kockanje, štekanje TV na optiki

Vse o T-2 IP televiziji
Brimbidi
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 24. Jun 2010 ob 13:36
T-2: Že imam
Paket: optika 100/10 + TV + tel

kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a Brimbidi » 24. Jun 2010 ob 14:18

Danes sem klical na xxxxxx02 ker mi šteka TV. Imam optiko 100/10 + TV (2 vmesnika) + telefon. Na T2 blackbox imam priklopljen ruter in WAP oba linksys. En kompjuter ma priklopljen direktno na ruter s kablom, ta drug pa je wireles se prav preko WAPa. Zakaj vse to pišem:

Prejšnjič so mi na tehnični pomoči povedali, da je možno, da imam virus na omrežju, lahko pa da šteka tudi zaradi vklopljenih BitTorrentov ipd. češ da je pomemben upload in da so ti programi zelo požrešni. Zadevo sem potestiral, izklopil oba računalnika, izklopil WAP in ruter in TV ni več štekal.

Danes se zadeva ponovi, oba kompa prižgana, WAP in ruter delata! Prižgem TV, šteka... izklopim stacionarni komp na kabel, ni spremembe, izklopim WAP (torej tudi komp na wireles) ni spremembe. Izkopim ruter in SPREMEMBA. neha štekat, čist! Opomba: priklopljen sem imel le ruter, brez Wapa vsi kompi ugasnjeni
Torej, mislim, da sem z izklapljanji izključil tudi možnost virusa na omrežju, razen če obstaja varianta da je ta nekak preskočil samo na ruter.

Kličem na XXXXX02 in dobim nekoga, ki je zgleda imel malo več pojma o teh zadevah in mi je lepo povedal:
Na optiki ne bi smelo bit variante da kaj jebe, ker naj bi bla dokaj brezhibna in omogočala dobre prenose, ne glede na Bittorente in viruse.... tudi če bi to imel, bi moralo vse delati brez štekanj. Omenil sem mu ruter varianto zato me je napotil na forume da naj tu pogledam če je kakšna informacija o tem. Opozoril pa me je še, naj po prnehanju gledanja TVja izklapljam Motorolo - receiver za TV, kar sam seveda ne delam in izklopim le TV.

Izklopil sem še motorolo, samo preko dalinjca ne iz elektrike! vklopil vse kompe ruter WAP skratka vse kar je lahko priklopljeno na omrežje. Zadeva dela brez štekanja!

Bom še testiral, kaj bo dogajal vam sporočim. Če pa ima kdo kakšne info glede zgoraj opisane zgodbe pa se priporočam!

Pa ne bit jezni na T2, men so parkrat že kar dobr pomagal. Lahko rečem, da se fantje trudjo, žal pa vsi delamo napake. Lahko rečem to da je t2 zame zaenkrat najboljši ponudnik. Probal sem Amis... štala, ne odzivni do konca, enkrat so mi mogl dat zarad reklamacije 3 mesce sve đabe - ker sem poizdil do konca in valda govoril z direktorjem oddelka, sprobal sem tud SIOL - te k**** sam računajo za nč! pa še šteka vse... drugih pa ne... upam da ne bo treba.

V glavnem nismo vsi za vse in tudi pri T2 ne vejo vsi vsega in je dobr da si tud sami mal pomagamo. Nova tehnologija, žal tudi nove komplikacije.

Lep pozdrav vsem.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a obi » 24. Jun 2010 ob 18:48

Emm mogoč banala zadeva a to ti že od začetka priklopa dela al to kr na enkrat recimo po nekaj časa.
Druga banalna zadeva kter ruter (vemo linksis, samo kter) in kter firmware je na njemu (ala tomato, ddwrt...)
daj mi podatke o uporabniku na ZS pa bom malo pogledal kaj se s tvojim portom v centrali dogaja...
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Brimbidi
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 24. Jun 2010 ob 13:36
T-2: Že imam
Paket: optika 100/10 + TV + tel

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a Brimbidi » 26. Jul 2010 ob 16:02

Ola,

Če prav pomislim, se mi zdi da od začetka ni štekal... mislim, da je začel zdele mal nagajat odkar imam ruter. Ruter je Linksys in ni skupaj z WAPom, ta je posebej škatla in je pravtako linksys!

Moje podatke ti še pošljem, pa če kaj najdeš se priporočam za pomoč- Hvala ti že vnaprej.

En lep pozdrav,

b.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a kekoke » 26. Jul 2010 ob 16:17

viewtopic.php?f=7&t=6239

Tole ti verjetno ne bo pomagalo, mogoče bo pa pomagalo, če bo kdo prebral, ki bo opazil vzorec in takih pisanj ne bo več treba pisat drugim uporabnikom.
Hvala neuradnikom za pomoč še v mojem imenu.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 26. Jul 2010 ob 21:54

Motorole ne priklapljaj na router ampak direktno na optični switch. Ni šans da router jebe optiko izven svoje domene!

Uporabniški avatar
Xandy
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 9. Jan 2007 ob 22:09
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10+2xTV+TEL.
Kraj: Kranjsterdam-edino prava....

