IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a atepej » 20. Dec 2017 ob 15:32

Če povempo resnici, še innbox je boljši od te opeke - oz, Linksys (zadnje čase) je eno navadno sranje.
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a oyoy » 20. Dec 2017 ob 16:16

pa kaj ta raketa počepne ... :D
podobne težave je imel znanec z linksysom wrt1900ac. rešili smo jih z dd-wrt fw-jem. tudi lede fw bi bil verjetno dobra rešitev, kot so ti predlagali.
tukaj najdeš zadnji dd-wrt za tvoj router, tukaj je video navodilo za namestitev fw-ja.
po uspešni namestitvi dd-wrt-ja je potrebno samo v nastavitvah firewalla obkljukati Filter Multicast, reštartati router in to je to kar se tiče iptv-ja.
če imaš zasedene vse ip-je ne pozabi pred namestitvijo dd-wrt-ja narediti ip release, da ne bo treba 24 ur čakati na povezavo.
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a atepej » 20. Dec 2017 ob 16:49

90% uporabnikov še uradnega fw-ja ne zna posodobit ...
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a oyoy » 20. Dec 2017 ob 16:55

se strinjam. ampak ko si v situaciji, da moraš, potem se pač potrudiš bolj, kot bi se sicer in to narediš, ali pa najdeš nekoga, ki to naredi namesto tebe.
sicer pa linksysi z org fw-jem nikoli niso dali vsega od sebe. še legendarni wrt54 je zadihal na polno komaj z dd-wrt-jem oz. tomatom.
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a atepej » 20. Dec 2017 ob 17:26

Ali si pa kupi malo boljši router http://demoui.asus.com/Advanced_IPTV_Content.asp
Slika

Uporabniški avatar
Lorem Ipsum
Faca
Prispevkov: 197
Pridružen: 1. Apr 2016 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Lorem Ipsum » 20. Dec 2017 ob 18:03

oyoy napisal/-a:pa kaj ta raketa počepne ... :D
podobne težave je imel znanec z linksysom wrt1900ac. rešili smo jih z dd-wrt fw-jem. tudi lede fw bi bil verjetno dobra rešitev, kot so ti predlagali.
tukaj najdeš zadnji dd-wrt za tvoj router, tukaj je video navodilo za namestitev fw-ja.
po uspešni namestitvi dd-wrt-ja je potrebno samo v nastavitvah firewalla obkljukati Filter Multicast, reštartati router in to je to kar se tiče iptv-ja.
če imaš zasedene vse ip-je ne pozabi pred namestitvijo dd-wrt-ja narediti ip release, da ne bo treba 24 ur čakati na povezavo.
oyoy napisal/-a:se strinjam. ampak ko si v situaciji, da moraš, potem se pač potrudiš bolj, kot bi se sicer in to narediš, ali pa najdeš nekoga, ki to naredi namesto tebe.
sicer pa linksysi z org fw-jem nikoli niso dali vsega od sebe. še legendarni wrt54 je zadihal na polno komaj z dd-wrt-jem oz. tomatom.
Saj toliko že znam.. posodobit FW recimo, sem prenesla tudi tega dd-wrt zadnjič, ampak sem sedaj po ogledu videa za nastavitev videla, zakaj ga nisem naložila... Je router opozoril, da nekaj ne štima pri izbranem FW, tako da raje nisem nadaljevala :D

IP se tudi da sprostit z zamenjavo mac naslova (kar je prej vedno delovalo), samo pri LEDE fw pa... Je bilo očitno čist preveč za moje možgančke :grrpc:

Bom sprobala ta FW ponoči, ko morebitni izpad neta ne bodo nikogar motili :hudicek: , pa potem javim, če deluje. Zaenkrat hvala! :)
atepej napisal/-a:Ali si pa kupi malo boljši router http://demoui.asus.com/Advanced_IPTV_Content.asp
Pa kaj še.. Še ta je bil neuporabljen v škatli celo večnost.

wickedboy
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 3. Okt 2015 ob 12:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a wickedboy » 20. Dec 2017 ob 20:34

Pri routerju za 200€ original FW ni dovolj dober? Saj nočem kritizirat, tudi sam sem včasih kupoval drage zadeve, ki pa s časom zastarajo ali pa kak standard ni podprt... Sedaj pa z asusom za 80€ pokrijem vse svoje zahteve... Prej sem imel na asusu še svoj cloud, samo to me ne moti, ker je dovolj prostora drugje, pa tudi nimam takih podatkov da bi jih moral skrivati... IpTv pa mi deluje kot mora, tudi prek wifi... Za ddwrt pa moraš malo poznati kaj tam klikaš, ker je res ogromno nastavitev in za običajnega userja včasih veliko preveč (ostane na defaultu).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 20. Dec 2017 ob 20:46

