TV trokira

Vse o T-2 IP televiziji
PerS
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 31. Maj 2014 ob 21:00
T-2: Že imam

TV trokira

Odgovor Napisal/-a PerS » 31. Maj 2014 ob 21:18

Januarja sem zamenjal operaterja iz Amis na T2. Od takrat dalje je gledanje TVja prava žalost. Vzel sem linijo 20/2 in 3 TVje.. Že isti dan po priklopu smo s t-2 supportom ugotovili, da 3je TVji pri nas nikoli ne bodo funkcionirali (zakaj hudiča jih potem sploh priklapljajo je logično vprašanje, a za kdaj drugič) in 1 tv, razočarani že 1. dan priklopa, takoj skenslali.

Res smo heavy domači userji kar se tiče interneta, vsaj 3je računalniki in 3je telefoni so konstantno online, ampak tudi če se linija ne obremenjuje (ni torentov, ni streaminga, ipd torej samo brskanje po spletu), televizija vsakih cca 30s zašteka za kakšno sekundo ali dve.

Če sem prav razumel tehnika na t-2 pred časom, ko se mi je še ljubilo težiti, si vse zadeve (internet, tv in telefon) delijo isto povezavo? To je sicer super "nateg", ker kot potrošnik s tem nisi seznanjen in si misliš da velja enako kot pri amisu, siolu, ipd.. Torej vzamem 20/2 internet in imam 20/2 internet, ostale zadeve pa po svoje.. zdaj imam dejansko 20mb internet - 14mb za 2 televiziji = 6mb.. še glede na besede tehnika, da 20mb do mene sploh ne pride ampak v najboljšem primeru enih 18mb, pa mi za internet ostane kvečjemu 4mb. Škoda da sem sploh menjal ponudnika, ker nisem nič naredil.

Kaj lahko naredim? Obstaja kakšna možnost, da se TVju nastavi prednostna pasovna širina ali pa celo rezervira za vsak tv tistih 7mb ali koliko že potrebuje? Rad bi da je internet ločen in ne moti TVja.. prej si lahko obesil gor tudi torrent, pa ni nič štekal TV, pač je delal internet s tistimi 4mb kot obljubljeno in to je to. Televizija pa po svoje.

Obstaja kakšna rešitev torej za T2 TV? Drugače bom skenslal naročnino in šel drugam, tole res ni storitev za v leto 2014.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 31. Maj 2014 ob 22:07

Zdravo, podaj mi svoje naročniške podatke na privat sporocilo.

TV1
Model
Prispevkov: 290
Pridružen: 24. Sep 2011 ob 08:38
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a TV1 » 2. Jun 2014 ob 09:30

3xTV in 20/2 interneta na bakru. Kdo ti je to prodal?

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a kekoke » 2. Jun 2014 ob 10:14

Vse je v dolžini in kakovosti kabla ;). Če bi baker dopuščal, bi imel lahko tudi 3xTV + 20/2
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

TV1
Model
Prispevkov: 290
Pridružen: 24. Sep 2011 ob 08:38
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a TV1 » 2. Jun 2014 ob 10:26

Če ...

PerS
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 31. Maj 2014 ob 21:00
T-2: Že imam

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a PerS » 2. Jun 2014 ob 13:50

Tudi sam se sprašujem, zakaj so sploh šli priklapljat, če ni možno.. Lepo bi poklicali in rekli, lejte, tole se žal ne da.. to pa to je možno a vam to priklopimo?

