IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
gumbek

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gumbek » 30. Jan 2012 ob 09:42

jah pol pa ne vem vec kako in kaj...:))

ocitno majo kake strokovcnjake tam dol....

kar se pa t2 tice in Vas pa...fantje dejte samo se na podrocju sporta kaj zrihtat da lahko vsi uzivamo v tekmah doma in ste zmagali!

potem po moje ostanem pri vas do konca svojih dni ker vsa konkurenca ostala v sloveniji iz lastnih izkusenj je en drek vredna!

pa lepo delovno dopoldne zelim!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Jan 2012 ob 10:15

:) ne imajo pa mogoče kakšne DOO je v sloveniji in streamajo v srbijo :D
bomo dali v pregled :D

TRIROG
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: T-4 Giga-za stare uporabnike:(
Kraj: Križ

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a TRIROG » 30. Jan 2012 ob 13:33

Hitro vprašanjce.

Kje bi lahko dobil zadnjo playlisto - za L programsko shemo oziroma kako jo lahko ustvarim sam?

Hvala!

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Skorc » 30. Jan 2012 ob 14:07

Hiter odgovor: na prvi strani teme katere bereš :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

SubOrbit
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 750/150

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SubOrbit » 30. Jan 2012 ob 18:17

@Perplexer

Pri Discovery in nat-geo-wild le spremeni port iz 1234 na 5000

roberthx
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 8. Apr 2006 ob 13:54
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA
Kraj: Ljutomer

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roberthx » 30. Jan 2012 ob 20:39

Kateri program preskenira kanale in ustvari playlisto?

gumbek

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gumbek » 30. Jan 2012 ob 22:12

wireshark

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a fiston » 30. Jan 2012 ob 22:25

gumbek napisal/-a:jah pol pa ne vem vec kako in kaj...:))

ocitno majo kake strokovcnjake tam dol....

kar se pa t2 tice in Vas pa...fantje dejte samo se na podrocju sporta kaj zrihtat da lahko vsi uzivamo v tekmah doma in ste zmagali!

potem po moje ostanem pri vas do konca svojih dni ker vsa konkurenca ostala v sloveniji iz lastnih izkusenj je en drek vredna!

pa lepo delovno dopoldne zelim!
Ej, ono sem tudi jaz videl pa to se posreduje strim preko strežnika. Ko sem probal je vse kockalo, ker je bil strežik preobremenjen, pa recimo lahko probaš ker pri strimu preko vlc ne boš videl podnapisov, onih ki jih lahko izbiraš. Ja imajo strokovnjake tam dol, samo kakor pa to deluje, jih imajo tukaj, ker tam doli ne morejo biti priklopljeni na T-2.
Zdaj če se tukaj jamra, ker se ne more gledat programov, na ketere nisi naročen, bodo pa oni tam dol to gledali..., toliko pametnejši pa spet niso. :D

gumbek

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gumbek » 30. Jan 2012 ob 22:34

zdravo fist...

a kockalo ti je?ne vem,jaz sem vceraj poskusil in ni kockalo nic,podnapise sem imel.

fist sej ne rabi da si priklopljen na t2, po moje je stvar samo v temu da se oni oz nek uporabnik od bilokjer priklopi na privat ip nekega uporabnika ki ima sklenjeno narocnino na t2 iptv in to je to,se konekta na njega in z njegovim ipjem gleda vse kanale.

in ce se nekdo recimo konekta na nekega uporabnika,ki ima narocene tudi hbo paket,pop paket, pink paket bo tudi temu ki je nanj konektan doma delalo vse.

tolko sem jaz uspel pogruntati do sedaj.

daninaka
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 11. Jul 2011 ob 20:12
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a daninaka » 31. Jan 2012 ob 00:52

gumbek si kar dosti blizu... no ker vidim da tukaj glih neveste kako kaj poteka vam bom jaz razlozil.... najprej se pregledajo t-2 ip naslovi... torej to vela za tiste stranke na t-2, ki imajo (ruter...) nato se
pogleda kateri port imajo odprt... nato se poslje scripta v ruter v katerega udre...vendar to ni noben problem, ker vecina uporabnikov ima defualt user in password torej ni tezko priti v ruter... ko se pride v ruter se pogleda status na keterem ip naslovu je iptv... nato na tem naslovu se odpre port npr 1234 ali nekateri drug... in potem dejansko se streama kanal preko njegovega ip primer (http://x.x.x.x:1234/udp/239.1.1.213:5500)... zadeva deluje odlicno preko optike (testerano)... programi pa vseno delujejo samo tisiti kateri so naroceni oz. tisti katere ima doticen uporabnik
narocene....

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Skorc » 31. Jan 2012 ob 06:47

Hvaaaaaaaaaaaaaaaala, da si nas razsvetlil. Veš, tukaj se zbiramo luserji, kar nekaj nas je takih, ki pojma nimamo kako se streže računalniškim sistemom in omrežjem. Ljubi kruhek si služimo s tem, da računalnike premetavamo po smetiščih (sortiramo sestavne dele).

Bi ti pa predlagal, da pošlješ prošnjo za zaposletive na T-2 - tak kader, kot si ti, bi ga s suhim zlatom plačevali.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a tojla » 31. Jan 2012 ob 07:51

Skorc, v čem je težava? Človek je samo napisal kako stvari potekajo in nič več. Če je razsvetlil le nekaj uporabnikov je bil namen dosežen. Ne sortirajo vsi sestavne dele računalnikov po smetiščih, zato, da bi vedeli kako in kaj deluje.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 31. Jan 2012 ob 08:05

gumbek, daninaka: ija in T-2 išče in najde takšne serverčke ter jih enostavno prosi če lahko prenehajo.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Skorc » 31. Jan 2012 ob 08:33

tojla napisal/-a:Skorc, v čem je težava? Človek je samo napisal kako stvari potekajo in nič več. Če je razsvetlil le nekaj uporabnikov je bil namen dosežen. Ne sortirajo vsi sestavne dele računalnikov po smetiščih, zato, da bi vedeli kako in kaj deluje.
Morda sem res prehitro odreagiral. Zmotilo me je pa dejansko, da se oglasi oseba, ki dobesedno "pade z neba" in meni nič, tebi nič, kar butne "[...] no ker vidim da tukaj glih neveste kako kaj poteka vam bom jaz razlozil.... [...] ". Temu seveda sledi razlaga kako se "udre" v routerje .... mah, nobene resne kritike ne vzdrži.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

gumbek

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gumbek » 31. Jan 2012 ob 12:09

slow_slow napisal/-a:gumbek, daninaka: ija in T-2 išče in najde takšne serverčke ter jih enostavno prosi če lahko prenehajo.

slow pozdravljen,

kaj pa recimo ce je server v tujini?se posebej balkan?kot si rekel zadnjic v svojem postu se balkanci ne ozirajo kaj prevec na pravice itd itd...

Odgovori