slabše delovanje iptv

Vse o T-2 IP televiziji
sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

slabše delovanje iptv

Odgovor Napisal/-a sosko » 6. Sep 2006 ob 20:59

Najprej hvala tistemu ki mi je zaklenil prejšnjo temo če bi si malo bolj prebral tekst bi lahko ugotovil da ni problem v tem, kar mi je poslal povezavo ( do prejšnjega tedna se mi je modem brez problema sinhroniziral na 15/3, sprejem dveh različnih programov ni delal nobenih težav) temveč je stvar takšna da naj bi na t2 začeli omejevati hitrosti sinhronizacije na tisto mejo katera še komaj zadovoljuje potrebe ob naročenem paketu. Po njihovi izjavi je sinhronizacija 8/1 dovolj za moj paket ( net 1/265, 2 x telefon , 1 x tv) zanima me ali je še kdo drugi naletel na isto težavo da sedaj zaradi omenjene omejitve ne more več spremljati IPTV na računalniku in TV hkrati.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Sep 2006 ob 21:05

To je bilo vedno rečeno, da je VLC na TVju samo "neuradna začasna rešitev". T-2 tega itak ne bi smel dovoljevati, zaradi avtorskih zaščit, zaradi strahu pred redistribucijo. Podprti so samo uradno prijavljeni streami, za katere je potrebno imeti STB. VLC je samo za takrat, ko je TV ugasnjen!
Optika 100/10

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 6. Sep 2006 ob 21:09

torej če hočem spremlajti dva različna programa moram naročiti še en settop box katerega pa ne bom rabil ker nimam dveh televizorjev temveč gledam preko računalnika.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Sep 2006 ob 21:12

Ja, Sosko. Bandwidth je plačljiv, zato so tudi paketi hitrosti. Na petnajst mega se bo odprlo le, če boš imel uradno "pokritje" za dva TVja. A je to prav? Po mojem je, prav gotovo se bo pa najdel kdo, ki bo menil, da temu ni tako!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 6. Sep 2006 ob 21:16

Tista tema je namenjena tudi pisanju takih težav... ker nima smisla, da za vsako težavo odpirate novo temo.

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 6. Sep 2006 ob 21:19

to že razumem da je plačljiv ampak nikoli ni bilo govora da se za dodatni tv plačuje dodatna naročnina. v ponudbi piše " Uporabnik ima lahko do tri (neodvisne) hkratne televizijske kanale, plačuje pa enotno ceno mesečne naročnine. T-2 daje v brezplačno uporabo prvi TV vmesnik STB (settop box) za čas trajanja naročniškega razmerja. Nadaljnji TV vmesniki so plačljivi, a na voljo po izjemno ugodnih cenah." torej po tej navedbi lahko jaz spremljam 3 programe na kakšen način jih spremljam je moja stvar dodatni set top boks je sicer možno kupiti ampak z nakupom jaz plačam aparat ne pa dodatno naročnino. prav tako je z najemom set top boxa.
Slika

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 6. Sep 2006 ob 21:21

KoMar napisal/-a:Tista tema je namenjena tudi pisanju takih težav... ker nima smisla, da za vsako težavo odpirate novo temo.
če je tako se opravičujem in prosim če lahko to prestaviš v tisto temo. sem pač mislil da je zadeva malo drugačna kot v tisti temi, saj je tam glavni problem v tem da je povezava med priklopom in modemom prevelika in zaradi tega pride do izgube hitrosti.
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 6. Sep 2006 ob 21:22

Mah pustmo zdej tko... ampak za drugič nasvet, da mi napišeš zasebno sporočilo, obrazložiš zadevo, pa ti bom originalno temo odklenil nazaj... :)

