Programski paketi; S, M, L, XL ...

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
BoruTi
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 100/10, Iptv

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a BoruTi » 9. Sep 2011 ob 11:29

nekaj mi diši po tem, da bodo kak program iz skupine discovery umaknil, pa kaj okoli športnih kanalov šušmarili...skratka tako, da se bojim, da bodo pocenili L paket, vendar, če boš želel gledati ostale umaknjene programe, boš moral naročiti kaj drugega...dvomim, da bodo samo umaknili programe, ki so najmanj gledani, nekaj mi narekuje nekaj drugega...T-2 demantiraj me in postavi mojo tezo na zmotno :)...definitivno se bo podražil HBO paket s Cinemaxom-a

maxmagnus
Guru
Prispevkov: 942
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 9. Sep 2011 ob 11:41

Hevidi napisal/-a:zakaj nejevolja? strošek za naročnike se bo znižal, ven pa bodo šli najmanj gledani programi... iz raziskav izhaja, da je 98% folka zadovoljnih z do 100 programi...
To pomeni, da boste kar 76 programov čez noč vrgli vrgli iz sheme, saj ima sedaj L paket 176 programov... S tem boste močno razejzili čisto vse vaše IPTV uporabnike od prvega do zadnjega, saj bo čisto vsak uporabnik ostal brez par programov, ki so zanj zanimivi... Mislim, da je taka politika zelo kontraproduktivna in bi bilo bolj pametno, da pustite stvar tako kot v tem trenutku je...

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 9. Sep 2011 ob 11:54

Izgleda, da bodo vse manjše razlike med operaterji http://www.siol.net/akcije/ugodnosti_za ... novni.aspx

BoruTi
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 100/10, Iptv

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a BoruTi » 9. Sep 2011 ob 12:30

no to ja, ravno o tem sem govoril zgoraj, čeprav nisem videl te siolove ponudbe, ker sem že ves čas na T-2, zato pa se bo L shema pocenila. Res, da bi lahko prilagajal naročnino okusu, vendar upam, da ne bo vse skupaj prišlo še dražje...

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a nemo » 9. Sep 2011 ob 12:51

Hevidi napisal/-a:zakaj nejevolja? strošek za naročnike se bo znižal, ven pa bodo šli najmanj gledani programi... iz raziskav izhaja, da je 98% folka zadovoljnih z do 100 programi...
Aha, zdaj sem pa jaz tudi pesimist. Ker se bojim natančno tega, kar je že bilo napisano: L se bo sicer pocenil za 1 €, ampak kaj ko bodo med "najmanj gledanimi programi" ene trije ali štirje med tistimi 15, ki jih gledam. In potem bo treba spet doplačati, če bom hotel ohraniti enak nabor.

Seveda večina ljudi ne gleda več kot 100 programov, večina jih gleda bistveno manj programov. Ampak problem je, ker "povprečni Janez" gleda programe 1, 7, 12, 33 in ..., "športni Jože" 2, 7, 14, 35 ..., jaz pa 1, 15, 20, 37 ... In če naredijo paket za "povprečnega Janeza", ki bo 1 € cenejši, zraven bom pa moral za programe 15, 20 in 37 naročiti še dva paketa po - recimo - 4 €, bom na koncu plačal več za isti nabor meni zanimivih programov. Zdaj vidim da sem imel prav, ko sem pred leti, ko so mnogi na forumu zagovarjali pakete, pisal, da bo na koncu vse skupaj stalo več.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 9. Sep 2011 ob 13:05

nathanhund napisal/-a: če pa se krči z poverpointi je pa :rtmT2:
:pivo:
kot rečeno, kriterij bo/je gledanost...
:rtmT2:

BoruTi
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 100/10, Iptv

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a BoruTi » 9. Sep 2011 ob 13:43

Skoraj polovica kanalov bo šla iz sheme ven, znižanje cene bo minimalno, kam pa bodo šli ti programi, ki se bodo izločili, oz jih bo kaj zamenjalo....ker se mi zdi znižanje 1€ čisto premalo, glede na to, da bo polovična vrednost kanalov...to ni ravno prijazno do uporabnikov....popravite me, če se motim...imam občutek, da če bom želel gledati vsaj tako shemo,kot jo gledam sedaj, da bom moral še globlje seči v žep...ne manj... :roll:

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Sep 2011 ob 14:08

Važno da je pop nonstop za 12 €.
sarc off

Vsakomur bo odletel kak kanal. Sicer pa mi gleda na prebrano ni jasno ali uvajajo dodatne pakete?? A verjetno neke sile ne bo. Telekom je mešal in mešal (dodajal, odvzemal, že odvzete spet reklamiral kot noviteto...) a nazadnje najdeš zanimivo alternativo za čas pred TV, tudi ko kak kanal izgine iz sheme. T2 je vseskozi vsaj kolker spremljam le dodajal kanale. Sam gledam kakih 15 kanalov ostali morda še A in POP zraven...
Dokler pa T2 ne bo omogičil 2* "HD" (namenoma v narekovajih saj vemo zakaj) na razdaljah cca. 2 km po bakru pa to ne bo to. Morda nisem ravno povprečen uporabnik ampak zaradi teh komprimeiranih 1080i streamov Telekom trenutno T2 pri ponudbi TV poseka.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a nemo » 9. Sep 2011 ob 14:18

