Zatemnitve

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 20. Jan 2013 ob 22:51

t-2 4.5.2009 napisal/-a:seveda nam uporabnikom itak ni nič jasno..mi smo tu samo zato da plačujemo položnice..
je pa nekaj dejstvo, ne plačujem položnico "lastniku pravic", ki ga toliko omenjaš, pač pa podjetju t-2 in njim plačujem za programsko shemo, ki vsebuje hrt2 in v kateri niso nikjer omenjene zatemnitve.
torej oni mi prodajajo nič jst pa njim to plačujem, in zdaj se boste oglasili, reklamacija...pa 1 cent nižja položnica, pa zračunajte krat recimo 200.000 uporabnikov in še nekaj takih miniaturnih nategov in smo tukaj...

pa lp.

sicer pa nima smisla, vedno se najde nekdo s katerim se da prerekat do onemoglosti, ker ga določena zadeva ne zanima (tokrat hrt2, v drugih temah SK Prime), sej boste tudi vi enkrat prišli na vrsto, ko bodo ukinili oz. zatemnili vaše najljubše programe in potem vas bom samo čakal in napisal: "kaj se pritožujete, tako je prav, tako mora biti"....
Dej pejd ti malo pogodbo s T-2 prebrat.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a webmaher » 20. Jan 2013 ob 23:34

pri športu avtorskih pravic ni...če vam kaj ni jasno vprašajte angleško gostilničarko, ki tekme angleške Premier lige predvaja kar preko Grkov in to v gostilni.... torej se na Š1 ali Š2 ali bilokateri drugi slovenski postaji glede avtorstva športnih prenosov obrišejo pod nosom... da bi bili recimo Hrvati toliko opokani in sami prepovedal pa verjamem ne :aa:

P.S. dejte mi že prosim vas tulifonsko od Romance zrihtat no :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 20. Jan 2013 ob 23:48

A bejž no bejž. A zato so ble olimpijske tolk pocen (tisto miljardo) ker ni pravic.

Dejte no se mal zresnit.

perplexer007

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 20. Jan 2013 ob 23:49

webmaher tu ti lahko jaz pritrdim, da hrvati niso in nikoli ne bodo zahtevali zatemnitve njihovega programa v sloveniji! tisti ki trdi drugace laze ko podgana!!!

Sam sem v preteklih 8 letih že kar nekajkrat bil v kontaktu s HRT-jem preko telefona....sam sem jih poklical, ker so mi sle zatemnitve pošteno na zivce!

Odgovorne osebe na HRT-ju so mi vedno direktno povedale , da oni nimajo nic s tem, da nikoli nebi kaj takega zahtevali, kvecjemu nasprotno...njim je v interesu, da tudi v Sloveniji gledajo nemoteno njihov program, tako kot imajo na Hrvaškem slovensko tv brez zatemnitev neglede kaj je na sporedu!!

Vsi lepo vemo v čem je problem, to so pac komercialne televizije alla sportklub in sport tv, pa tv3 v preteklosti itd itd, ki jim gre pretirano v nos to, da bi ljudje raje kot na njihovih kanalih gledali tekme na programu HTV2!!!

Tu se prav vidi, da imajo zamero samo do HTV2, ker ostali programi ki recimo prenašajo rokometno svetovno prvenstvoniso nic zatemnjeni(dsf)!
Poleg tega, pa pri drugih ponudnikih televizije ni bilo zatemnjeno nic, za siol in telemach jaz potrdim,ostale pa ne vem, bom še povprasal!

Močno sem bom pozanimal, kaj se da storiti v tem primeru pri pravnih sluzbah in ustanovah, ki so odgovorne za taksne primere,kjer so uporabniki oškodovani!!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Jan 2013 ob 07:11

Lige si lahko pogledate na programih Šport TV1 in Šport TV2.

Njih povprašaj zakaj je HTV zatemnjen.

t-2 4.5.2009
Nergač
Prispevkov: 149
Pridružen: 5. Maj 2009 ob 21:45
T-2: Že imam

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a t-2 4.5.2009 » 21. Jan 2013 ob 07:39

RobertM napisal/-a:Zatemnitve
HRT 2 - ZATEMNITVE

17.1., rokomet, 18:55 - 23:00
19.1., košarka, 16:55 - 18:55
19.1., rokomet, 18:55 - 21:00
20.1., rokomet, ura še ni določena
21.1., rokomet, ura še ni določena
23.1., rokomet, ura še ni določena
25.1., rokomet, ura še ni določena
26.1., košarka, 16:55 - 18:55
27.1., rokomet, ura še ni določena
23.2., košarka, 15:55 - 17:55
03.3., košarka, 16:55 - 18:55
10.3., košarka, 16:55 - 18:55
17.3., košarka, 16:55 - 18:55
23.3., košarka, 16:55 - 18:55
bom kar vas vprašal, zakaj 20.1., kot piše zgoraj ni bil zatemnjen hrt2 in smo lahko gledali prenos v rokometu?
se morda zatemnuje kakor komu paše? vsako drugo, tretjo tekmo mogoče? nekdo je zgoraj omenil, da naj si preberem pogodbo s t-2..mater da ne najdem obvestila o tem notri... sem kje spregledal drobni tisk? :oops:

t-2 4.5.2009
Nergač
Prispevkov: 149
Pridružen: 5. Maj 2009 ob 21:45
T-2: Že imam

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a t-2 4.5.2009 » 21. Jan 2013 ob 07:45

slow_slow napisal/-a:Lige si lahko pogledate na programih Šport TV1 in Šport TV2.

