SKPrime program

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 25. Sep 2012 ob 07:46

V mošnji ni dovolj, da bi lahko zakupli pravice za ligo prvakov ali pa za kako drugo ekskluzivo,
se pa borimo, da bi vseeno dobili nove stvari v ponudbo.

Uporabniški avatar
Simi
Navdušenec
Prispevkov: 511
Pridružen: 23. Okt 2006 ob 21:12
T-2: Še nimam

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a Simi » 25. Sep 2012 ob 08:22

Kolikor sem jaz seznanjen ne bo do
novega leta nic, potem pa ce bodo spustili ceno? To menda velja za T2,Amis,Siol. So baje stopli skupaj v boj proti izsiljevanju Sportkluba. Na koncu pa bomo vsi sportni navdusenci presedlali nazaj h kablasem.Mislim da je bolj pametno dat kak cekin vec za dober kanal kot pa izgubit kopico narocnikov.lp

klaudi777
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 8. Mar 2011 ob 14:29
T-2: Še nimam

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a klaudi777 » 25. Sep 2012 ob 08:30

Če so res T2,Amis,Siol...torej ta veliki stopili skupaj in rekli stop izsiljevanju.
Potem bi moral biti naslednji korak,da vržejo ven še navadni Sportklub...
V mesecu dni bi potem imeli SK Prime VSI :D

Uporabniški avatar
Simi
Navdušenec
Prispevkov: 511
Pridružen: 23. Okt 2006 ob 21:12
T-2: Še nimam

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a Simi » 25. Sep 2012 ob 08:37

Tudi jaz bi naredil tako, vendar mislim da imajo operaterji podpisane pogodbe za posamezni kanal za doloceno obdobje. Tako da se pogodbe verjetno predcasno ne da prekiniti.lp

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Sep 2012 ob 08:42

Simi napisal/-a:Kolikor sem jaz seznanjen ne bo do
novega leta nic, potem pa ce bodo spustili ceno? To menda velja za T2,Amis,Siol. So baje stopli skupaj v boj proti izsiljevanju Sportkluba. Na koncu pa bomo vsi sportni navdusenci presedlali nazaj h kablasem.Mislim da je bolj pametno dat kak cekin vec za dober kanal kot pa izgubit kopico narocnikov.lp
Še dobro, da ima to možnost le manjši procent ljudi. Drugače bi bilo, če bi se Telemach ušunjal na TK optiko potem bi bila čisto druga pesem, tako so pa Telemach-ovci precej omejeni na svoje majhno omrežje.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Simi
Navdušenec
Prispevkov: 511
Pridružen: 23. Okt 2006 ob 21:12
T-2: Še nimam

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a Simi » 25. Sep 2012 ob 08:55

Pa mislim da SK prime nima samo telemach. Na koroskem so ga dobili tudi ostali kablasi ki niso pod Telemach. Mislim da je to preko Turnska. To pa potem razsiri moznost izbire ponudnika in pa seveda vecja pokritost Slovenije. Potem je pa to hitro vse drugace in lahko postane resna skrb za vse ip ponudnike.lp

TV1
Model
Prispevkov: 290
Pridružen: 24. Sep 2011 ob 08:38
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a TV1 » 25. Sep 2012 ob 09:30

Sport Klub Prime ni zgolj pri Telemachu in Total TV, ampak pri vseh kabelskih operaterjih, ki jih je v Sloveniji približno 50. Vemo, da jih ima 48 ali 47 Sport Klub Prime. Očitki ali ne – to je stvar operaterjev. Življenje ni zastonj in tudi kanal ne. Vsaka stvar ima svojo vrednost. Kot sem dejal, smo v pogajanjih.

Z največjimi ponudniki?
Telekom, Amis, T-2. Pričakujemo pozitiven odgovor. Optimist sem, ker dvomim, da bodo ljudje zadovoljni, če ne bodo gledali Reala in Barcelone, lige EBEL in še kakšne tekme. Navsezadnje je vse v rokah operaterjev, gledalci pa morajo tudi razumeti, da se je treba normalno pogovoriti in dogovoriti o kanalu, ki ima pomembne lige.

Realen čas za dogovor?
Težko je napovedati. Lahko jutri, lahko pa se zavleče nekaj mesecev. Najbolj trpijo gledalci, tega se zavedamo. Ampak kupili smo pravice, na tem kanalu so in to je dejstvo. Vse ostalo je na operaterju.
Vir: http://www.zurnal24.si/simeunovic-prehi ... nek-167185

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a nemo » 25. Sep 2012 ob 09:37

Simi napisal/-a:Mislim da je bolj pametno dat kak cekin vec za dober kanal kot pa izgubit kopico narocnikov.lp
A moramo spet ponovit osnovnošolsko matematiko?

