Uraden odgovor iz Pro Plusa na vprašanje časovnega zamika

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a roCkY » 19. Jul 2012 ob 12:09

Zakonodaja okoli TS je tema, ki se bo zagotovo morala razjasniti oz. najverjetneje dodatno regulirati ker zadeve glede na na to, da je zadeva nova niso jasno opredeljene... To izkauje tudi tale in podobne debate v zadnjih dneh.
Največji problem za nas uporabnike bo, če nekdo dokaže, da je TS v nasprotju z veljavno zakonodajo.
Pritisk na zakonodajalca, da zakonodajo prilagodi času.

Pomoje je treba strmeti k temu, da lahko lastnik kanala sam določi ali distributer zadevo da v časovni zamik ali ne. Da im lastnik kanala možnost odločanja kako bo distribuiral svoje vsebine.
Če Pro plusu zadeva ne paše naj bo pač umaknjena. Bomo pa drug dnevnik v zamiku gledali. No to se že sedaj enostavno prek spleta počne. V živo vsaj poleti zagotovo nobenega...

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a nemo » 19. Jul 2012 ob 21:54

Po moje pa bi uporabniki morali stremeti predvsem k temu, da lastniki programov NIMAJO možnosti odločanja o snemanju, TS in podobnem. Sicer bomo dobili manj, plačali pa več.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a kitl » 21. Jul 2012 ob 13:48

Strmeti bi bilo treba k temu, da se bojkotira PRO Plus-ove kanale.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
igi
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 01:28
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a igi » 23. Jul 2012 ob 15:24

No, jest sem odjavil pop non stop, POP TV in Kanal A pa sta za moje pojme negledljiva zaradi agresivnih in dolgih oglasnih blokov.

Me pa še nekaj zanima, če kdo ve, ali Pro plus ne krši avtorskih pogodb s tem, ko na svojih programih "reže" končne špice filmov recimo.
Kolikor vem, bi morala biti kupljena programska vsebina predvajana v celoti taka kot je, vse ostalo je poseg v avtorsko delo.
Na končnih špicah so napisani ljudje, ki so sodelovali pri oddajah, filmih ect..., prav tako tudi avtorji glasbe....
Verjetno se marsikdo od ustvarjalcev s tem ne bi strinjal, me prav zanima, če ima PRO PLUS za tako početje dovoljenje.

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a kitl » 23. Jul 2012 ob 19:39

Nam pa zdej čist dol visi za tele pro plus kanale. Dnevnik gledamo lepo na SLO seveda s timeshiftom :lol: ostale vsebine pa na drugih kanalih kot so HBO Minimax in podobni :blbl:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a maxus » 23. Jul 2012 ob 21:16

Pop non stopa nisem imel, sem pa dnevno v povprečju gledal POP TV in KanalA dobro uro, sedaj pa sem oba programa dal na preskok.Če bojo v kratkem času dovolili TS ju bom ponovno umestil v shemo, po preteku dveh mesecev pa jih ne bom šmirglal več, pa čeprav bodo takrat dovolili TS 96 ur.Sem trmast kurki istrski muš :hudicek:
Slika

