kockanje tv zaradi uporabe interneta

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Apr 2014 ob 13:22

sem prebral nekaj podobnih tem, pa se mi zdi tale vseeno toliko specifična, da si zasluži svojo temo.
začelo se je s hudim kockanjem kakih 14dni nazaj, sem tudi klical na helpdesk, naj bi mebspremljali ampak ni bilo še odziva. smo pa nato pogruntal povezavo s sočasno uporabo računalnika. ni pa zadeva popolnoma ponovljiva, ni problematična vsaka uporaba interneta, ni torrent, ni virus, ni malware, lahko je gmail, najbolj zaneslive pa so kocke pri uporabi http://www.tumblr.com/dashboard
mam vdsl,TV,, povezavo do 8/0,5 , tako konfiguracijo mam od 2009, pa še nisem nikoli opazil te težave. 16 mesecev imam računalnik preko routerja in tudi ni bilo opaziti razlike od prej. časovno se mi najbolj ujema z upgradom mikrotik OS iz 6.10 na 6.11 in hkratnega upgrada firmwara iz 3.12 na 3.13. preden se lotim downgradanja bi vprašal, če so kake nastavitve, ki bi se jih lahko lotil , da bi se znebil opisanih simpomov.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a rossi » 13. Apr 2014 ob 16:37

Za začetek odklopi router in testiraj če je napaka še vedno enaka. Če napake ni potem je težava v routerju, če napaka ostaja je na modemu T-2 oz. nekje na liniji.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Apr 2014 ob 17:14

drug računalnik, direktno na modem (vdsl2), ista spletna stran, še hujše kockanje. kličem helpdesk.

Po dobrih dvanajstih minutah sva spet obdelala žled, paket do 8mb, nabiranje napak, itd (vedno znova ista zgodba) in nekak je bil zaključek, da sedaj me bo pa res kdo poklical, da je res nenavadna napaka, ki se je ne da odpravit na daljavo in mora nekdo fizično to vidt. Sej ni panike, pač otroc morjo ugasnt računalnik ko gledam TV, bom čakal pohlevno še naprej. Če se pa komu zdi izziv in bi pogledal, pa pošljem podatke.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 30. Apr 2014 ob 13:52

Ne bom vsega razlagal tu, kar sem danes zvedu, lahko kdo iz T2, če mu paše. Jaz sem samo spet globoko razočaran nad celotnim postopkom, že en mesec imam napako, ne vem kok časa sem spet porabu za reševanje težave, spet bom kvalificiran kot "robni primer", čeprov je napaka splošna. Ko bi mi kdo prisluhnil v začetku aprila in se dejansko kompetentno pogovoril z mano, bi že takrat našli vzrok napake. Ne, na tehnični pomoči so pač zlo komunikacijsko uspešni operaterji, ki pa ne znajo ločit ali si samo en težak ali jim kaj pametnega želiš povedat. Terenski tehnik tud čist fajn, sam ma pač protokol sam da vse tehnične stvari zamenja in vidi, če je razlika. Hočeš nočeš imam sedaj drugo motorolo, mpeg4, drug modem, znižano max hitrost interneta, kvajestvem ker profil in še vedno isto napako. Razlika je samo ta, da sedaj nekdo morda res verjeme, da je napaka povsem drugje in da jo bo treba odpravit. Jaz pa beta tester v nedogled. To sem že pred leti jokal tu, da je čist depresivno, ko si zrihtaš stvari, da delujejo (tudi z voluntersko pomočjo ljudi na tem forumu), pa pride nek "update", ki ti vse povozi. Sej ne bom rekel, da ni napredka na dolgi rok, gre korak nazaj 2 koraka naprej, samo za tist prvi korak, da pridemo na prejšnje stanje, gre preveč moje energije! Zanimivo pa bo, ko si bom želel po uradni poti vse nastavit na "stare" nastavitve in bodo nastali če kaki administrativni stroški.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a blackmack » 30. Apr 2014 ob 14:13

Ja očitno so marca nekaj prčkali, ker pr men kocka od takrat ob sočasni uporabi interneta. Samo pr meni so se tehniki direktno lotli zadeve. Kontaktiraj slow_slowa, če ti lahko da kam naprej.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kitl » 30. Apr 2014 ob 14:16

Bčasih je bilo tako narejeno, da ima TV prednost in ti internet zmanjša sedaj pa ne dela več tako.
Slika


Lp, Kitl

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a blackmack » 30. Apr 2014 ob 14:18

Očitno jih QOS nekaj zabava. Mogoče kak nov kos opreme z testnim firmwarom.
Slika

Markko
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 8. Maj 2014 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: T4 20M +2 TV
Kraj: Žiri

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a Markko » 9. Maj 2014 ob 20:29

Tudi pri meni že nekaj časa močno cuka TV ob uporabi interneta. Sem priklopil direkt v modem in je isto. Prav tako sem večkrat resetiral modem, router in motorole.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 15. Maj 2014 ob 12:25

Lahko mogoče kdo potrdi, da se je to sedaj odpravilo z optimizacijo 13.5., da začnem s klicanjem na helpdesk in vzpostavljanjem prejšnjih nastavitev?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a blackmack » 15. Maj 2014 ob 13:49

Zadeva še ni rešena.

Pri meni je bila najprej napaka s torrenti, ki je bila odpravljena. Kocka pa sedaj ob normalni uporabi neta, najbolj pa ob streamih (YouTube itd...). Kolikor mi je bilo javljeno naj bi bil problem njihov QOS in 64 bit Windowsi, ki drugače označujejo paketke in napako rešujejo. Ni še mi bilo javljeno, da bi kaj odpravili.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Maj 2014 ob 13:52

Imam 32 bitne winse pa je enak problem.
Slika


Lp, Kitl

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a blackmack » 15. Maj 2014 ob 13:55

Verjetno šibajo kako Iskratelovo opremo sedaj v backbone in smo uporabniki betatesterji. Kak me to spominja na čase, ko sm še bil na telekomu.
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a Malkec » 15. Maj 2014 ob 23:34

blackmack, zdaj pa si ustrelil mimo.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 16. Maj 2014 ob 10:32

pri meni isti problem :grrpc:
LP Robert

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kitl » 17. Maj 2014 ob 12:43

Pri meni zdaj deluje BP. Imam prižgane obe televizije na eni laufa časovni zamik pa torrenti na polno dol 2.2 MB/s pa nič ne šteka.
Slika


Lp, Kitl

Odgovori