Nedelovanje in motnje določenega programa

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a kekoke » 21. Maj 2018 ob 21:32

Moje težave še kar ni konec. Par dopoldnevov so tudi SD kanali bili gledljivi, ob večerih pa niso. Danes bil celo tehnik pri meni, ki je ugotovil (spet), da ni nič posebno narobe z linijo, takrat sredi dneva je tudi TV delal OK, sedaj je negledljivo, 720p dela normalno. A lahko kdo prosim tapravo osebo žokne? S helpdeskom ne pridem nikamor.
Ponekod bolj zatika sliko, ponekod zvok, včasih zvok zacvili.
https://vimeo.com/271145527
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Cristiano Ronaldo
Faca
Prispevkov: 169
Pridružen: 24. Nov 2008 ob 20:48
T-2: Že imam
Paket: optika 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a Cristiano Ronaldo » 29. Maj 2018 ob 23:43

Katastrofa je zadnji teden... steka na vsake tok casa... v casovnem zamiku so pa diapozitivi :roll:

Bom jim dau se mal fore ker majo vrjeten kako frko pol pa tezit sploh k dobijo vsak mesec vec kot 50€ in ni mal zato da gledam diapozitive...

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 29. Maj 2018 ob 23:52

Če ne boš prijavil napake, je verjetnost, da se bo popravilo, relativno majhna. Splošne napake pri delovanju TV-ja in časovnega zamika ni... torej je pri tebi problem nekje na liniji ali centrali. Če je na liniji, je čisto možno, da je problem samo pri tebi in ga posledično nihče drug ne bo prijavljal, kar pomeni, da ga nihče ne bo popravljal.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a kekoke » 30. Maj 2018 ob 12:18

Cristiano Ronaldo napisal/-a:Katastrofa je zadnji teden... steka na vsake tok casa... v casovnem zamiku so pa diapozitivi :roll:

Bom jim dau se mal fore ker majo vrjeten kako frko pol pa tezit sploh k dobijo vsak mesec vec kot 50€ in ni mal zato da gledam diapozitive...
Te čist razumem, meni se tudi ne da vsakič takoj klicat, ker so individualne težave redke, verjetnost da pa kak prepotentnež na tehnični pomoči kaj nastavi, kar se moram potem še tedne boriti, da dobim nazaj pa je precej velika. Ampak fore si bodo pa sami vzel dost, tko da tvoje ne rabijo;). Meni se je prejšnji teden stanje postoma normaliziralo. Zdelo se je da zatikanje počasi izginja kanal za kanalom. A glej ga zlomka, za vikend sem spet padel v avtomatiko, ki je menjala mpeg2 za mpeg4 stream. In spet lahko kličem nekoga, da ga nadlegujem...

Zanimivost: ko sem že bil na mpeg4 streamih, sem si želel pogledat posnetek iz snemalnika, ki sem ga snemal v času negledljivih mpeg2 streamov. Po velikosti sklepam, da je bit ta stream prenašan v mpeg4, zatikal je pa povsem enako kot mpeg2 streami v času snemanja.

In ko se bo naslednjič pojavila enaka napaka, kot se je že velikokrat, bom spet čakal kak teden na obisk tehnika, ki bo potrdil, da ni nič narobe z linijo in šele potem se bodo lotili odpravljanja napake. Razumem, da imajo neke standardne protokole odpravljanja napak, pa da si ne morejo tehniki na pomoči v času klica iz tistega kar lahko na hitro preletijo iz zgodovine ustvariti celotne slike, ampak ko se potem po prijavi napake nekdo tega resneje loti pa bi lahko iz zgodovine in poveganega ob prijavi napake bolj smiselno reagiral.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 30. Maj 2018 ob 13:15

Snemalnik vedno posname vse kvalitete (razen, če so kakšni problemi)... gledaš pa najvišjo kvaliteto, ki je na voljo za tvojo napravo. Torej si gledal MPEG2 posnetek, ki je pač štekal, če si imel težave na liniji.

