Splošna debata o TV programih

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Jun 2015 ob 09:10

TS pobere veliko denarja.
Slika


Lp, Kitl

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a webmaher » 3. Jun 2015 ob 10:47

nemo napisal/-a: Tako da si jaz nič ne želim, da bi Telemach kupil t2, tudi če mi vse pri t2 ni všeč (gl. podpis ;)) Če kaj, si želim močnega lastnika t2, ki bi spet zagnal investicije in s tem okrepil konkurenco.
tako je, nehajte jamrat, dokler ne bo novega lastnika ne pričakujte kaj dosti in to je dejstvo in to sem napisal že pred časom...
vsekakor bi bila pametna kombinacija SIMobil+T-2, da bi nekako imeli 3 enakovredne ponudnike... samo se bojim, da bodo kmalu Veliki pojedli vse ...

Kar se pa tiče Telemacha je še vedno Telesmeh... nesposobnost do konca in naprej... kar jih rešuje je vedno nov lastnik in pa "svež denar"... predvidevam da je glavni generalštab še vedno u Belem gradu zato, je vse tako, kot rečejo tam in tu v SLoveniji direktor in ostali več ali manj lahko samo kimajo... kar je dobro je to, da internet dela zelo dobro (nesposobni so dvignit upload zaradi radijskih postaj, ki jih ne upajo, nočejo skenslat...) in pa seveda tv ponudba je na nivoju prav tako kvaliteta slike... Tisti njihov Cisco s softverjem in EPGjem je pa poden od podna ...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
AndraZ
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 25. Sep 2006 ob 16:04
T-2: Še nimam
Paket: Že imel, bom še imel
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a AndraZ » 3. Jun 2015 ob 11:27

Siol timeshift je ubogi zaradi zgrešenega koncepta. Imajo nasekane oddaje po epgju, ki je seveda redko točen. Če se oddaja začne par minut pred epgjem, moraš iti na prejšnjo oddajo, jo celo prevrteti (kar lahko traja več minut, odvisno od trajanja prejšnje oddaje. skoka za 5 minut ni, vrti se pa cca 50x... da se počutiš kot v času VCRjev). Potem pogledaš tiste par minut nakar te zabriše ven. Nato poiščeš in odpreš dejansko oddajo in nadaljuješ gledanje.
Ko gledaš v živo, ni mogoče skočiti minutke nazaj in si pogledati nekaj še enkrat, niti se ne da dati pavze in nadaljevati kasneje...
Med gledanjem nazaj ponavadi crkne časovni slider in ne veš kje v času si v oddaji. Zgodi se tudi, da vrtenje ne deluje 50x, ampak se loti kar z max 6x. To dvoje sta sicer očitno buga, ki jih bodo enkrat že odpravili. Prej opisane zadeve pa falijo konceptualno in ne vidim neke dobre rešitve, da bi bilo kdaj kaj bolje.

Telemahov timeshift sem videl le na hitro. Zdi se, da je podoben siolovemu. Je pa nazadnje ko sem gledal, imel eno veliko hibo. Ne podpira timeshifta na HD kanalih. Se mi zdi, da je v teh časih nekako cilj gledati kanale v HD, kar pomeni odstranitev SD verzij iz seznama, saj noben noče gledati zmazka, če mu ni treba. Sploh v primeru telemaha, kjer načeloma pasovna širina ni faktor.

T2 timeshift je torej kar lep korak pred ostalimi. Deluje zelo intiutivno in hitro. Dejansko uporabnik ne gleda več v živo TVja, ker je skakanje po vsebinah tako preprosto. Medtem ko pri Siolu in verjetno tudi telemahu 2 krat premisliš, če se ti da iti skozi kolobocije potrebne, za ogled vsebine s timeshiftom.

Dam še en lep primer. Eurosport 2 ima zdajle v času Roland Garrosa na epgju eno oddajo tenisa od 11h dopoldne do 20h zvečer. Če bi želel pogledati kakšen kos tekme ali malo preleteti tekme, bi moral previjati celo večnost. Ni šanse, da se komu da čakati vrtenje do tekme, ki je bila ob 18h... (18-11 = 7 ur, = 420 minut, pri 50x vrtenju torej 8,4 minute. bog ne daj da vmes kam greš in ne sklopiš vrtenja do časa, ker če uide do konca, moraš iti jovo na novo.)

