IPTV prek VPN iz tujine

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a raceboy » 25. Avg 2015 ob 21:06

...deluje sam odvisno kje si. oz. kaka je pomoje internetna povezava med slovenijo in lokacijo kjer si. sem nastavu mulcu od moje prejsnji tedn k je biu na Malorci..in je ful kockalo...

Klasik
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Avg 2015 ob 14:20
T-2: Že imam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Klasik » 25. Avg 2015 ob 22:17

Se pravi čisto navaden PPTP VPN. Sam sem to sicer že poskusil, pa ni delovalo... bom poskusil spet. Drugače router Asus RT-AC66U stock FW.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a oyoy » 26. Avg 2015 ob 05:50

jap. username, password in piči ... :D predlagam, da tvojemu routerju spremeniš privzet ip naslov (192.168.1.1 oz. 192.168.0.1) v manj standarden naslov, recimo 192.168.10.10.
o ranljivosti pptp pa raje ne bomo ...
Slika

ebohinc
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 16. Jun 2015 ob 08:44
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a ebohinc » 27. Sep 2015 ob 16:43

Pozdravljeni!

Malo obujam temo - upam, da se ne ponavljam z vprašanjem. Če se, vas prosim, da mi nekdo prilepi link kjer je bilo to že obravnavano.

Torej imam T4GIGA paket, Asus RT-AC56U. IPTV sem že usposobil na računalniku. Selim pa se v tujino in bi rad spremljal TV tudi od tam.

Kaj je bolje? Bolj varno? Asus OpenVPN ali PPTP?

Poskusil sem s konfiguracijo Asus OpenVPN, prenesel tisto 'client.ovpn' datoteko, instaliral OpenVPN GUI in uspelo se mi je povezati brez problemov.

Bo to potem delovalo v tujini? Potrebujem dodatno nastaviti še kaj? Morda kaj na T2_TV listi?

Še eno vprašanje - ima statični IP, ki mi bo dodeljen prihodnji teden, kakršenkoli vpliv na vse skupaj?

Najlepše se vam zahvaljujem za pomoč!

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a raceboy » 28. Sep 2015 ob 08:46

...naceloma ni problem v vpnju...ampak v neznanih problemih z povezavo v tujino.

Navaroff
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH, 2x T2 UMTS, 2xTV
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Navaroff » 28. Sep 2015 ob 10:25

Meni dela brez problema v Avstriji, vendar TV ne gledam preko VPNja (ok, le T2 to go, ker rabi SLO IP, kadar zelim gledati za nazaj). Problem pri VPNju je dostikrat zaradi nizke zmogljivosti procesorja routerja, vendar pa kot vidim imas kar masinco (ta bo doma v SLO ane?). V Slo imam upload na 20Mbit in je dovolj za gledanje dveh TV Mpeg2 v tujini ali pa priblizno 4 MPEG4.
Router se flashal s tomato Shibby firmware in naredil po postopku na strani od nasega struckota Oyoy. On ti bo znal kaj vec svetovati. Pa v navodilih od njega zamenjaj port 1234 na kaj drugega, ker je to standardni ponavadi za IPTV in se ti lahko hitro kdo vsede na linijo in ti jemlje stream. Povsod kjer bos moral vtipkati 1234 samo zamenjaj na kaj drugega (visje PORTE).

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a oyoy » 28. Sep 2015 ob 12:10

pravi stručko ja ... :D
@ebohinc
najprej pohvale za izbor routerja (sam imam namreč enak model, s tem da sem nanj naložil tomato by shibby fw). :razz:
načeloma imaš narejeno vse ok, vendar ne vem, ali bo delala "navadna" oz. multicast playlista. zadeva z moje strani preverjeno dela iz tujine preko openvpn-ja, če ti na routerju laufa udpxy. na drugi strani, torej v tujini, moraš imeti dovolj dl-ja. če si na meji in slika kocka, pomaga tudi mpeg4 različica, ki pokuri manj. tudi na originalnem fw-ju udpxy aktiviraš s par kliki, zato bi na tvojem mestu usposobil še to.
v vsakem primeru ti priporočam, da na domačem routerju spremeniš naslov routerja (sedaj imaš verjetno 192.168.0.1 oz. 192.168.1.1) v manj standarden naslov (recimo 192.168.20.10).
na koncu moraš originalni playlisto nekoliko prilagoditi in sicer iz;

udp://@239.10.1.9:5000

v

http://192.168.20.10:1234/udp/239.10.1.9:5000

oz. namesto 192.168.20.10:1234 vneseš NaslovRouterja:UdpxyPort

glede varnosti ... openvpn je definitivno bistveno bolj varen od pptp-ja.
Slika

ebohinc
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 16. Jun 2015 ob 08:44
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a ebohinc » 28. Sep 2015 ob 14:07

Najprej hvala za vse informacije.

Asus RT-AC56U je router nameščen doma v Sloveniji in sem ga kupil po tvojem priporočilu v sosednji temi viewtopic.php?f=3&p=220601 ravno z namenom, da ima kdo z njim že izkušnje in da bo delalo tako kot treba.

