problem z IP TV, signal?

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
leroy
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 100/10

problem z IP TV, signal?

Odgovor Napisal/-a leroy » 27. Okt 2010 ob 23:55

predpostavka, 2 leti je delovalo b.p.
T-2 optika 10/10 preko MILAN-a, zadnje 2 meseca je še Lynksys router. LCD TV je ethernet kabel je prikloplejn direkt na Milana, kot tudi tisti od PS3. En ethernet kabel gre v router od koder grejo naprej kabli naprej na pc in drugo katodno TV.
Vmesnik na LCD je Motorola, ki gre preko HDMI kabla na ojačevalec ONKYO od katerega gre naprej HDMI na LCD TV. Zandje par tednov se je zgubljal signal, včasih sem prižgal tv, ojačevalec, dekoder in po nekaj sekundah je prišla slika, zadnje čase je bilo to vedno bolj poredko in je bilo treba vklapljat/izklapljat ali menjat med vhodi npr TV --> GAME in nazaj.. od danes naprej pa se je pojavilo to. Sem probal HDMI dati direktno v TV iz Motorole pa je slika še vedno ista.
Problem dekoderja ali? Zdej je vse povezano preko routerja razen ps3ja.

Zanima me torej kako povezati:
Play Station 3 (zaradi online igranja priporočajo da ni preko routerja)
LCD TV - Motorola vmesnik
hišni pc (trenutno občasno zgublja povezavo)
katodna tv - amino vmesnik
prenosnik (wi-fi)

kajti na tehnični podpori so mi rekli da sta samo 2 IP naslova, češ prvi pride prvi melje.. zato sem tudi dodal router.

Hvala.

Slika

lukas11111
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 19. Jul 2008 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: problem z IP TV, signal?

Odgovor Napisal/-a lukas11111 » 28. Okt 2010 ob 07:39

Motorolo nesi na T-2, da ti jo bodo ponovno aktivirali

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: problem z IP TV, signal?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 28. Okt 2010 ob 07:48

lukas, ne mi s takimi.


Glede na priklopljeno opremo bi te prosil, če preveriš malo kako je vse vklopljeno, če je do sedaj delovalo bi tudi naprej moralo,
če je ta slika zgoraj ne dobi motorola povezave(IPja),
če imaš router in na PCju mogoče gledaš TV je čist možno da router malo zafrkava motorolo oz ji dodeli 192.x.x.x ip.

tako da izklopi vse in na novo poveži. router mora obvezno biti wan---->lan na milana, če je lan---->lan naprave kot so IPtelefon, STBji, ter ostale T-2 naprave ne delujejo pravilno ker jih router s IPji zalaga.

lp

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: problem z IP TV, signal?

Odgovor Napisal/-a xtasy » 28. Okt 2010 ob 15:52

drgač pa to napako vrže vn, ko se motorola ne poveže v omrežje. tako da kot je slow_slow napisal, naredi po postopku, če slučaj ne bo delovalo preveri sam UTP kabel. če ne dela, pokliči tehnično podporo, pa se preveri, kje je težava.

Uporabniški avatar
leroy
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: problem z IP TV, signal?

Odgovor Napisal/-a leroy » 30. Okt 2010 ob 11:41

sem probal vse mogoče, ugotovil da je bil tudi slab kabel in ga zamenjal, ampak težave nisem rešil.
Včeraj je delovalo ok, danes zjutraj sem prižgal tv, ojačevalec in dekoder in ni bilo signala, sem odklopil od omrežja switch za 1 minuto, menjal port in se je pojavil sprva samo zvok ko sem ponovno vse prižgal, sem ugasnil in prižgal dekoder in je delalovalo.
Edini problem je zvok in slika na HD TV (če odmislim da mi na pcju tu pa tam zgubi povezavo).
Ne morem vsak dan odklapljat vse iz omrežja in igrat kombinatoriko z gumbi na daljincih da pridem do zvoka in slike.