Da ne omenim fenomenalne funkcije na T2 timeshiftu, ko se zapomni čas gledanja za vsak kanal posebej in lahko hitro skačeš med dvema kanaloma, oba na timeshift.

T2 TV ima seveda tudi slabosti. Recimo v shemi. Ampak je dobro, da se zavedate, da ima daleč najbolj uporaben timeshift, da ne rečem edini praktično uporabni. :rtmT2:

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a d_g » 3. Jun 2015 ob 13:12

S temle sestavkom zgoraj se 100% strinjam in zaradi vsega tega ima T-2 najbolj prijazen in uporaben časovni zamik do uporabnika.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a nemo » 3. Jun 2015 ob 15:46

In, mimogrede, kako pa je z urejanjem seznama programov pri ts, Telemachu in amisu. Vem, da je bilo včasih pri nekaterih nemogoče ali vsaj silno komplicirano, ne vem pa, če je še. Zame je to vsekakor nujen pogoj, ker se ne nameravam sheme učit na pamet, ampak si jo vedno prilagodim po svojem sistemu, ki je približno enak že 20 let.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 3. Jun 2015 ob 19:54

mikrohard napisal/-a:http://www.telemach.si/sl/zasebni-uporabniki/televizija

Časovne funkcije
PLANET TV, TV3 MEDIAS, SK 1, SK 2, SK 3, FOX LIFE, FOX CRIME, DISCOVERY CHANNEL, UNIVERSAL CHANNEL, E! ENTERTAINMENT, AXN, NATIONAL GEOGRAPHIC, HISTORY CHANNEL, TV 1000, FOX MOVIES, OBN, EUROSPORT, CINESTAR, COMEDY CENTRAL, MINIMAX, OTO, BRIO, KINO, POP TV, A KANAL, SLOVENIJA 1 IN 2,

Če se nisem zmotil pri štetju, imajo na vsega 27 kanalih časovni zamik... če temu sploh lahko tako rečemo :) Tako da jaz ne bi bil tako prepričan o tvojo izjavo glede SK3 HD.
http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora ... -dni-nazaj
Preštej še enkrat.

Telemach je kr dobro porihtal snemalnik in TS. Pa mislim, da bodo še nadgrajevali kvaliteto storitev. Jeseni napovedujejo še nekaj programskih novosti.
Meni osebno je pri njih trenutno internet najšibkejša točka, s tem mislim predvsem UL na kabelski. Tehnologija pač kaj več ne omogoča.
Upam, da bodo kdaj okrepil optiko.
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a atepej » 3. Jun 2015 ob 21:43

Počakaj na Docsis 3.1, ki bo spekter povečal na 5 - 1794 MHz
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 3. Jun 2015 ob 21:59

DownTaker napisal/-a: http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora ... -dni-nazaj
Preštej še enkrat.

Telemach je kr dobro porihtal snemalnik in TS. Pa mislim, da bodo še nadgrajevali kvaliteto storitev. Jeseni napovedujejo še nekaj programskih novosti.
Meni osebno je pri njih trenutno internet najšibkejša točka, s tem mislim predvsem UL na kabelski. Tehnologija pač kaj več ne omogoča.
Upam, da bodo kdaj okrepil optiko.
Se mi je zdelo, da je 27 kanalov malo nizka številka... čeprav tudi slabih 70 kanalov na TS ni številka, s katero bi se hvalil.

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a jst1 » 3. Jun 2015 ob 23:50

65 je pa še enkrat več kot si jih naštel. Kot sem že rekel, na Tv Komenda mi dol visi za TS. In še vedno trdim, da bodo prej TS poštimali kot t2 SK-je.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a kitl » 4. Jun 2015 ob 00:06

Telemach ima 3x manj kanalov v TS in to je dejstvo pri T-2 je teh kanalo 200+ tako, da Telemach ne seže T-2 niti do kolen pa, da o sami funkcionalnosti TS-ja ne govorim.
Slika


Lp, Kitl

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a cable guy » 4. Jun 2015 ob 04:45

T2 TV ima seveda tudi slabosti. Recimo v shemi. Ampak je dobro, da se zavedate, da ima daleč najbolj uporaben timeshift, da ne rečem edini praktično uporabni. :rtmT2:

Žal je samo še TS tisti, ki drzi t2 v istem koraku z drugimi operaterji.

