IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
grga
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 30. Mar 2014 ob 21:39
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a grga » 30. Mar 2014 ob 22:01

Do pred nekaj dni, mi je TV na računalniku normalno delal. Sedaj imam samo zvok, slike pa na nobenem programu ne. Zanimivo, da mi dela teletekst. Uporabljam VLC. Premikal sem kable na modemu, nobena kombinacija ne prime.

Kakšna ideja?

grga
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 30. Mar 2014 ob 21:39
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a grga » 31. Mar 2014 ob 00:34

Sem že odkril, neke nastavitve v VLC so se očitno spremenile.

xerces8
Nadebudnež
Prispevkov: 497
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: T2 NET+MOBIL
Kraj: Maribor

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a xerces8 » 31. Mar 2014 ob 20:06

kokica2000 napisal/-a:Ne, tule je zadnja lista:
viewtopic.php?p=206677#p206677
Lahko prosim naslednjič daš zraven ključne besede play in list, da ne rabi folk vrstico po vrstico prebirati na stotine sporočil?

SceretMind
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Jan 2009 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 200/50

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SceretMind » 1. Apr 2014 ob 01:51

torej, na laptopa sem si nalozu udpxy priredil play list http:192.168.105:4022/utp/url_program

ampak brez problemov dela samo prvi program (SLO 1), SLO 2 dela če malo počakaš, TV3 tudi, in Discovery ID mi je tudi uspelo zagnat, pri ostalih pa nič.. kaj bi bilo lahko narobe? plus določeni programi od mene zahtevajo še user name pa password. čemu?

ce na router resetiram oz. onemogočim in omogočim IGMP, zacnejo delat cisto drugi programi. je mozno , da udp proxy zabaše router?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 1. Apr 2014 ob 08:28

Kam si naložil udpxy in kje gledaš televizijo?

Pravilno je tako: udpxy naložiš na napravo, ki je v omrežje priklopljena s kablom (če je možno, direktno na router). In potem lahko z napravami, ki so na wifi-ju preko udpxy dostopaš do tv kanalov (laptop->wifi->tcp->udpxy->udp->tv).

Če si naredil tako, kot se da razbrati iz tvojega sporočila (da je udpxy naložen na istem računalniku, kjer hočeš gledat tv... in da je ta računalnik po možnosti povezan preko wifi-ja), potem nisi nič naredil (beri: je isto kot če bi direktno gledal multicast).

zmaj976
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 16. Feb 2010 ob 08:33
T-2: Že imam
Paket: plačujem "NATEG"
Kraj: Bežigrad, Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a zmaj976 » 2. Apr 2014 ob 07:45

Očitno ni 1. aprilska (šala). Končno! Od 1. 4. 2014 je vseh pet programov medijske hiše Pro Plus na voljo tudi v visoki ločljivosti (HD). :pivo:

Kdaj lahko pričakujemo te programe na T2? :hmm:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 2. Apr 2014 ob 08:37

Imaš za to vprašanje že odprto temo.

SceretMind
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Jan 2009 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 200/50

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SceretMind » 2. Apr 2014 ob 19:21

mikrohard napisal/-a:Kam si naložil udpxy in kje gledaš televizijo?

Pravilno je tako: udpxy naložiš na napravo, ki je v omrežje priklopljena s kablom (če je možno, direktno na router). In potem lahko z napravami, ki so na wifi-ju preko udpxy dostopaš do tv kanalov (laptop->wifi->tcp->udpxy->udp->tv).

Če si naredil tako, kot se da razbrati iz tvojega sporočila (da je udpxy naložen na istem računalniku, kjer hočeš gledat tv... in da je ta računalnik po možnosti povezan preko wifi-ja), potem nisi nič naredil (beri: je isto kot če bi direktno gledal multicast).
udpxy sem nalozil na laptopa, gledal sem na drugih napravah. npr. na tablici preko IPTV programa (ki playlisti avtomatsko doda IP in port naprave, kjer je udpxy naložen.)

Sprva je bil računalnik priklopljen na router, ki podpira multicast. pa zadeva ni delovala (izjeeemno kockanje). Na na enem izmed računlnikov sem clo probal UDP playlisto, k je včasih lepo delala preko mojega routerja, zdaj pa se kocka, čeprav naj bi router podpiral mutlicast tko, da sklepam, da je nekaj z routerjem narobe.

pa ugotavljam, da se občasno kocka tudi, ko je računalnik s proxyjem priklopljen direkt. torej dela vcasih zlo selektivno..

Andrej787
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 20. Mar 2012 ob 18:01
T-2: Že imam
Paket: T-4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Andrej787 » 3. Apr 2014 ob 15:14

Imam vprašanje glede gledanja IPTV preko VLC-ja.V dnevni sobi imam poleg TV-ja tudi PC in bi večkrat poleg brskanja po netu v ozadju spremljal kak prenos tekme ne pa da imam še dodatno prižgan TV.Torej bi na kak način delovalo povezati dostopno točko ki je zdaj povezana na Motorolo z "Y" mrežnim kablom kjer bi enega priključil na PC?Bi to delovalo?Naenkrat seveda nimam želje da bi spremljal programe na obeh aparatih vendar včasih je res zelo praktično imeti vse na PC monitorju.Hvala za kakšenkoli nasvet.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a atepej » 3. Apr 2014 ob 15:20

Kateri modem maš
Slika

Andrej787
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 20. Mar 2012 ob 18:01
T-2: Že imam
Paket: T-4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Andrej787 » 3. Apr 2014 ob 15:23

Imam Ruckus dostopno točko ki je z mrežnim kablom direktno povezana na Motorolo - do tu vse dela perfektno - zdaj le iščem varianto da bi iz tega Ruckusa speljal povezavo na PC.Spremljal bi TV programe na PC ali TV.Bi to šlo z "Y" mrežnim kablom ali kako enostavno zadevico?Dostopna točka ima le en LAN izhod tako da opcija vsakokratnega izklaplanja kabla z Motorola in vtikanje na PC mrežno ni prav nič praktična ...

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a atepej » 3. Apr 2014 ob 15:34

preko česa maš pa internet povezan na pc
Slika

Andrej787
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 20. Mar 2012 ob 18:01
T-2: Že imam
Paket: T-4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Andrej787 » 3. Apr 2014 ob 15:46

internet prek wireless kartice vendar to ne bo vleklo IPTV kot bi moralo saj ima premajhen pretok podatkov - IPTV je ločen stream in zato iščem rešitev za povezavo iz te dostopne točke na mrežno kartico PC-ja....

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a atepej » 3. Apr 2014 ob 15:53

Sem mal pogooglal in sem ugotovil, da je to zgolj za iptv (če seveda mislim pravi model) prek y kabla bo za silo šlo sam mrežno pa nastviš enako kot bi imel dve mrežni kartici - kako pa najdeš na forumo.
Slika

Andrej787
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 20. Mar 2012 ob 18:01
T-2: Že imam
Paket: T-4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Andrej787 » 3. Apr 2014 ob 15:58

Ja se sprogramira tako da prenaša le IPTV stream - le ta je res stabilen in meni IPTV dela recimo od routerja v kleti v prvo nadstropje brez problemov - imam eno mrežno kartico na PC-ju ki je itak še nezasedena saj internet vlečem prek USB wireless kartice - bi torej šlo s to mrežno in "Y" mrežnim kablom?

Odgovori