TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 7. Feb 2012 ob 21:09

sem že imel T2 IPTV 4-5 let nazaj in odpovedal. Po telefonu vprašal kako je z vmesnikom. "Pride serviser iskat." Ok. Pol leta nič, potem pa dobim pismo, mogoče celo priporočeno, ne vem več - skozi okence v kuverti se je videl moj naslov, pod njim pa še na debelo "Poziv k vračilu opreme" , da je ja vsak, ki je kuverto imel v rokah, mislil, da sem kaj ukradel. Zato bi zdaj raje imel svojega, ampak 127€ je pa tudi preveč.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a Mark » 7. Feb 2012 ob 23:28

Ja takšna je pač cena vmesnika. To je zgolj v primeru, da opreme, ki jo prejmeš na brezplačno uporabo za čas trajanja naročniškega razmerja (Reverz) ne vrneš po preklicu. V kolikor opremo vrneš v roku se nič ne zaračuna. Glede vračila pa glej splošne pogoje.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 8. Feb 2012 ob 23:17

ciril88 napisal/-a:
DownTaker napisal/-a:sem preveril in imam tako na TVju kot na motoroli vip 1003 nastavljen format na 16:9
s tem da so bele črte zgoraj samo na programih Slo1, Slo2, Tv3 od teh ki sem jih pogledal na hitro
recimo na Pop in kanalu A in Š1, Š2 ter SK in SK+ pa ni teh belih črt
Igraj se malo z formati slike na STBju ter TVju, jaz sem 1x tako rešil ta problem in ga zdaj več ni.

Lp
na vsakem programu posebej? a-a žal to ne gre
samo dva možna formata sta na stb wide 16/9 in raztegnjen 16/9
na tv pa samo wide 16/9
noben ta način ne spremeni nič
nastavitvi na tvju zoom in smart pa preveč porežeta sliko

sem pa opazil pri teh programih kjer je bela črta zgoraj da je okol slike črn rob
kot bi bil ekran večji od velikosti slike :hmm:
Slika

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a peterp » 9. Feb 2012 ob 11:18

Glede prehoda iz Siola na T-2 (predvsem zaradi mpeg4 TV) me zanima, ali je končni uporabnik na kakršenkoli način "zaščiten" proti menjavi njegove parice. Torej, ali je realno možna naslednja varianta: trenutna sinhroniza na siol ADSL je 8,3Mbit (oddaljenost od centrale Goriče pri Kranju je 2400m, po kablu ni kaj dosti dlje, mogoče max. 150m dlje). Kolikšna je možnost za scenarij, da te siol ob odhodu prestavi na drugo, slabšo parico kjer ugotoviš, da je sinhronizacija pri T-2 VDSL2 npr. samo še 4Mbit. Potem si rečeš, če ni vsaj 8 Mbit kot na Siol-u, potem pa T-odpoveš in gleš nazaj na Siol... A glej ga zlomka, sedaj tudi na Siolu ni več sinhronizacije 8,3Mbit, ampak samo še 4Mbit. Torej, naredil si dve menjavi in pristal na pol slabši sinhronizaciji (ker te je Siol ob odhodu "nagradil" z zamenjavo parice, seveda slabše kvalitete kot si jo imel do sedaj). Telekom jasno da ima informacije o kvaliteti posameznih paric svojih uporabnikov, saj te podatki zabeležijo ob vsakem klicu na njihov helpdesk. Vprašanje pa je, ali je končni uporabnik na kakršenkoli način zaščiten, da njegove parice ne zamenjajo s kakšno drugo pri menjavi ponudnika? Ker konec koncev parice niso oštevilčne, zato je to načeloma mogoče. Če pa to že naredijo, ali ima končni uporabnik kakšno pravno(?) možnost, da se preveri stanje pred in po menjavi? Ima te podatke samo Telekom zase ali ima te podatke še kdo drug razen Telekoma? In še, ali to v praksi počnejo ali ne? Ker vsi vemo kakšne zgodbe so se dogajale pri plinskih varovalkah pri ADSL/VDSL na začetku, me nič ne bi čudilo če se to še vedno ne dogaja (osebno vem za dve takšni zgodbi, zato raje prej vprašam). Kakšne so kaj izkušnje glede tega, je Telekom pri tem korekten ali ne?

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a blackmack » 9. Feb 2012 ob 13:11

Dvomim, da ti bo kdo parico menjal razen, če boš dlje časa brez storitve. Poznam celo primer, ko je bil priključek začasno odjavljen(v mirovanju) in so medtem parico dodelili nekomu drugemu. Ko je oseba dala priključek iz mirovanja seveda ni bilo več parice in so jo drugemu odklopili in priklopili nazaj prvemu.Drugi je ostal brez storitev.
Pač uredi tako, da T2 administracija uredi priklop (podpišeš papirje za odjavo) in bo preklop še isti dan. Telekom v praksi zelo nerad menjava parice.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Feb 2012 ob 16:42

