Frekvenca RF izhoda na aminotu?

Vse o T-2 IP televiziji
MrJerry
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Avg 2006 ob 09:49
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Frekvenca RF izhoda na aminotu?

Odgovor Napisal/-a MrJerry » 7. Sep 2006 ob 09:32

Zadeva je sledeca... Aminota bi rad prikljucil na TV kartico v racunalniku (TVja sploh nimam, zato razni scarti odpadejo). Imam Winfast DV2000 in programje, ki je bilo prilozeno kartici. Problem je v tem, da mi TV kartica ne najde aminota.

Ce sem nekoliko bolj natancen... S tem TV Tunerjem sem prej brez problemov nasel vse kanale kabelske televizije (pac z avto searchom). Ko je prvic prisel T-2 in mi namestil aminota, sem enkrat poskusno tistega aminota nasel na tunerju (ne spomnim se, na kateri frekvenci). Tistega nisem mogel gledati, ker zaradi `tehnicnih motenj' se nekaj casa nisem vspostavil povezave, vendar je amino oddajal staticno sliko, na kateri je pisalo Loading...

Nazadnje je T-2 le uspel resiti tehnicne motnje in mi mimogrede zamenjal modem in aminota. Tega novega aminota pa na TV kartici ne najdem. Lucka na modemu, kamor je vtaknjen amino, veselo utripa (torej se zgleda nekaj downloada), medtem ko lucka na aminota prav tako kar pogosto utripne. Pa se mi zdi, da ne bi smela, glede na to, da naj bi utripala le med pritiskanjem na daljinca ali med updateanjem.

Torej... Lahko dobim podatek, katero frekvenco oddaja Amino? Na ta nacin ga lahko direktno poiscem s TV kartico in ugotovim, ali je problem pri meni, ali pa imam pac aminota z napako in ga nesem zamenjat.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 7. Sep 2006 ob 17:20

Amino po defaultu na RF izhodu "oddaja" na 38. kanalu. Če si (bil) pri Lj. kablu, je to točno tam, kjer je sicer Kabel Eins (pri meni 607,25 MHz).

Če ti to ne ustreza, se da v "skritih" nastavitvah Aminota spremeniti kanal za RF na kaj drugega (ali celo izklopiti), samo nisem detajlno gledal možnosti. Do teh nastavitev pa prideš tako, da ob (z daljincem) izklopljenem Aminotu iz njega potegneš mrežni kabel, počakaš nekaj trenutkov, vklopiš Aminota, počakaš nekaj trenutkov, pritisneš na MENU, in spremeniš nastavitve po potrebi (ko jih shraniš, moraš Aminota zopet izklopiti z daljincem, priključiti mrežo nazaj, nato pa lahko ob vklopu uporabljaš nove nastavitve). Zakaj te nastavitve niso dostopne preko ostalih od T2 vmesnika, ne vem - verjetno zato, da se "raja" ne bi kaj "zahekala" in potem morila nič hudega sluteč helpdesk. :lol:

Če imaš na tunerju vsaj Composite ali S-Video vhod, potem priporočam, da uporabljaš enega od teh, ker bo slika boljša (moraš pa potem zvok speljati posebej na audio-in na tunerju ali na zvočni ali kje drugje).

Kar pa se lamp tiče... Oranžna lučka na mrežnem priključku na Aminotu zadaj "veselo utripa" vedno, ko je vklopljen in sprejema stream, sicer pa samo občasno utripne; zelena mislim da gori vedno, ko je priklopljena mreža, sprednja rdeča pa naj bi bila prižgana vedno, ko ima Amino napajanje.

MrJerry
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Avg 2006 ob 09:49
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a MrJerry » 7. Sep 2006 ob 18:22

Hvala ze frekvenco, bom poskusil. 38. kanal je relativna zadeva, kartica jih ma v tabeli tam okrog 140... Najbrz ima se precej vmesnih frekvenc (vecja fleksibilnost). Kakorkoli ze, bom sprobal na 607,25. Ce ne najde, nesem nazaj na T-2, da tam stestirajo v bolj kontroliranih pogojih.

Tuner ima moznost s-video vhoda. Natancneje, zraven sem dobil adapter, v katerega na eni strani vkljucis s-video in zvok (rdec in bel cinc), drugo stran pa vtaknes v tuner. Do sem vse lepo in prav, vendar pa bo potemtakem moral scart kabel pretvoriti v S-Video + zvok. Ali obstaja tak konektor? Vem da se dobijo pretvorniki s-video+zvok na scart, ampak jaz rabim v obratni smeri... Ce obstaja, bi bilo super, ker je slika sigurno boljsa. Ne resi pa to problema glede frekvenc, bi rekel...

Kar se luck tice... Zadnji ze lepo utripata, kot si napisal, medtem ko prednja utripa prevec... Vceraj zvecer sem jo prav nacrtno opazoval... Nihce se ni dotikal, vse je bilo mirno, lucka pa je na vsakih nekaj minut zacela utripati in se nato na par minut spet ustalila.

A lahko kdo s T-2 direktno preveri stanje mojega aminota?

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 7. Sep 2006 ob 18:48

Za prednjo razsvetljavo ne vem, pri meni je ena meglena rdeča lampa, mislim, da utripne, če pritisneš tipko na daljincu. Če lahko preverijo na daljavo tudi Aminota, moraš klicati na helpdesk.

