Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 6. Maj 2015 ob 08:26

Evo, probal EPG program za Stalkerja - iVue TV Guide

Inštalacija:
https://seo-michael.co.uk/tutorial-how- ... kodi-xbmc/
Na koncu pač med ponudniki izbereš Stalker.

Zadeva je programski dodatek. Ko ga zaženemo, se odpre drsni EPG vodič kot pri Simple Clientu.
S klikom na želeni kanal se v trenutku pokaže slika čez cel ekran. Ni treba nič ekstra potrjevat.
Ima še kar nekaj dodatnih možnosti, ki se odprejo na desni strani, ko kliknemo na kanal, ki ga slučajno ni v Stalker Clientu. Med njimi je opomnik, pa tudi možnost, da želeni kanal poišče namesto v Stalker Clientu v IPTV Stalkerju ali katerem drugem video dodatku.

Pomankljivost je zgolj ta, da seznam ni čisto čisto usklajen s Stalker Clientom. Sem sinoči v njem pogrešal epg za Astro Supersports (slika zgoraj, webmaher), ko sta igrala Juventus in Real Madrid v HD (720).
Drugače pa impresivno. Dela! Priporočam vsem ljubiteljem Stalkerja.

@webmaher ... he he he ... najprej si ga spljuval, zdaj ti je pa kul, a? Ha ha ha!

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 6. Maj 2015 ob 10:35

mam visoke kriterije, ki jih potem malce spustim :mrgreen:
no ja, sem ga danes zgodaj zjutraj nekajkrat dodobra preklel, ker ga nikakor nisem mogel namestiti kot IPTV... nainstaliram pravo verzijo potem pa avtomatik apdejt na staro in pol seveda nič ne moreš...mislim, da mi je v 5 poskusu uspelo... navodila z nobenga foruma tu niso pomagala :jao:

jaz sem kar v Simpl IPTV klientu dal link do EPGja pa -6ur... kot si že ugotovil na precej kanalih manjka.... je pa preklop med kanali ubitačno počasen zaradi dejstva, da imamo vmes posrednika :mrgreen:
Zadeva še vedno špila precej bolje kot video addon... očitno avtor sam nima namena narediti tu spremembo...morda je vzrok, da bi mu potem pobrali vse linke... če prav vidim je pri vseh ameriških kanalih v htttp naslovu localhost... to pomeni, da ima verjetno napisano skripto, kjer ima definirano, kje točno je to.... morda bi to lahko razvozlal @THJ :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 6. Maj 2015 ob 10:54

Se strinjam webmaher. Ko sem ga jaz prvič inštaliral in odjavil (da sem preklopil na Simple Clienta), sem rabil par dni, da mi je po nekem čudu ratalo, da sem ga spet usposobil. Zame ena najbolj kompliciranih stvari pri Kodiju do zdaj. Ampak sedaj dela ko šus.
iVue TV Guide dela tudi zelo hitro. Probaj. Ne boš rabil 5 poiskusov, če je meni ratalo iz prve. He he!

Najboljše je, da imaš aktivna oba: Simple Clienta in Stalker Clienta. Potem si pa narediš svoje grupe. Jaz sem spet tukaj rabil par dni, da sem skužil, da pri kreiranju imena grupe ne smeš uporabljat presledka. #$%%#%&&$$%%&$!!!!
Kot da imam IQ minus 20. He he he!

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 6. Maj 2015 ob 11:09

jaz pa preklinjal za pol ure matranja ojoj :mrgreen:
no to z imeni je pa sploh krneki...jaz se če se le da se tu izogibam tudi šumnikom...
Kljub vsemu si verjetno pred 20 pozabil napisati minus 1 :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 6. Maj 2015 ob 11:39

Sem ga napisal z besedo. Ha ha!

Drugače pa prihaja zelo dobra novica iz Kodijevega tabora. Namreč končno so ugotovili, da je pri vsakem zagonu Kodija čista izguba časa, ko se vsakič na novo nalagajo liste IPTV kanalov in EPG. Mislim, da bo v verziji Isengard beta2 ta problem rešen tako, da se bodo naložile samo spremembe. Precej dobrodošla sprememba.

