Splošno nezadovoljstvo

Vse o T-2 IP televiziji
Labsy
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 28. Mar 2007 ob 00:38
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a Labsy » 19. Jun 2012 ob 02:43

Da malo žolča izlijem, kar v eni temi.

FAIL 1
Nabavili smo super-truper optiko, paket sem po letu dni dal povišat na 100/100 in vzel zraven še IP TV ter cel kup paketov. Televizijo imam superca, 42''m Full-HD in sem začel uživat v HD programih. Ampak nekako se mi je zdelo, da ni razlike med Formulo 1 v navadni in v HD različici in ker sem se samo vsake 2 tedna s tem ubadal, sem po 2 mesecih pogruntal, da T-2 Motorola HD STB ne podpira LG TV-jev in ne preklopi v HD resolucijo. Bmti no, T-2, pa a ne bi tega moral že monter povedat?! Jaz pa že 2 meseca plačujem HD programe, ki niso HD...

FAIL 2
Piše v programski shemi, da so programi podnaslovljeni s slovenskimi podnapisi. Ok, sej razumem in nemško in angleško in še kaj drugega, ampak če so podnapisi le 90%-ni, naj T-2 v ponudbi to tudi napiše, jasno in glasno! Ne pa da naročim, plačujem in potem ugotvaljam, da sem ter tja podnapisov enostavno - ni. Ne takšnih ne drugačnih.

FAIL 3
STB moram vsaj enkrat na 2-3 dni resetirat, ker mi začne izredno počasi preklapljat med programi. Tudi po 10-15 ali več sekund traja, da preklopi na drug program. Po resetu je par dni OK, potem pa spet. Ker imam še en isti Motorola HD STB v rezervi, sem ju zamenjal...ampak po par dneh ista zgodba. Ma, dej no...tečno je, če ne drugega, ker se to zgodi takrat, ko rabiš preklapljat med programi....jasno, kdaj pa naj se.

FAIL 4
Časovni zamik dela....ampak nekako 90%-no. Včasih kakšnega filam, ki sem si ga zaželel pogledat kasneje, enostavno ne morem predvajat: "Željene vsebine ni možno prikazati". Pokličem na T-2, pa mi reče tehnik, jah, oprostite, tu vam ne morem pomagat. Prijavite napako na neuradni T-2 forum...
Čakaj malo...pa sej to ni Open-source & Free TV! Plačujem po 150€/mesec za ta komplet luksuz, to je 1.800€ na leto in to za kaj? Da bo storitev 90% na voljo, pomoč mi ne bo mogla pomagat, rešitev bom pa iskal sam po spletu, kot za Linux? Ne me basat, no...

FAIL 5
Cinemax in Cinemax2, pa mogoče še kak muvi program, zna štekat na polno včasih. Dam na pavzo, pridem z WC-ja, play...na, pa ni zvoka. Malo prevrtim nazaj, naprej, play...juhej, zvok je v zraku....ampak ni podnapisov. Se matram še 10 minut, potem pa odneham in preklopim na drug kanal.
...kjer pa spet ni podnapisov. Pa faaaak, nooooo!

FAIL 6
To sicer ni T-2 krivda, ampak a samo mene živcirajo filmi širokega formata, ki so najprej pomanjšani na 4:3 format, potem na njih prilepljeni podnapisi in logotip zgoraj desno, nato pa predvajani kot en tak mali okenček na sredini velikega 42'' LCD enkrana? Ko bi vsaj podnapise na primerno višino nalepili, da bi lahko sliko povečal...ampak ne gre, ker potem odrežeš spodnjo vrstico podnapisov.

Saj ne rečem, da je vse zanič - kje pa! Sem zagovornik in promotor T-2 že od samih začetkov, na optiki imam par strežnikov in moram reči, da sem doslej imel v par letih le EN SAM izpad linije, ki sem ga zaznal. Ampak tale IP TV, kolikor je odlična, toliko zna zafrkavat na polno. Tehnična pomoč mi razlaga, da je cel kup vzrokov na strani provajderja programske vsebine. Ampak čakaj malo....jaz plačujem T-2-ju, ne pa provajderju! Naj se T-2 v mojem imenu in z moj denar zdila s provajderjem, da bodo lepili podnapise pravilno in vestno.
A bom kot testni osebek v začetkih T-2 IP TV nagrajen, ker sem uspel s T-2 zdržati krizna leta? Bom dobil pohvalo, da nisem šel na SiOL ali kam drugam?
Ali pa bo vse, kar bom dobil za kupe kletvic ob drobnih pizdarijah res le račun za 150€ vsak mesec in "Oprostite, ne moremo vam pomagati" s strani tech supporta?

