Kdaj več SD/HD športnih programov ?

Vse o T-2 IP televiziji
cicarito
Nergač
Prispevkov: 86
Pridružen: 9. Jul 2012 ob 09:24
T-2: Že imam
Paket: T4

Kdaj več SD/HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a cicarito » 9. Jul 2012 ob 11:12

Zanima me kdaj lakho na T2 pričakujemo dodatne HD-športne programe? Konkurenca ne počiva. Pri Telamachu so na razpolago oba EUROSPORTA,ESPN-America,,
SPORTKLUB. T2-jevci se moramo zadovoljiti z enim EURSPORTOM ki sam nikakor ni vreden 4eur na mesec. Sam sem priprvljen plačati do 8 eur na mesec za omenjene programe prepričan pa sem da nisem edini.

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a nik2 » 9. Jul 2012 ob 13:22

cicarito Športklub hd lahko samo sanjaš saj ima Telemach ekskluzivno pogodbo za ta program Verjetno to velja tudi za ESPN America. T 2 bo moral poiskati druge variante, ki so podobne tem kot jih ti navajaš....

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a webmaher » 9. Jul 2012 ob 21:58

Tako Telemachovih SporKLubov ne boš videl niti slučajno... da pa bo nekdo zagnal športne kanale za slovenski trg v HD ni pričakovati... kupi si eno dobro sat antenco in vsaj do konca leta uživaj v brezplačnih BBC kanalih... za OI imajo že pripravljenih okoli 20 HD kanalov (24 naj bi jih bilo)...včeraj na BBC HD finale Wimbledona v 3D... na BBC One HD pa formula 1... brez ene samcate reklame, tko da tut skoz okn ne morš pošpegat, ko soseda v mini kiklci perilo obeša :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9115
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Jul 2012 ob 22:25

ja... sam ne bo brezplačno skoz

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a webmaher » 10. Jul 2012 ob 09:52

seveda bo, samo vprašanje s kakšno anteno jih boš lovil :-)
BBC je bil včasih "del" Sky paketa, torej kodiran v Videoguardu potem pa so ugotovili da je kar nekaj miljončkov na leto samo zaradi kodiranja krepko preveč in so šli na satelit, ki je dobro pokrival samo Veliko Britanijo v nekodirani obliki, čeprav naj bi signal brez problema lovili tudi Španci, Francozi in tudi Italijani na zahodu z 1,2m anteno...pri nas je bila potrebna 3m antena...zdaj so satelit menjali in ta seka krepko čez razumne meje...
Kar se pa Telemacha pa SportKlubov tiče se mi pa to ne zdi preveč pošteno in bi morala država kaj narest...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9115
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 10. Jul 2012 ob 18:14

sorry za off topic, koliko nanalov pa dobiš na tem "brezplačnem satelitu"

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a webmaher » 10. Jul 2012 ob 19:31

Na tej legi 28,2 stopinj vzhodno imaš krneki satelitov in nekodiranih kanalov je ogromno.
Natem, ki seže tudi do nas pa nebi smel maš pa recimo:

HD kanali
ITV 1, BBC HD, BBC One HD, STV, Channel 4

tile pa so na drugih a prav tako na isti legi in rabiš samo 60cm anteno:

NHK World in kot kaže bo vseh 24 kanalov za OI v Londonu na teh močnejših satelitih :-)


Navadni to SD kanali

Film 4, Film+1, More 4, More 4+1, E4, E4+1, BBC 2, CBBC, ITV 2, BBC News, ITV 3, STV, Channel 5, 5 USA...+ še nekaj...

tile pa so na drugih a prav tako na isti legi in rabiš samo 60cm anteno:

CBS Action, Horror Channel, True Movies 1 in 2, Flava, Bliss, Dance Nation, POP, POP Tiny, CBS Drama, Movies4Men in še ene 100plus kanalov... na frekvenci 11.954GHz H imaš tudi 5 kanalov, ki jih BBC uporablja za razne športne prenose ala Wimbledon, Formula 1, atletski mitingi in tudi koncerti...in majo že sigurno enih 10 let...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

cicarito
Nergač
Prispevkov: 86
Pridružen: 9. Jul 2012 ob 09:24
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a cicarito » 11. Jul 2012 ob 14:02

Mislim da večina uporabnikov deli moje mnenje da HD najbolj pride do izraza pri športnih prenosih v živo in glede na to da nas je tv SLO kar malo razvadila
s prenosi EURA,TOURA in prihajajoče Olimpijade si kar ne morem predstavljati da bom moral jeseni gledati PREMIER ligo, BUNDES ligo, LA ligo,NBA,NHL...
v SD tehniki.HD je NUJA!!!

