Zastajanje slike!

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 25. Okt 2016 ob 18:22

Mu rečem, ko se spet čujeva.

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 5. Nov 2016 ob 13:08

Od 25.10. ni ne duha ne sluha od T-2, pravkar klical na HD, pravi, da se še testira, išče, dela, dejmo T-2 jevci mal pomagat, da se uredi zadeva, me že mal mineva potrpljenje :grr: .

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 5. Nov 2016 ob 13:17

Ne morem bit tih, morem napisat, mater ka je bil pameten tale model, ko sem se z njim pogovarjal, povedal sem mu, kaj mi je tehnik povedal po telefonu, da se je zgubilo 7 paketkov, da je nekaj na liniji, on pa, da jaz tega ne morem ugotoviti, koliko paketkov se je zgubilo, našteval kup tehničnih stvari, sem ga moral prekinit, naj pusti tehnične stvari, niso vsi tako podkovani kot "on", samo naj naprej javi, glede statusa in to je to. :rtfm:

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Jaka » 7. Nov 2016 ob 16:04

Tempus fugit napisal/-a:Od 25.10. ni ne duha ne sluha od T-2, pravkar klical na HD, pravi, da se še testira, išče, dela, dejmo T-2 jevci mal pomagat, da se uredi zadeva, me že mal mineva potrpljenje :grr: .
Jaz sem naročil totaltv.
Zadnjič spremenil Jaka, dne 7. Nov 2016 ob 16:24, skupaj popravljeno 1 krat.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a cable guy » 7. Nov 2016 ob 16:14

Kmeni pride jutri en kolega, ki dela za total tv in se mi je ponudil, da mi da testno malo...mi bo zmontriral anteno, ma sem mu rekel, da bi raje satelitsko kartico in pravi , da ni problema, ker jih ima. Plus je rekel, da bova mal čarala na razlicnih satelitih in ce mi bo kaj vsec da mi bo tako naštimal tisto kar mi pase.

Sem mu že rekel za sky programe,pa se kaj ce se bo naslo.
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Chelsea321
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 29. Apr 2016 ob 15:57
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Chelsea321 » 13. Dec 2016 ob 23:59

Tudi jaz imam podobne težave s štekanjem, kockanjem slike. V časovnem zamiku in prav tako v živo. Največ gledam sk in tam opažam, da slika vsake toliko zašteka/zakocka. Tehniki so bili že na domu nardili meritve zamenjnali modem in STB prav tako so v centrali urejali stvari. Ampak nič ne pomaga... Zdaj pa že čakam, da v Mariboru kaj zrihtajo pa ni videt napredka. Čakam pa res že dolgo. Sem pa na optiki.

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 18. Dec 2016 ob 10:38

Mene je v četrtek klical tehnik, kdaj bi se lahko oglasil, glede zastajanja slike, da bi pogledal, sem mu rekel, da sem malo gledal programe, kateri so bili problematični in, da nisem opazil zastajanje slike, rekel je, da bo v petek poklical še enkrat, če lahko malo dalj časa spremljam programe, gledal sem cel film, nisem več opazil zastajanja slike, kaj so naredili nimam pojma.

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 17. Jan 2017 ob 18:15

Evo spet isti problem :rtfm: na Cinestar Premiere, nekaj časa po novem letu je tako lepo delalo, brez štekanja nisem mogel verjet, da so mi končno zrihtal, zdej pa spet ista zgodba, pa še povrh, večkrat zastane slika v času trajanja filma in pa zvok mi je začel pokat po zvočnikih,katastrof od katastrof :rtfm: , opazil sem tudi na SLO1 HD tudi občasno zastane pa na hrvaškem RTL tudi, prej tega ni bilo na teh programih u tri k****e naj gre vse skupi, mater sem jezen, kličem na HD, da spet prijavim napako :grr: .

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 17. Jan 2017 ob 18:54

Če se to dogaja samo na določenem programu, ni nujno, da je problem pri T2. Lahko že oni dobijo slab signal.
Slika

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 18. Jan 2017 ob 20:22

Slika na SD, Cinestar Premiere 1 in 2 sta ok, brez zastajanja slike, brez pokanja zvoka, verjetno ISP dobi signal pač kakšnega dobi.

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 19. Jan 2017 ob 12:43

Govoril z tehnikom, pravi, da je še ena napaka in sicer je lahko od optične doze do modema, to edino še niso preverili, sicer me je tehnik klical pred parim mesecom, prišel iz Maribora ravno zaradi tega, prvo preveril v centrali, potem je pa še želel pri meni, ker pa me ni bilo dopoldne doma ni mogel in se je vrnil v Maribor, tehnik mi je povedal, da javlja napako na 10 do 20m od optične doze do mene in mi bodo sedaj "provizoriš" dali drugi kabel, da vidijo, če je tu problem, ker switch za modem je bil menjan, tv vmesnik, ne, ampak ne vem kako se bomo lotili zamenjave, ker imam skrit kabel za omarami v kanalih in vse zbeljeno z kanali vred,luknja vstopa optičnega kabla zadelana, ko se bo to odprlo, bo vsa barva dol padla :nevem: .

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 20. Jan 2017 ob 18:30

Danes bil tehnik pri meni, odprl optično dozo jo dol vzel in katastrof od katastrof, takrat, ko jo je GVO-jevec montiral, jo je tako montiral, da je naredil na dveh mestih ornk pregib, kabel stisnil ob dozo in steno in potem še naprej, ko gre optični kabel v omarico je okvir kanala, ki je malo širši "zapolcal" z optičnim kablom, da kabel nebi dol padel :jao: in še na tem kablu naredil ornk pregibe, tehnik je lučko priklopil na optični kabel in se tako vidi, kje so pregibi, ni zlomljeno,ampak je lahko to eden od vzrokov, ki motijo signal, pridejo v naslednjih dneh GVO-jevci, je prijavil napako njim, na novo varit optični kabel, kjer je kritično, javim kaj se bo naprej dogajalo.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 21. Jan 2017 ob 08:56

A lahko dobim podatke na ZS, da vidim če sem jaz obravnaval tvoj primer?
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 21. Jan 2017 ob 09:17

Mislim, da si, nekaj te je omenjal tehnik Mitja, sem ti poslal na ZS.

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Zastajanje slike!

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 28. Jan 2017 ob 18:03

Sem se pa še to spomnil, ko sem šel na optiko sem bil prvo na TS in so se začele pojavljati napake v smislu zaostajanja podnapisov za sliko in to je bilo kasneje kar moteče, nakar mi na TS svetujejo naj vzamem drug vmesnik, ki je še trenutno v ponudbi imel sem pa Sagema, ampak takrat so bili vmesniki plačljivi še ne tako kot sedaj, pač v TS centru so mi rekli naj kupim drugega na vezavo za 24 mesecev za ceno 1€, prekinil sem pogodbo, ker mi je vezava že potekla, vrnil modem, vmesnik prodal in se prestavil na T-2, potem pa naprej je pa že napisano, kakšni problemi so nastali.

Odgovori