Mono in brez teleteksta?

Vse o T-2 IP televiziji
luser
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 17:33
T-2: Že imam
Paket: 4/1Mbps

Odgovor Napisal/-a luser » 1. Sep 2006 ob 10:23

v Techtrade-u sem videl adapter, ki ima in "moški" in "ženski" SCART konektor, na drugi strani pa audiol L+R, Composite Video in pa S-Video. Takega s Component Video (3 x činč) pa še nisem videl, da se ga enostavno naresti: http://www.hardwarebook.net/connector/av/scart.html vsebuje shemo pinov, potreben je ženski montažni SCART konektor, 3 x RCA (činč, najbolje če so rdeče, modre in zelene barve :-), trije kratki koaksialni 75ohm kabli, spajkalnik in malo spretnosti. Če pa ima plazma/LCD Component Vhod znotraj SCART priključka, potem se pa priklopi neposredno in je potrebna samo nastavitev in na TV-ju in na Aminotu.

Original kabel (Amino ga ima) iz njhovega konektorja neposredno na Component video pa bi moral verjetno priskrbeti T-2.

veztax
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 21. Apr 2006 ob 10:40
T-2: Že imam
Paket: 1/1, tv, telefon

Odgovor Napisal/-a veztax » 1. Sep 2006 ob 15:34

RebelYELL napisal/-a:veztax, kako pa si priklopil aminota na TV prek componenta (YPrPb)? lahko napišeš točen postopek?

če prav razumem, najprej nekaj nastaviš v nastavitvah STB-ja, kaj pa potem? rabiš poseben kabel, ki ga povežeš med aminotom in YPrPb priklučki na TV? Ali gre vse kar prek scarta?

se opravičujem, če tako neumno sprašujem, samo mi res ni vse čist jasno in želim imeti kar se da dobro sliko na LCD-ju

hvala za pomoč in lp
Izklopiš utp kabel iz STB. Nato vključiš STB na daljincu in malo počakaš (belega krogca ni). Pritisneš tipko MENU na daljincu, notri zbereš "audio in tv settings", pol pa spremeniš pod output na COMPOSITE+YPrPb, pa tudi nastavitve 4:3 oz. 16:9 lahko nastaviš.

Deluje preko scarta.
Slika

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 1. Sep 2006 ob 17:51

Uredil, zaenkrat...
Preko Composite Video (chinch) dela, preko S Video pa je slika crnobela in ima crte.
Teleteksta pa ni nikjer. A brez DSCALERja sploh ne gre?

luser
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 17:33
T-2: Že imam
Paket: 4/1Mbps

Odgovor Napisal/-a luser » 1. Sep 2006 ob 20:12

DScaler je pač samo program, ki je zastonj, podpira veliko TV tuner kartic in ima zelo lepo podporo teletextu. Črno belo sliko imaš morda, ker nisi nastavil S-Video in na DScalerju in na Aminotu. Zgoraj nekje so opisani tips&tricks za to opravilo.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 1. Sep 2006 ob 20:54

DScalerja zaenkrat se nisem instaliral, bom pregledal zadevo. Glede spreminjanja nastavitev Aminota pa ne gre - ce grem po opisanem postopku z izklopom mreznega kabla iz Aminota, mi bo stalno prikazan samo logotip T2 sredi zaslona - nobenih ekstra skritih nastavitev.
Zadnjič spremenil Anubis, dne 1. Sep 2006 ob 21:48, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 1. Sep 2006 ob 21:13

Never mind, sem nasel. Izgleda, da se je Amino vceraj drugace obnasal kot danes. Ocitno je zdaj udomacen in pusti nastavljanje Preferences. :D

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 1. Sep 2006 ob 21:38

Ce prav razumem, je DScaler nadomestni program za gledanj TV s tunerja in se ga uporablja torej namesto privzetega softwara od tunerja?

Zal vidim, da moj tuner se ni podprt - za Cinergy 400 pise "This Card Will Not Work With DScaler, Although Support Is Planned (SAA7134)", sam imam Cinergy 600, ki ima isti chipset.

Ceprav mi ni cisto jasno -- zakaj mi teletext v aplikaciji od tunerja pri navadnih kabelskih kanalih dela OK, ce pa gledam kanale iz Aminota (bodisi preko RF bodisi S-video bodisi Composite), ni nicesar?

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 2. Sep 2006 ob 19:48

Kje pa dobimo (ali ga da T2) kabel ki gre direkt iz aminota na composite na TV (če gre na SCART pol to ni to, ali pač)?

Kdaj lahko pričakujemo druge aminote (HDMI priključek...)? A bodo potem kr vsem menjali ali samo novim naročnikom?

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 2. Sep 2006 ob 22:10

Če tak kabel sploh obstaja... Na T2 ga nimajo. Po moje direktno pri Amino Technologies. Lepo bi bilo, da je opcija.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 6. Sep 2006 ob 20:49

luser napisal/-a: "Consumer" TV kartice ali grafične kartice z video vhodi pa običajno podpirajo le Cormposite Video in S-Video vhode. Slednji je občutno boljši, vendar je razlika opazna le, če se v Aminotu nastavi samo S-Video izhod, možnost je namreč tudi kombinacija Composite Video + S-Video, ki pa da v signal interference. Takšne so moje izkušnje. S samim S-Video pa je slika res čista.

Malo sem testiral zadevo in po tem sodeč preko S-Video ni bila bistveno boljša slika kot Composite. Mislim, da sta bili obe bolj ali manj enaki, če ni bil celo Composite rahlo boljši (sem pa seveda spreminjal nastavitev v Aminotu, da je oddajal bodisi samo Composite bodisi samo S-Video - kljub temu razlika ni bila opazna). Na kratko: Pri 24 ur na POP TV, na primer, izgleda voditeljski par v faco precej "plastično", pri raznih (predvsem manjših) napisih v sliki pa je opazna nižja ostrina črk v primerjavi z analogno kabelsko (Composite ali S-Video). Kakšen kanal s kvalitetnejšo sliko, npr. ARD ali 3SAT, pa je v redu tako na Composite kot S-Video.

luser
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 17:33
T-2: Že imam
Paket: 4/1Mbps

Odgovor Napisal/-a luser » 6. Sep 2006 ob 21:42

Nekaj moraš imeti narobe narejeno, ker Composite Video ne more dati boljše slike kot S-Video, ker se enostavno naredi več pretvorb in vsaka pretvorba v analognem svetu vemo da pobere nekaj kvalitete. Preveri da imaš pravi S-Video kabel in ne kakega poceni nadomestka, ki ga priložijo npr. grafičnim karticam. Lahko pa da kartica na S-Video vhodu ne dela tako kot mora.

Nekaj o signalu boš tule našel: http://en.wikipedia.org/wiki/Composite_video

Sicer pa vsake oči imajo svojega malarja, a ne?

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 6. Sep 2006 ob 22:14

Možno. Bom pustil par dni, da se "navadim". Zaenkrat mi izgleda skoraj enako na enem ali drugem priklopu. Verjetno pa se kakšen Pop TV ali 24 ur predvaja s slabšo kvaliteto in se tam pač kakšne večje razlike ne opazi. :roll:

Odgovori