kockanje tv zaradi uporabe interneta

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 18. Maj 2014 ob 18:09

ja pri meni sedaj tudi ok :plosk:
LP Robert

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a blackmack » 18. Maj 2014 ob 20:17

Zaenkrat je pri meni tudi OK. Upam, da bo dooooolgo tako ostalo, ker to je bilo že drugič v teh letih in je trajalo par mesecev.
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 18. Maj 2014 ob 20:32

Meni se prejšnji vikend zdel, da bi lahko bilo OK, ampak ta vikend pa ni niti približno. Čeprov nej bi blo frej 4MB širine, TV kocka nepretrgoma, ko se karkol na internetu dela.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 3. Jun 2014 ob 07:47

Sedaj izgleda, da je tudi pri meni napaka odpravljena.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 4. Jun 2014 ob 08:34

Saj to ni res, pa je. Sedaj pa TV prek motorole kocka ob sočasni uporabi TV2GO prek androida ali preko PCja. Ampak to je pa že za novo temo. Ah...ne da se mi več.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Jun 2014 ob 08:39

A si že kdaj premislil, da mogoče enostavno imaš premalo pasovne širine? v takih primerih tudi QoS nič ne koristi.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 4. Jun 2014 ob 08:55

a) pasovna širina se mi ni zmanjšala
b) preteklo leto je delalo brez problemov. Tudi ko so se začele težave s kockanjem ob uporabi interneta, je brez problemov laufala motorola, android in PC hkrati.
c) motorolin stream, je 5MB, lowQ na androidu pa 100KB?
d) res je, da je vmes skurilo usmerjevalnik in sem začasno pobral najcenejšega tisti hip v štacuni (dobiš 2 za ceno ene protistrelne zaščite) in je seveda tudi to možna razlika, vendar sicer izgleda, da vse dela normalno.
e) več ali manj sem res hotu samo povedat, da se mi ne da jit več nenehnega testiranja, pretikanja kablov, itd, pa ne da bi jezo zlival na T-2
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Jun 2014 ob 09:00

c) pawsovna širima 5Mb je samo imaš par kanalov drugače je bolj pasovna širina v povprečju okoli 7Mb, pri čimer so peaks tudi do 8.5Mb.

nizka kakovost na tv2go vseeno pomeni 200/300Kbs, ob uporabi interneta je torej lahko hitro zadeva 10Mb, brez da karkoli takšnega poganjaš.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a blackmack » 4. Jun 2014 ob 09:30

A nima ob taki nizki sinhro MPEG4?
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Jun 2014 ob 09:32

Ni nujno... je pa priporočljivo.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 4. Jun 2014 ob 11:58

Mah tole že spominja na helpdesk. Ja vem, žled je tud bil letos. Tudi ko sem začel težit glede kockanja ob uporabi interneta sem kar neki časa dobival take odzive na heldesku in sem pol začel verjet, da mora bit moj usmerjevalnik, dokler ni prišel tehnik k meni, videl stvari v praksi, ene pol ure prepričeval človeka z nadzornega centra, da se res tako dogaja, kot sem jaz že en mesec govoril in šele potem se je zadeva začela reševati sistemsko na T-2. Ne morem trditi, da je sedaj isti primer, sam težko pa take klobase poslušam. V VLC lahko izveš koliko širine ima določen program. Vh1 je en takih z manjšim 3,5-4M in tam tudi največkrat preverjam stvari. Poleg VLCja lahko stvari preveriš tako, da zaženeš speedtest, medtem ko laufa televizija in ko ne laufa in se stvari kr ujemajo. Torej takoj ko zaženem gledanje TV v TV2GO (nobenega drugega prometa ni razen ene motorole), začne Vh1 nepretrgoma kockat in tudi na tablici ali PCju ni povsem brez napak slika. Sčasoma se potem intenziteta kockanja zmanjša. Karadkoli preverim s speedtestom, je prosto še vsaj 4MB pasovne širine. Verjetno zaradi takega obrambnega položaja T-2, bom moral, če bom hotel spremembo, itak spet testirat, drug PC, direktno v modem, potem bo prišel tehnik z novimi napajalniki in potem mogoče se bo kaj začel premikat.

Še enkrat, zaradi kockanja ob uporabi interneta je prišel tehnik z novo motorolo, vklopil mpeg4 in ugotovil, da kocka povsem enako kot ob mpeg2.
Potem sem bil nekaj tednov na mpeg4, dokler niso dokončno rešili napake z internetom in ker je mpeg4 zame kar občutno poslabšanje, so mi nazaj vklopili mpeg2. Sej preklaplja enako hitro med programi, tudi sliko dobiš približno enako hitro, zvok tudi, samo pri mpeg4 potrebuje pri preveč programih preveč časa, da video steče. Imam sicer mini televizijo, ker me vsi artefakti na večjih TV zelo motijo ampak občutek je vseeno, da je tudi slika lepša. Lahko da je tole neracionalno, ampak tako je.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a blackmack » 4. Jun 2014 ob 12:26

Kaj pa ko streama YouTube.... ti tud TV kocka?
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 4. Jun 2014 ob 15:31

Zdej, tudi z novim usmerjevalnikom, lahko zabijem povezavo s čimerkoli in TV ne bo kockala. Kocka samo s TV2GO
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kitl » 4. Jun 2014 ob 15:41

Ja itak ti s TV2GO kocka, je to IP TV in ti laufata dva streama hkrati.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: kockanje tv zaradi uporabe interneta

Odgovor Napisal/-a kekoke » 4. Jun 2014 ob 20:00

Kitl, a se zajebavaš?

Je pa zdej stestirano tudi brez usmerjevalnika in je isto, ko zaženem tv2go preko web vmesnika TV kocka. Proste pasovne širine 4MB.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Odgovori