IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Mar 2013 ob 16:14

lahko pa gres v poslovalnico zamenjas za navaden modem in reces da ims svoj wifi,....

Alex007
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 16:08
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Alex007 » 7. Mar 2013 ob 09:14

Verjetno bo kar nazaj na star modem treba it.

edit : označil vse kable in preveril vse možne kombinacije. Nemogoče je nastavit, tako da bi bilo tako kot je blo na Milanu. Samo vhoda 3 in 4 dopuščata vse kar želim, samo sta že zasedena z 1x telefon in 1x TV.

edit #2: tehnična pomoč pravi, da je nemogoče, da bi mi zamenjal modem nazaj na Milana.

edit #3: delno urejeno po ~10 klicih na T2. Odpiranje vhodov 1,2 za video je po mnenju enega iz tehn. pomoči nemogoče, po mnenju drugega pa ja (če pošlješ dopis, da spreminjaš svoj ip v statični something). Pokazala pa se je druga rešitev (ki je bil dejansko problem?), ker je bil telefon možno povezat samo na video vhod (3 ali 4). Po posredovanju helpdeska in tehn. pomoči so mi spremenili tako, da je telefon ostal na 3 (ki je novi data vhod?), na vhodu 2 pa je novi video vhod (?). Predvidevam. Tako , da je tu možno povezat še en TV ali računalnik, prek katerega je možno gledati tudi TV.

Boriss30
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 5. Nov 2011 ob 04:06
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Boriss30 » 9. Mar 2013 ob 00:04

Ta deljena mnenja tehnikov mi gredo res na živce. Nobene enotnosti, vsak govori po svoje. Jaz sploh ne kličem, ker me kar glava boli od vsega. Sej po svoje jih razumem, ampak naj se vsaj prej človek pozanima zakaj se gre, ne pa takoj krivi so kabli, veter itd

jug900
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 28. Jan 2013 ob 10:12
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a jug900 » 9. Mar 2013 ob 09:00

Fantje tko je. Dovolj znanja imam, da vem, da se da tudi sedaj pridobiti vse kanale, tudi, če niste naročeni na L shemo. A premalo, da bi znal to sam. Če to zmorejo na jugu, ni razloga, da ne bi zmoglil mi. Ni mi pa jasno, zakaj nihče na tem forumu ne pove, kako. Večina od vas ima inthetres gledati programe po svoji izbiri in ne tistih, ki so določneni v paketih. Več čkot 150programov je v L shemi. Če bi hoteli gledati vse, bi bil teden premalo. Logično je torej, da plačujemo več kot zmoremo gledati. T2 se nam smeji v obraz s tako logiko. Ali res ni niče od vas pomislil na to, da nima smisla plačevat nekaj, kar itak ne uporabljamo. Ali imate res toliko denarja, da plačujete L shemo, od tega pa gledate 1/3 programov? Zato me ni čisto nič bolelo srce, ko sem gledal L plačeval pa S.

Na tem forumu si vsi pomalem želimo informacijo, kako dobgiti nazaj shemo L, kljub naročeni S. Verjamem, da to kdo od vas zna. Ne razumem pa, zakaj ščitite kapitaliste. Pa gre le za to, da t2 ima tehnične možnosti, da bi lahko ponudil indiviidualen izbor programov. Sem dovolj moralen, da bi plačal to, kar bi sam izbral. Seveda z razumno ceno. Ne zdi se mi pa pošteno, da plačujem več kot izberem. Tudi, če gre le za slo kanale. Nihče od nas ne geda vseh. Če bi želel torej biti pošten do t2, hkrati pa ohraniti občutek, da plačam, kar si sam izbrem in ne več, bi moral prekiniti tv naročnino. Ali to, ali pa gledat programe, ki so v shemi, se počutiti kot totalen idiot, ker bi plačeval tudi tisto, kar nisem sam izbral, hkrati pa poskušam iskati možnost, da malce zaobidem uradno S shemo in se priklopim na L shemo. Ker tega ne znam, se moram zanašati pač na tiste, ki znajo. Zato vas pozivam, če kdo zna narediti tako, da imam kakšne programe iz L sheme, kljub temu, da plačujem S shemo.

