SD ali IP settup box

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
centaur
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 23. Dec 2006 ob 19:07
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Logatec

SD ali IP settup box

Odgovor Napisal/-a centaur » 29. Maj 2014 ob 13:21

Sem naročnik pri T2, enega od starejših paketov (20/2Mb, 1x sim, 1x navadni telefon in SD TV). Danes sem klical na T2 zaradi želje po zamenjavi obstoječega settup boxa, ki nima HDMI priklopa za tisto majhno črno Motorolo z HDMI priklopom na tv.

Gospa na drugi strani me je opozorila, da bi za kaj takšnega moral zamenjati svoj paket za enega, ki ga imajo sedaj v ponudbi. Rekla je, da bi potem zamenjal svoj SD settup box za IP settup box. Vprašal sem jo še dva krat, da se prepričam, če sem pravilno razumel. Ali je možno, da so poimenovali nekatere novejše settup boxe kar IP settup box in sedaj izsiljujejo s tem, kot da tak settup box ne pripada pač paketu, na katerega sem naročen.

Kaj hudiča se grejo? Ponujala mi je celo novejši paket, ki bi bil cenovno enak kot ta, le da bi izgubil 1x sim in hitrost bi bila 10/2. Mislim resno, a se hecajo? Glede na to, da imamo ob hiši že Telemachovo optiko, me resno mika, da bi prekinil naročniško razmerje pri t2. :jao:

Skratka, zanima me, če je to pojmovanje IP settup box pravilno in če res nimam pravice zahtevati zamenjave obstoječega za takšnega, ki ima hdmi podporo brez menjave paketa.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: SD ali IP settup box

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 29. Maj 2014 ob 13:29

Torej načeloma se ne menjava SD iptv vmesnikov za HD zaradi HDMI priklopa, se pa ob naročilu HDtv paketa...

Vem, da so vmesnike menjavali tudi brez tega, če naročnik ima po novem HDMI priklop na Tv... je pa res da so trenutno klicni center bolj na prodajo usmerli.
Svetujem ti da mogoče vseeno pogledaš ali se ti ne bi splačalo menjati paketa, saj bodo starejši paketi po 1.6 dražji za 2€.

lahko pa mi tudi na ZS javiš podatke in ti poiščem kaj primernega...

centaur
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 23. Dec 2006 ob 19:07
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Logatec

Re: SD ali IP settup box

Odgovor Napisal/-a centaur » 29. Maj 2014 ob 20:32

Hvala lepa za odgovor. Od t2 bi po desetih letih zvestobe vseeno pričakoval, da mi bodo šli vsaj toliko na roko. Kot sem napisal se mi obstoječega paketa ne splača menjati. Klicni center bi pa vseeno lahko razlikoval uporabnika, ki se je priključil na t2 omrežje pred enim letom in tistim, ki ima že 10 let isti amino settup box.
Škoda za t2 da se je začel tako vesti, zato resno razmišljam o menjavi operaterja.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: SD ali IP settup box

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Maj 2014 ob 20:51

centaur: sporoci mi svoje podatke privat da pogledam kaj se da storiti....

Uporabniški avatar
ddusan
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 10. Jul 2009 ob 15:04
T-2: Že imam

Re: SD ali IP settup box

Odgovor Napisal/-a ddusan » 29. Maj 2014 ob 20:51

Set-top box :namrec:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: SD ali IP settup box

Odgovor Napisal/-a Skorc » 29. Maj 2014 ob 22:26

@centaur: Lepo prosim, ne bodi taka mila Jera. Saj ni konec sveta, če si prek telefona naletel na negativen odziv. Še najmanj pa je razlog za menjavo ponudnika storitev. Oprosti, ampak taka reakcija je na ravni muhastega pubertetnika. Ne pozabi, lepa beseda lepo mesto najde. Odpravi se v najbližjo poslovalnico in pojasni kaj te tare, v čem je tvoj problem. Pa nikar biti napadalen :) Prepričan sem, da boste našli ugodno rešitev.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
HunterMan
Model
Prispevkov: 284
Pridružen: 19. Mar 2007 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL + zamik + XL shema
Kraj: Ljubečna - 1,5km zračne linije

Re: SD ali IP settup box

Odgovor Napisal/-a HunterMan » 30. Maj 2014 ob 01:23

Povej, da si kupil nov TV, ki nima scart vhoda. Če ti še vedno ne menjajo settup box-a, greš enostavno na Telesmeh.
Razočaran nad T-2 od 1.5.2013

centaur
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 23. Dec 2006 ob 19:07
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Logatec

Re: SD ali IP settup box

Odgovor Napisal/-a centaur » 30. Maj 2014 ob 07:45

Skorc napisal/-a:@centaur: Lepo prosim, ne bodi taka mila Jera. Saj ni konec sveta, če si prek telefona naletel na negativen odziv. Še najmanj pa je razlog za menjavo ponudnika storitev. Oprosti, ampak taka reakcija je na ravni muhastega pubertetnika. Ne pozabi, lepa beseda lepo mesto najde. Odpravi se v najbližjo poslovalnico in pojasni kaj te tare, v čem je tvoj problem. Pa nikar biti napadalen :) Prepričan sem, da boste našli ugodno rešitev.
Zakaj bi pa bil konec sveta? :) Si tako razumel moje pisanje? No, najprej sem se res malce začudil nad tvojim odgovorom, potem sem pa prelistal tvojo zgodovino na forumu :aa: . Tipični odgovor nekoga, ki se ima za nekaj več, ki misli da so vsi ostali "goveda" in "na ravni muhastega pubertetnika" v kolikor napišejo na forumu nekaj kar mu gre v nos, sam se pa skriva za uporabniškim imenom na forumu :plosk: .
Pregovor "lepa beseda lepo mesto najde" bi lahko uporabljal tudi sam na tem forumu, ne pa da meni soliš pamet, ne veš pa kako je včeraj moj pogovor s tržniki na t2 potekal.

Z gospo na t2 sem bil prijazen in uglajen, vendar ji na tak način nisem mogel dopovedati, da mi za dražjo ceno naročnine ponuja manj. Enostavno ni hotela razumeti in me je prepričevala, da ravno to potrebujem kar mi ona ponuja. Neverjetno. Najbrž bi morala dobiti na pogovor nekoga kot si ti da bi ji dopovedal s podobnimi besedami kot si meni in jo spravil v red. Kajne?
Ko sem jo pa spraševal kakšna je razlika med SD Set-top boxom in IP set-top boxom mi pa ni znala dati tehničnega odgovora. :grrpc:

centaur
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 23. Dec 2006 ob 19:07
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Logatec

Re: SD ali IP settup box

Odgovor Napisal/-a centaur » 30. Maj 2014 ob 07:48

ddusan napisal/-a:Set-top box :namrec:
Hvala, se opravičujem za napako :)

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: SD ali IP settup box

Odgovor Napisal/-a Skorc » 30. Maj 2014 ob 12:14

Lepo prosim navedi mi prispevek v katerem sem koga žalil. Še vedno pa trdim, da en nesporazum s predstavnikom družbe T-2, ni tehten razlog za menjavo operaterja. Seveda, vsakogar je pa prosta volja kaj in kako bo počel.
Ne želim biti nesramen ampak na tem mestu prekinjam najino komunikacijo, tebi pa želim ugodno rešitev problema.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Odgovori