Ugibam: verjetno si na VDSL-u, ki je odvisen od marsičesa (vlage v zraku, nevihte, priklopljeni/odklopljeni sosedje, vklopljen električni pastir na sosednjem travniku, itd). Kvaliteta linije več kot očitno niha... in če si preblizu meje za MPEG2, ti bo enkrat delalo normalno, drugič pa kockalo. Čisto možno, da tvojega problema ni možno permanentno rešiti. Koliko imaš sinhronizacijo linije?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 30. Maj 2018 ob 13:23

Sem še enkrat prebral, da si gledal posnetek, ko si imel vklopljen MPEG4. Če je takrat kockalo, potem je bilo tako posneto na centralni lokaciji... torej je takrat kockalo vsem, kar je pa prej izjema kot pravilo. Se je pa T2-ju letos točno to zgodilo (ko je prišlo do izpada elektrike na centralni lokaciji)... so potrebovali teden, dva, da so stvari normalizirali. Ampak tisto kockanje nima nobene veze s tvojimi rednimi težavami.

Že to, da ti 720p dela normalno, je dokaz, da je težava pri tebi na liniji (720p MPEG4 ima namreč nižji bitrate kot 576p MPEG2).

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a kekoke » 30. Maj 2018 ob 15:57

Res cenim in spoštujem vse poglede in razlage, ki mi probajo s tehničnega vidika razložiti vzrok težav. Tudi probam bit odprte glave in povezati vse kar mi povejo na helpdesku, tehniki na terenu in kar izvem tu. Ampak vse ne gre vedno skupaj v celoto z dejstvi. In takrat moram pač sam narediti sintezo in razlage, ki se ne ujemajo z dejstvi moram v tem primeru dat na stranski tir.

Žal je tako mnenje kot ga imaš ti, zakoreninjeno tudi pri veliki večini pri T-2 in dokler se ne lotijo zadeve konkretno, vztrajajo pri njem. Torej nekaj mora biti narobe z mojo linijo. Ampak vsaj 10x se je že izkazalo, da je problem drugje. Ja, sem na profilu 4, torej 9M, maksimalno imam 12M in tehnik, ki me je obiskal prejšnji teden je spet rekel naj grem na višji profil ampak v praksi je to vedno še slabše. In pri teh parametrih sem očitno tisti, ki ga napake v sistemu najprej zadanejo. Enkrat je bilo to, da je TV2GO zajedal v TV stream, drugič internet. Tole z defektnimi streami se je tudi že nekajkrat zgodilo, po tem ko so začeli forsirati mpeg4. Še nedolgo nazaj so bili nekateri mpeg2 streami veliki 3M, sedaj je po mojih detekcijah eden manjših Vh1 s 4M, točno toliko kot večina mpeg4 streamov. Če bi tvoja teorija iz zadnjega odstavka držala, bi morale biti tudi težave v sliki podobne, jaz pa sem imel en teden popolnoma negledljiv Vh1 (zatikanje v povprečju 20x na minuto ampak ne enakomerno) in popolnoma brez problemov HD programe iz paketa HBO. Ko sem prvič želel pogledati omenjeni posnetek je bil enako negledljiv, pobral je 4M pasovne širine. Za ID mpeg 2 vem da pobere 7-8M. Sem pa sedajle preveril ali so napake že posnete - niso. Ko sem ga prvič danes zagnal je bil mnogo boljši kot 2 dni nazaj, ko sem prevrtaval in preverjal ali bo napaka na istem mestu so počasi vse napake izginile, tako da sedaj je že nekaj minut posnetek povsem brez napak. Ne vem kam bi vtaknit to napako. Meni se ne zdi napaka na liniji. Čez električne pastirje in druge kozmične pojave sem šel v mislih že velikokrat ampak tudi težko razložijo dogajanje (kdo pase krave samo zvečer in ponoči?). In polno je takih nelogičnosti, ki jih ne bi sedaj iskal po mojih starih objavah.

Večkrat so se sicer tudi pojavlja težave s TV zaradi napak na liniji, vendar sedaj že dolgo ne. Vem kako to izleda. Po resetu porta na centrali se najprej začnejo pojavljali posamezne težave s sliko, ki se stopnjujejo, kmalu postane negledljivo, potem tudi speedtest ne pokaže več 8.5M, ko pade tam nekje na 4M pa pade povezaava modema. Če se pojavi negledljiv 4M stream takoj po resetu porta na centrali in ostane popolnoma enak cel dan, drug 4M stream pa dela brez težav, ne bom verjel da so problem težave na liniji, dokler mi to kdo tehnično ne razloži drugače, kot so mi pojavljanje težav na liniji razlagali do sedaj.