Ddwrt ima ogromno nastavitev ? Očitno še nisi videl nastavitve v Mikrotikih ? To te začne bolet glava...

wickedboy
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 3. Okt 2015 ob 12:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a wickedboy » 20. Dec 2017 ob 21:41

Se povsem strinjam s tabo, zato pa 90% uporabnikov v Slo sploh ne pozna mikrotik-a... Če ga pa že poznajo je pa potem nastavitev težava :)

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a oyoy » 20. Dec 2017 ob 22:05

wickedboy napisal/-a:Pri routerju za 200€ original FW ni dovolj dober? Saj nočem kritizirat, tudi sam sem včasih kupoval drage zadeve, ki pa s časom zastarajo ali pa kak standard ni podprt... Sedaj pa z asusom za 80€ pokrijem vse svoje zahteve... Prej sem imel na asusu še svoj cloud, samo to me ne moti, ker je dovolj prostora drugje, pa tudi nimam takih podatkov da bi jih moral skrivati... IpTv pa mi deluje kot mora, tudi prek wifi... Za ddwrt pa moraš malo poznati kaj tam klikaš, ker je res ogromno nastavitev in za običajnega userja včasih veliko preveč (ostane na defaultu).
ni dolgo nazaj, ko sem testiral asusa (model rt-ac56u) ... najprej z org fw-jem. res je, iptv deluje, tudi preko wifi. ampak ... na router sem naložil merlin fw, ki ga zelo hvalijo. bistvene razlike napram org fw-ju nisem opazil. ker pa imam enak model routerja z naloženim tomato fw-jem in mi iptv deluje bistveno bolje (v mislih imam predvsem čas, da prestavi iz programa na program), sem dal nazadnje gor tomato in razlika je opazna.
glede na moje izkušnje z routerji, se originalni fw najbolje obnese pri tp-linkih, kjer iptv spodobno dela tako žično kot preko wifi brez da bi bilo treba karkoli nastavljati in je ravno zato zelo primeren za uporabnike, ki nimajo znanja za dodatne nastavitve, flešanje ipd. nisem pa nikoli sprobal mikrotika...
Slika

wickedboy
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 3. Okt 2015 ob 12:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a wickedboy » 20. Dec 2017 ob 22:13

Sam imam iptv preko udpja, tako da je tam preklaplanje dokaj hitro... Tudi na samih vmesnikih ni ne vem kako bolje, tako da sem se s tem sprijaznil. Mislim, meni je dovolj to da imamo skoraj vse programe (zaenkrat). Ja kvaliteta bi lahko bila boljša, ja mankajo ŠK, mogoče tudi kaj 4k, samo vsi pa gledamo da plačamo čim manj ali pa celo nič. Vsi bi imeli iptv na tablici/računalniku, vse hd ali še bolje, financira pa naj t-2 sama... Back to topic: pred nakupom routerja se je potrebno malo pozanimati in vedeti kaj rabiš in kakšen imaš budžet. Ni nujno da z 200€ zadaneš jackpot, lahko tudi z 50 recimo

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a oyoy » 20. Dec 2017 ob 22:43

se popolnoma strinjam. dodal bi le, da je dobro pred nakupom preveriti tudi podporo z custom fw-ji, da imaš v primeru, če se izkaže, da delovanje ni po pričakovanjih, čim več alternativ.
Slika

Uporabniški avatar
Lorem Ipsum
Faca
Prispevkov: 197
Pridružen: 1. Apr 2016 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Lorem Ipsum » 21. Dec 2017 ob 01:23

Saj pri meni je sprva tudi IPTV delal normalno (če se prav spomnim :nevem: ) ampak nisem gledala TVja preko te povezave do prejšnjega tedna, ko se je pokvaril bratov TV in je hotel gledat IPTV na laptopu..
Kakorkoli, kot kaže, je bil kriv posodobljen - novejši FW, ker od sinoči, ko sem naložila starejšega za probo in preprečila posodobitev, ni bilo več težav. Sem prejle preskusila tudi dd-wrt - tudi dela, ampak sem vrnila nazaj na originalnega, dokler bo delalo. Je vsaj preprostejši vmesnik. :)

@Oyoy, hvala še enkrat za pomoč! :)

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a oyoy » 21. Dec 2017 ob 06:21

Lorem Ipsum napisal/-a:Kakorkoli, kot kaže, je bil kriv posodobljen - novejši FW
kaj sta se linksys in microsoft pobratila? :D
Slika

jijetelu
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 20. Jun 2011 ob 11:36
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a jijetelu » 25. Dec 2017 ob 22:11

a sta se IPja za kanal a in pop brio spremenila ?

Odgovori