Uporaba EPG (elektronskega sporeda na set top boxu)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
abenedik
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 10. Jul 2013 ob 08:50
T-2: Že imam
Paket: T3-mega

Uporaba EPG (elektronskega sporeda na set top boxu)

Odgovor Napisal/-a abenedik » 10. Jul 2013 ob 10:34

Pozdravljeni,

Včeraj sem iz Telemachove kabelske TV prešel na T-2 TV - dobil sem Motorolo VIP 1003. Razlog za menjavo je bil v nižji ceni (T3 Mega) in v tem, da sem bil prej omejen na gledanje trenutnega programa - kar pa je dostikrat pomenilo, da ni bilo na sporedu "nič pametnega". Z možnostjo časovnega zamika in glednjem katerekoli oddaje v zadnjih 48 urah pa s tem ne bi smel imeti težav.

Včeraj torej priklopim stb, vljučim tv, izberem stb za source in stvar dela. "No kaj bomo pa danes gledali?", se vprašam. Pritisem epg tipko in dobil spored za pet programov. "Zakaj pa je spored samo čez pol zaslona?" Čudno :neutral: Ma nima veze, poglejmo naprej. Pritisnem 5x tipko za dol in sem spet na SLO1 - kje je pa nova stran sporeda? :shock: "Try again" 5x tipka za dol - zopet na SLO1 :? "Kaj je sedaj to! Jaz imam XL HD: 190+ programov ne pa 5!!!" :?

Nisem mogel verjeti! Vzamem v roke navodila, gledam po netu in najdem "(Ne)delovanje EPG" temo (viewtopic.php?t=7357&p=183350): in t2-jevec (moderator) pravi: "5 programiv lahko prikazuje, katerih 5 si pa izbereš sam." :jao:

Nisem mogel verjeti ^2!

Verjetno bom spakiral stb v škatlo in vse odnesel nazaj (in še naprej uporabljal Telemach TV).

Pred tem sem se pa odločil, da napišem tale post - mogoče pa obstaja kakšna rešitev.

Glede na to kar sem prebral bi se dalo narediti naslednje:
- pogledam spored na računalniku ali tv2go in nato izberem program na stb (prižiganje računalnika preden se usedem na kavč ni nobena rešitev);
- na roko menjam programe in za vsakega pritisnem info, da dobim spored za ta program (preklop programa traja približno 1s, tako da to ne pride v poštev oz. imam raje telemach s pravim epg na televiziji);
- z T-2 agentom si nastavim 4 profile z različnimi programi in nato menjam profile, da dobim druge programe v epg. Preden pa lahko to preiskusim, pa moram klicati na podporo, da mi povejo kako se prijaviti v t2 agenta (razne kombinacije emailov in gesla, ki sem ga dobil od t2 ne delujejo). Vseeno dvomim, da me bo ta varianta prepričala, da ostanem na t2;
- izdelava HTPC z XBMC ali Media portalom - dal bi par sto eurov in par dni jebe. Po tem bi imel epg kot se šika, vendar pa dvomim, da bi imel časovni zamik.

Zato sprašujem uporabnike tega foruma, kako vi uporabljate EPG na T2 oz. kako se odločite kaj boste gledali? (ali pa vsi gledate samo POP TV, A Kanal in šport na SLO2 in vam ni jasno kje imam jaz problem)

