Kako se znebiti daljinca

Vse o T-2 IP televiziji
yampy
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 17. Feb 2012 ob 10:23
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2

Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a yampy » 5. Jan 2014 ob 22:31

Pozdravljeni
če tema že obstaja se opravičujem vendar je nisem zasledil. Kupilo smo LCD TV samsung 40f7000 smart tv. Zraven smo dobili 2 daljinca za upravljanej TV. Na kar sem ugotovil da bo za kanale potrebno imeti prikloplen še STB (amino 110). Kar pomeni za upravljanje ene televizije 3. daljinci (absurd). Ker vem da se da amino proramirat sem tudi to probal al žal ne uspešno (nobena koda ni delovala). Tako da sedaj za kanale uporabljam amino daljinec za glas pa samsung. Zanima me ali je kdo imel enako težavo in jo je elegantno odpravil in mi lahko svetuje kako se znebiti amino daljinca (ne da bi ga zagnal čez okno). TV ima tudi opcijo da samsung daljinec naučiš upravlja stb sprejemnika, a žal amina 110 ne prepozna.

In še to... če se da mogoče kako znebiti ( s kakšno tv kartico) samega amina. Primer da bi meržni kabel šel direktno v tv (kartico) in bi IPtv delovala brez amino pretvornika. Mislim da ima nekaj podobnega telemach vendar preko kabelske.

Kakršen koli nasvet, povezava do druge teme, kjer je to rešeno bi bila dobrodošla.

LP

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a starfotr » 5. Jan 2014 ob 22:42

Prvo, kar moraš narediti je menjava amina z motorolo, saj ima motorola HDMI. Slika bo boljša, kot preko scarta, ki ga ima amino. Pa še motorola ima daljinec, s katerim lahko tudi samgunga upravljaš.

2 daljnica zraven TV?? Wtf?

Ne, ne moreš se znebiti dodatne škatle ob TV, ne gre direktno kabel v TV... Če nočeš dodatne škatle, vzemi kabelsko.

Poglej v kaki trgovini (in tudi tu na forumu) za univerzalni dalinec, najbolje kak logitech harmony, če ti je motorolin premalo (ali pa hočeš obdržati amina, namesto, da bi menjal za motorolo). Tako boš imel samo en daljnic za vse naprave.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

yampy
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 17. Feb 2012 ob 10:23
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a yampy » 5. Jan 2014 ob 22:48

ja sem govoril s t2 tehniki, ravno za ta scart oz hdmi kabel in so mi prav tako priporočali menjavo za motorolo 1003 če se ne motim. Tako da jutri se moram oglasit v t2 centru kjer lahko zamenjam STB.
Ja dva daljinca. en kasičn, in en z touchpadom in parimi tipkami.
ne nimam namena menjat ponudnika, je pa res zelo nadležno upravljanje Tv z dvema daljincema :(
woow logitech harmony to pa je tud malo preveč :D ni pa slabo za zahtevne uporabnike

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a kitl » 5. Jan 2014 ob 22:57

Dejansko daljinca od TV skoraj ne potrebuješ vsaj ne vsak dan. Verjamem zdaj ko imaš nov tv ti bo smart tv full zakon s časoma boš videl, da je to navadel bull shit. Z motorolinim dalinjcem pa lahko upravljaš vse osnovne funkcije tvojega tv-ja plus kompletne funkcije STB-ja.
Slika


Lp, Kitl

yampy
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 17. Feb 2012 ob 10:23
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a yampy » 5. Jan 2014 ob 23:01

se strinjam, da jih ne potrebuješ (največja uporabnika bota starša, ki jima gre malo morej pilotov na živce) sam prisegam na računalnik (all in one). no super če se bo zadeva uredila z motorolinim stb-jem in daljincem :)

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a atepej » 6. Jan 2014 ob 10:18

kitl napisal/-a:Dejansko daljinca od TV skoraj ne potrebuješ vsaj ne vsak dan. Verjamem zdaj ko imaš nov tv ti bo smart tv full zakon s časoma boš videl, da je to navadel bull shit. Z motorolinim dalinjcem pa lahko upravljaš vse osnovne funkcije tvojega tv-ja plus kompletne funkcije STB-ja.
Vse kar ni od T-2ja je totalno sranje in edino tale motorola je neki svetega čeprav ma njegov tv najverjetneje štirijederni cpu motorola pa ima?
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a kitl » 6. Jan 2014 ob 10:54

In kaj ima zdej veze štirijedrni procesor :lol: Ti človek nisi resen pa še s tehniko si skregan. Če uporablja IP TV in ima željo po enem dalinjcu je Motorola "sveta", ker se da daljinec sprogramirat tudi za uporabo osnovnih funkcij TV-ja. No in kaj boš delal s štirijedrnim procesorjem? A boš preko njega laufal IP TV rad bi te videl :namrec:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a atepej » 6. Jan 2014 ob 18:58

Kakorkoli že smart tv ni bedarija. Naloži si na (android ali ios) applikacijo od svoje tv, za več(ker to ni namen te teme) odpri usrezno temo v ustreznem podforumo.
Zadnjič spremenil atepej, dne 6. Jan 2014 ob 20:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a kitl » 6. Jan 2014 ob 19:32

Matr tuki pa res te vsak za jezik prime. Ni bedarija kot bedarija sam to povečini se manj uporablja kot pa IP TV in če imaš željo po samo enem dalinjcu je Motorola odlična rešitev pa ni zato nič sveta, ker je od T2- Sploh pa ne vem kaj ima tuki veze štirijedrni procesor :oops:
Slika


Lp, Kitl

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a starfotr » 6. Jan 2014 ob 19:56

IPTV+časovni zamik bo po moje v prihodnosti samo VoD, tako, da bodo v prihodnosti tudi smart TVji prišli bolj na svoj račun. Do tedaj pa je tako, kot je. Smart TVji še niso našli mesta pod soncem.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

yampy
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 17. Feb 2012 ob 10:23
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a yampy » 6. Jan 2014 ob 20:01

motorola je rešila problem.. en daljinec za vklop tv in stb ter zvok in programe :) več kot odlično... če pa se komu zlušta splet in otstale funkcije smart tv-ja pa se lahko igra z samsung piloti... ODLIČNO :D

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a atepej » 6. Jan 2014 ob 20:09

Za kaj takšnega še niste slišali: https://play.google.com/store/apps/deta ... mote&hl=sl :?
Slika

yampy
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 17. Feb 2012 ob 10:23
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a yampy » 6. Jan 2014 ob 20:10

ma samsung podobno aplikacijo ;) hvala za nasvet ampak že poznam ;)

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a maxus » 6. Jan 2014 ob 20:22

yampy napisal/-a:motorola je rešila problem.. en daljinec za vklop tv in stb ter zvok in programe :) več kot odlično... če pa se komu zlušta splet in otstale funkcije smart tv-ja pa se lahko igra z samsung piloti... ODLIČNO :D
Kaj moram narediti, da bom z Motorolo prižigal in ugašal TV?
Slika

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Kako se znebiti daljinca

Odgovor Napisal/-a starfotr » 6. Jan 2014 ob 20:24

Samo, da si rešil in si zadovoljen. Btw, dobiš zraven motorole kode za programiranje dalinca? Ko sem jaz urejal to na drugi lokaciji, ni bilo nič zraven. Pa sta bila 2 stb.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Odgovori