Youtube na TV kot eden izmed programov IP TV?

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Youtube na TV kot eden izmed programov IP TV?

Odgovor Napisal/-a veiztex » 2. Jan 2014 ob 12:03

KoMar napisal/-a:No, to je treba potem všteti v ceno, v kolikor še nimaš Android devicea.
res je. Moraš imeti ali pa kupiti android device.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Youtube na TV kot eden izmed programov IP TV?

Odgovor Napisal/-a webmaher » 2. Jan 2014 ob 16:44

ali pa gledati vse prek HTPCja in rešena zadeva :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

peterdoo
Model
Prispevkov: 220
Pridružen: 22. Jan 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Youtube na TV kot eden izmed programov IP TV?

Odgovor Napisal/-a peterdoo » 14. Feb 2014 ob 13:25

atepej napisal/-a:kitl naloži si app od svoje tv na telefon pa bo šlo hitreje, razen youtube ki uporablja sistem youtube pair

MrTwelveTrees novejše - dražje tv imajo štirijederni procesor
Z daljincem od TV je smartTV neuporaben, pa če ima TV 100 jederni procesor. Hujše kot kamena doba. Teletekst je šprinter v primerjavi s tistim. Potem sem na mobilcu inštaliral App od TV-ja, pa je ves čas kazal reklame, imel okoren in počasen vmesnik, na katerem se ni videlo pomembnih informacij in podobno. Kmalu sem se naveličal in kupil Chromecasta. Ni primerjave. V navadnem YouTube App poiščeš video, klikneš in že se predvaja na TV-ju. Pred nekaj časa so razširili še Avia in Plex App, da delata s Chromecastom in tako predvaja skoraj vse z NAS-a, ne da bi moral imeti prižgan PC. Tudi mobilec/tablico lahko ugasneš ali odneseš stran, ko enkrat začne predvajati. Chromecastu samo pošlje link, potem pa ta sam vleče od tam čez WiFi. Pa še na stari TV, ki ima samo HDMI vhod brez interneta, ga lahko priključim.

Pri TV ti dajo prvo leto še kakšen update. Potem je konec in zastari. Niti varnostnih posodobitev niti prilagoditev na novosti. Za dve leti starega ti rečejo, da app ne dela, ker takrat TV pač ni imel vseh funkcij. Samo mimogrede, večina jih sploh ne preverja certifikatov pri https (http://www.heise.de/security/meldung/Sp ... 97287.html). Da se ne bi kdo čudil, če bo kdo prišel do zaupnih podatkov (gesla,...), ki jih je prenašal čez TV.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Youtube na TV kot eden izmed programov IP TV?

Odgovor Napisal/-a kitl » 14. Feb 2014 ob 13:53

peterdoo no prav to sem hotel povedati. Imam dve smart televizije eno že 3 leta ena je nova pa je na obeh tole bolj kot ne samo kot bonbonček, ki skoraj, da ni uporaben.
Slika


Lp, Kitl

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Youtube na TV kot eden izmed programov IP TV?

Odgovor Napisal/-a webmaher » 14. Feb 2014 ob 21:16

imam že 6 leto HTPC, kjer vse dela v nulo in v bistvu od televizorja rabim samo ekran... tile pametni TVji so res krneki... bolje kupiti najcenejšega in zraven za kakih 500€ HTPC in imaš mir... res pa je da je cena pametnim kar fajn padla tako, da za manjzahtevne uporabnike je tudi to OK :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Youtube na TV kot eden izmed programov IP TV?

Odgovor Napisal/-a atepej » 15. Feb 2014 ob 23:19

Glavno je da motorola (po novem arris) rula z enojedernim (800 mhz) cpu-jem a ne.
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Youtube na TV kot eden izmed programov IP TV?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 16. Feb 2014 ob 08:34

atapey - ne nabijaj. VIP1003 ima 450MHz procesor in je za trenutno ponudbo dovolj ;)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Youtube na TV kot eden izmed programov IP TV?

Odgovor Napisal/-a kitl » 16. Feb 2014 ob 08:35

Ne vem kaj tebi teli CPU-ji tolk po glavi skačejo. Notorola ima čisto dosti močan CPU, da služi svojemu namenu in ga opravlja več kot odlično. Ti močni CPU-ji, ki jih imam pa v TV-ju in na tablici mi pa nič kaj dosti ne nucajo saj mi TV služi le za to, da mi projecira sliko tablica je pa več ali manj za browsanje in igranje otroških igric, ker drugi Android ne premore. In kako lahko potem te super truper CPU-ji na polno izkoristim. Prosim za vsaj en predlog. Da ne govorim o mojem telefonu, ki je 3x močnejši kot moj notebook pa ga tudi več ali manj uporabljam le za klice.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Youtube na TV kot eden izmed programov IP TV?

Odgovor Napisal/-a atepej » 16. Feb 2014 ob 14:56

Kdo je pa reku, da je kaj narobe z motorolo - to so le vajine domneve, skratka večna pesimista :)
Slika

Odgovori