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d_g » 9. Mar 2013 ob 09:37

Varianta, da bi si sam izbral nabor programov, ki bi jih želel gledat, je utopična. Enostavno ponudniki programov tega ne dovolijo, če pa, je vsak program vsaj 1 evro ali več, pol pa računaj... Kar si cenik poglej za posamezne dodatne pakete... To pa da naročišč S, pa gledaš L, pa je stvar etike... mogoče bi šlo, dokler bi to par ljudi naredilo, če bi pa vsi, pa bi t-2 že ukrepal, ker ni socialna ustanova, ampak gospodarska družba. Že to, da so hoteli vsakemu optiko napeljati do doma zastonj, jih se spravilo skoraj pred stečaj (pa še kaj drugega)...

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gr » 9. Mar 2013 ob 09:56

Kdo bi pa financiral L shemo, če je ne bi nihče plačeval? In zakaj bi jo T-2 sploh ponujal, če je ne bi nihče imel naročene?

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 9. Mar 2013 ob 10:17

Fantje in dekleta, če bi bilo razmerje T2 računa (oziroma kateregakoli SLO ponudnika) in slovenske plače, kot je razmerje v večini ostalih EU držav med računom ponudnika primerljivega paketa in osebnim dohodkom, nebi bilo potrebe po šparanju na vseh koncih in iskanju "neetičnih" alternativ!
Pa še to, s SimpleTV in pravo playlisto lahko gledaš tudi TV shemo iz rusije (tudi od T2), se pravi od NickolodeonaHD do NatGeoHD. Keč je v tem da ni stabilna zadeva, pa tudi kocka lahko ali pa sploh ne dela. Da se ampak je zame neuporabno.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 9. Mar 2013 ob 11:27

Najlažje je dobit vse kanale tako, da jih naročiš ;-)

Pa ne moralizirat zdaj s plačami in komunističnimi floskulami kaj komu pripada. Cene so znane, pogoji so znani. Če komu ni kaj všeč, naj vzame Amis al pa Siol al pa naj odpove vse skupaj in gre ven malo na zrak. Boj nas uporabnikov proti korporativizmu mora it v smeri da tisto kar plačaš (!) lahko gledaš po svojih pogojih, na svoji napravi in na način, ki ti paše (poljubna naprava, dovljen zamik ogleda in shranjevanje vsebin) in ne, da eden kupi celo shemo, ostali pa nič. Kaj gledajo na jugu ali kjerkoli drugje, mene kratkomalo boli k****. Jaz zahtevam, da lahko s svojim programom, na svojem računalniku, dobim tiste programe, ki jih plačam, ostalo me pa ne zanima.

PS: si mogoče pomislil, da tisti na "jugu" dobijo vse kanale tako, da tukaj nekdo plačuje celo shemo in ne da so jih skrekali?

PS2: L shema je 8 EUR...to ni veliko. Skupaj z recimo HD priključkom pride 19 EUR kar je nekaj se strinjam; vendar, je kdo recimo pogledal koliko pride kabelska v USA? Tam od $80 naprej in krepko čez $100 če hočeš Premium kanale. Verjemite, da če bi se kanali "unbundlali" in bi naročal vsakega posebej, bi bil seštevek na koncu meseca precej večji - in ni tukaj fora kaj T-2 tehnično lahko in kaj ne, temveč kako to diktirajo ponudniki vsebin.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 9. Mar 2013 ob 11:34

Sej to je to, tu pri nas ima en naročeno L shemo plus vsi HD kanali in vse kar je zraven, on to strema naprej, v tujini mu dajo vsak po en evro in že lahko on v sloveniji in v tujini gledajo vse kar ponuja T2 ali katerakoli druga kompanija.

Ti pa itak veš sam kaj je s plačami. :beri:

Gremo nazaj na IPTV na PC :pivo:

perplexer007

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 9. Mar 2013 ob 13:46

gulikoza napisal/-a:Najlažje je dobit vse kanale tako, da jih naročiš ;-)

Pa ne moralizirat zdaj s plačami in komunističnimi floskulami kaj komu pripada. Cene so znane, pogoji so znani. Če komu ni kaj všeč, naj vzame Amis al pa Siol al pa naj odpove vse skupaj in gre ven malo na zrak. Boj nas uporabnikov proti korporativizmu mora it v smeri da tisto kar plačaš (!) lahko gledaš po svojih pogojih, na svoji napravi in na način, ki ti paše (poljubna naprava, dovljen zamik ogleda in shranjevanje vsebin) in ne, da eden kupi celo shemo, ostali pa nič. Kaj gledajo na jugu ali kjerkoli drugje, mene kratkomalo boli k****. Jaz zahtevam, da lahko s svojim programom, na svojem računalniku, dobim tiste programe, ki jih plačam, ostalo me pa ne zanima.

