pogledamo nazaj - prvi ste vklopili NASN (danes ESPN America), prvi ste vklopili Fox Crime in še nekatere druge programe in s tem želeli prevzeti prvo mesto v ponudbi kabelske in IP televizije; prvi ste vklopili HD TV. Ampak na obeh frontah vas je konkurenca dohitela in nekje tudi precej prehitela. Želje uporabnikov imate predstavljene tudi na forumu in še kje. In nisem prepričan, da je bila na vrhu želja ponudba 3D programov.

Še enkrat iskrene čestitke za pridobitev. Sam pa si bom drznil naslednjo primerjavo - kupim Scenica in gume ter feltne od Ferrarija. Kaj bom imel od tega?

P.S. Spet čakam hvalo- in slavospeve T-2jevcev na ta račun. Odgovorov na vprašanja o vzrokih napak (ki jih je kar dosti) in izboljšanju ponudbe za povprečne uporabnike pa ni. A ni prav to bil osnovni namen tega foruma? Pomoč uporabnikom?
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Maj 2010 ob 09:06

Se pridružujem mnenju predhodnika!

To je navaden bullshit!

Ko sem pred časom jamral, da bi lahko brezčasne hitrosti med VDSLjem in optiko izenačili, me je večina neuradnikov in nekateri forumaši izvižgali, da to ni pošteno do tistih, ki so na daljših razdaljah in nimajo višje sihronizacije. Nas, ki smo brezčasni in bližje centrali je sigurno za faktor 100 več, kot pa teh par buržujev, ki si je kupilo 3D opremo. To je sedaj po vašem cenjenem mnenju pa pošteno do vseh nas ostalih, da T-2 meče denar za nekaj, česar navadni smrtniki ne moremo spremljati. Bom zelo vesel komentarja tistih posameznikov, ki so takrat pljuvali čez mene!

T-2 je že večkrat dokazal, da jim ni toliko za zadovoljstvo uporabnikov, kot samo za merjenje moči in napihovanje.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 19. Maj 2010 ob 09:23

Kaj a te motijo ti 3D kanali ? Se je zvišala kaj cena zaradi njih ? res ne vem kaj mate zdaj spet za problemov :nevem:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a Malkec » 19. Maj 2010 ob 09:25

Pač Cobane se mora oglasit z komentarom, ki se ne navezuje na dano temo! Poklicna deformacija :nevem:

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: 3D prenosi

Odgovor Napisal/-a white » 19. Maj 2010 ob 09:28

Kaj ni za smrtnike, če si dost blizu centrale da maš lahko hdtv al pa na optiki boš pa dal tistih 1.5k za TV, sej dobiš na obroke.

Odgovori