IPTV preko DREAMBOX, VU+, ali česa podobnega

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
ufm
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 16. Dec 2008 ob 22:25
T-2: Že imam
Paket: trio

IPTV preko DREAMBOX, VU+, ali česa podobnega

Odgovor Napisal/-a ufm » 21. Nov 2010 ob 10:44

Menjal bi satelitski sprejemnik, pa me zanima, če kateri lahko predvaja tudi IPTV od T2. Preko računalnika mi laufa OK preko MulticastTV ali VLCplayer, sedaj bi pa rad tudi preko novega SAT sprejemnika. Modeli, ki temeljijo na Linuxu omogočajo vse mogoče. Prosim, vaše izkušnje, če je kdo to že zrihtal in s katerim modelom?

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Re: IPTV preko DREAMBOX, VU+, ali česa podobnega

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 21. Nov 2010 ob 17:28

živjo ufm,

nažalost je tako, da nima dost ljudi linux HD sat sprejemnike, tako da boš težko dobil odgovor.

Drugače pa tle recimo nekaj piše: http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f3 ... ms-168172/

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV preko DREAMBOX, VU+, ali česa podobnega

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 22. Nov 2010 ob 17:36

Če ne drugega poglej v moji temi za XboX in IPTV...na xbox strani je skripta ki emulira dreamboxa, na router strani pa program ki se utrezno odzove.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Re: IPTV preko DREAMBOX, VU+, ali česa podobnega

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 20. Jan 2012 ob 12:02

http://www.youtube.com/watch?v=C2kjZcDA ... r_embedded

Glejte kako hitro deluje IPTV na dreamboxu! Isto dela tudi na VU+ in ClarkeTech sprejemnikih. Vsekakor boljša a tudi dražja rešitev kot tisti Xtreamer in ostali predvajalniki. Zaenkrat še ni možnosti, da bi na programe pripel EPG, se pa dela na tem.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: IPTV preko DREAMBOX, VU+, ali česa podobnega

Odgovor Napisal/-a webmaher » 20. Jan 2012 ob 13:18

Najboljš je imeti HTPC not pa W7 pa DVB Viewerja ... pred kratkim sem enga sestavil za manj kot 500€ in dela ko šus pa z njim upravlja oseba ki niti PCja ne zna kaj preveč uporabljat... Moj pa že dobro leto špila B.P. ... preklapljanje med kanali je praktično v hipu, EPG imam pa kar svoj in dela v nulo... s sateliskimi sprejemniki sem opravil po moje za vedno...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Re: IPTV preko DREAMBOX, VU+, ali česa podobnega

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 20. Jan 2012 ob 14:42

Hja, vprašanje kaj si ti imel za en sat. sprejemnik. Novodobni Enigma 2 sprejemniki ponujajo možnost DVB-T (tudi preko USB ključka!), DVB-C (tudi preko USB ključka!), DVB-S2 (tudi preko USB ključka!), IPTV in ostali HTTP streami istočasno v enem seznamu kanalov.
Samo še EPG treba zrihtat, da bo delal na IPTV kanalih, pa smo na konju ;)

HTPC me pa ne zanima (sem ga že mel), tako kot verjetno marsikoga ne. HTPC se ne more kosat z namenskim satelitskim sprejemnikom z Enigma 2 softwerom.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: IPTV preko DREAMBOX, VU+, ali česa podobnega

Odgovor Napisal/-a webmaher » 20. Jan 2012 ob 21:36

to ti misliš...imel sem marsikaj tudi Dreamboxa še prvega ko je komaj kdo vedel zanj ... v HTPC sem pa že strpal DVB S2, DVB C, DVB T in IPTV in recimo istočasno predvajal SLO1 iz 4 različnih virov na 50 inčno plazmo :mrgreen:
Ko so ble OI v Pekingu sem na satelitsko sliko Al Jazeere Sport 1 HD streamal zvok našega npovedovalca Dr. Stareta in ker je bil zamik sem sliko toliko ustavil, da sem jo sinhroniziral z zvokom :mrgreen:
Ker DVB T trenutno ni vreden počenega groša sem ga vrgel ven, IPTV pa DVB C pa zaenkrat zadovoljujeta vse potrebe, tako da satelitsko samo občasno streamam iz mojega PCja v dnevno, kjer je HTPC...največkrat seveda zaradi športnih prenosov v HDju, kjer imam na voljo cirka 50 športnih HD kanalov in malo morje navadnih...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV preko DREAMBOX, VU+, ali česa podobnega

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 3. Okt 2017 ob 19:01

ali je mogoce naloziti T-2 ali telekom IPTV .m3u playlisto na dreamboxa z enigmo2? ima kdo kaj izkusenj glede tega? gre se za nekega prijatelja in ne zame.....a tole se vedno pride v postev?
https://www.youtube.com/watch?v=q3w8m5TKvgM

Odgovori