Katastrofalna slika na TV SLO 2

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a seth » 17. Mar 2011 ob 12:52

Saj je bilo za pričakovati, da ne bo v HD.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a nemo » 18. Mar 2011 ob 10:57

Zato pa sem danes nekje prebral, da bo f1 v hd in sicer na slo2!
PS: vklopite, prosim, orf HD, ker sicer bom moral zaradi boljše slike poslušat Ališiča :)
Plačaš 100, dobiš 90.

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a seth » 18. Mar 2011 ob 11:43

Da. Samo, če bodo delali tako kot s Spet doma. Enkrat HD drugič ne. Bo bolj bogo. Sicer pa še vseeno boljše Ališič kot pa Stare.

Marvin
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 21. Jan 2010 ob 14:13
T-2: Še nimam
Paket: Telemach

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a Marvin » 18. Mar 2011 ob 12:20

To, da bo F1 v HD je že uradno potrjeno.

@seth

S posredovanjem tujega HD signala do sedaj niso imeli težav (konec koncev to počno že od OI2008). HD slika domače produkcije pa je odvisna od dobre volje tehnikov.

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a nik2 » 18. Mar 2011 ob 13:40

Nemo je rekel "Zato pa sem danes nekje prebral, da bo f1 v hd in sicer na slo2!". Nemo jst sem bral v spletni reviji Joker, da bo rtv začel z oddajanjem slo 2 hd šele 1.6.2011. To sem prebral v članku visoka jasnina 2.

meso
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 2. Dec 2009 ob 22:30
T-2: Še nimam

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a meso » 18. Mar 2011 ob 15:04

Morda bodo pa res pred poletjem dali dvojko v hd poleg enke, ker baje jim je namen, da bo rtv vsaj med počitnicami imela nekaj hdja, ko pač ni nič pametnega že v osnovi in bodo tako pritegnili gledalce. Se pa ne bi čudil, da bodo lepo preklapljali do septembra, pa še to ni ziher.

Na Erste imajo celo nekaj hd kamer na Planici, tako da vsaj intervuje svojih tekmovalcev in občasno okolico skakalnice kažejo v Hd.

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a seth » 18. Mar 2011 ob 16:28

Ja lepo. Samo kaj ko RTV ne producira HD signala.

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a nik2 » 19. Mar 2011 ob 22:01

Živo na slo 1 hd uperscale viktorji.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9141
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Mar 2011 ob 22:55

očitno je HD oprema predraga,... bo treba dvignit rtv naročnino da bo slika vedno v HD...

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a Fry » 20. Mar 2011 ob 06:54

Kot je meni znano RTV (še) nima reportažnega avta za HD. Zato nobenega prenosa ne more biti v HD tehniki.
Tako je tudi Planica bila v SD, sicer bi prenos morali delati drugi (Avstrijci ali Nemci).

Dvig naročnine bi vsekakor pomagal hitrejšemu opremljanju.
Tako pa zaradi izpada januarske naročnine lahko pričakujemo še več zastojev.

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a nik2 » 20. Mar 2011 ob 12:06

Fry je rekel " Kot je meni znano RTV (še) nima reportažnega avta za HD." Tudi če bi dvignili rtv naročnino, prenosa Planice in podobnih dogodkov v hd ločljivosti nebo vsaj še enih 5 let.

meso
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 2. Dec 2009 ob 22:30
T-2: Še nimam

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a meso » 21. Mar 2011 ob 12:35

Na Planici je bilo 16 kamer, od teh 5 namenjenih za spremljanje poletov.

http://tvslo.si/#ava2.100177538;;

Torej z enim reportažnim kombijem HD bi lahko pokrili vse faze letenja?