1. Če "cekin več" za operaterja pomeni, da dela izgubo, potem se mu ga vsekakor ne splača dat. Primer: če je prej z vsakim naročnikom na shemo L zaslužil 1/2 cekina, bo zdaj z vsakim izgubil 1/2 cekina. V takem primeru si pravzaprav ne želi čim več, ampak čim manj naročnikov. :D

2. Seveda operater še vedno lahko da "cekin več" in podraži shemo L za en cekin, da ne bo delal izgube. Vendar je potem veliko vprašanje, če se mu bo to na koncu splačalo. Vsi naročniki niso navdušeni nad fuzbalom, hokejom ali košarko, vsekakor ne tako zelo, da jih podražitev ne bi motila. Mnogi si višje cene ne morejo privoščiti. Na koncu se torej lahko zgodi, da obdržiš nekaj foteljskih športnikov - mogoče celo pridobiš kakšnega -, ampak izgubiš prihodke, ker več uporabnikov odide ali preide na cenejšo shemo. Če hoče operater torej na koncu imet enak profit, potem mora shemo podražit za več kot en cekin. Ampak potem jih lahko še več odide ali preide na cenejšo shemo. In potem mora shemo ...

3. Predvsem pa se doslej ni pokazalo, da bi t2 izgubljal "kopico uporabnikov", ker nima kanala x ali y. Na forumu je sicer vedno velik rompompom in predvsem foteljski športniki vedno znova napovedujejo konec sveta, četrtletna poročila APEK pa tega ne potrjujejo.

Disclaimer: scenarijev je seveda še več in so tudi bolj komplicirani, ampak mislim, da poante nisem zgrešil.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a nemo » 25. Sep 2012 ob 09:40

TV1 napisal/-a:
Optimist sem, ker dvomim, da bodo ljudje zadovoljni, če ne bodo gledali Reala in Barcelone, lige EBEL in še kakšne tekme.

Najbolj trpijo gledalci, tega se zavedamo.
Vir: http://www.zurnal24.si/simeunovic-prehi ... nek-167185
Dajem na zapisnik, da bom zadovoljen tudi brez reala in barcelone, lige ebel in še kakšne tekme. Predvsem pa bi rad poudaril, da brez vsega tega nikakor ne trpim!

Kot da se svet vrti samo okrog tv in fuzbala. :jao:
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 25. Sep 2012 ob 10:12

klaudi777 napisal/-a:Če so res T2,Amis,Siol...torej ta veliki stopili skupaj in rekli stop izsiljevanju.
Potem bi moral biti naslednji korak,da vržejo ven še navadni Sportklub...
V mesecu dni bi potem imeli SK Prime VSI :D
:plosk: :pivo:
LP Robert

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Sep 2012 ob 11:05

Simeunovič naj kar prodaja SK Prime pod ceno vaškim kabelskim operaterjem tudi če jih je 50 še vedno pokriva zelo majhen krog prebivalstva. Tole je njegov najbol znani stavek Najbolj trpijo gledalci, , da se ne bo kmalu zgodilo obratno in bo pisalo najbolj pa trpimo mi, ker premalo iztržimo s kanalom SK Prime. Fantje nič bati bo kmalu spustil ceno, ker bo primoran.
Slika


Lp, Kitl

Alien8
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 06:46
T-2: Še nimam
Paket: Vesoljski

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a Alien8 » 25. Sep 2012 ob 12:10

kitl napisal/-a:Še dobro, da ima to možnost le manjši procent ljudi. Drugače bi bilo, če bi se Telemach ušunjal na TK optiko potem bi bila čisto druga pesem, tako so pa Telemach-ovci precej omejeni na svoje majhno omrežje.
Kitl, če se ne motim, je Telemach največji operater po številu TV priključkov! Tako, da žal živiš v zablodi o nekem vaškem operaterju.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Sep 2012 ob 12:13

Nisem rekel, da je Telemach vaški operater ampak vsi ostali manjši kabelski operaterji omenjenih je bilo nekje 48 kot so Kabelska Kamnik itd. Pa tudi, če ima Telemach največje število tv priključkov jih ima še vedno dosti manj kot Amis, Siol in T-2 skupaj, tako da je manjko velik.
Slika


Lp, Kitl

Alien8
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 06:46
T-2: Še nimam
Paket: Vesoljski

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a Alien8 » 25. Sep 2012 ob 12:26

Sicer ima tudi Telekom neko kabelsko TV, vendar dvomim, da kaj hudo vpliva na razmerje. Da se nazorno videti, da kabelski operaterji pomalcajo vse IPTV operaterje skupaj... s tem, da večina kabla pripada Telemach-u. Pa še Lastovka po vsej verjetnosti pade pod "Satelitsko televizijo", ki je v lasti Telemacha.
Slika

Jaz bi se zadržal vseh nadaljnjih komentarjev o tem, koliko je kdo velik.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: SKPrime program

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Sep 2012 ob 12:41

Jaz pa ne, še vedno ima manjko gledalcev tako ali drugače. Oglaševalci pa dobro plačujejo tam, kjer je gledalcov veliko. Pa če še dobro pogledaš vidiš, da kabelski naročniki padajo, naročniki IP TV pa strmo rastejo. Kakor koli Simeunovič bo prej potreboval uporabnike IP TV kot pa mi njega.
Slika


Lp, Kitl

Zaklenjeno