IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
d0r0
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Apr 2018 ob 10:36
T-2: Že imam
Paket: T-4 Mega

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d0r0 » 5. Jun 2018 ob 15:27

Preko tv2go ne delajo vsi programi, ki jih imam naročene preko STB. :(

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Jun 2018 ob 15:31

Sej smo vsi na istem.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 5. Jun 2018 ob 16:16

Tudi z multicastom ti na računalniku ne delajo vsi programi, ki so na voljo preko STB. Je pa res, da jih je več kot na tv2go.

Smotl
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Jun 2018 ob 17:46
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Smotl » 14. Jun 2018 ob 17:48

Pozdrav, prosil bi za pomoč, prek VLC playerja bi rad gledal t-2 TV, pa bi prosil za delujočo playlisto.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a oyoy » 14. Jun 2018 ob 20:31

Slika

djlongy
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 26. Jun 2012 ob 19:52
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a djlongy » 26. Jun 2018 ob 16:12

A kdo ve, kako v multicastu dobiti slo audio stream? Recimo Nickelodeon je na stb slovenski sinhro, na multicastu pa dobim samo dva angleška...

Hvala

wickedboy
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 3. Okt 2015 ob 12:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a wickedboy » 26. Jun 2018 ob 17:51

HD nima slo sinhro na stbju. Vsaj pri meni ne...

djlongy
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 26. Jun 2012 ob 19:52
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a djlongy » 26. Jun 2018 ob 17:56

Aaaaaa, pa res. Na stb nisem gledal na HD, na multicastu pa... hvala

TanjaK
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 4. Jul 2018 ob 13:30
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a TanjaK » 4. Jul 2018 ob 13:45

Živjo!

Rada bi si ogledala TV programe na svojem računalniku (laptopu). Doma imam T2 in bi si rada ogledala le programe, na katere sem naročena. Naložila sem si Multicast, sledila navodlom, si iz kodi.200.si naložila seznam kanalov ter jih uvozila v Multicast, ampak mi kljub temu ni naložilo niti sporeda, kaj šele slike. Tudi preko VLC playerja ne znam usposobiti IPTVja. V nastavitvah VLCja ne najdem več, kje je treba vnesti številko porta 5000 za UDP. Prosila bi za pomoč oziroma bolj podrobnejša navodila. S tehniko nisem dovolj spretna, zato bi rabila step by step navodila. Nekaj le teh sem sicer na tem forumu že našla vendar z njimi nisem prišla do rešitve.

lojzek
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 13. Feb 2018 ob 23:10
T-2: Že imam
Paket: L

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a lojzek » 4. Jul 2018 ob 14:39

Hja, draga Tanja, spustili ste se v tehnično experimentalne vode, kjer je treba nekaj iznajdljivosti, eksperimentiranja in precej prostega časa za prebiranje forumov. In ko vam bo že vse funkcioniralo, bo prišlo do spremembe, kjer bo treba kako stvar urediti po svoje ali od začetka!

xerces8
Nadebudnež
Prispevkov: 497
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: T2 NET+MOBIL
Kraj: Maribor

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a xerces8 » 4. Jul 2018 ob 14:54

No, meni isti setup na eni lokaciji dela že leta in leta. (playlist je treba tu in tam posodobiti, če se kaki kanal ukine ali pojavi/prestavi)

Prvo vprašanje je verjetno, kaki tip priključka ima.
Potem vprašanje povezave med modemom in računalnikom.
No, saj verjetno kje na začetku teme piše...

wickedboy
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 3. Okt 2015 ob 12:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a wickedboy » 4. Jul 2018 ob 15:47

TanjaK napisal/-a:Živjo!

Rada bi si ogledala TV programe na svojem računalniku (laptopu). Doma imam T2 in bi si rada ogledala le programe, na katere sem naročena. Naložila sem si Multicast, sledila navodlom, si iz kodi.200.si naložila seznam kanalov ter jih uvozila v Multicast, ampak mi kljub temu ni naložilo niti sporeda, kaj šele slike. Tudi preko VLC playerja ne znam usposobiti IPTVja. V nastavitvah VLCja ne najdem več, kje je treba vnesti številko porta 5000 za UDP. Prosila bi za pomoč oziroma bolj podrobnejša navodila. S tehniko nisem dovolj spretna, zato bi rabila step by step navodila. Nekaj le teh sem sicer na tem forumu že našla vendar z njimi nisem prišla do rešitve.
Najprej priklopi v laptopa tisti kabel na katerega imaš prikloplenega vmesnik od televizije in poskusi multicast. Če je narejeno vse po navodilih, mora delat, če ti priključek seveda to omogoča. Za več info pa moraš povedati kaj več o priključku (optika). Preko wifi pa bo tv delala le pod določenimi pogoji, ki pa so bolj zahtevne narave, vendar vse se da če se hoče in če ti t-2 dovoli :)

TanjaK
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 4. Jul 2018 ob 13:30
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a TanjaK » 4. Jul 2018 ob 16:26

Računalnik je z internetom povezan preko WiFija. Doma imamo optiko 100/20. Do sedaj nisem imela v laptopu nobenega Ethernet kabla.
O kakšnem priključku je govora? Ali mislite Ethernet kabel, ki je povezan od modema?

wickedboy
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 3. Okt 2015 ob 12:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a wickedboy » 4. Jul 2018 ob 17:41

Kot sem ti že zgoraj napisal tv preko wifija, sploh če imaš samo modem od t-2 in nič drugega ne bo šlo. Edino če se boš priklopila na kabel. Za iptv preko wifi moraš ponavadi imeti dodaten (svoj) router/switch, ki ima podporo za multicast in potem mogoče dela preko wifija. Drugače pozabi. Raje naloži kako bikers listo, če obstaja in glej kar se ponuja for free ali pa tv2go :)

Smotl
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Jun 2018 ob 17:46
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Smotl » 9. Jul 2018 ob 12:18

oyoy napisal/-a:izvoli.
Hvala za pomoč. Ne vem pa zakaj mi v VLC playeru noče predvajati programov, včasih mi jih je. Moram še kaj posebnega storiti?

Odgovori