Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 27. Avg 2014 ob 07:13

Pripravil sem novo neuradno verzijo 0.28.1.8835. Popravljen je angleški prevod in posledično tudi slovenski. Vse je sedaj v slovenščini razen nekaj teksta v OSD. Še za to ga pobaram, da naj proba rešit.

Še nekaj sem pozabil napisat, da program XMLTV.NET zna. Poleg izvršilne datoteke XMLTV.NET.exe je poleg tudi datoteka XMLTV.NET.txt v kateri se lahko pretvorijo ID številke kanalov v poljubne nove ID številke. Za lažjo predstavo vzemimo primer kanala 24kitchen Adria. V XMLTV datoteki je definiran pod ID kodo 24kitchen. IP-TV Player zato ne bo samodejno našel, da je ravno ta kanal povezan s sporedom pod to ID številko. Poleg tega obstaja tudi kanal 24kitchen Adria HD. To lahko rešimo s to tekstovno datoteko XMTV.NET.txt, ki mora biti v isti mapi kot je izvršilna datoteka. V njo preprosto zapišemo vrstico:

Koda: Izberi vse

24Kitchen=24Kitchen Adria,24Kitchen Adria HD
Zaradi te vrstice bo kreiral dve novi datoteki in sicer 24Kitchen Adria.txt ter 24Kitchen Adria HD.txt. In IP-TV Player jih bo lepo povezal z nazivom kanala v vašem seznamu pradvajanja.

PS: Pa še to. Baje dela s programom klasičen MCE kompatibilen daljinec. Če ga ima kdo naj ga prosim sproba.
Slika

grizli-t2netko
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 2. Avg 2007 ob 16:15
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbps / 10 Mbps

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a grizli-t2netko » 6. Sep 2014 ob 22:06

Probal sem tale IP-TV player pa me je pustil bol kot ne hladnega, tako da ostajam na Flip TV-ju.

1.- Kot celota deluje sicer dobro
2.- Največja zamera se mi zdi počasno menjavanje programov (2-3 sekunde za vsak premik)
3.- Spreminjanje glasnosti praktično ni, oz. prav tako počasno in s zelo malimi koraki preko tipk
4.- V nasprotju s Flip tvjem predvaja hd kanale, kar je plus. Pa pri Flip tvju pri discoverjevih programih rado kocka medtem ko pri ip-tv playerju ni toliko kockanja.
5.- Pa še precej igranja s programsko kodo je potrebno tudi po "inštalaciji" programa

Lp, grizli-t2-netko

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 6. Sep 2014 ob 22:09

Pojdi v nastavitve in namesto Auto nastavi na recimo 200 pri Cache nastavitvi. Oz. se poigraj s to številko za hitrejše menjanje kanalov. Glede glasnosti pa pobaram avtorja.

Pri discovery sploh ni kockanja ali ga je manj? Kateri program točno? Probam sam.
Slika

grizli-t2netko
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 2. Avg 2007 ob 16:15
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbps / 10 Mbps

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a grizli-t2netko » 6. Sep 2014 ob 22:16

Discovery world, discovery science in history chanel. Pravzaprav je s slednjim največ problem na Flip tvju, manj pa na tvojem.

Pa hvala za info za menjavanje kanalov.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 6. Sep 2014 ob 22:20

Manj ali nič? Maš to mpeg4 ali mpeg2? Javi prosim glede nastavitve in če kaj hitreje menja.
Slika

grizli-t2netko
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 2. Avg 2007 ob 16:15
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbps / 10 Mbps

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a grizli-t2netko » 6. Sep 2014 ob 22:50

Če si mislil na nastavitve predponilnika ni praktično nič razlike tudi če grem do 5000 ms.
Ne vem kater mpeg je, uporabljam pa T2_TV.m3u - "navadna" T-2 IPTV playlisto.

grizli-t2netko
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 2. Avg 2007 ob 16:15
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbps / 10 Mbps

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a grizli-t2netko » 6. Sep 2014 ob 22:54

Pa še nekaj sem opazil. Ko je program izbran (v oknu ali čez cel ekran) ne morem nastavljat glasnosti v windovsih preko posebnih tipk na tipkovnici (fn + F9/F10) da bi vsaj tako spreminjal glasnost.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a oyoy » 7. Sep 2014 ob 06:49

glasnost se v programu spreminja z vrtenjem miškinega gumba - kazalec miške mora biti v predelu slike.
Slika

grizli-t2netko
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 2. Avg 2007 ob 16:15
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbps / 10 Mbps

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a grizli-t2netko » 7. Sep 2014 ob 11:22

Probal s vrtenjem miškinega gumba, vendar še zmeraj zeeeeeeeeeeelo počasi spreminja. Da bogih 10 % spremeniš moraš vrteti ko nor, no vsaj pri meni je tako.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a oyoy » 7. Sep 2014 ob 12:28

ne vem, za moje zahteve je hitrost menjave programov čisto korektna (pri vlc-ju je sicer res malenkost hitreje), spreminjanje glasnosti pa dela ko šus :mrgreen:

posnetek delovanja
Slika

grizli-t2netko
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 2. Avg 2007 ob 16:15
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbps / 10 Mbps

