vlc streaming na druge računalnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Aderca
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 00:51
T-2: Že imam
Paket: FTTH10/10+TV

vlc streaming na druge računalnike

Odgovor Napisal/-a Aderca » 15. Okt 2010 ob 11:58

upam, da mi lahko kdo pomaga.

nikakor ne morem usposobit stremanja prejetega tv signala iz vlcja naprej na druge računalnike. tv lahko gledam na računalniku, streaming naprej pa mi ne uspe. imam mac mini, zadnjo različico vlcja, preko etherneta incoming iptv iz ftth. iz minija pa tudi prek wifija via router naprej povezavo...

včasih mi je na pcju delalo streamanje, zdaj pa se mučim in mi nikakor ne uspe. (pregooglal pol spleta, prebral x tutorial in prebrskal forume. noče delat)

bi kdo bil prosim pripravljen delit svoje nastavitve z mano.

hvala

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: vlc streaming na druge računalnike

Odgovor Napisal/-a srus » 15. Okt 2010 ob 23:04

Boljših navodil za VLC strimanje kot so na http://www.videolan.org/doc/streaming-h ... /ch04.html nisem našel. Če jih poznaš in si se že poizkusil ravnati po njih, ti ne preostane drugega kot da greš postopoma.

Posnemi si TV signal z VLC v datoteko. Streamaj to datoteko preko enega VLC in jo glej z drugim VLC na istem PC. Ali dela z default nastavitvami? Če ne, poizkusi različne protokole strimanja - HTTP, RTP, UDP. Na to poizkusi različne kodirnike MPEG2, MPEG4. Če še vedno ni slike na drugem VLC, poizkusi samo s strimanjem zvoka iz zvokovne datoteke, brez videa.

Ko ti enkrat uspe strimati med dvema VLCjema na istem PC, bi ti moralo začeti delati tudi strimanje na več različnih PCjev - predlagam, da začneš s HTTP protokolom, bo verjetno še najmanj sitnosti. Poženi še wireshark na serverskem in client PC in opazuj kako ti (ne) letijo paketi. Se mi pa zdi, da zna biti strimanje videa po WiFi bolj tako, tako - poizkusi najprej z kablom za outgoing.

Odgovori