slabše delovanje iptv

Vse o T-2 IP televiziji
Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Jani » 7. Sep 2006 ob 20:44

Sine napisal/-a:
Jani napisal/-a:povzročile zgolj par poslabšanj, kakor se da razbrati tudi tule), saj si ta 'argument' vtulil tu noter zgolj zaradi pomanjkanja drugih in še sam preveč ne verjameš vanj :wink:
pa da se razumemo...folk večinoma piše na forum ko ima probleme, tisti ki jih nimajo, foruma večinoma sploh ne obiskujejo. Trditev da so spremembe povzročile večinoma samo poslabšanje, je iz trte zvit. Gledati moraš na celoto, torej vse uporabnike. Če je prijav napak v zvezi s stabilnostjo sistema manj, je že pozitiven učinek. To da pa nekaterim pa zadeva poslabša se pa tud lahko zgodi in je treba rešit problem.
Boš pa že morall malo boljše prebrati, a ne.
Govorim o tistih, ki so se javili v tej temi (ko so v smislu opazili 'slabše delovanje iptv' - got to love the title :) ) in od teh jih je par (da, vključno z mano) dejansko pripomnilo, da imajo sedaj težave z npr. telefonijo, ki jih prej ni bilo...
Tisti, ki naj bi s tem profitirali v smislu stabilnosti, se bodo pa morali itak zadovoljiti s počasnejšim paketom.

Jaz sem zapisal, da ta tvoj argument ni na mestu v smislu kot odgovor na moje vprašanje, zakaj se je prav zdaj zgodilo, da so šli (as if vsem) reducirat pasovno širino
Torej, ne spreobračaj zadev.



@Jerry
Wtf are you talking about 'meni podobnih' :?:
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 7. Sep 2006 ob 21:09

Sine napisal/-a:Lahko bi si jst recimo razlagal pogodbo tudi takole. Glede na to da plačujem 3000 sit za TV, hočem tudi 3 aminote sej ne piše noter da jih ne dobim zraven...! Sem že napisal, da enostavno iščete pravne luknje tko kot v ameriki ko je treba navodilom za uporabo pisat da ne sušit mačk v mikrovalovni.
Ni res. Piše da dobiš zraven 1 amino. Hkrati piše da je možen sprejem do treh signalov naenkrat.
MrJerry napisal/-a:Ostalo: T-2 je dolzan omogocati prenos do treh TV signalov. Vendar le na taksen nacin, za kakrsnega ponuja tehnicno podporo. To pa zato, ker je omrezje testirano samo na to opremo in lahko garantirajo, da deluje.
Kot že rečeno, kmalu boš rabil točno določen model televizije da bodo stvari sploh špilale. Za internet pa začuda ne obstaja seznam "tehnično testiranih" mrežnih kartic...prav tako se tech support ne ukvarja s folkom ki si po svoji neumnosti naloži poln komp virusov. Zakaj je stvar pri TVju drugačna, in če imam sam tehnično znanje da uredim da dela, zakaj bi to bilo narobe?
Poudarjam pa, da noben v tej temi ne zahteva od t-2 da rešuje probleme premajhnega prenosa na slabih paricah, želim (in pričakujem) pa best effort najboljše sinhronizacije ki je možna v danih pogojih.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 7. Sep 2006 ob 21:34

ja piše da je MOŽEN....torej da VDSL omogoča prenos 3 različnih signalov. Nikjer pa ne piše da ti MORA zagotoviti za 3000sit vse 3 signale, če ti nimaš naročenih 3TV.Da se razumemo...tukaj ima pač vsaj svojo interpretacijo pogodbe.

To da boš pa potreboval točno določen model TVja itak da ni res. Zaenkrat T2 podpira samo naprave,ki jih on dobavi, zato je ta oprema tudi zastonj in še vedno v lasti T2 in zanjo T2 nudi tehnično podporo. primer:zaenkrat imaš lahko samo IP telefone v uporabi,ki jih nudi T2, kasneje si jih boš lahko kupil tudi sam, vendar sedaj programska oprema še ni prirejena do te mere, da bi T2 to lahko omogočal.

Tko BTW SiOL ponuja ADSL modem, ki ga dejansko odkupiš, vendar se za tech support in zamenjavo v primeru da se zadeva pokvari, lahk obrišeš pod nosom....go figure...