peterp napisal/-a:Glede prehoda iz Siola na T-2 (predvsem zaradi mpeg4 TV) me zanima, ali je končni uporabnik na kakršenkoli način "zaščiten" proti menjavi njegove parice. Torej, ali je realno možna naslednja varianta: trenutna sinhroniza na siol ADSL je 8,3Mbit (oddaljenost od centrale Goriče pri Kranju je 2400m, po kablu ni kaj dosti dlje, mogoče max. 150m dlje). Kolikšna je možnost za scenarij, da te siol ob odhodu prestavi na drugo, slabšo parico kjer ugotoviš, da je sinhronizacija pri T-2 VDSL2 npr. samo še 4Mbit. Potem si rečeš, če ni vsaj 8 Mbit kot na Siol-u, potem pa T-odpoveš in gleš nazaj na Siol... A glej ga zlomka, sedaj tudi na Siolu ni več sinhronizacije 8,3Mbit, ampak samo še 4Mbit. Torej, naredil si dve menjavi in pristal na pol slabši sinhronizaciji (ker te je Siol ob odhodu "nagradil" z zamenjavo parice, seveda slabše kvalitete kot si jo imel do sedaj). Telekom jasno da ima informacije o kvaliteti posameznih paric svojih uporabnikov, saj te podatki zabeležijo ob vsakem klicu na njihov helpdesk. Vprašanje pa je, ali je končni uporabnik na kakršenkoli način zaščiten, da njegove parice ne zamenjajo s kakšno drugo pri menjavi ponudnika? Ker konec koncev parice niso oštevilčne, zato je to načeloma mogoče. Če pa to že naredijo, ali ima končni uporabnik kakšno pravno(?) možnost, da se preveri stanje pred in po menjavi? Ima te podatke samo Telekom zase ali ima te podatke še kdo drug razen Telekoma? In še, ali to v praksi počnejo ali ne? Ker vsi vemo kakšne zgodbe so se dogajale pri plinskih varovalkah pri ADSL/VDSL na začetku, me nič ne bi čudilo če se to še vedno ne dogaja (osebno vem za dve takšni zgodbi, zato raje prej vprašam). Kakšne so kaj izkušnje glede tega, je Telekom pri tem korekten ali ne?
parica se ne menja če je prehod med operaterji, tako da boš dobil isto parico.

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a zizitop » 10. Feb 2012 ob 02:59

Tudi jaz tako mislim. In če boš od omarice do modema direktno potegnil SFTP kabel, ki ne bo nikjer "štukan" ali razcepljen, torej od omarice do modema en kos, pol mislim da bi imel pri T2 močno sinhronizacijo.Pa spoj v omarici mora biti kvaliteten.

Bi bilo škoda, da bi na taki razdalji zaradi hišne inštalacije izgubil na hitrosti, če seveda potrebuješ kaj več kot osnovno hitrost.


LP

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a Krypto » 10. Feb 2012 ob 18:23

Moraš se med drugim tudi zavedati da sinhronizacija ADSL in VDSL ne bo enaka. Možna sta oba scenarija, boljše/slabše.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a peterp » 1. Mar 2012 ob 06:00

To, da sta možna oba scenarija, je jasno (torej da gre iz ADSL -> VDSL2 na bolje ali na slabše), vendar skoraj ne verjamem da je možnost 50:50. Po moje je bolj verjetno, da je verjetnost 80:20, torej da je veliko večja verjetnost da gre malce na bolje, če imaš pa "smolo" gre pa lahko tudi na slabše... vendar kot rečeno, to lahko povedo samo tisti, ki te podatke dejansko imajo. Posameznik, ki je izvedel dejansko prehod lahko seveda pove za svojo izkušnjo, ki je lahko tudi slaba, ampak splošno statistiko imajo pa lahko samo tisti, ki imajo v vpogled v vse podatke (kar so pa lahko samo zaposleni pri t2).

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a Upor » 15. Mar 2012 ob 18:18

Živjo mene pa zanima koliko je poslabšana kvaliteta v MPEG4 formatu. (bi lahko kdo iz T2ja objavil primerjalni sliki mpeg2 - mpeg4)

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a Mark » 15. Mar 2012 ob 18:20

Za sebe to sprašuješ? Zakaj pa bi imel MPEG-4, ker koliko gledam imaš v profilu označeno, da imaš optiko.

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a ervins » 15. Mar 2012 ob 19:09

Upor, razlika je neopazna . Jaz sem imel na začetku 2 TV vmesnika in MPEG2 in naprimer da se je na obeh predvajal discovery ki pobere 8 megabitov je kdaj pa kdaj zaštekalo,predvsem proti večeru in med vikendom. Po tem pa so mi en sprejemnik spremenili v MPEG4 in sedaj deluje brezhibno, kristalna slika tudi na 32 col ekranu. Na sprejemniku ki še vedno predvaja MPEG2 pa je priključen 40 col ekran.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Mar 2012 ob 19:11

Kako je pa mgoče na eni liniji streamat oba mpeg-a?
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a ervins » 15. Mar 2012 ob 19:15

Je pa že mogoče. Na Helpdesku me je tehnik vprašal kateri vmesnik naj spremenijo. Povedal sem jim številko mac in naslednji dan me je poklical tehnik in rekel naj restartam ta vmesnik. Sedaj mi za net ostane še okrog 3 mega .
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: TV storitve odslej na voljo tudi bolj oddaljenim (MPEG4)

Odgovor Napisal/-a roCkY » 15. Mar 2012 ob 19:29

V čem je razlog, da se ne pusti uporabniku (v nastavitvah STB) določit katero PL bo STB naložil?

Se prek PC da gledat oboje po izbiri? Parkrat sem že vrtal v to smer pa je očitno ta tema nek hud tabu za konkreten odgovor.
Pač ena od zadev, ki mi je pri trenutnem ISP zaenkrat samoumevna.

Odgovori