kockanje tv zaradi uporabe interneta

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kitl » 4. Jun 2014 ob 20:44

Ne zakaj? TV ima prioriteto in TV3GO je tudi pod to prioriteto.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 4. Jun 2014 ob 20:57

pa sej je slow malo višje napisal, da je to miniaturen stream v primerjavi z streamom za vmesnik. Pasovne širine je dovolj. In vedno je to delalo bp. Dej prosim stestiri, če ti dela, pa drugi tud prosim, da vidim kako pristopit k helpdesku. Če neb glede prejšnje težave s katero sem začel tole temo, prve potrditve, da imate težave tudi drugi dobil šele po dveh tednih, bi verjetno tudi prej začeli odpravljati napako.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 4. Jun 2014 ob 21:41

Sem potestiral, na obeh TV-jih sem imel HD kanala, istočasno vklopljen tv2go. Vse mi je delovalo tekoče, speedtest pa mi je pokazal še 10MB fore na moji liniji. Uporabljam innbox in sem na bakru.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 4. Jun 2014 ob 22:02

hvala, torej še kdo s SV2M104?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Jun 2014 ob 22:09

jaz :) in še ogromno drugih

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 6. Jun 2014 ob 08:30

Seveda rešujejo težavo spet tam kjer je ni, so me (brez obvestila) dal na mpeg4 ampak težava s T2TV2GO ostaja.
update:sedaj ob uporabi web vmesnika TV ne kocka več, še vedno pa ob uporabi android aplikacije. Verjetno zaradi nočnih sprememb v vmesniku.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Jun 2014 ob 19:42

Sedaj spet kocka prek PC brskalnika kot prek androida. Aktualna informacija je, da je to sedaj normalno, ker so spremenili protokol in aplikacija/vmesnik vzame toliko podatkov v buffer kolikor želi in zato zmanjka za motorolin stream. Tko mi tv2go zasede 5MB linije in potem 15 sekund nič in potem pač motorolin stream vsakih 15 sekund zakocka :jao:
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a blackmack » 15. Jun 2014 ob 09:16

Zdaj pa sm tud jaz opazil, da TV zakocka ob uporabi tv2go. Jaz pa imam 21MB sinhro in testiral pri 1 vklopljeni TV. Zakocka pa, ko skačem po časovnem zamiku na tv2go tisti moment, ko prestavim prestavim slider. Torej, ko začne nov stream.
Tak da pubeci, še vedno ne dela čist OK ta QOS.
Slika

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 15. Jun 2014 ob 11:27

z nekaterimi posodobitvami gremo na slabše namesto na bolše, vozimo v napačno smer :hmm:
LP Robert

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a toni » 15. Jun 2014 ob 11:52

Tv kocka ne glede na uporabo interneta...sploh na TS je opazno. Traja pa cca 2 dni...vsaj pri meni
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 3. Sep 2015 ob 13:30

Ne vem točno kaj se je zgodilo z odpravljanjem te napake (TV2GO + TV =TVkockanje) ampak očitno je blo nekaj časa OK ali pa vsaj nisem opazil. Poleti enkrat pa je spet postalo nevzdržno = ne da se uporabljat obojega sočasno. Seveda sem spet edini prijavljen primer in zato se ne bodo lotili odpravljati zadeve. Torej TV2GO stream mi v kratkih intervalih pobere 4-5M linije, preostanek ne zadošča za večino TV streamov, zato zakockajo (razen FOXov). Potem je par sekund OK in potem spet TV2GO pobere preveč. Pred junijem lani vem, da je TV2GO lepo konstanto pobirala 100-200kb linije in je vse delal OK. Hec je, da pravijo, da mi TV2GO ne more pobirat 5M, ker "naprave še preden pride stream do mene tega ne bi dovoljevale". Skratka, uporabniki, vam vse dela OK, T-2jevci, se še kdo ukvarja s takimi zadevami?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Sep 2015 ob 13:51

Res je tudi jaz to opažam nekje 3 tedne je tako prej je delovalo vse BP. Očitno je eden stručko spet šaril po nastavitvah :grrpc:
Slika


Lp, Kitl

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 3. Sep 2015 ob 20:39

tv2go ti nikoli ni streamal s konstantno hitrostjo, ker je narejen s tehnologijo, ki na intervale downloada približno 10 sekund dolge koščke videa, ki jih potem sestavlja. Če ti je res konstantno prenašalo 100-200kbps, si imel samo zelo slabo povezavo do tv2go strežnikov.

Drug problem je pa to, da imajo očitno slabo nastavljen QOS, da lahko tv2go zažira pasovno širino, ki jo za normalno delovanje potrebuje televizija...

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 3. Sep 2015 ob 21:45

Sem kar prepričan, da sem imel na začetku delovanja TV2GO manjše koščke v prenašanju, kar je izgledalo kot žagica z minimumom na 100kb in max na 200kb in ene 30 zobmi na minuto. Trenutno je pa tako
Slika
in seveda ob vsakem vrhu zakocka TV.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

kaspet
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 4. Jul 2006 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL (VDSL2) 13-14/0.9 Mbit
Kraj: LJ-Vič

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kaspet » 5. Sep 2015 ob 23:51

Zdravo!

Tudi pri meni se je to zacelo dogajati.

Linija na VDSL2 cca 8-9 Mb/s, en IP-TV (SD) v pogonu, speedtest.t-2-net na laptopu kaze DL:2.2Mb; UL: 0.9 Mb.

Zaženem Tv2Go na laptopu - slika na TV kocka med vsako špico ko Tv2Go na laptopu osvežuje (glej screenshot)

To se mi pred mesecem ali dvema ni dogajalo.

Glede na to da zaradi linije ne morem imeti dveh TV, mi je bila TV2GO še edina varianta gledanja drugega IP-TV streama.

Naj nekdo od neuradnikov prosim posreduje to naprej - očitno to zadeva že več uporabnikov.

Odgovori