Udpxy mi je tudi že uspelo konfigurirati.

Kje pa dobim MPEG4 različico?
domnevam da tule? viewtopic.php?f=3&t=8422
tole verjetno ane? t2_iptvplayer_mpegX.m3u - za IP-TV Player windows aplikacijo

S kakovostjo videa sem zelo zadovoljen, vendar delajo nekateri programi bolje (npr. Animal Planet), nekateri slabše (npr. Slo1,2) - občasno slika zelo zmrzuje in prekinja (prav tako zvok).

naslov routerja in pa Udpxy port sem prav tako po predhodnem branju parih tem in priporočil na tem forumu že spremenil v bolj nestandardnega...

hvala še enkrat za pomoč! :)

Navaroff
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH, 2x T2 UMTS, 2xTV
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Navaroff » 28. Sep 2015 ob 15:21

Jaz delam preko unicast in brez VPNja ki zelo pozira procesor routerja.
V bistvu ti lahko brez VPNja dela, seveda ce UDPXY nastavis pravilno, ze tako: http://IP.ROUTERJA.V SLO:1234/udp/239.10.1.9:5000. MPEG4 moj E3200 router s 500MHz preko VPN potegne, pri MPEG2 pa se zatika. Ce grem preko unicast kot sem zgoraj napisal, pa ni vec tezal, pa se procesor ni obremenjen ves cas na polno. Vsaj tako je pri meni.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a oyoy » 28. Sep 2015 ob 15:34

ja, v tistem skupku playlist imaš mpeg2 in mpeg4 playliste prilagojene za različne predvajalnike. THJ se trudi za nas ... :D
udpxy port, dokler imaš udpxy viden samo v lastni mreži, je lahko tudi na standardnem portu 1234. ko udpxy odpiraš navzven, pa je ta port zelo hitro problematičen. tudi spreminjanje porta, ko udpxy odpiramo navzven, ni nujno zagotovilo, da se sčasoma ne bodo pojavile pijavke, saj sem že nekajkrat videl, da so se na udpxy-je lepili ip-ji iz bivše yuge tudi, ko je bil port spremenjen.
zato je dosti boljša rešitev dostop do lastnega udpxy-ja preko vpn povezave.
torej v tvojem primeru spreminjanje porta ni bilo nujno, če si pa že spremenil, pač ni nič narobe.
bolj pomembna je sprememba routerjevega ip-ja, da se izogneš morebitnim nevšečnostim, če si na oddaljeni lokaciji v nekem omrežju, kjer ima usmerjevalnik isti naslov kot tvoj router v domačem omrežju, na katerega se povezuješ preko vpn-ja.
tega dela pa ne razumem najbolje;
S kakovostjo videa sem zelo zadovoljen, vendar delajo nekateri programi bolje (npr. Animal Planet), nekateri slabše (npr. Slo1,2) - občasno slika zelo zmrzuje in prekinja (prav tako zvok).
če je vse nastavljeno, kot mora biti, dela iptv v nulo (pod pogojem, da nimaš težav z internetom oz. pasovno širino). razlika v kvaliteti med programi je lahko opazna zgolj zaradi streamov različne kvalitete. zmrzovanja, kockanja, prekinjanja zvoka ni. se ti to dogaja preko wifi-ja ali kabla? po kablu mora biti vse ok, na delovanje preko wi-fi-ja pa lahko vplivajo različni dejavniki (od slabega signala zaradi oddaljenosti routerja, raznih motilnih elementov v stenah, razne mikrovalovke in druge naprave,... do gneče več wi-fi-jev na istem kanalu, sploh če živiš v bloku).

@ Navaroff
preveri vsake tolko časa status udpxy-ja, če si edini uporabnik. 100 % sem, da ne skenirajo več samo ip-jev, da najdejo "odprte" udpxy strežnike, ampak tudi porte.
Slika

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a dcavni » 28. Sep 2015 ob 21:03

Ne vem sicer s katerim programom to skenirajo. Jaz sem se zadnjič malce igral, ker me je zanimalo če to res tako deluje in našel le nekaj strežnikov na portu 80, ostalih portov pa sploh ni gledalo. Pa tudi trajalo bi vse skupaj nenormalno dolgo.

Drugače pa eno vprašanje zate oyoy: Ti je kaj znano kako UDPXY na Tomatu dopovedati, naj posluša na LAN portih za Multicast in ne na WAN. Privzeto tam kjer ga sedaj samo vklopiš s kljukico ni nobenih drugih opcij. Brez tega pri Siolu ne deluje, pa se sedaj nekaj mučim z OpenWRT kjer mi je uspelo že skoraj vse razen OpenVPN strežnika ne morem priklicati iz strani interneta.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a oyoy » 28. Sep 2015 ob 21:18

ne, žal je to preveč zame ... to sva že z @Bayern1 gruntala. mislim, da je treba pravilno skonfigurirat vlan-e.
mogoče lahko iz tega kaj uporabnega potegneš.
Slika

ebohinc
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 16. Jun 2015 ob 08:44
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a ebohinc » 29. Sep 2015 ob 15:20

Torej sem v tujini in se mi ne uspe usposobiti dostopa do TVja...