Njih povprašaj zakaj je HTV zatemnjen.
ti pa si ta prav... :car:
jst razumem npr. da mi rečeš vprašaj tega in tega zakaj ni SK Prime...
ampak EJ! ko mi enkrat začneš zaračunavat storitev bom "tebe" vprašal...t-2 mi zaračunava hrt2 in ne bom šport TV-ja spraševal, ampak t-2!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Jan 2013 ob 08:04

Jaz sem podal svoje mnjenje tako kot ti,
koliko sem gledal ima Šport tv prenose zatemnjenih zadev,
tako da sem predvideval, da so oni poslali zahtevo za zatemnitev.

p.s.: In še enkrat samo za tebe: Vprašaj direkt na T-2!

t-2 4.5.2009
Nergač
Prispevkov: 149
Pridružen: 5. Maj 2009 ob 21:45
T-2: Že imam

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a t-2 4.5.2009 » 21. Jan 2013 ob 08:09

prenose imata rtvslo (tekme slo reprezentance) in šport tv ostalo....
ravno v tem je problem, ko vprašam na t-2 in me imajo za ovco, in ti pošljejo v meglo zavit odgovor v tvojem stilu, povprašaj drugje..da bi jih bilo "kaj v hlačah" bi na prvo stran uradne strani napisali strokovno obrazložitev in bi bil mir...

p.s.: sicer smo pa že navajeni, da je vse pri t-2 "poslovna skrivnost" in me ne bi čudilo da bo kmalu tudi programska shema "poslovna skrivnost".

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Jan 2013 ob 08:30

Če dobi T-2 zahtevek za zatemnitev kanala jih zatemni. Kako je to pravno rešeno pa je res ena velika uganka... :jao:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a kitl » 21. Jan 2013 ob 08:33

Verjetno ni to nobena znanstvena fantastika. Logično je, če nekdo nameni veliko denarja za odkup pravic ima po zakonu možnost, da poda zahtevek za zatemnitev tistih kanalov, ki nimajo teh istih pravic kuplenih za Slovenijo. Sploh ne vem kaj vam tuki ni jasno. Če bi bilo po vaše bi potem imeli tudi vse možne kanale v shemi saj pravice za predvajanje sploh ne bi obstajale.
Slika


Lp, Kitl

t-2 4.5.2009
Nergač
Prispevkov: 149
Pridružen: 5. Maj 2009 ob 21:45
T-2: Že imam

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a t-2 4.5.2009 » 21. Jan 2013 ob 08:50

moj zadnji post na to temo, ker več kot očitno z glavo skozi zid ne gre...
kitl napisal/-a:Verjetno ni to nobena znanstvena fantastika.
izgleda da je še na višjem nivoju kot znanstvena fantastika iz nekaj razlogov:

- zakaj, če je tako enostavno se ne napiše dobili smo to in to zahtevo in na podlagi tega in tega člena smo primorani zatemniti prenos...
(zakaj? ker je vse skupaj izmišljotina.., če ni! mi dokažite nasprotno, kar mi do sedaj razen vaših izmišljotin podkrepljenimi z ničemer še niste..)

- zakaj če si lahko lastnik nekih pravic po vaše dovoli to potezo..zakaj zatemnuje le t-2?

in prosim odgovor v stilu pravice, zakon, in ne vem kaj še...podkrepiti z nečem, čemerkoli pa četudi z overjenim dopisom od stare mame....

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Jan 2013 ob 09:00

Zakaj sprašuješ eno in isto, da mi nimamo odgovora zato se lahko obrneš na T-2.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a kitl » 21. Jan 2013 ob 09:01

Zato, ker nekateri operaterji so "zelo" ažurni in jih sam dogodek prehiti predno lahko kaj zatemnijo. Siol ima še danes primer CBS Drama poimenovan Romantica pa je že skoraj dva meseca od kar ta kanal sploh ne obstaja. T-2 se očitno pri teh odločbah ne upa zajebavati in spoštuje odločbo, ki jo določa zakup pravic za prenos športnih dogodkov. Pa tudi pri T2 se je že zgodilo, da so kdaj pozabili zatemniti.
Slika


Lp, Kitl

perplexer007

Re: Zatemnitev

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 21. Jan 2013 ob 10:21

Kitl vse lepo in prav ampak....

Včeraj zvecer sem porabil 4 ure svojega casa in surfal po netu z namenom najti kaj podobnega v kaksni drugi evropski drzavi!!

Ne boš verjel o kaksnih zatemnitvah in podobnem sra...u v Evropi niti duha niti sluha!! Možno samo v Sloveniji in nikjer drugje in to zato ker smo Slovenci taksen narod zagrenjen, napolnjeni s foušarijo tako na veliko da kar glava boli! Da ne omenjam tisto znano razmisljanje slovensko: če jaz ne bom tega imel potem tudi ti ne bos!

Sem pa mnenja, da bi vse te primere morali porihtati operaterji sami,se sami pozanimati pri vseh organih ce je to prav,kaj se da narediti v takih primerih itd itd, ne pa se enostavno ustrašit takoj , ko dobijo zahtevek od tv hiše in takoj pohitet z zatemnitvijo! Ljudje pa saj obstaja pri vsakem operaterju po moje tak oddelek, ki je zadolzen za taksne primere, da ugotavlja na novo kaj se da narediti pravno,se pozanimat pri sodiščih, če ne bo slo pri nasih nesposobnih, potem pa pri evropskem sodiscu, ki je ze velikokrat razsodilo proti državnim organom in proti Sloveniji!

In točno to mene mika, da bi storil, da bi poslal en dopis gor na evropsko sodisce preko odvetnika kaj si oni mislijo o temu!! Skoraj siguren sem, da bi imeli tudi v tem primeru kaj za ocitat in povedat Sloveniji!!

Bomo videli, vsekakor bom p aporočal tukaj na forumu v kolikor se odločim! lp

Odgovori