TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 17. Maj 2016 ob 12:32

V nastavitvah aplikacije imaš opcijo "predvajanje v ozadju", ki je privzeto izklopljena.

Tehnicni
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 8. Apr 2010 ob 09:08
T-2: Še nimam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a Tehnicni » 21. Maj 2016 ob 00:30

Superca, le slike v oknu ne morem premakniti.

Gllmour
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 24. Jun 2014 ob 18:14
T-2: Že imam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a Gllmour » 7. Jun 2016 ob 00:43

Na Kidnle FIre se vedno vlada tema. Obstaja kaksno upanje da se odpravi napaka na tej napravi :( ?

Uporabniški avatar
T-2 d.o.o.
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 183
Pridružen: 5. Sep 2013 ob 09:29
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kontakt:

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a T-2 d.o.o. » 7. Jun 2016 ob 12:08

Zdravo,

kateri tip naprave Kindle Fire imate Gllmour? Hvala za odgovor.

Lp
Lep pozdrav, Romana
T-2 d.o.o.

Slika

Pajlot
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 7. Jun 2016 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: giga

IPTV T-2problem

Odgovor Napisal/-a Pajlot » 7. Jun 2016 ob 22:09

Pozdrav,

en nasvet bi potreboval.
Po včerajšnjem Factory resetu NOTA 3 ne morem več gledati T-2 programov preko app IPTV.
Kakšno leto nazaj, sem enostavno naložil IPTV, vnesel playlisto s tega foruma in je delalo.
Sedaj kljub vnešenemu Proxiju ne dela.
GSM Samsung NOTE 3, IPTV inštaliran z Google Playa, Proxy vnešen s pomočjo programa UDP to HTTP, TUKAJ GA DOBIL:http://www.technodoze.com/ptcl/how-to-w ... and-iphone.htmlupam, da je to ok.
Zaženem, vnesem Playlist in nič. Tako MX player kot VLC samo meljeta.
Kakšna ideja kje je napaka?
Hvala v naprej.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Jun 2016 ob 22:32

To nima nobene veze z tv2go - piši v pravo temo ali ustvari novo.
Slika

Pajlot
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 7. Jun 2016 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: giga

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a Pajlot » 8. Jun 2016 ob 07:52

Atepej, bil sem napoten v to temo s strani moderatorja.
Mi poveš, katera je pa tema za ta problem.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Jun 2016 ob 08:36

Da, mogoče te ni najbolj primerno napotil... tako da prosim končajmo debato kar se tega tiče.

Če ti je do sedaj delovalo je potrebno nekaj mogoče še dodatno nastavit.
Za to bi bilo najbolj primerno če povprašaš mojstre, ki se ukvarjajo s ipTV preko PCja v temu primernih temah.

Pajlot
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 7. Jun 2016 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: giga

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a Pajlot » 8. Jun 2016 ob 15:17

Urejeno.
Lp

Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 3. Jul 2016 ob 14:29

fejstfnt napisal/-a:Tukaj berem da je možna uporaba tv2go na android TV-jih. Nabavil sem Philips android TV in ne vem kako bi aplikacijo sploh lahko namestil. Google Play mi na TV-ju ponudi samo aplikacije, ki so kompatibilne s TV. Ali obstaja še kakšen drug način za namestitev?
Instalacija TV2GO na Philips TV:
Pravkar inštaliral kolegu in deluje "zadovoljivo".
Kolega ima Philips serijo 6550, letnik 2015 in Android v5.1. Po december 2015 firmware updejtu so končno pri Philipsu spoznali svoje napake in "odklenili" firmware android televizorjev letnik 2015 do te mere, da se lahko "sideloada" (namešča nepreverjene) APK-je. Torej preden sploh začneš moraš posodobit programsko opremo v svojem TV (ker sem to včeraj delal, še ne vem če prinašajo te nove posodobitve kakšne nove težave, Philipsi so znani po tem, žal tudi pri mojem starem Philips TV-ju).
EDIT2: Sedaj po parih tednih testiranja lahko povem, da na mojem starem Philipsu (nima Androida) vse deluje odlično. Očitno so imeli pri Philipsu sam par slabih mesecev. Posodobitev pri novem+starem TV je prinesla tudi podporo za več HID naprav (miš+tipkovnica+gamepad?).