Sem pa imel informacijo kakšno leto nazaj, da naj bi letos spomladi že kupili HD reportažni kombi. Seveda je problem, ker je ponavadi treba temu dodati 1 leto več:)

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a seth » 21. Mar 2011 ob 13:33

Viktorji bi lahko brez problema v HD, če bi se držali rokov in če bi se jim šlo, da čim več stvari posnamejo v HD. Sposodili so si kamere iz S-1 za Viktorje. V Petek koncert Jana Plestenjaka, ki bo posnet v S-1 ampak 100% ne bo predvajan v HD, ker ne bo v živo in bo predvajan na SLO 2. Res me zanima kako bodo izvedli z Formulo 1, ki bo na SLO 2. Verjetno bodo lepo ležerno preklopili HD kanal na SLO 2 in oddajali to naprej brez preklapljanja na SLO 1 ob sobotah zvečer, ko je Mario. Skratka ne držijo se kar so obljubili, da bodo prikazovali HD vsebine iz vseh kanalov na njihovem HD kanalu. Skratka, če bi to rešili z začetkom F1 sezone bi bilo super, ampak ne bodo. Tako kot Studio-4 še vedno ni opremljen kompletno za HD produkcijo, manjkale naj bi kamere, vsaj tako pravi Fry. Rok v katerem naj bi dokončali ta studio in začeli oddajati v HD je bil konec septembra 2010, vsaj tako so sporočili na MMC. Kakorkoli zgleda, da je že pretežko trenutno pravilno predvajati HD vsebine, ki so samo iz Studia-1. Posodablja se pa z penzionersko hitrostjo. Mislim, da je bil film Zakleta bajta posnet v HD ali na 35mm film. Skratka možnost obstaja, da bi bil predvajan v HD pa verjetno ne bo. Da ne govorim o pro plusu, ki so še slabši. Konec koncev en kup žalosti na naših TV postajah tako kot nasploh z ponudbo HD kanalov v Sloveniji.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Mar 2011 ob 20:46

Moram te popraviti.
Nisem govoril o kamerah ampak o reportažnem avtu za HD tehniko.
Brez tega ne more biti direktnega prenosa v HD.
Same HD kamere niso dovolj za HD prenos.
Nekje moraš vse to skupaj zmiksati in poslati na satelit ali po linkovskih zvezah v Ljubljano. Temu služi reportažni avto.

Kot razumem (če ni tako, naj me kdo popravi), RTV ima dovoljenja za SD in HD za vse svoje programe. V teh programih ni posebnega programa, ki bi bil mix TVSlo1 in TVSlo2. Če je sedaj to kar oddajajoTVSlo1, potem pač tam ne bo prenosov formule. Lahko bi v času formule oddajali TVSlo2 v HD tehniki, a ne vem kaj o tem pravi APEK.

Če bo koncert Plestenjaka sneman in bo montaža narejena naknadno na RTVju, ne vidim razloga zakaj ta ne bi potem bil predvajan v HD. Ampak samo če bo na TVSLO1 HD, ker je to edini program, ki v tem trenutku oddaja v HD tehniki.

Še enkrat: TVSlo HD program ne obstaja. RTV Slo ima dovoljenja za TVSlo1, 2, 3, ....... in ti so vsi lahko v HD ali SD tehniki

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Katastrofalna slika na TV SLO 2

Odgovor Napisal/-a seth » 22. Mar 2011 ob 12:34

Potem imajo na T-2 in drugje napačno poimenovan HD kanal (TV SLO HD). Skratka mutijo. Če imajo dovoljenje za vse tri bi pa lahko brez problema dodali TVS 2 (UPSCALE) tako kot je prvi program.

"Če bo koncert Plestenjaka sneman in bo montaža narejena naknadno na RTVju, ne vidim razloga zakaj ta ne bi potem bil predvajan v HD. Ampak samo če bo na TVSLO1 HD, ker je to edini program, ki v tem trenutku oddaja v HD tehniki." Potem takem bi moral biti Mario vedno v HD pa ni.

Koncert Plestenjaka zagotovo ne bo v HD. Zaradi vsaj dveh stvari, ki sem ju že omenil.

In še vedno sem prepričan, da je HD kanal (neuradni) mix enke in dvojke.

Pomoje bodo kar v soboto po Mariu ali pa v nedeljo nekaj trenutkov pred začetkom preklopili na TVS 2 in potem oddajali tako celo sezono F1 ozrioma dokler ne bodo dodali še drugega "HD" kanala.

Me pa tudi ne bi presenetilo, če prva dirka sploh ne bi bila predvajana v HD.

Zaklenjeno