Kot sem rekel, ko bo Telemach porihtal TS na vecini kanalov in ga posodobil podobno t2 potem bo stevilka 1 v sloveniji ker bo iel vse.....zanesljiv in zelo hiter internet ( webmaher dej se enkrat prilepi screen iz speedtesta), TS in najboljso programsko shemo!
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a kitl » 4. Jun 2015 ob 10:34

S programsko shemo se bo pa najverjetneje ubaldal nov lastnik.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
AndraZ
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 25. Sep 2006 ob 16:04
T-2: Še nimam
Paket: Že imel, bom še imel
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a AndraZ » 4. Jun 2015 ob 12:04

nemo napisal/-a:In, mimogrede, kako pa je z urejanjem seznama programov pri ts, Telemachu in amisu. Vem, da je bilo včasih pri nekaterih nemogoče ali vsaj silno komplicirano, ne vem pa, če je še. Zame je to vsekakor nujen pogoj, ker se ne nameravam sheme učit na pamet, ampak si jo vedno prilagodim po svojem sistemu, ki je približno enak že 20 let.
Kot novi naročnik siol tvja čakam že 2 tedna na prvi račun, s katerim bom dobil neko SPP številko, ki je potrebna za dostop do "servisnih strani". Tam mi je obljubljeno urejanje kanalov za vsak stb posebej, naročanje programskih shem, aktivacija TVINa (=tv2go), naročanje ipv6, naročanje statike (no, to sem le uspel dobiti prej preko helpdeska)... U bistvu nič od tega ne morem še uporabljati do prvega računa. Klicanje in pisanje na helpdesk ni pomagalo :jao: :hmm:
DownTaker napisal/-a: Telemach je kr dobro porihtal snemalnik in TS. Pa mislim, da bodo še nadgrajevali kvaliteto storitev. Jeseni napovedujejo še nekaj programskih novosti.
Meni osebno je pri njih trenutno internet najšibkejša točka, s tem mislim predvsem UL na kabelski. Tehnologija pač kaj več ne omogoča.
Upam, da bodo kdaj okrepil optiko.
Za sam koncept navigacije po timeshiftu ne morem soditi. Če se najde kdo, ki je imel možnost temeljito uporabljati, naj le napiše, kako je stvar zastavljena. Vem pa, da HD kanali niso imeli timeshifta in to je zame ogromen minus, saj je moj cilj, da kjer kanal obstaja v HD, se uporablja samo HD kanal. Ali gre za enostavni vklop, širjenje kapacitet strežnikov, ali pa so naleteli na večje težave (bog ne daj da imajo ozko grlo v stbjih), bo pokazal čas, v katerem jim uspe omogočiti TS na HD.
Se pa strinjam tudi z uploadom. Ne bom rekel, da ne bi preživel s 6mbit, ampak je to kar hiba.
Drugače pa Telemachova ponudba je na splošno dobra, tudi cenovno. S to izbiro veliko ne zgrešiš.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 4. Jun 2015 ob 20:29

kitl napisal/-a:Telemach ima 3x manj kanalov v TS in to je dejstvo pri T-2 je teh kanalo 200+ tako, da Telemach ne seže T-2 niti do kolen pa, da o sami funkcionalnosti TS-ja ne govorim.
Če ne gledaš športa pol res ja.
Preden se začne merit dolžine... važno je, da je vsak zadovoljen s tem na kar je naročen. Predvsem iz vidika €.

Drugače pa je tudi Telemach dodal nekaj programov v HD, ki nudijo TS. SLO 1 in 2, ter Kanal A in Pop.

Trenutno mislim da najbolj vlagajo v LTE in najbrž bo že jeseni tudi v telefoniji osvežena ponudba.

Sam nisem pristaš nobenega ponudnika. Zame je najbolj pomembno da dobim kar rabim in to čim ceneje.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a kitl » 5. Jun 2015 ob 08:37

Pa ni vse šport.
Slika


Lp, Kitl

Odgovori