PS: si mogoče pomislil, da tisti na "jugu" dobijo vse kanale tako, da tukaj nekdo plačuje celo shemo in ne da so jih skrekali?

PS2: L shema je 8 EUR...to ni veliko. Skupaj z recimo HD priključkom pride 19 EUR kar je nekaj se strinjam; vendar, je kdo recimo pogledal koliko pride kabelska v USA? Tam od $80 naprej in krepko čez $100 če hočeš Premium kanale. Verjemite, da če bi se kanali "unbundlali" in bi naročal vsakega posebej, bi bil seštevek na koncu meseca precej večji - in ni tukaj fora kaj T-2 tehnično lahko in kaj ne, temveč kako to diktirajo ponudniki vsebin.
Gulikoza res je da so v Ameriki veliko dražji paketi ampak res je tudi da dobesedno na vsakem od 400 in vec programih vedno ob vsaki uri najdes oziroma imas nekaj kvalitetnega za gledat!

Jaz imam doma DIRECT TV njihov in kamorkoli pritisneš daljinca, na bilokateri program gledaš zelo kvaliteten program tako da......evo shema: http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=d ... rq-RmxNZVg

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 9. Mar 2013 ob 14:37

Vse to je res in strinjam se, da bi morali ponudniki zagotavljati boljše vsebine (dandanes bi moral biti pričakovan zamik recimo serij kvečjemu kak dan, ne da gledaš 3 leta stare dele...). Nič od tega pa nikomur ne daje moralne ali kakršnekoli druge pravice da mora gledat zastonj.

Kot pravi Gizoman: Gremo nazaj na IPTV na PC :pivo:
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Mar 2013 ob 14:41

Ja, če bi to omogočili bi bilo tudi piratizeranja dosti manj. Ne pa da jokajo koliko je piratstva v SLO. Le zakaj a ne?
Slika


Lp, Kitl

Latex
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 15. Apr 2009 ob 16:20
T-2: Že imam
Paket: telefon,TV, internet

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Latex » 10. Mar 2013 ob 11:47

@perplexer007

Kako pa lahko naročiš direct TV v sloveniji?

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 10. Mar 2013 ob 19:43


Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nemo » 10. Mar 2013 ob 20:10

gulikoza napisal/-a:Najlažje je dobit vse kanale tako, da jih naročiš ;-)

Pa ne moralizirat zdaj s plačami in komunističnimi floskulami kaj komu pripada. Cene so znane, pogoji so znani. Če komu ni kaj všeč, naj vzame Amis al pa Siol al pa naj odpove vse skupaj in gre ven malo na zrak. Boj nas uporabnikov proti korporativizmu mora it v smeri da tisto kar plačaš (!) lahko gledaš po svojih pogojih, na svoji napravi in na način, ki ti paše (poljubna naprava, dovljen zamik ogleda in shranjevanje vsebin) in ne, da eden kupi celo shemo, ostali pa nič. Kaj gledajo na jugu ali kjerkoli drugje, mene kratkomalo boli k****. Jaz zahtevam, da lahko s svojim programom, na svojem računalniku, dobim tiste programe, ki jih plačam, ostalo me pa ne zanima.

PS: si mogoče pomislil, da tisti na "jugu" dobijo vse kanale tako, da tukaj nekdo plačuje celo shemo in ne da so jih skrekali?

PS2: L shema je 8 EUR...to ni veliko. Skupaj z recimo HD priključkom pride 19 EUR kar je nekaj se strinjam; vendar, je kdo recimo pogledal koliko pride kabelska v USA? Tam od $80 naprej in krepko čez $100 če hočeš Premium kanale. Verjemite, da če bi se kanali "unbundlali" in bi naročal vsakega posebej, bi bil seštevek na koncu meseca precej večji - in ni tukaj fora kaj T-2 tehnično lahko in kaj ne, temveč kako to diktirajo ponudniki vsebin.
:car: :car: :car:
Plačaš 100, dobiš 90.

Odgovori