Vir:
https://github.com/xbmc/xbmc/pull/6246

stripy
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Apr 2008 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: FTTH - trojček

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a stripy » 15. Maj 2015 ob 09:31

Tudi jaz sem si omislil Malinov(o) pi(to). Zaenkrat sem si namestil Genesis, SportsDevil in Navi-X. Naslednja stvar pa je še kakšen IPTV dodatek. Glede na tu prebrano se priporočata Stalker in Simple Client. Bi bil tu kdo tako prijazen, da malo bolj podrobno napiše, kaj je potrebno namestiti in nastaviti. Da se ne bomo še ostali z nizkim IQ tako lovili.

Naslednje vprašanje za Kodi poznavalce pa je, ali/kje je možno najti Sportklube (HD) in Arenasporte. Oz. kje/kateri športni programi so vredni ogleda. Na Navi-X sem sicer našel Sportklube in Arenasporte, ampak so vsi PRIVATE. Ker tale zmazek od Sportkluba res ni gledljiv.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 16. Maj 2015 ob 10:33

@stripy
Najlažje ti je na google/youtube vtipkat "kodi simple client" ali "kodi stalker client", pa boš našel navodila.

Simple client ti je za gledat T-2 kanale. Zato si prej naloži na mašinco še m3u listo ter logotipe iz tega foruma (listo izberi za kodi). Pa pot za EPG si tudi nekam nekam zapiši, da jo boš lahko v nastavitvah addona vnesel noter.

Stalker client ti je pa za gledanje ameriško-angleške kanale. V tem naboru imaš precej športnih kanalov z dobro kvaliteto slike. Noter so vsi Sky sporti in 3 Arenasport kanali. Vse dela.
Mene je pri tem dodatku zezalo le to, da sem imel star file-manager in mi ni hotel odpirat teh zipanih fajlov. Z novim gre kot po maslu.

Oba klienta delujeta v "TV". Z Kodi Isengard imaš lahko oba aktivna. S tem imaš tudi pomešane kanale od obeh.
Stalker client lahko zamenjaš tudi z "IPTV Stalker" addonom, ki deluje kot Genesis. Programska shema pa je ista kot pri Client varianti.

stripy
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Apr 2008 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: FTTH - trojček

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a stripy » 16. Maj 2015 ob 23:51

@kibtu
Hvala za pojasnila. Zaenkrat sem si namestil IPTV stalker. Stalker client namestitev se zdi precej komplicirana, mogoče se je lotim kdaj kasneje.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Maj 2015 ob 17:05

Verjetno danes na T-2 EPGju za kanal ŠTV1 piše:

IIHF SP elitne divizije 2015: Tekma za 3. mesto

in

IIHF SP elitne divizije 2015: Finale

Imam prav ali ne :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a rossi » 17. Maj 2015 ob 17:06

Correct ;)

Osvezujejo my ass!

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Maj 2015 ob 19:23

vsi, ki ste že sneli današnji EPG mora pisati nekako takole:

20:40 Finale: Kanada - Rusija, prenos
Hokej na ledu. IIHF SP elitne divizije 2015.
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

qzem
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 13. Nov 2012 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Sevnica

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a qzem » 26. Maj 2015 ob 18:34

Hej,

Zadnje 2-3 dni imam težave s sporedom. Uporabljam Media portal TV server in KODI kot klienta. DO zdaj je delalo vse BP, zdaj pa ne vidim nobenega sporeda. XML mi zloada potem nareidm Import in mi napiše:

Total channels imported: 178.
Total program imported: 0.

Sem že večkrat resetiral PVR database v KODI-ju in EPG database, pa nič ne pomaga. Kje bi lahko bila težava?

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 26. Maj 2015 ob 19:04

preverim vsak dan pri meni in vedno je OK... zdejle sem preveril ponovno in meni dela OK... seveda jaz uvažam v DVB Viewerja... ima še kdo podobno težavo :?:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a madpanter » 26. Maj 2015 ob 19:30

Meni 3 dni ni delalo vceraj je zacelo samo od sebe spet delat
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 26. Maj 2015 ob 19:48

je morda kaj narobe s FTP strežnikom???
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Odgovori