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a Xandy » 11. Avg 2010 ob 12:34

Že od vsega začetka sem uporabnik T2 storitev a zadnje čase opažam da se pri vklopu torent programa pojavi kockanje na obeh tv-ih.Immam optiko 10/10 2x tv in 2x racunalnik
na enem tv-u je amino na drugem motorola vse smo že zresetiral tud racunalnika sem že sformatiral in vse na novo naložil .A pri vklopu torent programa(katerega koli ) ,tudi če dam cist na minimum tv začne kockati !?HAha sej vem boste rekli pa ne dol vlečt ,ja to popolnoma odpravi kockanje ;).
No mogoče še kakšen drug predlog :)

Pa lep pozdrav

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 11. Avg 2010 ob 12:37

A imaš router? če ne, poskusi router med optični switch in računalnika priklopit.

Em a preko računalnika tudi gledaš TV?

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a xtasy » 11. Avg 2010 ob 13:03

druga stvar: kako imaš vezane stvari? TVje direkt na switch ali prek routerja? + kateri OS uporabljaš? (vista zna delat probleme.)
in tretja stvar: kateri torrent odjemalec uporablaš? ker ena verzija utorrenta vem da je bila problematična.

Uporabniški avatar
Xandy
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 9. Jan 2007 ob 22:09
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10+2xTV+TEL.
Kraj: Kranjsterdam-edino prava....

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a Xandy » 11. Avg 2010 ob 13:12

Em ne vse je direkt na switch (tisti črni) tko kt so prklopli k so montiral ,oba racunalnika mata win 7 ,in ne tv ne gledam prek računalnika .Uporablam pa utorent 2.0.1 .
Eh zdaj pa delat ,se beremo zvečer ;)

Ja pa hvvala za odgovore ;)

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 11. Avg 2010 ob 13:36

Poskusi s kakšnim starejšim utorrent programom.
lp

Brimbidi
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 24. Jun 2010 ob 13:36
T-2: Že imam
Paket: optika 100/10 + TV + tel

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a Brimbidi » 21. Avg 2010 ob 19:33

Pozdravljeni!

Začel se mi je pojavljat problem, da se je internet začel počasi odzivat. Povezavo mam 100/10 tko daa s tem res ne bi smel bit problema. Sajt mi je odpiral zelo počas, tko explorer kot mozilla. Iz stacionarnega računalnika nisem mogel dostopat do WAPa z vpisem IPja.
Mal sem se poigraval z priklopi in vklopi, ko sem stacionarca priklopil direkt na T2 blackbox ni blo nobenga problema - ruske spletne strani je explorer takoj odprl, VSE!. Vse laufal super vključno s TVjem (ni blo priklopljenga ruterja ne WAPa). Spet vklopim ruter,WAP in se začnejo iste omenjene težavice. Ruske spletne strani recimo sploh nisem mogel odpreti. Torej ruter al pa WAP sta verjetno odgovorna za te zadevce.
No po nekem času ugotavljanj, sem včeraj še formatiral stacionarni računalnik (priklopljen na ruter Linksys ...), danes pa resetiral WAP in ruter, vse nanovo naštimal 8brezžično omrežje), spremenil vsa gesla in imena, pa tako na WAPu kot na ruterju upgradal firmware. Zdej čakam pa testirem. Poker na Facebooku sem lahko odšpilal do konca, ker prej me je metalo ven. Spet pa je bla težavica pri nalagnju določee strani (npr. Eidos, ki je explorer ni in ni zmogu odpret, oz. je naredu neki na pol).

Tko, da prijatelji, počasi ostajam brez idej kaj bi še lahko blo. Na T2 jevi strani zgleda, da je res vse OK.
Bom še malo testiral, če pa ima kdo še kakšno idejo pa prosim, se priporočam!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a Malkec » 21. Avg 2010 ob 19:38

Router počepne. Klasični sindrom. 100/10 ni hec. ;-)

Brimbidi
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 24. Jun 2010 ob 13:36
T-2: Že imam
Paket: optika 100/10 + TV + tel

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a Brimbidi » 21. Avg 2010 ob 19:40

ja pomoje zna bit to. Zato ker se je vse spet začelo isto dogajat. Se pravi boljši ruter? Mogoče kakšen predlog?

Lp

Brimbidi
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 24. Jun 2010 ob 13:36
T-2: Že imam
Paket: optika 100/10 + TV + tel

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a Brimbidi » 21. Avg 2010 ob 20:42

V glavnem, prečekiral sem še druge forume. Zgleda, da so problem starti routerji, ki ne podpirajo večjih hitrost. Nekaterim se zatika že pri povezavi 20/10 in imajo linksys befsr41 V2. Jaz imam befsr41 v4 in je 100/10 najverjetneje "way up high" za njega. Tud nov firmware ne bo pomagu... Tako, da tisti ki imate podobne probleme je to najverjetneje to. Zelo možno tudi, da takšen router vpliva tudi na sliko na TVju in včasih zmoti zadevico - kockice pa to. Vseeno pa priporočam, da se obrnete še na strokovnjaka...

Lp
b.

Brimbidi
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 24. Jun 2010 ob 13:36
T-2: Že imam
Paket: optika 100/10 + TV + tel

Re: kockanje, štekanje TV na optiki

Odgovor Napisal/-a Brimbidi » 21. Avg 2010 ob 22:17

Aja še to, ko sem na ruterju spremenil MTU na enable pa 1500, je TV full začel štekat, dokler nisem resetiral (ne reboot!) se pravi izklopil iz elektrike, routerja. Potem pa je bilo vse ok kljub temu da je bil MTU nastavljen na 1500 in enabled!

Hočem povedat, da ruter očitno res ima vpliv na TV. Kako pa tud men ni jasno!

lp

b.

Odgovori