@jani: če so nekateri opazili,da se jim je z menjavo profila (če je bila to res posledica) poslabšalo delovanje TVja, potemtakem se mora zadeva sporočit tehnikom in se zadeva razišče in opravi napako
Zadnjič spremenil Sine, dne 7. Sep 2006 ob 21:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 7. Sep 2006 ob 21:39

Zakaj potem ne piše da je naročnina za vsak dodatni TV 500 SIT na mesec oz. enkratna izterjava 25K sitov (za doživljensko prenosljivo naročnino predvidevam?)?.
Zato ker bi T-2 potem izgubil proti konkurenci ki ne viša naročnine za dodatne tvje. To pa je zavajanje. Go figure...
Slika Optika od 30.5.2008

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Sep 2006 ob 21:44

Unih 500 SITje najemnina za dodatni Amino, ker je nekaterim predrago plačati 25. jurjev za drugi Amino. Naročnina je 3 jurje, kot vedno.
Optika 100/10

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 7. Sep 2006 ob 21:48

my point exactly :wink:
Slika Optika od 30.5.2008

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 7. Sep 2006 ob 21:50

toliko v info glede omejevanja sinhroinizacije. rečeno je bilo da je omejitev narejena tako da zagotovi naročene storitve. Meni konkretno se modem sinhronizira na 8/1 naročeno pa imam 1 x tv , net 1/256 ter 1 x iptel in 1 x analogni telefon ( skupaj torej 2 x tel) za foro sem naredil en test televizija dela, na netu dovnloadam testno datoteko iz strani t-2 ter hkrati opravim tel. klic iz enega na drugi telefon tako da obremenim obe tel. liniji. Rezultat testa: telefonska komunikacija skoraj nemogoča zaradi prekinjanja, hitrost doenloada pade za cca 10% tv dela ok.

Poanta tega je da očitno še sami ne vejo kakšne so potrebe za določene kombinacije naročenih paketov.
Slika

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 7. Sep 2006 ob 21:59

Gulikoza: sej veš kako pravijo... po bitki so vsi generali....sedaj je lahko bit pameten, ko se je pa sestavljala pogodba je pa zelo težko predvidet in napisat pogodbo na eden in EDINI način, da si jo lahko množica predstavlja. Vedno se bo našel kdo ki bo folku z besedami dokazal da si je to lahko interpretirati na več načinov in da se da tudi kaj iz tega profitirati.Enako je z zakoni. Zato pa imamo odvetnike :) obračajo besede tako ali drugače da spravijo svojega klienta iz zagate. in če znaš sodišču na premeten način poiskati in pokazati pravno luknjo jo enostavno izkoristiš in rešiš zadevo.

T2 ni NIKOLI podpiral VLCja.Le profili, ki so bili do sedaj v uporabi so omogočali visoko sinhronizacijo modemov in posledično temu si lahko brez problema uporabljal VLC....je tako? Sedaj so profili bolj omejeni in V SKLADU S PODPISANO POGODBO ter stabilnostjo sistema. Če si ti s tem izgubil pasovno širino za VLC pa žalim slučaj....profili se nastavljajo glede na naročene storitve, torej na število STBjev in interneta. tko pač je.

Sploh ne vem kaj se tolko buniš? Plačaš še tistih 500sit za drugi STB, odprli ti bodo pipico pa glej še na VLCju če te to toliko mori.

@sosko...napačna je tvoja poanta...dobro vedo koliko je potrebna sinhronizacija, vendar je tvoj modem očitno ne doseže, četudi je profil nastavljen da se sinhronizira modem na recimo 15/10....če se mu ne uspe sinhronizirat na več, je potrebno pač probat drug profil oziroma lahko se pojavjajo tudi izgube na infrastrukturi. pa seveda dolžina kablov, ki jih imaš doma tud vpliva ;)
Slika
Slika

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 7. Sep 2006 ob 22:16

jaz pa mislim da ni. pred enim tednom teh težav ni bilo kot sem že napisal sem od centrale oddaljen 300 m infrastruktura je nova sej je blok novogradnja in je bil izveden nov priklop direktno do centrale. ob vzpostavitvi povezave se je modem sinhroniziral 15/3. tako da mislim da ni problem v povezavi oz dolžini kablov če je pred enim tednom zadeva delala bp ( pa tukaj ne mislim samo to da sem lahko spremljal dodaten program preko vlc) sedaj pa ne pri čemer sem tudi opazil da so se pingi zvišali je težava očitno pri napačni nastavitvi s strani T-2
Slika

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 7. Sep 2006 ob 22:26

hmm resetiraj modem (povleci iz vtičnice in čez 10 sek nazaj vklopi) enako stori tudi z Voodom.Kliči na T2 pa vprašaj ponovno za sihronizacijo, če ne bo bolje pa prijavi napako.Lahko tud vprašaš na katerem profilu si. Aja pa še vseeno me zanima kolko je dolžina kablov pri tebi doma?
Slika
Slika

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 7. Sep 2006 ob 22:31

sine to sem že vse naredil in tudi klical na help desk pa mi je možakar rekel da je sinhronizacijska hitrost prilagojena mojemu paketu. Če torej oni mislijo da je 8/1 dovolj se malo motijo ker meni zadeva ne dela 100% kar pričakujem res je da se v praksi redkogdaj zgodi da bi linijo obremenil tako kot sem jo pri testiranju vendar se gre za to če so že pričeli z nekim omejevanjem naj to naredijo do te mere da naročene zadeve delujejo 100 % ne pa so 90 ali manj. glede dolžine kablov pa je tako od priključka do modema kabel 50 cm, modem vood 50 cm FTP , vood router 50 cm FTP ter nato cca 10 m do tv in 10 m do računalnika, vood iptel 1 m. Ampak ne vem kaj bi sedaj imeli pri tem kabli ker je enaka ppovezava že od samega začetka pa je prej vse delovalo bp
Slika

Uporabniški avatar
Sine
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: T3 MEGA
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Sine » 7. Sep 2006 ob 22:49

ok...pač povej jim da ti ob polni obremenjenosti TV ne dela ok, saj je povezava le 8/1. UL je sicer čisto ok...le DL je treba povečat. Kr kliči še enkrat na T2 in reci naj zamenjajo profil ker ti ob polni obremenjenosti pač ne dela ok...pa morajo pač zrihtat.še vedno pa priporočam reset modema...mogoče se ti bo sinhroniziral z večjo hitrostjo.
Slika
Slika

damjanmi
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 7. Sep 2006 ob 17:58
T-2: Že imam
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a damjanmi » 7. Sep 2006 ob 23:02

Meni se tudi modem sinhronizira s hitrostjo 8/1 (vcasih se mi je z vecjo hitrostjo) pa imam tv + 1/256 brez telefona. Testiral pri polni obremenitvi se nisem, v normalnih pogojih pa dela ok. Vendar, ce imas se telefon je logicno, da ti ne morejo dati samo 8/1!?


LP, Damjan

Dalmatinc
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 31. Avg 2006 ob 15:38
T-2: Že imam
Paket: PRD - Brezčasni paket + 1 HDTV
Kraj: Ljubljana Center

Odgovor Napisal/-a Dalmatinc » 7. Sep 2006 ob 23:50

Sine ... ja vsak si določa napisane pogoje drugače...vendar grejo v tem primeru v vsakem primeru v korist potrošnika (glej...argumentacijo)

Zakon o varstvu potrpšnikov
V. POGODBENI POGOJI

22. člen

(1) Za pogodbene pogoje po tem zakonu se štejejo vse sestavine pogodbe, ki jih določi podjetje, zlasti tiste, ki so določene v obliki formularne pogodbe ali splošnih pogojev poslovanja, na katere se pogodba sklicuje.
(2) Pogodbeni pogoji zavezujejo potrošnika le, če je bil pred sklenitvijo pogodbe seznanjen z njihovim celotnim besedilom.
(3) Šteje se, da je bil potrošnik seznanjen s celotnim besedilom pogodbenih pogojev, če ga je nanje podjetje izrecno opozorilo in če so mu bili dostopni brez težav.
(4) Pogodbeni pogoji iz prvega odstavka tega člena morajo biti jasni in razumljivi.
(5) Nejasna določila je treba razlagati v korist potrošnika.


ps. ne me linčat....jst bi samo rad da me prepričate...da sm v zmoti :lol:

gio
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 3. Jul 2006 ob 23:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + TV + telefon
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a gio » 8. Sep 2006 ob 00:09

Zdaj, ko je razjasnjeno kaj je v ponudbi, pričakujem, da bo T2 spremenil formulacijo v svoji ponudbi na spletni strani (npr. v Uporabnik lahko dobi ...):
Cenik

Uporabnik ima lahko do tri (neodvisne) hkratne televizijske kanale, plačuje pa enotno ceno mesečne naročnine. ...
Izgleda, da bom moral spet priklopiti anteno, da bom lahko med poročili posnel oddajo na drugem kanalu.

Sicer ne razumem zakaj VLC moti ponudnike programov. Na računalnik se signal spravi tudi preko TV kartice. Če pa ima kdo slabe namene, mu je nakup dodatnega STB-ja najmanjši problem.

lp

Odgovori