Tko. Toliko, ker ne morem spat, časovni zamik pa ne dela. Če bi, ne bi pisal tega.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a Fry » 19. Jun 2012 ob 06:31

FAIL 1
Ker z vsemi drugimi TV Motorola dela, boš težko naprtil to težavo T-2ju. Meni na Sony in Samsungu obe Motoroli delata brez problemov.

FAIL 3
Nikoli zaznal teh problemov na Motorolah. Je pa včasih potrebno STB izklopiti po softwerskih nadgranjah in ponovno zagnati

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 19. Jun 2012 ob 07:14

FAIL 3
Ugašaš TV vmesnik ko ne gledaš TVja?
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a Alex » 19. Jun 2012 ob 09:34

Tole glede LG TVja je res? Jaz imam že drugi LG TV in štirioglato Motorolo. Res ni HD?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 19. Jun 2012 ob 10:12

FAIL1: V nekaj primerih je pomagalo, če si nadgradil LG tv vmesnik. Pri nekaterih modelih se namreč HD motorola in LG ne moreta zmenit za signal in LG enostavno prikazuje SD sliko.

FAIL2: V večini imajo dokumentarni kanali dodane podnapise, pa še pri teh obstajajo oddaje, ki niso podnaslovljene, in razen da T-2 ustvari podjetje za podnapise mislim, da bo tako tudi ostalo.

FAIL3: Mogoče pa lahko motorolo tudi prestaviš da ima malo več zraka(opis napake je kot pregrevanje).

FAIL4: Po klicu bi morali zabeležiti napako tudi za časovni zamik. Časovni zamik pa ne moremo nuditi, če npr. kanal pade, enostavno nimamo česa predvajat.

FAIL5: To sem tudi jaz opazil, razloga zakaj to dela enostavno ne vem, napako sem pa javil naprej.

FAIL6: Mogoče pa bodo kmalu vsi imeli doma LCDje.


lp
slow

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a webmaher » 19. Jun 2012 ob 12:22

Sej bi roman napisal tudi jaz pa se mi ne da... je Labsy kar zadel...
Menda obstaja Združenje kabelskih operaterjev, v katerem pa kot vidim, če vidim prav ni ne Siola ne T-2ja ne Amisa...
Mislim, da je to Združenje bolj "mrtva črka na papirju" bi pa seveda lahko marsikaj naredila glede vseh teh Kvazi ameriških različic dokumentarnih in filmskih programov, ki nam jih "diktirajo" preko nesposobnih Mađarov, Bolgarov, Poljakov ...
Z lahkoto bi lahko rešili vse težave s podnapisi, resolucijo slike, pa tudi kvalitete same vsebine ...
Še posebno če bi bili v tem Združenje Vsi ki ponujajo TV programe, se pravi tudi T-2 ...
Do takrat bomo pa tisti, ki hočemo nek nivo to dobili drugje...
Pa hvala T-2ju, da včeraj ni zatemnil HRT 2, tako sem kot že vse tekme do sedaj imel HRT 2 zvok preko T-2ja in sliko SLO2 HD preko Telemacha :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Labsy
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 28. Mar 2007 ob 00:38
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a Labsy » 19. Jun 2012 ob 12:26

Uuuu, dobri ste...hvala! Bom kar vsem skupay odgovoril:
Nekam sem moral izliti žolč, ker so se napake nalagale, ena na drugo.

Sem pobrskal po forumih in res, drži, da so nekatere kombinacije LG-ja in Motorola HD vmesnika problematične pri predvajanju HD slike. Baje je T-2 to napako že javil Motoroli in naj bi jo odpravili v enem naslednjih Firmware.