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a webmaher » 11. Jul 2012 ob 14:50

@cicarito se strinjam, in pri športnih prenosih smo vsaj v "koraku s časom", ker pri filmih, serijah in dokumentarcih ravno ni slučaj...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a nik2 » 14. Jul 2012 ob 14:26

webmaher pozabil si dopisati tudi z glasbenimi programi smo v koraku s časom. Vendar je teh programov v t 2 programski shemi malo.

Bingolino
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 28. Nov 2011 ob 22:45
T-2: Še nimam

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a Bingolino » 12. Avg 2012 ob 15:58

cicarito napisal/-a:Mislim da večina uporabnikov deli moje mnenje da HD najbolj pride do izraza pri športnih prenosih v živo in glede na to da nas je tv SLO kar malo razvadila
s prenosi EURA,TOURA in prihajajoče Olimpijade si kar ne morem predstavljati da bom moral jeseni gledati PREMIER ligo, BUNDES ligo, LA ligo,NBA,NHL...
v SD tehniki.HD je NUJA!!!
Če se bo sploh kaj gledal ali bo prej denarja zmanjkal...

Barcelona7
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10. Avg 2012 ob 13:03
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a Barcelona7 » 14. Avg 2012 ob 21:11

A bo kej od sportklub prime?

benko57
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 4. Nov 2009 ob 22:08
T-2: Že imam

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a benko57 » 15. Avg 2012 ob 09:21

To tudi mene zanima...včeraj sem klical tako na t2 kot sportklub, pa niso imeli blage veze - pač kako se pogajajo...

bo definitivno, samo bojim se kdaj....nekej po 10 krogih primere najbrž, ko bo Real že na +10 :D

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a nemo » 15. Avg 2012 ob 11:00

Pa še Merklovo naslednjič pokliči, kako bo z evrom. Verjetost, da ti bo povedala, je enaka.

Ne vem, kako nekateri ne razumete, da se v poslu o stvareh, ki niso dogovorjene, ne razlaga naokrog. Sploh, če se morda niso niti začeli pogovarjat. A misliš, da ti bodo po telefonu povedali. "Ja mi bi dali kanal x, ampak potem se nam račun z naročnino več ne izide, ker ponudnik kanala x zahteva preveč denarja na naročnika. Zdaj pa se pogajamo. Danes se dobita direktorja na kavici: ob 17h v Kavarni Nebotičnik, če bi morda prišel poslušat."

Jasno, da bodo do morebitnega dogovora dajali neka splošna pojasnila.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Kdaj več HD športnih programov ?

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 15. Avg 2012 ob 12:37

Morda pa bi moral bit takole:

lep pozdrav,

T2 vi imate tak velik krog naročnikov in ste zanimivi da znatno povečate gledanost naših programov.
Imamo nekaj novega v ponudbi.
Program Sportklub Prime, na katerem bo blablabla.... in zna bit za vaše naročnike zanimiva in bogata pridobitev.
Ker tudi mi želimo da bo naš program imel večjo gledanost ga želimo tudi v vaši ponudbi.
Cena je taka... lahko se zmenimo takole... možno je tudi...
Že dalj časa pa imamo v ponudbi tudi še ostalih nekaj programov, med njimi tudi več v HD kvaliteti, večina je s slovenskim komentarjem.
Seveda pa se cena spremeni v paketu, in pade na posamezen program.

Se veselimo vašega zanimanja in morebitne pogodbe, kajti tudi mi služimo od gledanosti in s tem od reklam in marketinga

lep pozdrav
IKO MEDIA PRO D.O.O.

:mrgreen:
Slika

Odgovori