Imel sem tudi težave z dostopom do samega OpenVPN - je OpenVPN Client javljal napako:
"TLS_ERROR: BIO read tls_read_plaintext error: error:14082174:SSL routines:SSL3_CHECK_CERT_AND_ALGORITHM:dh key too small
TLS Error: TLS object -> incoming plaintext read error
TLS Error: TLS handshake failed"
kar sem potem uspel rešiti z nasvetom iz spletne strani:
http://www.snbforums.com/threads/asus-r ... all.25326/, kjer sem spreminjal napredne nastavitve na Advanced OpenVPN (/Advanced_VPN_OpenVPN.asp and change it to "advanced" on the dropdown; #3 click Content modification of Keys & Certification) in spremenil DH PARAMETRS v

-----BEGIN DH PARAMETERS-----
MIIBCAKCAQEA///////////JD9qiIWjCNMTGYouA3BzRKQJOCIpnzHQCC76mOxOb
IlFKCHmONATd75UZs806QxswKwpt8l8UN0/hNW1tUcJF5IW1dmJefsb0TELppjft
awv/XLb0Brft7jhr+1qJn6WunyQRfEsf5kkoZlHs5Fs9wgB8uKFjvwWY2kg2HFXT
mmkWP6j9JM9fg2VdI9yjrZYcYvNWIIVSu57VKQdwlpZtZww1Tkq8mATxdGwIyhgh
fDKQXkYuNs474553LBgOhgObJ4Oi7Aeij7XFXfBvTFLJ3ivL9pVYFxg5lUl86pVq
5RXSJhiY+gUQFXKOWoqsqmj//////////wIBAg==
-----END DH PARAMETERS-----


nato mi je povezava OpenVPN prek Clienta uspela (določen mi je bil tudi IP). Vendar pa sedaj če odprem Multicast TV in naredim spremembo v http://IPRouter:UDPXYPORT/udp/239.10.1.9:5000
TV še vedno ne deluje...

Bi moral spremeniti še kaj?
Kako sploh dostopam do te VPN povezave? Je za to potreben kakšen poseben program?
Igral sem se pa nekaj tudi z nastavitvami DHCP in pa Asus Ai Cloud (prek tega imam dostop tudi do nastavitev routerja)... Verjetno bi si ta dostop lahko nastavil tudi prek svojega statičnega IP (statični IP že imam)?


Moje UDPXY nastavitve (imam originalni FW)
Priponke
Untitled.png

Navaroff
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH, 2x T2 UMTS, 2xTV
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Navaroff » 29. Sep 2015 ob 16:03

Jaz osebno bi se najprej preprical, ce mi deluje stream preko unicast http://IP SLOvenija:UDPXYPORT/udp/239.10.1.9:5000 brez VPN, sele potem bi se sel te nastavitve z VPN. Meni z openVPN ni uspelo na Tomato Shibby, ampak se tudi nisem kaj trudil. Preko PPTP pa laufa. Mogoce samo za preizkus probaj PPTP VPN povezavo, ker je simple in hitro. Samo v tem primeru moras uporabiti vrstico http://IP ROUTERJA (192.168.0.1):UDPXYPORT/udp/239.10.1.9:5000. Mogoce poizkusi na kakem Androidu Telefonu z IPTV programom, ce lahko. Tam vneses tudi Proxy naslov. Sam imam vse skupaj preko Android TV enote in Kodija. Zadeva je super in enostavna, vsa kontrola pa preko programa Yatse.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a oyoy » 29. Sep 2015 ob 18:08

do svojega openvpn strežnika dostopaš z vpn clientom - tukaj dobiš portable verzijo. v mapo data/config skopiraš svoje datoteke, ki ti jih je "ustvaril router" ko si konfiguriral openvpn strežnik. vpn clienta obvezno in vedno zaganjaj z administratorskimi pravicami!
ko ti bo povezava uspela, naredi test ali dva - probaj se povezati na svoj router v sloveniji torej v spletni brskalnik vnesi naslov routerja http://192.168.20.10/ oz. naslov, ki si ga nastavil routerju. preizkusi tudi, kaj dobiš, če v spletni brskalnik vpišeš status udpxy strežnika - verjetno je tvoj naslov http://192.168.20.10:4213/status
če se lahko povežeš na svoj router pomeni, da vpn povezava dela ok in si v svojem omrežju. če ti bo izpisalo tudi status udpxy-ja pomeni, da udpxy dela. potem išči napako v playlisti. oziroma - če se ne motim, je treba v multicast tv-ju definirtati, da uporabljaš udpxy (popravite me, če se motim oz. preveri v THJ-jevem vodiču na tem forumu). probaj raje zagnati playlisto v vlc-ju - tam bi moralo delati iz prve, če imaš vse pravilno nastavljeno. če ti odpre v vlc-ju, pa potem poišči "cako" v nastavitvah multicast tv-ja.
Slika

Odgovori