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a grizli-t2netko » 7. Sep 2014 ob 17:11

Potem je nekaj pri meni narobe. Sicer spreminjanje kanalov samo malo počasneje, vendar spreminjanje glasnosti svetlobno leto počasneje.

tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a tojla » 7. Sep 2014 ob 17:32

THJ napisal/-a:Pripravil sem novo neuradno verzijo 0.28.1.8835. Popravljen je angleški prevod in posledično tudi slovenski. Vse je sedaj v slovenščini razen nekaj teksta v OSD. Še za to ga pobaram, da naj proba rešit.

Še nekaj sem pozabil napisat, da program XMLTV.NET zna. Poleg izvršilne datoteke XMLTV.NET.exe je poleg tudi datoteka XMLTV.NET.txt v kateri se lahko pretvorijo ID številke kanalov v poljubne nove ID številke. Za lažjo predstavo vzemimo primer kanala 24kitchen Adria. V XMLTV datoteki je definiran pod ID kodo 24kitchen. IP-TV Player zato ne bo samodejno našel, da je ravno ta kanal povezan s sporedom pod to ID številko. Poleg tega obstaja tudi kanal 24kitchen Adria HD. To lahko rešimo s to tekstovno datoteko XMTV.NET.txt, ki mora biti v isti mapi kot je izvršilna datoteka. V njo preprosto zapišemo vrstico:

Koda: Izberi vse

24Kitchen=24Kitchen Adria,24Kitchen Adria HD
Zaradi te vrstice bo kreiral dve novi datoteki in sicer 24Kitchen Adria.txt ter 24Kitchen Adria HD.txt. In IP-TV Player jih bo lepo povezal z nazivom kanala v vašem seznamu pradvajanja.

PS: Pa še to. Baje dela s programom klasičen MCE kompatibilen daljinec. Če ga ima kdo naj ga prosim sproba.
Imam neki daljinec, ki naj bi bil MCE skladen kupljen na Dealextreme za 3,5€. Lahko potrdim, da dela s programom ok in sicer od menjave kanalov do jakosti zvoka kakor tudi menjavo zadnjega gledanega kanala s trenutnim. Programe menja naprej-nazaj in tudi, če vnesem zaporedno številko kanala. Torej.... delovanje v skladu s pričakovanim.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 8. Sep 2014 ob 09:31

grizli-t2netko napisal/-a:Če si mislil na nastavitve predponilnika ni praktično nič razlike tudi če grem do 5000 ms.
Ne vem kater mpeg je, uporabljam pa T2_TV.m3u - "navadna" T-2 IPTV playlisto.
Sem poskusil danes tu iz službe. Deluje super hitro. Bolj kot zmanjšam velikost bufferja hitreje gre. Trenutno sem nastavil vrednost 50 ms. Pa gledam iz službe preko proxy, ki mi teče doma. Tole se vidi kako preklaplja (camtasia program).

http://appinstaller.kralj.info/iptvplay ... ljanje.avi
oyoy napisal/-a:ne vem, za moje zahteve je hitrost menjave programov čisto korektna (pri vlc-ju je sicer res malenkost hitreje), spreminjanje glasnosti pa dela ko šus :mrgreen:

posnetek delovanja
Evo to je pa boljši posnetek. Se lepo vidi kako hitro preklaplja. Hvala oyoy.

Pa hvala še za informacijo o daljincu. Lahko še napišeš model, ki ga imaš?
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a webmaher » 8. Sep 2014 ob 13:03

hitrost je čisto OK..precej bolje kot Telesmeh s CAM modulom in nekje isto hitro ali celo malček hitreje kot s Ciscom od Telesmeha :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
ChaoS
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 16:40
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a ChaoS » 8. Sep 2014 ob 23:50

Pa hvala še za informacijo o daljincu. Lahko še napišeš model, ki ga imaš?
Z daljinci pa je tako; če so gonilniki pravi potem bo delal vsak. 5€ ali 50€

webmaher
hitrost je čisto OK..precej bolje kot Telesmeh s CAM modulom in nekje isto hitro ali celo malček hitreje kot s Ciscom od Telesmeha :-)
To je to, upajmo da si THJ še vzame kaj časa, žrtvuje za nas kaj svojega prostega časa za ideje, ki jih kasneje deli z nami.
Napoved je že mikavna;
THJ napisal/-a:Imam pa plan se lotit programa za bazo kanalov iz katerega se bo dalo dobit ven poljubne m3u sezname z dodatnimi tagi za XMLTV povezavo. Problem je najti čas.
:D
Zadnjič spremenil slow_slow, dne 10. Sep 2014 ob 12:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Prosim drži se pravil foruma!
I n t e l & N v i d i a

Odgovori