IPTV prek VPN iz tujine

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a oyoy » 10. Dec 2015 ob 20:48

navodila za uradni fw. ne vem, kaj bi tukaj lahko naredil narobe. :nevem:
nastavitve za clienta pa imaš na moji spletni ....
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 11. Dec 2015 ob 09:36

verjetno pri client nastavitveh nekaj zajebem ali pa mi kaj manjka....ne vem, udpxy mi je bil tezak za nastavit pa mi tale openVPN dela se vecje preglavice....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a oyoy » 11. Dec 2015 ob 10:52

preveri predvsem vsebino client.ovnp datoteke - odpri jo v notepad++ oz. nekem urejevalniku besedil. tam moraš definirat ip na katerega se bo klient povezoval, preveri tudi imena .crt in .key datotek.
ko si napisal, da se preko openvpn-ja lahko povežeš, ampak ne dela konekcija na internet - nam zaupaš, kaj ti napiše v logu? zapis je v datoteki client, ki jo najdeš v mapi Program Files/OpenVPN/log
zanimiv bo verjetno zadnji del zapisa, ko se najverjetneje pojavijo kakšni errorji.
Slika

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a dcavni » 11. Dec 2015 ob 22:52

Bayern1: Moral boš biti bolj natančen kje se ti je ustavilo, drugače ti težko pomagamo.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 7. Feb 2016 ob 10:02

moj udpxy je do vceraj zdrzal brez pijavk....vceraj sem potem zamenjal port, spremenil IP in sem mislil da bo vsaj spet kak teden mir in glej ga zlomka, v eni uri me je spet nasel....to je eden in isti, prihaja iz hrvaskega ISP....sedaj imam udpxy pod firewall, vendar sedaj jaz ne morem gledati IPTV, ce nisem v svojem lokalnem omrezju......kaj mi je storiti? OPEN VPN je mogoca resitev samo kaj ko ga se do danes nisem uspel nastaviti.....je tukaj nekdo kateri bi mi preko team viewerja pomagal to usposobiti?

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Feb 2016 ob 11:12

sva vceraj z clanom @oyoy koncno resila tudi openvpn....se enkrat se mu zelo zahvljujem za njegov cas in pomoc....sedaj pa me zanima samo se resitev zakaj imam slabo hitrost interneta, ko se povezujem preko klienta?dobim nekje okrog 9mb/s.....linija je drugace 100mb/s.....ali lahko s kako dodatno nastavitvijo pridobim na hitrosti?

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a oyoy » 9. Feb 2016 ob 12:16

Bayern, imaš 100/100 linijo naročeno ali je naročen ul kaj nižji?
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Feb 2016 ob 13:03

oyoy napisal/-a:Bayern, imaš 100/100 linijo naročeno ali je naročen ul kaj nižji?
100/20 imam zakupljeno hitrost....sem na enemu forumu zasledil da moram hardware NAT dati na disable....potem pa se hitrost bistveno zvisa....sicer se ne dobi povsem tako kot imamo zakupljeno, ampak nekje na polovico....javim ce bo kaj res na temu...trenutno sem se v sluzbi....probam in javim cez 2 uri....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a oyoy » 9. Feb 2016 ob 13:28

NAJ ME KDO POPRAVI, ČE SE MOTIM, ampak ozko grlo je tvojih 20 mega ul-ja. na drugi strani, torej od tam, kjer se povezuješ s clientom, bo šlo samo do 20, pa še to samo pod pogojem, da je tudi na oddaljeni lokaciji dovolj hitra internetna povezava in da bo pri tebi doma, kjer imaš strežnik, linija v smeri proti internetu nezasedena.
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Feb 2016 ob 13:54

To razumem da ce nisem v svojem omrezju da vec kot 20mb/s ne morem dobiti....ampak ce se preko wifija povezem v svojem omrezju pa bi moral biti download bistveno visji kot 20mb/s.....tako nekako jaz razumem....bom se danes malo igral se z nekimi prenastavitvami pa javljam kako bo.....

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Feb 2016 ob 14:11

kot pa te pride speedtest iz tujine v slovenijo ? (ne na tvojo povezavo)

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Feb 2016 ob 15:49

zdaj imam spet prvotni problem....jezen, IP se mi je zamenjala in sedaj se ne morem vec povezat preko clienta na openvpn.....vse sem pobrisal, napravil novi openvpn.client in brez uspeha....

EDIT: sem resil, izgleda da je zatajil program za konektanje na openvpn na telefonu....sem ga odstranil pa ponovno instaliral....sedaj spet deluje.....in ja tudi hitrost sem dvignil na 50mb/s z disable NAT Acceleration.....to seveda govorim za merjenje v lokalnem omrezju....vceraj je to bilo se ispod 10mb/s.....happy....sedaj pa me se zanima ali moram tudi racunalnik konektat preko openvpn client da deluje v openvpn mrezi ali je on mogoce avtomatsko v openvpn? tukaj je ena slikca, ta client na sliki je telefon.....za racunalnik pa nic ne kaze? kako mnenje?
Slika

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a dcavni » 9. Feb 2016 ob 22:21

OpenVPN ti ne bo ravno deloval, če se ne povežeš nanj.

Če se preko svojega WiFi povezuješ na svoj lokalni OpenVPN to že samo po sebi kliče po težavah. Poveži se in testiraj od zunaj, bo še najbolj realno.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 12. Feb 2016 ob 18:15

Sedajle se s telefonom povezujem na moj openvpn in grem gledat pod what is my IP address in vidim da mi kaze amisovo? meni se zdi da bi moralo pokazati mojo telekomovo? kaksno mnenje?

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV prek VPN iz tujine

Odgovor Napisal/-a oyoy » 12. Feb 2016 ob 19:25

odvisno od nastavitev openvpn strežnika. "Direct clients to redirect Internet traffic" je ta nastavitev. glede na to, kakšen je glavni razlog, zakaj si postavil vpn strežnik, ni potrebe, da ti prikazuje tvoj domač ip, ko si na oddaljeni lokaciji. na udpxy se boš lahko povezal tudi s tujim ip-jem.
da po nepotrebnem ne trošiš mobilnih podatkov in vseeno preveriš, če ti vpn povezava deluje, se iz oddaljene lokacije skonektaš na svoj router, preveriš udpxy status, ... (torej naslovi 192.168.xxx.xxx) ... če to odpira, je povezava ok.
Slika

Odgovori