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 23. Jul 2012 ob 22:00

Jaz se nimam kaj za pritoževati čet T-2, prav nasprotno. Težijo k napredku in njihove storitve so vedno korak pred drugimi. Teslo pa je ProPlus, ker s temi svojimi neumnimi potezami dela sam sebi dve negativni stvari in sicer med gledalci seje nezadovoljstvo do same hiše, za kar jim seveda dol visi, kot drugo pa grem stavit, da smo t-2 uporabniki pričeli množično odjavljati POP-NONSTOP pakete, ker so milorečeno brez časovnih funkcij en kup dreka.
Ljudje danes živimo v blaznem tempu in redkokdo uspe pred TV čez dan. Vsaj pri meni je tako, ko se za TV vsedem zvečer, uporabim časovne funkcije in si pogledam kar sem pač čez dan zamudil. Pop nonstop sem naročil samo in zgolj samo zaradi časovnih funkcij. Malo pred pisanjem tega posta pa sem pop nonstop odjavil ter namesto tega raje vzel programsko shemo L in tako s FOX programi deloma nadomestil pop nonstop. Je pa dobra varjanta verjetno tudi HBO. Skratka, želim povedati to, da ni T-2 kriv, da je ProPlus teslo. ProPlus je s tem sam sebi v skeldo pljunil in grem stavit, da ne bodo minili niti trije meseci, ko bodo pričeli jokati in spet ponujati svoje programe v navezavi s časovnimi funkcijami. Pri meni se je namreč tudi 24 ur kot informativna oddaja poslovila, zamenjal pa jo je TV Dnevnik s TV Slovenije. Žal moj življenjski tempo ni takšen, da se bom prilagajal programski shemi ProPlus-a, sem pa pripravljen plačati njihovo prilagajanje meni, kar so bile ravno časovne funkcije. In grem stavit, da nisem edini s tem mišljenjem. V rit naj se kavse ProPlus, T-2-jevci pa le skrbite, da boste še naprej držali prednost pred ostalimi, ter uvajali novitete in se tehnološko razvijali. Ostale pohlepneže, ki jih briga samo kako uvesti 20 minut reklam v 40 minutno serijo in kako pomolsti suho slovensko kravo, pa mirne volje brišite iz svoje ponudbe. Po prvotni jezi vaših uporabnikov nad vami bo verjetno prišlo spoznanje da so zaviralo razvoja in napredka ProPlusovci in da je čas, da se jih prične bojkotirati oz. odjavljati. Cepci. Pardon.

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 23. Jul 2012 ob 22:10

kitl napisal/-a:Strmeti bi bilo treba k temu, da se bojkotira PRO Plus-ove kanale.
Tako ja. Njih briga samo denar in z bojkotom bodo ostali ravno brez tega kar bi si zdaj radi nagrebli s svojimi tehnološko zavrtimi odločitvami o prepovedih. Jaz jih že bojkotiram, saj se da njihovo shemo lepo nadomestiti z alternativami.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a kitl » 23. Jul 2012 ob 22:55

Bad_CRC :car:

Drugače pa jih bo bojkotiral tempo, ki ga imamo vsi in nimamo časa sedeti ob določeni uri pred TV-jem. No grem zdaj pogledati odmeve v nerealnem času :blbl: pol pa spat :D
Slika


Lp, Kitl

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a webmaher » 23. Jul 2012 ob 23:26

@Bad_CRC :car: ni kaj dodati, ko se bodo prilagodili potencialnim gledalcem s pravo ponudbo in ceno pol pa jim kane kaj v mošnjiček ... a treba bo pohiteti, da jih Grk pa še kdo ne povozi :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

roberthx
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 8. Apr 2006 ob 13:54
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA
Kraj: Ljutomer

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a roberthx » 24. Jul 2012 ob 16:59

Predlagam, da uporabniki vseh ponudnikov zahtevamo, da ti ponudniki izbrišejo pop in kanal a iz njihove sheme, dokler bo prepoved časovnega zamika. Ne moremo jih prisiliti neposredno, posredno pa imamo veliko moč, tega bi se morali zavedeti.

Predlagam tudi takojšnjo spremembo zakona, ki dovoljuje 48 urni časovni zamik za vse televizijske in radijske programe, ki bi radi predvajali na območju Slovenije. Pa se ne bomo več zafrkavali s frustracijami nekega direktorja.


p.s.: odkar so uvedli to butasto prepoved, še nisem gledal pop tv ja ali kanala a. Pri tem bo tudi ostalo. Tudi 23 ur na internetu bojkotiram. In otroci, ko pridejo z morja imajo že v naprej prepoved teh dveh programov. Če smo fašiste pregnali, bomo pa še lakomnike.

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 24. Jul 2012 ob 21:48

Res je ,kar ste napisali na zadnjih postih! Pop tv ,oziroma proplus želi več denarja ,ker jim kanali popnonstop in VOYO ne prinašata želenega dobička ! T-2 tukaj je še najmanj kriv ali kako drugače! Namesto ,da bi se oni prilagajali nam ...nas silijo naj se spremenimo! Narobe svet tako kot večina Slovenije!Ja nič gledali bomo koliko pač bomo! Kasneje se jim bo bumerang vrnil !(žena je že sklenila ,ko konča z žajfnicami je konec pri njej s pop tv).