Za pretvorbo rabiš en adapter, v katerega vtakneš Aminotov SCART kabel, na njem pa imaš potem izhode za zvok, Composite Video in S-Video (vse ustrezne vtičnice). Jaz sem ga dobil v TechTradu, videl pa sem ga tudi v BigBangu/BOFu in Harvey-Normanu. Sicer je končni rezultat kar precejšnja solata (iz Aminota njegov SCART kabel, potem adapter, iz adapterja pa ostali kabli do tunerja), ampak zaenkrat ni druge.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 7. Sep 2006 ob 18:53

MrJerry napisal/-a:Ce obstaja, bi bilo super, ker je slika sigurno boljsa. Ne resi pa to problema glede frekvenc, bi rekel...
Aja, to potem niti ni več bistveno, če uporabljaš S-Video; samo na S-Video "kanal" moraš potem nastaviti tuner, vse ostalo pa štelaš na Aminotovem daljincu... Mislim pa, da boš moral spremeniti v "skritih nastavitvah", da ti bo Amino oddajal na S-Video (default je, vsaj pri meni, Composite+RGB, ki sem ga prestavil na S-Video; RF pa sem celo izklopil, ker ga ne rabim).

MrJerry
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Avg 2006 ob 09:49
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a MrJerry » 7. Sep 2006 ob 18:59

Hvala ti :). Solato mam ze tko al tko :D.

Tunes mi ne bo problem nastaviti. Edino malo me skrbi, kje bom popravljal te `skrite nastavitve'... Ce aminota sploh ne uspem spraviti na ekran, sem pac mrzel. Bom dons probal, pa bomo videli.

MrJerry
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Avg 2006 ob 09:49
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a MrJerry » 7. Sep 2006 ob 19:47

Evo... Sem sprobal z rocnim vnosom frekvence... Nic. Na enem kanalu so neke totalno neurejene crno-sive strahe, dalec od nekaj podobnega kanalu... Drugje popolna tema.

Tudi tisto z menujem sem nekaj poskusal, ampak je vse skupaj tavanje v temi. Najboljs, da nesem na brncicevo.

Do kdaj pa jutri delajo?

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 7. Sep 2006 ob 19:59

Hm, mogoče pa ga moraš pustiti, da se sinhronizira? Tudi pri meni je takoj po priklopu na napetost nekaj časa mrk, kot sem napisal
viewtopic.php?t=726

Delajo pa do 16h.

MrJerry
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Avg 2006 ob 09:49
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a MrJerry » 8. Sep 2006 ob 08:47

Vceraj sem izkljucil aminota in povezal kabel iz modemo neposredno v mrezno. Z VLCjem sem brez problema gledal TV. Super slika in zvok. Torej definitivno dobivam TV signal. Ocitno se zatakne pri aminotu. O tem sklepam zato, ker sem prejsnjega aminota nasel s TV Tunerjem.

Nazaj pa ne bom nesel, ker mi zelo redko znese koncati v sluzbi tako, da bi se potem odmajal se tja tezit za nove skatuljice...

Wega
Znanec
Prispevkov: 94
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: 10/10, IPTV, VOIP
Kraj: Boršt pri Dvoru pri Žužemberku pri Novem mestu

Odgovor Napisal/-a Wega » 8. Sep 2006 ob 10:47

Po mojih izkušnjah se ti pa splača nesti nazaj. Prav nič ne komplicirajo in so res zelo prijazni. Če nimaš časa pa se poskusi dogovoriti, da ti ga pridejo zamenjat na dom?

MrJerry
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 18. Avg 2006 ob 09:49
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a MrJerry » 11. Sep 2006 ob 09:31

Sem se ze dogovoril, ja. Zal ne morem nesti osebno (to je predlagal tudi telefonist na heldpesku), ampak pricakujem obisk monterjev v tem tednu (fingers crossed). Pa tako grozno se spet ne mudi, ker za tisto malo TVja, kot ga gledam, lahko pretaknem tudi mrezne kable in pac gledam na vlcju. Sicer je zoprno, ker ni daljinca ali teleteksta, ampak osnovno funkcijo se pa izpolnjuje.

pux
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 03:51
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

38. kanal

Odgovor Napisal/-a pux » 14. Sep 2006 ob 14:30

38. kanal ni relativna zadeva, vsi VCRji ipd. oddajajo signale preko antenskega kabla na 38. kanalu (CC IMHO, default nastavitev). To ni tak kanal, ko ti misls 1. SLO1, 2. SLO2, ampak frekvencni kanal.

boriso
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 17. Maj 2006 ob 10:25
T-2: Že imam
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a boriso » 14. Sep 2006 ob 14:42

Ali se da zvedet, kaj se da priljučit na Amino npr. na USB, kako na 5.1, kako je z RF priključki.
Sem popolni nevednež, vendar zelo radoveden.

pux
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 03:51
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Prikljucki

Odgovor Napisal/-a pux » 14. Sep 2006 ob 14:54

Amino ima:
Vhodi:
1x napajalni
1x RJ45 - omrezni (gre na Vood/Milan)
1x vhodni antenski (RF)

Izhodi:
1x S-VIDEO
1x SPDIF (nisem 100% sure, pozabil)
1x izhodni antenski (RF) - kanal 38. CC

Nobenih USB in 5.1 prikljuckov....

boriso
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 17. Maj 2006 ob 10:25
T-2: Že imam
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a boriso » 14. Sep 2006 ob 14:59


Odgovori