BoruTi napisal/-a:imam občutek, da če bom želel gledati vsaj tako shemo,kot jo gledam sedaj, da bom moral še globlje seči v žep...ne manj... :roll:
Če bo tako, kot se bojimo, zagotovo. Jaz recimo precej pogosto gledam FLN, med hokejsko sezono pa ESPN America, žena recimo Fox Crime, potem gledamo še SLO1 in 2 pa tv3, pop in kanal a. Občasno še nekaj drugih ...
In se precej bojim, da bosta FLN in ESPN letela iz sheme L. Hevidi sicer pravi, da bo kriterij gledanost, ampak to skoraj zagotovo ne vključuje tkim. powerpoint programov, ki t2 takoalitako ne stanejo nič. Saj so celo v shemi S.
In če bosta FLN in ESPN letela iz sheme, bosta gotovo končala v dveh različnih paketih - recimo "lifestyle" in "šport"-, ki zanesljivo ne bosta stala 50 centov vsak, ampak precej več. Končni rezultat: če bomo hoteli gledat, to kar gledamo sedaj - pa čeprav samo 15 progarmov izmed 200+ -, bomo morali plačati nekaj evrov več.
In podoben scenarij si lahko napiše vsakdo, ki ne gleda samo slovenskih "ta glavnih" programov. Tistim je pa že zdaj dovolj paket S.
Je pa jasno, da t2 ima pravico čarati, saj niso dobrodelna ustanova. Vprašanje je samo, ali se bo na koncu izšlo. Ker lahko se zgodi, da se bodo mnogi raje odločili za cenejšo shemo in se odpovedali par priljubljenim programom, kot da bi doplačevali za pakete z vsemi. Jaz imam recimo sedaj shemo L, ker so notri ESPN America in še par zanimivih. Zato plačam nekja evrov več, kot bi za shemo M, ki niti ni tako slaba. Če pa ESPN in kompanijo preselijo v pakete, in me bo vse skupaj preveč stalo, bom pač gledal samo še tisto, kar je v cenejši shemi M.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a nemo » 9. Sep 2011 ob 14:20

roCkY napisal/-a:Morda nisem ravno povprečen uporabnik ampak zaradi teh komprimeiranih 1080i streamov Telekom trenutno T2 pri ponudbi TV poseka.
Offtopic, ampak vseeno: v čem je poanta 1080i, ki je stisnjen do amena? V tem, da v kotu piše HD? Ker da bi bila v kvalitete slike, si težko predstavljam. Jaz imam vsekakor raje dobro klasiko kot nek kvazi HD.
Plačaš 100, dobiš 90.

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a seth » 9. Sep 2011 ob 14:26

Spet dodatno nategovanje. Nič novih HD programov pa smo že skoraj v letu 2012. 7-8 Let od kar obstaja HD TV. Pa nam še vedno prodajajo slamo. Sedaj ima že Siol boljšo HD ponudbo.

maxmagnus
Guru
Prispevkov: 942
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 9. Sep 2011 ob 15:11

Hevidi napisal/-a:
nathanhund napisal/-a: če pa se krči z poverpointi je pa :rtmT2:
:pivo:
kot rečeno, kriterij bo/je gledanost...
zihr boste ven pometali vse nemške programe ORF, ZDF, RTL, SAT1 in pa Sky news, pustili boste pa OTV Valentino, DM SAT in KCN, itd

Na koncu bo v tej vaši L shemi samo POP TV, Kanal A, TV3, Čarli TV in pa 50 hopa cupa turbo programov....

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a Mark » 9. Sep 2011 ob 15:38

Ne se toliko razburjat, govoriti na pamet in mlatiti prazne slame. Če je kriterij odvzet kak program, ki ga skoraj nihče realno ne gleda, se ne bo metalo ven programov, ki so priljubljeni. Se pa zna zgodit, da se bo našel kdo, ki bo pogrešal kakšen program, pred tem pa ga je gledal mogoče 1x letno za par minut. Zakaj torej plačevat licenco za tak program, če je gledanost skoraj nična.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Sep 2011 ob 16:26

nemo napisal/-a:
roCkY napisal/-a:Morda nisem ravno povprečen uporabnik ampak zaradi teh komprimeiranih 1080i streamov Telekom trenutno T2 pri ponudbi TV poseka.
Offtopic, ampak vseeno: v čem je poanta 1080i, ki je stisnjen do amena? V tem, da v kotu piše HD? Ker da bi bila v kvalitete slike, si težko predstavljam. Jaz imam vsekakor raje dobro klasiko kot nek kvazi HD.
Saj zato pa je forum. Z nekaj tolerance vodstva pa se tudi kaj mal mim teme pove.

Poanta je v bistveno boljši sliki kot jo da SD. Govorim o tistem, kar dobim na Siolu pri cca. 2000 m od centrale. Sinhronizacijo imam sedaj na 13,8. Pred uvedbo dinamičnih paketov je bila "mega" višja in tudi stabilna. Discovery MPG2 10,2 mbps je skropucalo v primerjavi z 5.6 mbps Discovery HD. Zraven pa je še mpeg4, ki se rabi, ko je linija zasedena. Polni Discovery HD je dinamičen z cca. 7-12.5 mbps prenosa. Mi gre včasih čez 12 mbps in seveda kocka. Razlika napram mini je sicer opazna a se da z mini preživet. Druga zadeva pa so vsebine na HD, ki so pri večini kanalov kakovostnejše. Oddaja, film je sicer nov ko ga vidiš. Ampak če je na razpolago pač gledaš zadnji letnik serije, če druzga ne kako epizodo z višjo št.
Skratka zadeva je zanimiva in uporabna za določen krog naročnikov na bakru.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Novi paketi

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Sep 2011 ob 16:48

In kdaj bodo ti novi paketi znani?
Slika


Lp, Kitl

Odgovori