Lp Gorazd

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a d_g » 24. Jul 2012 ob 22:57

Nič nas Pro Plus ne bo spremenil. S takim pristopom, mu bo šlo še slabše (verjetno tale forum berejo tudi oni, vsaj iz firbca). Jutri tudi jaz odpovedujem paket Pop Non Stop + časovni zamik + 12 mesečna vezava. Če bi se to dalo to prek vmesnika ali servisnih strani, bi odjavil že danes, pa bo treba pisno ali pa skenirati dopis in ga poslati na mail T-2... V bistvu od ukinitve časovnega zamika sploh več ne gledam tega paketa, ker nismo več sužnji njihovega določevanja kdaj bomo kaj gledali, če imamo tehniko 21.stoletja na T-2ju.

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 24. Jul 2012 ob 23:29

Bad_CRC napisal/-a:Jaz se nimam kaj za pritoževati čet T-2, prav nasprotno. Težijo k napredku in njihove storitve so vedno korak pred drugimi. Teslo pa je ProPlus, ker s temi svojimi neumnimi potezami dela sam sebi dve negativni stvari in sicer med gledalci seje nezadovoljstvo do same hiše, za kar jim seveda dol visi, kot drugo pa grem stavit, da smo t-2 uporabniki pričeli množično odjavljati POP-NONSTOP pakete, ker so milorečeno brez časovnih funkcij en kup dreka.
Ljudje danes živimo v blaznem tempu in redkokdo uspe pred TV čez dan. Vsaj pri meni je tako, ko se za TV vsedem zvečer, uporabim časovne funkcije in si pogledam kar sem pač čez dan zamudil. Pop nonstop sem naročil samo in zgolj samo zaradi časovnih funkcij. Malo pred pisanjem tega posta pa sem pop nonstop odjavil ter namesto tega raje vzel programsko shemo L in tako s FOX programi deloma nadomestil pop nonstop. Je pa dobra varjanta verjetno tudi HBO. Skratka, želim povedati to, da ni T-2 kriv, da je ProPlus teslo. ProPlus je s tem sam sebi v skeldo pljunil in grem stavit, da ne bodo minili niti trije meseci, ko bodo pričeli jokati in spet ponujati svoje programe v navezavi s časovnimi funkcijami. Pri meni se je namreč tudi 24 ur kot informativna oddaja poslovila, zamenjal pa jo je TV Dnevnik s TV Slovenije. Žal moj življenjski tempo ni takšen, da se bom prilagajal programski shemi ProPlus-a, sem pa pripravljen plačati njihovo prilagajanje meni, kar so bile ravno časovne funkcije. In grem stavit, da nisem edini s tem mišljenjem. V rit naj se kavse ProPlus, T-2-jevci pa le skrbite, da boste še naprej držali prednost pred ostalimi, ter uvajali novitete in se tehnološko razvijali. Ostale pohlepneže, ki jih briga samo kako uvesti 20 minut reklam v 40 minutno serijo in kako pomolsti suho slovensko kravo, pa mirne volje brišite iz svoje ponudbe. Po prvotni jezi vaših uporabnikov nad vami bo verjetno prišlo spoznanje da so zaviralo razvoja in napredka ProPlusovci in da je čas, da se jih prične bojkotirati oz. odjavljati. Cepci. Pardon.
Se opravičujem, ampak tale post je tako dober, da ga moram citirat.
Bad_CRC, big Like :plosk: :car:

MaksZbogar
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 15. Maj 2012 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: T4 King

Re: Uraden odgovor iz Pro Plusa na vrašanje časovnega zamika

Odgovor Napisal/-a MaksZbogar » 25. Jul 2012 ob 00:33

Eh, Pro Plus-u se je zgodilo že takrat, ko so vsi operaterji uvedli TS in mobilne TV, ker se je takrat veliko nas odjavilo od VOYO. Zdaj pa so mislili, da bodo s to potezo ponovno pridobili Voyo naročnike... V današnjem času, ko imam dnevne novice možnost pogledat le ob 0:30 uri in pozneje, je ukinitev TS nič drugega kot korak nazaj. Samo za 24ur pa itak ne mislim več plačevati VOYO. Sem pa tudi jaz spoznal, da je SLO1 HD s TS pravi balzam za oči in možgane. Skoraj nič reklam, brez stresne glasbe v ozadju, zveš pa vse le, da ni tako dramatično kot v kriminalkah.
Od zdaj naprej torej SLO1 HD, dobri stari Dnevnik in Odmevi preko TS seveda! Pro Plus je izgubil :) (če ne drugega, vsaj mene...) Vse je za nekaj dobro!

Zaklenjeno