Trenutno je v switch-u priklopljeno naslednje:
X1 - prosto
X2 - Motorola - ojačevalec - HD TV (ne dela) ne dela niti mimo ojačevalca, če dam iz motorole na stranski HDMI od TV.
X3 - analogna TV (Amino) dela b.p.
X4 - bridge na router Lynksys iz katerega gre UTP na PC iz katerega pišem in na katerem je preko Wi-Fi-ja laptop, gsm itd..
X5 - prosto
X6 - prosto
X7 - prosto
X8- Play Station 3


Je mogoče kaka napaka v povezavi? Kakor je meni znano imam možnost dveh IP-jev in to sta router in PS3, oprema od T-2ja bi morala delat.
Je možno zamenjati dekoder Motorola 1910 za Motorolo VIP 1003 (to sicer dvomim da bi rešilo problem a mislim da sem nekje bral da bi se HD signal izboljšal).

Naj pokličem tehnično podporo?

Hvala.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: problem z IP TV, signal?

Odgovor Napisal/-a NoName » 30. Okt 2010 ob 11:47

t-2 oprema ne kuri javnih ipjev... najbolje, ce poklices tehnicno pomoc.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
leroy
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: problem z IP TV, signal?

Odgovor Napisal/-a leroy » 1. Nov 2010 ob 09:26

klical parkrat na support, prvič mi je svetoval naj kličem ko ne bo delalo, in to je bilo naslednji dan.
Pravijo da skozi motorolo teče normalo pretok podatkov, da mogoče so krivi kabli ali vhodi. Kupil sem tudi nov HDMI kabel tako, da z novim UTP-jem ni dvoma da bi bil to vzrok za ne delovanje.
Zanimivo je da so na ojačevalcu 4 vhodi, game, cable, dvd, in vcr (od katerih noben ne dela 100%)

levo zgoraj
Slika

Občasno dela oz. ne dela, ko prižgem motorolo nekaj utripa HDMI na displeyu ojačevalca, ko se umiri, se pojavi ali pa ne slika, isto se dogaja na ostalih vhodih, tako da dvomim da je problem na konektorju.
Zanimivo je da ko sem probal nekajkrat vezat motorolo direktno na TV je vedno delalo.

Morem najdet račun od ojačevalca, mislim da je še v garanciji, druge jaz ne vidim. Ali imate kak drugi nasvet? Hvala.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: problem z IP TV, signal?

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 1. Nov 2010 ob 13:45

Sploh ne vem zakaj bi potreboval ojačevalec eni si pa res znate zakomlicirat življenje.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: problem z IP TV, signal?

Odgovor Napisal/-a NoName » 1. Nov 2010 ob 15:24

leroy, priporočal bi ti takšno vezavo, kot jo imam jaz... iz stb-ja hdmi direkt na plazmo, poleg pa spdif na receiver. tista napaka zgoraj (tv.private.t2 could not be found) nakazuje na čisto drug problem, in sicer napaka pri komunikaciji med stb-jem in t-2 strežniki. za tisto preveri ethernet, torej mrežni kabel, ki mora biti povezan neposredno s t-2 opremo, bodisi vdsl modemom ali optičnim stikalom, odvisno od tega, kar imaš. morebiti malce offtopic... ako ti tv ne prikazuje slike.. imaš morebiti izbran pravilen input (hdmi-1, hdmi-2, hdmi-3, ...)?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
leroy
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 10:57
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: problem z IP TV, signal?

Odgovor Napisal/-a leroy » 1. Nov 2010 ob 18:23

spdif?

verjetno gre za serijsko napako na ojačevalcu. Če me spomin ne vara je zakonsko garancija na tehničnih stvareh 2 leti, tako da imam še mesec časa.

http://www.hometheatershack.com/forums/ ... blems.html

prvi in predzadnji post.
Slika

P.S. prva slika je bila še med poskusi, ko sem napačno vezal UTP od Motorole na router namesto na Milana. :jao:

Odgovori