Še o tem letošnjem veleizpadu, ki sem ga zaznal samo na tem forumu. Meni je takrat vse ves čas delovalo brez težav. To in mnogo drugih dogodkov me že dolgo napeljuje na misel, da pri T-2 ni vse ne istem sistemu, mislim da sem tudi že tu špekuliral, da sem na nekem B-sistemu, ki je dokaj neodvisen od glavnega, večinoma sem zaradi tega na slabšem, včasih pa tudi bolje skozi pridem. Mislim da ste tisti, ki ste malo bolj seznanjeni to že zanikali ampak jaz sem spet pri tem, da moram tehtali slišana, prebrana in videna dejstva.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 30. Maj 2018 ob 16:19

Kvaliteta linije se ne kaže samo pri hitrosti... bistvena je tudi stabilnost (kakšna je izguba paketov, itd). In navaden multicast je UDP, kar pomeni, da so izgubljeni paketi nepovratno izgubljeni, kar povzroči zatikanje/kockanje/cviljenje/... Pri tebi se več kot očitno paketi izgubijo nekje med Ljubljano in tvojim STB-jem. Glede na to, da napaka ni splošna (se ne dogaja po celi Sloveniji), je napaka verjetno nekje v tvoji ožji regiji (centrala, port na centrali, parica, modem). Kje točno pa jaz žal ne vem... Zakaj namigujem problem na liniji? Ker so simptomi značilni za problem na liniji (random zatikanje streamov na random lokacijah ob random časih). Edini način, s katerim bi ti skoraj gotovo odpravili težave z IPTV (in zamaskirali težavo na liniji, centrali, portu, kjerkoli že), bi bil ta, da te prestavijo iz multicasta na HLS (in posledično mpeg4).

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 30. Maj 2018 ob 19:11

In zakaj se ta napaka zatikanje slike,prasketanje zvoka pojavlja tudi na optiki pri meni vsakodnevno,zanimivo pa da v testnem obdobju tega ni bilo.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 30. Maj 2018 ob 19:30

Vprašaj T-2 tehnike, kje je težava. Sem že bral na tem forumu, da je imel nekdo podobne težave kot jih opisuješ ti (njegovi sosedje niso imeli nič težav)... potem mu je pa en T-2 tehnik to odpravil na daljavo. Torej sumim, da je napaka nekje pri QOS nastavitvah. Kot sem že rekel, je pri navadnem UDP-ju vsak izgubljen paket nepovratno izgubljen... tukaj tudi optika ni izjema. Zato mora imeti IPTV absolutno prioriteto pred vsem ostalim na liniji... sicer bi vsak reload spletne strani, downloadanje torrenta, gledanje youtuba, ipd... lahko povzročalo kockanje na tv-ju. Kriv je lahko tudi modem, slab napajalnik na modemu, slab STB, slab napajalnik na STB-ju, itd itd.

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 30. Maj 2018 ob 21:03

Sem kontaktiral tehnike,ki so nekaj resetirali modem in nastavljali ampak težava se ni odpravila na daljavo,problem je na obeh arris vip1113,sem sicer razmišljal,da bi probal nabavit amino 4K ampak zaenkrat še nimam 4k tvja,sicer je v planu letos ne vem pa kdaj točno ga bom nabavil.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a g33k » 30. Maj 2018 ob 21:12

Pa to sigurno ni težava na Arrisu, ampak na liniji nekje.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 31. Maj 2018 ob 23:08

Se komu danes obcasno trza zamik?

GrMar
Uporabnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 17:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a GrMar » 1. Jun 2018 ob 14:14

Ne samo danes, odkar imam 4K vmesnik šteka. :nevem:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nedelovanje in motnje določenega programa

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 1. Jun 2018 ob 14:26

Jaz mislim, da tukaj amino nima veze. Glede na to, da se vedno več ljudi pritožuje, je očitno neka splošna napaka. Jaz sem na HLS-ju, kjer težav ni.

Odgovori