Ampak kaj naj, zdaj je kar je.. Zdaj bi rad ugotovil ali bo TV kdaj sploh delal kot se za TV v letu 2014 spodobi ali ne in je bolje da odpovem vse skupaj

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a Skorc » 2. Jun 2014 ob 17:42

Kot rečeno, nič bolje ne bo, dokler ne prešaltaš (ko ti bo na voljo) na drugo tehnologijo - optiko. Če ti je pri prejšnjem ponudniku delalo OK, prekini naročniško razmerje pri T-2, ter na novo skleni pri starem ponudniku.
Moram pa priznati, da si bil kar potrpežljiv - od januarja do danes. Jaz bi takoj ukrepal.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a kekoke » 2. Jun 2014 ob 19:50

Nisem kak promotor T-2ja samo men se že ne bi dal skoz menjat. Opcij pri T-2 je še veliko. In če je 18MB maksimalna sinhronizacija ti kar zavidam. Si imel pri Amisu višjo sinhronizacijo modema? To je ključno vprašanje. Če reseti linije ne odpravijo kockanja (verjetno si klical na t-2, da ti kocka), potem gre za neko napako na kablu, ki jo mora odpravit telekom. Televizija naj bi imela ves čas prednost, ampak je v praksi 2 meseca nazaj prišlo do nekih težav, ki pa naj bi jih v prejšnjem tednu sistemsko rešili. Če se zmeniš z MrTwelveTrees bi pomoje moral najti rešitev, ki bi ti ustrezala. Mpeg 4 ti ni še nihče predlagal?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Jun 2014 ob 22:36

najbrz paket na prejsnjem ponudniku ni bil enak zdajšnjemu, je pa BRO in oddaljensot od centrale kolikor se spomin po kablu ene 2km.... glede kockanja se pa rešuje, je napaka v tehniki.

PerS
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 31. Maj 2014 ob 21:00
T-2: Že imam

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a PerS » 3. Jun 2014 ob 12:04

@MrTwelveTrees hvala

ne, paket seveda ni bil isti. Menjal sem predvsem zato, ker sem mislil da bom kaj pridobil z menjavo ponudnika.. Prej je bil 1 TV in mislim da 4/512 linija neta..

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a Skorc » 3. Jun 2014 ob 15:57

Ja, pol si nas pa en mal zavedel ;) Torej sam se odloči kaj ti več pomeni (katera kombinacija). Daš na tehtnico vse prednosti in pomanjkljivosti obeh (ali več) ponudnikov ter se odločiš za **tebi** najboljšo (optimalno) rezličico.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Jun 2014 ob 19:06

Ferrari na makadamu pač ne more pokazati svojih pravih zmogljivosti :nevem:
Vsako stvar je pač potrebno prilagoditi trenutnim razmeram !
In na klicnemu centru preko "Gugl zemljevida" ne morejo predvideti realnih zmogljivosti linije :nevem:

Glede na prejšnji paket verjamem, da bi tudi T-4 Start deloval BP in bi bil zadovoljen uporabnik ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

PerS
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 31. Maj 2014 ob 21:00
T-2: Že imam

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a PerS » 4. Jun 2014 ob 12:23

ampak tehnik je bil pri meni, je priklapljal on vse zadeve.. zakaj ni takrat rekel, to ne bo šlo.. Ali pa bi prej prišel pomerit, koliko linija sploh nese, predn karkoli zmontira.. Mene moti to, da ti priklopijo, mrtvo lagano zaračunajo, pol morm pa jaz sam ugotavljat zakaj zadeve ne delajo tako kot bi morale...

Ko sem recimo na Amisu spraševal za dodatno televizijo je prišel tehnik in izmeril linijo in mi potem rekel da ne morejo priklopiti še ene.

Poleg tega, če navedbe tehnika držijo, torej da ena televzija porabi cca 7mb linije in da do mene pride 18mb, bi se računica še vedno izšla, pa se sodeč po predvajani sliki ne. Zdaj bi pa rad ugotovil, zakaj se ne.. Ali do mene ne pride niti 18mb ali televizije porabijo več pasovne širine ali je kaj drugega narobe.. Glede na to, da šteka tudi ko je samo en TV prižgan, torej linije v teoriji več kot dovolj, bi rekel da je kaj drugega narobe.

