IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
roberthx
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 8. Apr 2006 ob 13:54
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA
Kraj: Ljutomer

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roberthx » 18. Maj 2014 ob 11:14

Ker nas ima mnogo iz nepojasnjenih razlogov težave s predvajanjem TV na računalniku s pomočjo VLC (VideoLAN), naj povem, da sem vedno bolj prepričan, da vzrok ni v napačnih nastavitvah mreže, firewalla ipd. (včasih že), ampak težave povzroča grafična kartica, ki je prešibka za dekodiranje (sicer lahko popolnoma spodobna).

Sam sem ob nakupu novega monitorja opazil težave ob gledanju, čeprav nisem spremenil nobene nastavitve ne na računalniku, ne grafični, ne mreži. Zgodilo se je naslednje: grafična kartica je kar spodobno močna, ima dva digitalna izhoda. Novi monitor sem priklopil na drugi izhod, kot sem imel prvega. Vse je delovalo popolnoma normalno in sploh nisem pomislil, da je zaradi tega težava z VLCjem. Določenih programov mi sploh ni hotelo predvajati, ali pa je bilo potrebno počakati CELO MINUTO. Ob zamenjavi kabla sem spet uporabil drug digitalni video izhod in presenečeno ugotovil, da vlc spet deluje brezhibno (razen nekoliko stare playliste).

Torej težave ob predvajanju so lahko tudi v grafični kartici, oz. slabo napisanih gonilnikih zanje.

BTW. kje se DL najnovejšo playlisto za TV ločeno za radio?

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roCkY » 18. Maj 2014 ob 11:48

Bolj kot grafična in gonilniki je odgovorna/kriva koda v VLC. Če ena verzija ne deluje uporabi drugo - starejšo, ki dela.
Je nekje 10 let odkar dneno uporabljam "VLC" za gledanje TV. Nekje pol leta po lansiranju IPTV Telekoma sem ga začel redno uporabljati. Marsikdaj sem bil na stari verzije tudi po pol leta, ker se je nova kaj hecala.
V zadnjih letih sicer uporabljam MulticastTV. Vedno pa preizkusim najnovejše VLC knjižnice. Marsikdaj se vrnem na stare... ker določena zadeva ne špila ali pa je slika slabša kot s prejšnjo verzijo.
Skratka ni optimalno vedno "najmodernejši" biti.

roberthx
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 8. Apr 2006 ob 13:54
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA
Kraj: Ljutomer

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roberthx » 22. Maj 2014 ob 07:26

To glede stabilnosti VLCja pa se popolnoma strinjam. Tudi sam sem večkrat bil primoran uporabljati stare verzije.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nemo » 22. Maj 2014 ob 09:17

Meni se pa še nikoli ni zgodilo, da bi bila stara verzija boljša od nove. To se mi zdi bolj urbana legenda.
Plačaš 100, dobiš 90.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Maj 2014 ob 12:16

@nemo ti si nezahteven uporabnik :mrgreen:
tisti ki pa mislite redno in resno gledati tv prek PCja si pa nabavte DVB Viewerja pa kakšnih resnih težav imeti ne bi smeli :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a g33k » 22. Maj 2014 ob 14:35

Se da usposobit IPTV preko DVB Viewerja?
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Maj 2014 ob 15:56

seveda, sem pred leti namestil kolegici na HTPC ... ker ni vajena računalnika skoraj nič je bila zadeva tvegana ampak kljub temu se je obnesla odlično, kar pomeni, da več ali manj vse dela brezhibno...preklop med kanali je absolutno najhitrejši, daljinec di novo mini https://www.youtube.com/watch?v=I4vOIcDeTLk je spodoben, za rezervo pa lahko preklaplja tudi s srednjim miškinim gumbom in popolnoma upravlja z navadno brezžično tipkovnico, ki je bila skupaj z mišjo 25€ :-)
Ker T-2 EPGja ne oddaja v streamu sem ji namestil še programček, ki vsak dan naredi avtomatski dolpoteg najnovejšega EPGja... Viewer omogoča seveda gledanje tudi kabelske, satelitske, zemeljske....rabš seveda ustrezno kartico kar za IP TV seveda ni treba...poleg tega če kupiš še dodatek dela tudi HBB TV... to da zna predvajat vse formate filmov, muzke, slike pa verjetn ni treba omenjat.... seveda danes bi to naredil malo drugače...za daljinec recimo lahko uporabiš kar tulifon alpa kej cenejšega....
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Tornado
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 3. Avg 2006 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Tornado » 23. Maj 2014 ob 12:39

Eno priporočilo za HTPC (samo Windows uporabniki):

http://www.team-mediaportal.com/
http://wiki.team-mediaportal.com

Predvaja IPTV, vse možne formate mp3, mp4, mkv, slike... Ima EPG, možna nastavitev podnapisov, jezik govora...

Podpira različne vrste daljinskih upravljalnikov (sam uporabljam daljinc ki podpira windows media center in dela super). Kar je meni najbolj pomembno, ko je zadeva enkrat skonfigurirana ne rabiš nobene tipkovnice ali miške sam daljinc je dovolj.

Program je resnično stabilen, omogoča tudi centralno inštalacijo na katero priklopiš ostale kliente...

Sama konfiguracija je kar zahtevna, se pa navadiš. Če kdo rabi kakšne informacije me lahko kontaktira.

Je 100% brezplačna!

Tornado
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 3. Avg 2006 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Tornado » 23. Maj 2014 ob 12:49

Ker T-2 EPGja ne oddaja v streamu sem ji namestil še programček, ki vsak dan naredi avtomatski dolpoteg najnovejšega EPGja
webmaher kateri source uporabljaš za EPG?

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a webmaher » 23. Maj 2014 ob 18:43

mam svoj EPG :-)
sicer pa SiOlovem ne manjka nič :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Tornado
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 3. Avg 2006 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Tornado » 29. Maj 2014 ob 13:12

S kerim programom pa vlečeš dol EPG iz SiOL-a? Kje se ga da dobiti?

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a webmaher » 29. Maj 2014 ob 13:41

napak, nikjer jaz nič ne vlečem... poguglej malo, krive vere jaz ne učim :-)
lahko pa testno tegale sprobaš http://work.sibila.si/Public/Forum/spor ... _06_19.zip
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 29. Maj 2014 ob 14:45

Glede na url, ugibam, da urejaš spored za http://www.tvsporedi.si/ ?? Zakaj tako skrivnostno...

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a webmaher » 29. Maj 2014 ob 18:32

ja in kaj si hotel povedati... tu je današnji fajl za 6 dni naprej-ga lahko pokritizirač če češ :-)
http://work.sibila.si/Public/Forum/spor ... _20_28.zip
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 29. Maj 2014 ob 20:33

Samo razjasniti hočem vsem, ki jim ni bilo jasno odkod in zakaj imaš svoj EPG... večina je namreč razumela, da imaš parser za telekomov EPG. V Sloveniji namreč ni veliko ljudi, ki se s tem ukvarja. Ne vem, zakaj naj bi karkoli kritiziral...

Odgovori