T-2 ju bi pa rad sporočil - vaša izvedba EPG-ja je pomoje edinstena na svetu - ne vem kje ste videli kaj takega - vsi ostali imajo epg narejen tako kot to mora biti: konkurenca (siol, amis), epg, ki je vgrajen na novejših televizijah, epg v media center aplikacijah (Windows media center, XBMC, Media portal). Vašim razvijalcem pa sporočam bistvene razlike, ki bi jih moral imeti epg pa jih nima (glej tudi sliko, ki jo je dal uporabnik gali na viewtopic.php?t=7357&p=183350):
NUJNO:
- ogled sporeda za vse programe
- spored čez večji del zaslona (čim več programov na zaslonu)
- možnost page up / page down
ZELO POMEMBNO:
- nastavitev velikosti fontov (tako lahko prikažete več sporeda- na HD TV so fonti preveliki - škoda je ker bi lahko prikazali več sporeda če bi bili fonti manjši); če pa hočete podpirari "ta stare" televizije pa dajte opcijo, da si uporabnik sam izbere velikost
- če trenutna oddaja že poteka, je kljub temu treba prikazati začetek imena oddaje in če ni dovolj prostora odrezati konec imena oddaje, ne pa prikazati le konec imena oddaje. Trenutno je potrebno spored premakniti v levo, da vidiš začetek imena. Prej omenjena slika kaše kako bi to moralo biti.
DODATNO:
- slika trenutno predvajane oddaje (tako kot siol).
- premik za en dan naprej / nazaj.

Kot sem že omenil, ne pričakujem čudežev (jutri nov firmware) in bom verjetno odnesel vse nazaj v t2 in počakal na boljše čase. No, mogoče me pa kak uporabnik foruma rasvetli in pokaže neko novo rešitev tega problema.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Uporaba EPG (elektronskega sporeda na set top boxu)

Odgovor Napisal/-a blackmack » 10. Jul 2013 ob 10:37

Jap vmesnik postaja zastarel. Baje se pripravlja nekaj novega. Upaj, da bo kaj.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Uporaba EPG (elektronskega sporeda na set top boxu)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 10. Jul 2013 ob 10:54

vsaka čast za tale prispevek...vse kar si napisal je popolnoma res....jaz sicer uporabljam t-2 tv kot backup ..... imam pa kakopak prek HTPCja in svoj EPG, ki dela tako kot mora in je tudi točnejši od Telemachovega, ki je glede tega podn, razen če niso v zadnjem mesecu kaj napredovali....
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Uporaba EPG (elektronskega sporeda na set top boxu)

Odgovor Napisal/-a veiztex » 10. Jul 2013 ob 11:23

Lahko pa uporabiš T-2 tv2go in imaš EPG za vse kanale. Poiščeš kaj bi gledal in se spraviš na ta kanal pa je to to.

Slika

Vortex
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 27. Mar 2012 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika

Re: Uporaba EPG (elektronskega sporeda na set top boxu)

Odgovor Napisal/-a Vortex » 10. Jul 2013 ob 11:26

abenedik napisal/-a: ...
Zato sprašujem uporabnike tega foruma, kako vi uporabljate EPG na T2 oz. kako se odločite kaj boste gledali? (ali pa vsi gledate samo POP TV, A Kanal in šport na SLO2 in vam ni jasno kje imam jaz problem)
...
Kot si napisal, je EPG neuporaben. Ko se odločam, kaj bom gledal, vzamem iPad-a in pogledam SiOL-ov spored ( :oops: ), stran http://tv.t-2.net/?funcName=TVSCHEDULES je za tablice namreč neuporabna. :mad:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Uporaba EPG (elektronskega sporeda na set top boxu)

Odgovor Napisal/-a Skorc » 10. Jul 2013 ob 14:32

:) zelo racionalna rešitev - nabavi si novo "napravo", da lahko odpraviš delno pomanjkljivost prve (programska rešitev).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Uporaba EPG (elektronskega sporeda na set top boxu)

Odgovor Napisal/-a parallax » 11. Jul 2013 ob 11:28

Glede na to da EPG mreza petih programov deluje tudi na Aminotih iz leta 2006 ni cudno da je crap :D

T-2 aplikacija na tabilci je dbest za sporede, na TV pa upam da kmalu pride kaj novega...

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Uporaba EPG (elektronskega sporeda na set top boxu)

Odgovor Napisal/-a veiztex » 11. Jul 2013 ob 14:46

Skorc napisal/-a::) zelo racionalna rešitev - nabavi si novo "napravo", da lahko odpraviš delno pomanjkljivost prve (programska rešitev).

bil je predlog, če že ima kak pameten telefon ali pa tablico.. :oops:

Odgovori