TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 6. Mar 2023 ob 19:39

1.) Nastavitve encoderjev se niso spreminjale že 2-3 leta. Aplikacija pa tudi nima dostopa do tako low-level nastavitev slike. Bi prej rekel, da imaš ti kaj nastavljeno sistemsko na iPadu (accesebility settings?), ali pa se je kaj spremenilo s posodobitvijo iOS-a.
2.) Sem pravkar poskusil in ne ponovim (saj to govoriš o bannerjih na zgornjem robu zaslona in o tem, da jih samo swipneš navzgor med predvajanjem?).

karantanija
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 31. Maj 2022 ob 19:41
T-2: Že imam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a karantanija » 6. Mar 2023 ob 20:39

1) Mogoce je bilo kaj s kaksno posodobitvijo. Sam nisem nicesar spreminjal glede na defaulte (v zvezi s sliko; pa tudi prav veliko tega nima iOS/iPadOS - glede na VLC to podpira app). Vidim pa, da so vsi zadnji trije iPadi, ki sem jih imel, imeli Liquid Retina IPS LCD, tako da tu pravzaprav ne bi smelo biti kaksne bistvene razlike.
2) Ja, banner na zgornjem robu. Npr. nastavis timer od stock ure cez x minut, in ko zapiska in se pojavi banner, ga swipnes na gor. Tudi meni ne rata vsakic. "Na palec" nekje v polovici primerov.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 6. Mar 2023 ob 20:58

1.) VLC lahko počne s sliko karkoli hoče, ker sami dekodirajo in renderirajo video frame by frame. T-2 app uporablja sistemski player (enako kot Apple TV+, Netflix, HBO, Safari, itd).
2.) Sem preveril še enkrat... nima veze s samim bannerjem ali gestam. Če uporabiš npr. opomnike od aplikacije (ali notificatione drugih appov), potem predvajanja ne prekine. SIstemski alarm pa prekine predvajanje (podobno kot če bi začel telefon zvoniti zaradi dohodnega klica). https://developer.apple.com/documentati ... erruptions

Izboljšava za drugi primer bi lahko bila, da če uporabnik nima naročenega časovnega zamika, da se predvajanje v živo avtomatično nadaljuje.

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a lukec » 7. Mar 2023 ob 16:15

ali na zadnji posodobitvi niso uredili, da lahko mi s "starimi" napravami gledamo tv2go?
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 7. Mar 2023 ob 16:32

Za stare naprave je potrebno zamenjat certifikat na strežniku. Ni potrebena posodobitev aplikacije. Kdaj se bo certifikat zamenjal pa žal ne vem. Če bi jaz odločal, bi bil že zamenjan... ampak ne odločam jaz. Očitno vas je premalo (ali pa premalo težite na klicni center).

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a lukec » 7. Mar 2023 ob 16:33

ok grem spet težit :)
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 7. Mar 2023 ob 16:55

Če slučajno doplačuješ tv2go storitev, lahko mogoče reklamiraš račun za ta euro ali dva...

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a lukec » 7. Mar 2023 ob 16:59

ne je že v paketu :)
mi pa ne omogočajo to kaj plačujem.
Slika

karantanija
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 31. Maj 2022 ob 19:41
T-2: Že imam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a karantanija » 7. Mar 2023 ob 17:37

mikrohard napisal/-a:
6. Mar 2023 ob 20:58
SIstemski alarm pa prekine predvajanje (podobno kot če bi začel telefon zvoniti zaradi dohodnega klica). https://developer.apple.com/documentati ... erruptions

Izboljšava za drugi primer bi lahko bila, da če uporabnik nima naročenega časovnega zamika, da se predvajanje v živo avtomatično nadaljuje.
Ja, tole sem imel v mislih - ker nekako ni razloga, ce ti samo zazvoni alarm (od "sistemske" ure, da ne bo pomote) in ga ugasnes, da karkoli prekine. Telefonski klic je drugo.
A pri tistih, ki imajo casovni zamik, vklopi pavzo?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 7. Mar 2023 ob 17:52

Da… sproži se pavza… in potem tudi avtomatsko nadaljuje predvajanje, ko se prekinitev zaključi. Če sistem prekine audio session, mora to app upoštevat, sicer med klicem ne bo nehalo predvajati (kar je lahko zelo moteče). App ne ve, kdo je povzročil prekinitev (klic, alarm, ali kak tretji app).

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 14. Mar 2023 ob 09:15

Aplikacija sedaj znova deluje na starih android napravah. Čez noč je bil certifikat zamenjan.

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a lukec » 14. Mar 2023 ob 16:11

ne deluje še čisto OK.
ko želiš predvajat video se zapre :)
Slika

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a blackmack » 14. Mar 2023 ob 18:49

Napačna tema..
Zadnjič spremenil blackmack, dne 14. Mar 2023 ob 20:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a lukec » 14. Mar 2023 ob 19:05

jaz sem klical na HD pa fant sploh ni hotel prijavit napake ker mi je reko da to ni napaka.
ko sem vztrajal je te končno prijavil napako. čakam zdaj na njihov odgovor.
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 14. Mar 2023 ob 21:25

Poskusi rebootat tablico. Glede predvajanja se ni pa nič spreminjalo. Aplikacija na tvoji tablici je stara (že par let ni bila posodobljena). Za predvajanje na Android napravah se pa nikoli ni uporabljal HTTPS (kar je bil problem za nedelovanje aplikacije). Ko sem jaz preveril delovanje na nekem starem Sony Xperia telefonu (android 4.4), ki prej zaradi certifikata ni deloval, je danes predvajanje delovalo. Če se ti je pa zaradi tega, ker si izbrisal in ponovno naložil aplikacijo, kaj pokvarilo... in ti zaradi tega ne dela več predvajanje. Tega ti pa (žal) nihče ne bo šel več popravljat. V kolikor se bo izkazalo, da nova instalacija te verzije aplikacije (prosim napiši, katero imaš) ne deluje več, se bo odstranila iz Google Play trgovine in bo za T-2 zgodba s tem zaključena.

Odgovori