Verjetno je razumljivo, da se mi zdi brezveze plačevati karkoli, kar ne dela tako kot obljubljajo? In ker se s tehniki na T2 ni nič premaknilo ko sem klical, me je zanimalo če je še kdo imel podobne težave in pozna kakšno rešitev.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a kekoke » 4. Jun 2014 ob 13:01

Na tale BRO se čist nič ne spoznam, tako da mogoče so tele informacije popolnoma nerelavantne ampak upam, da bo kdo od bolj poučenih malo razložil. Na običajnem (neBRO) priključku lahko dobiš podatek o maximalni sinhronizaciji, (neke vrste speedtest) ampak potem imaš pa še stabilno sinhronizacijo, pri kateri je modem zanesljivo povezan in je običajno nižja od maximalne (temu so včasih rekli, da si na določenem profilu). Na kaj se nanaša tvoj podatek ne vemo tukaj na forumu. Lahko pa vse te številke izveš ne helpdesku, ampak ne da tja pokličeš in rečeš, da to ti moraš vedet. Glede na izmerjeno oddaljenost 2km, je 18MB kar veliko, tudi za max sinhronizacijo. Moja izmerjena dolžina kabla je 1,7km, fizična to trasi kabla pa 2,4km (malo boljši kabel od povprečja) in je max sinhronizacija 10MB. Grdo je, če ti je kdo dejansko obljubljal 3x TV, drugo pa je, če si ti to upal, potem pa je nek administrator to odobril, tehnik zmontiral. So bili pa T-2 tehniki od nekdaj dokaj skrivnostni glede povezave, očitno imajo taka navodila, kar ima najbrž vzrok v oddelku komerciale, ki jih verjetno nima za dovolj usposobljene, da bi ti svetoval glede naročenih storitev. Če pa malo poslušaš kaj se tehnik pogovarja po telefonu ob priklopu, pa kaj prijazno povprašaš se da pa vse zvedt. Če bi bil reklamni slogan T-2: "Nič boljši kot vaš trenutni operater" verjetno ne bi več obstajal. Tko da moraš mal ločit, kaj je reklama, kaj so tvoja pričakovanja in kaj je realnost. Te pa popolnoma razumem, na začetku sem imel tudi jaz taka pričakovanja, pa so me kmalu postavili na realna tla, da če hočeš imeti kaj malo bolje urejeno in ne bit voden po sranju kakor ovca, maraš kar precej uložit v to. Konkretno mislim, da bi se pred menjavo sam pozanimal, kakšne se tehnične omjitve tehnologij XDSL. Mislim pa, da bi ti na T-2 morali uštimati zadeva vsaj tako dobro, kot si jih imel pri amisu. Ti je zaposleni na T-2 napisal tukaj, da je neka tehnična težava s kockanjem, ki verjetno ni povezana s pasovno širino in se rešuje. To je tudi stvar, ki se je moraš nekako navadit, da na povezavah preko bakra, TV ne bo nikoli povsem brez kock, vprašanje je samo kako hitro in za koliko časa se jih znebiš. Ne mi rečt, da na amisu pa sploh nisi poznal kock? Vsaj ko je bila blizu kaka nevihta? Še ena zadeva, ki bi morda malo razjasnila okoliščine, koliko časa si bil na amisu?

še neki:
Ali pa bi prej prišel pomerit, koliko linija sploh nese, predn karkoli zmontira.
pot 25€
delo 20€
drobni material 5€
________
50€

Ugotovil bi, da ne moreš imeti več storitev kot pri amisu. Bi bil vesel takega računa? Zarad komerciale nihče od operaterjev niti priklopa ne zaračunava. Se pa strinjam, potem ko so ti priklopili, bi moral nekdo "usposobljen" pogledati kakšna je povezava in ti svetovati kakšne storitve lahko uporabljaš.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: TV trokira

Odgovor Napisal/-a RobertM » 5. Jun 2014 ob 18:49

Očitno se nekaj premika in je bil naročen preklop na VDSL tehnologijo na TS za predvidoma 16.6.2014 ob 11:30.
MrTwelveTrees je že urgiral in sem podal še en predlog, ki bo morda izveden istega dne. Do takrat pa se prosim izogibaj P2P programov in večjim downloadom, če je le mogoče ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori