Svetovno nogometno prvenstvo

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
TV1
Model
Prispevkov: 290
Pridružen: 24. Sep 2011 ob 08:38
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a TV1 » 17. Jun 2014 ob 13:35

kitl napisal/-a:Ja kdo le RTV a ni jasno. Pač nočejo priznat. Misliš, da operaterji, kar sami iz dolgčasa malo zatemnujejo kanale.
Če je to res, zakaj operaterji ne kažejo s prstom na RTV SLO?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a kitl » 17. Jun 2014 ob 13:46

Zakaj bi mogli pa operaterji kazati s prstom na RTV? Tak zakon je v SLO in ga je pottrebno spoštovat. To ti je isto kot ima HBO v arhivu najnovejši film pa ga še ne sme predvajati dokler ne poteče zakonski rok mislim, da 1 leta. (kino, DVD potem televizija).
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 17. Jun 2014 ob 13:49

Zakaj bi? Dobiš prijazen odgovor, da je zatemnjeno na zahtevo lastnika pravic za ozemlje Slovenije. Kdo je to ni ravno relevanten podatek, ki bi ti ga operater podajal.

Ni to vrtec ko se vržeš na podn ko ti kaj ni všeč in se dereš, da ti je "unle tam!" (*kaže s prstom*) ukradel sladoled.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Jun 2014 ob 13:51

@kitl ne mešaj... saj veš kaj... je razlika med filmsko in športno industrijo :-)
Dobil sem uradni odgovor od Telesmeha, da je SAZAS tisti, ki je dal komando za zatemnitev HRT 2 in RTS 1 in 2.... ker je bil čisto splošen odgovor, sem zastavil malo bolj natančno... prvi odgovor sem čakal tri dneve... tole pa mislim, da ne bom dočakal, ker so bila vprašanja konkretna in ni možnosti več za ovinkarjenje :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Jun 2014 ob 18:40

webmaher napisal/-a:ja prek brskalnika... kaj pa aplikacija za pametne televizorje oz. HBB...imam LGja in tam nisem videl te možnosti ... sem kaj spregledal ... a bodo RTVjevci podobno rekli kot POPovci za Voyo, češ da je butast LG TV, ki ne zna avtomatsko šibat HD... in da so jih pametnjakoviči z Voyota, kjer je menda bivši RTVjevec taglavn opozorili naj popravijo to.... Korejcem se pa j*eb*e za to... bi moral kakega navdušenega programerskega mulca najt, da bi naredil aplikacije tako kot je treba...
Aja ti misliš na hbb aplikacijo (ex mediateka) ta pa res ni uporabna.
Slika

Gianni8
Nergač
Prispevkov: 104
Pridružen: 9. Feb 2014 ob 21:34
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA + XL shema

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a Gianni8 » 17. Jun 2014 ob 20:54

webmaher napisal/-a:@kitl ne mešaj... saj veš kaj... je razlika med filmsko in športno industrijo :-)
Dobil sem uradni odgovor od Telesmeha, da je SAZAS tisti, ki je dal komando za zatemnitev HRT 2 in RTS 1 in 2.... ker je bil čisto splošen odgovor, sem zastavil malo bolj natančno... prvi odgovor sem čakal tri dneve... tole pa mislim, da ne bom dočakal, ker so bila vprašanja konkretna in ni možnosti več za ovinkarjenje :mrgreen:
Ja ta SAZAS pa vedno nekaj komplicira. On in uni idiot, ki je pel pri Californii.

Ampak kaj ima Sazas z RTV jem pa mi tud ni jasno. Edini, ki lahko zahteva kako zatemnitev je v tem primeru RTV SLO, ker so oni pač plačali pravice za tekme v Sloveniji. Ampak kot je razvidno iz prispevka oziroma odgovora RTV SLO kako stran ali dve nazaj oni naj nebi zahtevali nobene zatemnitve in niso posiljali nobenih dopisov nobenemu ponudniku storitev v Sloveniji.

Torej tukaj je nekaj tretjega v ozadju, ponudniki znajo celo nekaj delat na svoje ali pa se vse vrti okoli kaksne vrece z bankovci.

Kar se mene tiče so vtem primeru, če je res tako, kot so rtvjevci povedali vsi ponudniki storitev v prekrsku!!Hvala bogu da hrvate lovim preko sobne antene. Kakor slisim pa bi znali hrvati svojim oddajnikom kar precej povecati moč signala v prihodnje, tako, da bi se znalo zgodit, da bi cela Slovenija lahko gledala hrvaške programe preko sobnih anten. Pa naj zatemnijo pol kolkor hočejo vsi skupaj.

Pohvale sosedom ni kaj!

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a Mark » 17. Jun 2014 ob 21:04

Tukaj je malo bolj obširen odgovor - Pojasnilo. Sicer je to že od leta 2008. Pa še nekaj iz 2006. Dokler se zakonodaja v teh točkah ne spremeni, smo zgleda obsojeni na zatemnitve.

http://old.t-2.net/novice/2008/06/euro- ... nilom.html
http://www.arhiv.uvp.gov.si/si/medijsko ... index.html

Gianni8
Nergač
Prispevkov: 104
Pridružen: 9. Feb 2014 ob 21:34
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA + XL shema

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a Gianni8 » 17. Jun 2014 ob 21:25

Mark tale ta drugi prispevek oziroma link pade v vodo takoj, ker siri lazi na veliko. Sazas tu razlaga naj bi dobil prošnjo ali zahtevo iz Hrvaške in Nemčije, da naj se omenjeni programi zatemnijo.

To je ena velika laz. Tudi tu so ze bili objavljeni odgovori s strani hrvaške radiotelevizije, kjer so lepo povedali, da oni niso nikoli nobene zahteve po zatemnitvi poslali v Slovenijo nobenemu organu ali pa ponudniku storitev!

Vglavnem vse skupaj je en velik bullshit kakorkoli obrneš.Par ljudi drzi skupaj in sleparijo slovenski narod! Kot sem rekel....v ozadju je nekaj drugega....nebi bil presenecen, če je tudi tukaj prisotna korupcija!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a kitl » 17. Jun 2014 ob 22:57

No , da se ne boste samo o zatemnitvah kregal, ker itak imate vsi možnost gledat SLO2 bi jaz izpostavil TOP dogodek. Danes sem sproti malo spremljal kako se dodaja tale TOP dogodek pa vidim, da tisti, ki tole cahne dela malo bolj tako z levo roko. Kakšen strel, ki sploh ni priložnost označi za TOP dogodek ko pa je res priložnost pa ne označi nič. To se nanaša na tekmo Brazilia:Mehika. En primer je 86 minuta pa ni edini v tej tekmi, ki ni bil označen se mi je zdelo kot, da je ta, ki skrbi zato vmes odšel na cigaret :D
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 17. Jun 2014 ob 23:11

pa tako sem navijal za Mehiko... dobri so bili :)

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Jun 2014 ob 23:33

Mehiški golman jim je dobro zagodel pa tudi kakšna žoga bi lahko končala v brazilski mreži... naši južni bratje so sedaj v lepi godlji...da bodo stresli Kamerunce dvomiti ne gre, kako jim bo uspelo prelisičiti Spidi Gonzalese bom pa še videli ... Super Mario bi moral biti đoker... evrovizijski link na 7 stopinj pa dela vsak dan saj hekerji takoj najdejo BISS ključek... slika mora biti nora, zvok prav tako... bil naj bi celo angleški komentar... imam ravno na teh 2-3 frekvencah neke čudne motnje zato mi še ni uspelo ujeti nič pa čeprav turški kanali na tem satelitu delajo OK....
A kdo točno ve katere tekme naj bi prenašali v 3D in v UltraHD... nekaj se govori o polfinalnih tekmah in finalu...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a g33k » 18. Jun 2014 ob 00:24

Spoštovani,

hvala za vprašanje, vendar vam sporočamo, da Združenje SAZAS nima nič z zatemnjevanjem določenih vsebin (v tem primeru nogometnih tekem svetovnega prvenstva) na televizijskih programih. Vljudno vas prosimo, da se obrnete na Urad RS za intelektualno lastnino, ki vam bo pojasnil, kdo je odgovoren za to področje.

Za razumevanje se vam najlepše zahvaljujemo in vas lepo pozdravljamo,

Za Združenje SAZAS

Marija Jurić

T: +386 (0)1 423 81 10
E: marija.juric@sazas.org
:)
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a webmaher » 18. Jun 2014 ob 01:24

v Sloveniji ni človeka, ki bi resnico govoril... vsaj malo in tam kjer niti ne bi bilo potrebno lagati... SAZAS in RTV SLO bi bilo potrebno ukiniti za vedno :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a kitl » 18. Jun 2014 ob 07:41

Fantje kaj pa, če je za vse to Kučan kriv? :D
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a nemo » 18. Jun 2014 ob 09:03

OmegaBlue napisal/-a:Zakaj bi? Dobiš prijazen odgovor, da je zatemnjeno na zahtevo lastnika pravic za ozemlje Slovenije. Kdo je to ni ravno relevanten podatek, ki bi ti ga operater podajal.

Ni to vrtec ko se vržeš na podn ko ti kaj ni všeč in se dereš, da ti je "unle tam!" (*kaže s prstom*) ukradel sladoled.
:plosk: :plosk: :plosk:
Plačaš 100, dobiš 90.

Odgovori