No, sedaj pa nadaljujmo debato ;)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Sep 2006 ob 21:25

sosko napisal/-a:to že razumem da je plačljiv ampak nikoli ni bilo govora da se za dodatni tv plačuje dodatna naročnina. v ponudbi piše " Uporabnik ima lahko do tri (neodvisne) hkratne televizijske kanale, plačuje pa enotno ceno mesečne naročnine. T-2 daje v brezplačno uporabo prvi TV vmesnik STB (settop box) za čas trajanja naročniškega razmerja. Nadaljnji TV vmesniki so plačljivi, a na voljo po izjemno ugodnih cenah." torej po tej navedbi lahko jaz spremljam 3 programe na kakšen način jih spremljam je moja stvar dodatni set top boks je sicer možno kupiti ampak z nakupom jaz plačam aparat ne pa dodatno naročnino. prav tako je z najemom set top boxa.
OK, bom opozoril naše na tole pravno formulacijo. 8)
Optika 100/10

Dalmatinc
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 31. Avg 2006 ob 15:38
T-2: Že imam
Paket: PRD - Brezčasni paket + 1 HDTV
Kraj: Ljubljana Center

Odgovor Napisal/-a Dalmatinc » 6. Sep 2006 ob 22:09

Navadni Nimda: Jah to sm že jst ugotovu in se pozanimu pri kolegu k je odvetnik in kolker berem forum...kr grdo t2 krši pravno formulacijo...ker teoretični si lahko nekdo sam kupi aminota z trdim diskom al pa kej podobnega.... sicer pa morš najdt prauga osla da bo šou s tem na sodišče (drgač pa lol....slovenci ljubimo sodišče :))

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Sep 2006 ob 22:11

Še enkrat - tuj ponudnik bo dovolil predvajanje TV kanalov na VDSL le pod pogojem, če je v kontroliranem okolju. Bolj boste pritiskali z nemogočimi zahtevami, prej bodo kanali kodirani in gledljivi samo z STBji. Pa to ne zato, ker bi to T-2 tako hotel...
Optika 100/10

Dalmatinc
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 31. Avg 2006 ob 15:38
T-2: Že imam
Paket: PRD - Brezčasni paket + 1 HDTV
Kraj: Ljubljana Center

Odgovor Napisal/-a Dalmatinc » 6. Sep 2006 ob 22:14

Navadni Nimda: ja itak...sam popravte to formulacijo

Moralo bi biti tako..da tolko tv kot narocis lahko gledas.. pa če date 100 sit razlike... a kapiras kva mislm....sej je brezveze da bi za komp kupoval tv-kartico na katero prklops aminota.... sej isto je pol predvajano na pc.ju in lahko naprej kao posreduješ...a se strinjaš?

Vsaj kokr jst razumem

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 6. Sep 2006 ob 22:21

Lahko bi to enostavno resil s tem da bi mogoce pogodba usebovala se kake clene ne samo osnovnih podatkov, pol si pa ljudje drugace razlagajo zadeve, pa se na strani se kdaj kej popravi v textu itd.... jaz sem si recimo ta odstavek razlagal tako kot nimda, ceprav ko ga pogledam zdaj je malo dvoumen... vsekakor pa ne mors tezit na helpdesku ker ti ne dela extra tv prek VLCja.. toliko kot mas prijavlen tok more delat...
SpaceInvader!
Slika

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 6. Sep 2006 ob 22:29

ma saj mislim da se tukaj nobenemu ne gre za to da bi kak program posredoval kam naprej. gre se za to da včasih bi želel pogledat kako drugo stvar kot žena ali pa otroci in da zaradi tega nebi kupoval še en televizor in dodatni amino če mam pa računalnik preko katerega sem do sedaj lahko to brez problemov rešil. glede pasovne širine mislim da je v ponudbi itak za vsakega uporabnika zagotovljena širina za 3 tv ( seveda v mejah tehničnih zmožnosti - oddaljenost od centrale) koliko te širine pa jaz trenutno izkoristim pa je drugo. ne vem sicer kako je zadeva tehnično izpeljana ampak mislim da pasovno širino ki jo jaz trenutno ne koristim brez težav koristi drug uporabnik ( mislim od dslama dalje)
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Sep 2006 ob 22:40

Dodatni Amino boš lahko najel za 500 SIT na mesec in ga seveda lahko priklopiš na TV kartico na PC. To bo prišlo prav v primerih, če bodo kdaj programi kodirani! In nekateri ponudniki svojih programov ne dajo, če jim prej ne podpišemo, da jih bomo kodirali!
Optika 100/10

Odgovori