Slow_slow, hvala za nasvet o pregrevanju. Mogoče je pa res krivo, ker imam Motorolo postavljeno vertikalno, med komponentami. Če je hlajenje že v originalu na robu zmogljivosti pasivnega hlajenja, ima pokonci postavljen STB res še manj možnosti za hlajenje, saj pretok zraka ni tak, kot je predviden. Bom probal nekam drugam jo postavit.

Glede ostalih napak pri predvajanju vsebin (podnapisi, zvok, manjkajoči posnetki) pa je seveda krivda na strani provajderja programske sheme, zato mogoče le apel na T-2, naj jim pač zatežijo - saj T-2 plačuje ponudnikom, rajt?

d0nd3vil
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 21. Okt 2008 ob 19:07
T-2: Že imam

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a d0nd3vil » 19. Jun 2012 ob 12:38

webmaher

ti beseda "kabelskih" kaj pove ?

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a nemo » 19. Jun 2012 ob 12:43

webmaher napisal/-a:Mađarov
Od kdaj slovenščina pozna đ? S temi "Mađari" ste res že prav tečni. Maari. Maari, Maari, Maari, Maari, Maari ...
Plačaš 100, dobiš 90.

d0nd3vil
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 21. Okt 2008 ob 19:07
T-2: Že imam

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a d0nd3vil » 19. Jun 2012 ob 12:44

"dragi lendavčani nismo mi krivi da ste mađari... " trolololo

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a webmaher » 19. Jun 2012 ob 13:02

d0nd3vil napisal/-a:webmaher

ti beseda "kabelskih" kaj pove ?

Vsi ponujajo več ali manj eno in isto ... ampak v dobro gledalca niso pripravljeni storiti kaj veliko...
IN če te to moti naj ta starinski izraz zamenjajo za kaj bolj primernega današnjim časom...

Namesto Madžari, bom od zdaj naprej uporabljal besedo Huni :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

d0nd3vil
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 21. Okt 2008 ob 19:07
T-2: Že imam

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a d0nd3vil » 19. Jun 2012 ob 13:08

kot da bi napisal da je jabolka in hruška eno in isto.. Ja, oboje je sadje ampak. Imaš združenje pridelovalcev jabolk in potem imaš še združenje pridelovalcev hrušk. Ali pa nimaš nič od tega, ker so posamezni pridelovalci dovolj veliki, da se ne potrebujejo/nočejo združevati. Upam da razumeš ...

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a xtasy » 19. Jun 2012 ob 13:16

offtopic~

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 19. Jun 2012 ob 16:08

#1. Z motorolami in LG so znani problemi na žalost da se ne zmenijo za resolucijo in potem ostane default 576p, je bilo sporočeno da se na tem dela a je treba vedet da s popravki firmwara, ki gre v divjino naročnikom je veliko testiranja, tako da ti bodo težko obljubili kak rok. Je pa nekaterim pomagala nadgradnja TV-ja tam kjer se to seveda da :/

#2 Podnapisi so tam kjer ponudniki TV programa poskrbijo za njih, T-2 težko v naprej ve da jih nekje ne bo.

#3 To kaže že na težave z STB-jem, daj ga obrni okoli pa poglej kje je bil narejen, sta 2 reviziji, če je "problematična" jo nesi zamenjat v poslovalnico.

#4 To se ne bi smelo dogajat, helpdesk bi mogel javit tehnikom da kaj ni mogoče predvajat, Ni pa mogoče predvajat oddaj ki so bile zatemnjene (kake tekme), če dobiš pa tako lepo oranžno kaseto, pa pomeni da je kanal dol padel takrat - tukaj pa ni veliko za pomagat.

#5 To spet kaže na probleme s tvojim STB, tisto z izginjanjem zvoka je bilo nekje na forumu zapisano da je isti problem z motorolcami v firmwaru, se zgodi nažalost sem in tja.

#6 Ja to je tečno za popizdit, ampak tak signal prileti že s satelita :/

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9114
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Splošno nezadovoljstvo

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Jun 2012 ob 17:06

#1. pokliči v poslovalnico da ti rezervirajo kakšen stari tv vmesnik motorola 1910 HD, da bo rešen problem.

Odgovori