Potem moraš v trgovini prenest Termux, ga zagnat in vpisat naslednje:

Koda: Izberi vse

am start --user 0 -n com.android.settings/.SecuritySettings
Če se ti ne pojavi okno z nastavitvami in ti izpiše kakšno napako, potem si 100% napačno vpisal zgornjo kodo (mogoče kakšen presledek preveč ali kakšen minus premalo). Popraviš/premikaš se lahko s smernimi tipkami na daljincu, tak da ni panike.
Ko prideš v okno z nastavitvami izbereš: "Unknown sources" oz. "Neznani viri" in tisto omogočiš. Tako! Končal si tukaj, lahko greš z "back" nazaj in celo kar odstraniš Termux, saj ga ne potrebuješ več.
EDIT4: Zgornje zabavanje s Termux mogoče ne rabite več naredit, da omogočite instalacijo nepreverjenih apk.
Sicer nisem sprobal, a če greste v: Nastavitve za TV-->Več-->Android Nastavitve-->potem pa Varnost-->Splošno?-->Neznani viri-->omogočite
boste dosegli isto kot prej s Termux.

Potem pa imaš maljon možnosti za prenos+instal APK na notranji pomnilnik od Philipsa, resno.
Jaz ponavadi obiščem na telefonu Trgovino Play in prenesem želene programe/igre, potem na telefonu zaženem ES File Explorer in grem: Menu-->Tools-->App Manager. Dolgi tap na želeno aplikacijo in potem "backup". APK se shrani na /sdcard/backups/apps. Na PC-ju ustvarim "share" mapo in te APK-je prekopiram (simple copy/paste APK) v tisto mapo.
Potem pa do nje dostopam iz ES File Explorer, a tokrat na TV, kjer tudi tam izvedem simple copy/paste APK.
Kot sem rekel, APK-je lahko dobiš na 1001 način. Edino direkt ES na TV in ES na telefonu mi ni šlo povezat skupaj preko Wifi. Sumim, da je TV nekaj zafrkaval.
Nekaj teh APK-jev tudi ne gre zagnat, žal. Za Firefox bi moral najdit primerno verzijo, sam je Chrome šel skoz, tako da se potem nisem s Firefox zafrkaval.
Ker TV2GO še nima podpore za Leanback TV se ti ikona ne pojavi v privzetem launcherju, tako da sem še kar HALauncher instaliral za hiter dostop do teh "handheld" programov. So pa seveda tudi na voljo, če greš v privzetem launcherju čisto na konec (mislim, da predzadnja ikonca pri zadnji vrstici - vrstici z nastavitvenimi ikonami). In tam imaš potem pod "Nameščeni programi" te programe.
EDIT1: Lahko pa nekdo še tole sproba (mogoče še prilepi kakšno slikico):
https://app.box.com/s/uf84he4wo3zmm87ht44ssclj65g7f0z3
Po instalaciji tv2go (brez tega ta apk ne deluje!) in nato tega apk se bi naj pojavila bljižnica tudi na privzetem launcherju.
To bi moralo delovati tudi po posodobitvi tv2go apk, ker je to samo bljižnica za leanback launcher do tv2go in ne vsebuje dejanskega tv2go programa.
EDIT3: Tako pa izgleda tv2go na Android TV launcherju:
Slika

Delovanje TV2GO na Philips TV:
TV2GO je na srečo med tistimi, ki "zadovoljivo" delujejo.
Sama navigacija deluje dokaj OK.
Če dostopaš do aplikacije preko daljinca (najbolj fenci šmenci), ko greš na Menu-->TV kanali --> Možnost predvajanja --> Izbereš kanal. Tukaj ti krešne in sumim, da takoj ko se ti naloži slika oddaje ti "soft krešne" app in te vrže nazaj na neko okrnjeno verzijo "Menu-->TV kanali", kjer imaš tokrat samo možnost izbire vseh kanalov in še nečesa, se ne spomnim točno. Če pa priklopiš gor npr. miško, pa stvar malce bolje deluje in ti app ne krešne za vsako malenkost, ti pa vseeno še vedno lahko krešne. Krešne ti lahko tudi med samim predvajanjem. So me pa nastavitve prisilile, da sem moral gor priklopit tudi miško, ker nisem mogel izbirat med kvaliteto slike in ker sem imel privzeto nareto na 240p BLJAK! So pa nastavitve vsaj že tako napredne, da zaznajo da nimam na voljo 3G in mi ne ponudijo možnost za kakovost slike pri mobilnem predvajanju. Ko sem dal na 480p je blazno štekalo, ne vem če je kriv TV ali brezžična povezava. Na 360p, kjer je bila kvaliteta slike od daleč še glih gledljiva pa je šteknilo (pojavil se je indeterminate progress bar - vrteči krogec) za par sekund vsakih 10 minut.
Če si hotel gledat vsebino za nazaj je bilo potem bolj pametno, če si dal predvajat želen kanal (v seznamu kanalov si lahko z miško kar kliknu na desni strani na TV) in potem si z desno kliknu sred ekrana ko se je vsebina že predvajala in se ti spodaj pojavi seznam oddaj kjer se pomikaš v levo (greš nazaj v čas) in tam izbereš kaj bi rad gledal.
Tukaj bo mogoče kdo razumel, kot da je TV2GO totalno neuporaben. Včerajšno nogometno tekmo na SLO2 sem lahko v celoti skoraj brez problemov v 360p gledal za nazaj, tak da tako hudo spet ni, sumim samo da je potrebnega nekaj časa, da se točno ugotovi kaj ne paše programu in se tistega pač izogiba.
Sedaj pa še glede bedastega opozorila o prenosu podatkov:
To opozorilo mi je prav moteče. Za vsako se je pojavilo, ko mi je krešnil app. Že zopet razmišljam, da bi hacknil TV2GO in vrgel ta opozorila o prenosu podatkov in o manjkajočem Play Service, kar vn.
V samem opozorilu bi se lahko naštelalo, da te ne opozarja več, ali pa v nastavitvah.
Zadnjič spremenil Yani2000, dne 24. Jul 2016 ob 16:23, skupaj popravljeno 4 krat.
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Capone
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Lj., Bežigrad

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a Capone » 3. Jul 2016 ob 15:29

Sicer ne vem, če se kaj vidi. Permission Denial

Slika

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
UMTS Slika VDSL oz. optiko Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Jul 2016 ob 19:33

Itak je to BV, ker je slika od TV2GO na TV porazna.
Slika


Lp, Kitl

Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 8. Jul 2016 ob 16:51

Sicer sem že v prejšnjem postu napisal, da če se ti ne pojavijo nastavitve potem si 100% napačno vpisal komando.
Glede na screenshot lahko samo rečem naslednje...
od kdaj je:
am start-user 0 -n com.android.settings/.SecuritySettings isto kot:
am start --user 0 -n com.android.settings/.SecuritySettings ???
Še enkrat. Pravilno je:

Koda: Izberi vse

am start --user 0 -n com.android.settings/.SecuritySettings
@kitl:
Res je, kvaliteta je res porazna. Še posebej v 240p, 360p če gledaš na 55" z 5 metrov daljine še nekako gre, bolj me moti zatikanje za par sekund vsakih 10 minut. Super bi pa bilo 480p, saj je potem že skoraj ista kvaliteta kot SD.
Je pa res, da ko si enkrat navajen na 1080p (npr. TVSLO2) ti je vse ostalo zanič.

Čudi me tudi, da čeprav je notri dual-core procesor stvar na 360p šteka. Meni na telefonu z 1 GHz single-core + 512MB RAM deluje na 360p tekoče, 480p pa mi šteka.
Slika
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a atepej » 3. Avg 2016 ob 14:50

Od sedaj tudi snemalnik in videoteka

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a atepej » 3. Avg 2016 ob 14:55

V različici 5.5.0:
• Prenovljen uporabniški vmesnik
• Možnost brskanja po videoteki
• Možnost snemanja TV programov in ogleda posnetkov
• Prikaz dodatnih podatkov o oddajah
• Podpora za Chromecast
• Druge izboljšave in popravki

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Slika

Odgovori