Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi, Tano

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a THJ » 30. Sep 2014 ob 13:46

Preveč dela. Bomo sproti reševali, ko bo kdo javil, da kateri kanal ne dela.
Slika

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a kibtu » 30. Sep 2014 ob 14:16

Prav, bom jaz danes potem raje kvadriral logaritme ... pardon, logotipe. He he he!

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a THJ » 30. Sep 2014 ob 14:20

Če mogoče komu pride prav. Doma imam Ubuntu strežnik na HP ThinPC mašini (pasivna, malo pokuri) in na njemu teče tudi spletni strežnik. Ker webmaher nima nič proti (ima dobro povezavo v svet) mi ponavadi kažejo poti direktno do njegove XMLTV datoteke. In ker veliko testiram predvidevam, da jo velikrat kličem. Da mu malce omilim linijo jo bo dnevno po njegovih navodilih vsak večer kopiral samo enkrat in potem iz vseh mojih programov kazal na njo. Programi prepoznajo tudi gzip zato, da bo še sam prišparal jo bom še pogzipal. Tole sem si dal v cronjob za vsaj večer ob 21:00.

Koda: Izberi vse

curl -o /home/user/www/epg.xml http://work.sibila.si/Public/Forum/epg.xml && gzip -c /home/user/www/epg.xml > /home/user/www/epg.xml.gz && chmod 777 /home/user/www/epg.*
S tem ukazom dobim 1:1 spored na moj strežnik in pa še gzip verzijo za programe, ki to podpirajo.:

Koda: Izberi vse

-rwxrwxrwx  1 user user 15986560 Sep 30 14:17 epg.xml*
-rwxrwxrwx  1 user user  2140208 Sep 30 14:17 epg.xml.gz*
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a webmaher » 30. Sep 2014 ob 18:38

lahko naštimaš ob 19:00 uri... zaenkrat laufa B.P. in če mam kdaj kak problem, ga rešim in je zadeva zihr gor do 19:00 ure... ker naredim popravke tudi za tekoči dan je fajn da maš po 20:00 uri vse točno, kolikor je pač seveda mogoče :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a THJ » 1. Okt 2014 ob 08:30

Nov dan in novi seznami. Seznam popravkov je v drugi objavi te teme. Še vedno se ukvarjam z logotipi. Kibtu mi je priredil vse na kvadratno obliko tako da so poenoteni. Odstranil sem tudi vse transparentne logotipe, ker po mojem mnenju nikjer ne izpadejo dovolj dobro. Vse povezave so posodobljene in če je možno bi prosil za feedback, da vidim, če sem še kaj spregledal.

Webmaher sem stestiral in bom pustil za ob 21. Itak imaš za več dni v naprej. Ne bom nič zamudil :).
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a THJ » 2. Okt 2014 ob 07:02

Dodana dva nova programa. Nekaj sprememb je tudi v samem seznamu. Čeprav imam za vsak kanal svojo zaporedno številko se le ta nikjer ne upošteva. To je in omejitev M3U seznama in neupoštevanje avtorjev programov, ki procesirajo te sezname. Z avtorji se nekaj menim, da bi to lahko nekako dodali ampak dokler tega ni not sem zadevo odstranil iz seznamov. Ker sem to odstranil, sem dobil tudi boljšo kompatibilnost z drugimi programi. Dva takšna tudi testiram. Ko vse stestiram, da deluje kot mora, bom spisal vodič.
Slika

Uporabniški avatar
ChaoS
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 16:40
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a ChaoS » 6. Okt 2014 ob 09:26

kibtu napisal/-a:Jaz delam črtice v zvezek, koliko pirov sem dolžan webmaherju in THJ-ju.

He he he!

Vsaka čast in velika hvala!
Dejanja, dejanja ....

Majhna donacija z moje strani za ves dosedanji in bodoči trud. :pivo:
:car:
I n t e l & N v i d i a

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a THJ » 6. Okt 2014 ob 10:11

Še enkrat hvala. Drugače pa računam, da dam program ven še ta teden. Si bo tako lahko vsak svojo skripto generiral. Vzporedno delam še na enem drugem projektu. MulticastTV. Sem se odločil, da ga malce priredim in pa dodam še kakšno noviteto not. Kolikor sem testiral in kot mi je predlagal uporabnik kibtu, je zadeva še vedno najboljši predvajalnik za Windows okolje. Res hitro menja pa ima tudi VLC v ozadju.

Če ga kdo uporablja, naj se mi javi. Bom rabil testerje.
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a oyoy » 6. Okt 2014 ob 10:35

THJ
lahko računaš name za windows testerja :mrgreen:
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a webmaher » 21. Okt 2014 ob 21:34

XBMC Multicast link za Ligo Prvakov kot tudi Ligo Evropa in še kaj dela vedno le slika ni ne vem kaj a za gledanje medtem ko delaš je čisto OK :-)

Slika
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

qzem
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 13. Nov 2012 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Sevnica

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a qzem » 23. Okt 2014 ob 07:43

Si je že kdo razbijal glavo s tem, kako bi koristil ogled vsebin za nazaj s kakim third party programom (recimo XBMC ali pa MediaPortal). Ajde pavza pa snemanje ni problem porihtat, ampak mene tudi zanima, če je kakšna varianta gledati vsebine za nazaj brez STB-ja, pa da ne uporabljaš ravno aplikacije, ki jo je razvil T-2. Seveda ob predpostavki, da to opcijo plačuješ... Bi bilo zanimivo, kako debato na to temo odpret :).

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a THJ » 23. Okt 2014 ob 07:53

Uporabi fiddler pa boš videl kako deluje. Mi je uspelo eno oddajo za nazaj pogledat preko VLC-ja. Čez 10 minut pa ta ista povezava ni bila več aktivna. Kolikor sem videl deluje na sistemu sessionov in pa MD5 sumiranja nekih kod. Javascript iz strani je simplified in se težko znajdeš. Ni nemogoče pogruntat ampak časovno zahtevno. Če se komu ljubi naj kar izvoli. Itak dela samo tistim, ki so na to naročeni. Je pa vezano na tvoj T2 username in password.
Slika

qzem
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 13. Nov 2012 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Sevnica

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a qzem » 23. Okt 2014 ob 10:42

Sem domneval, da neke lahko poti ni :)

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a webmaher » 23. Okt 2014 ob 11:11

ponudnikom se jebe za bilokaj pametnega... morda bo novi lastnik T-2ja skopčal, da je pametno ponuditi tudi kako aplikacijo za pametne TVje in stem nekaj prišparal, naročnikom pa omogočil uporabo samo enega daljinca ... to bi zelo prav prišlo starejšim uporabnikom in če bi bil meni zelo preprost in bi vse šlo s smernimi tipkami in potrdi... na tak način bi se Telesmeh lahko "rešil" analognih frekvenc in imel plac za povečanje uploada...ampak, ko njim omeniš kaj pametnega ne čuju dobro niti pod razno... še več, rečejo ti da si edini nergač ... najboljši odgovor pri njih pa je: pri nas vse dela gospod :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, XBMC,

Odgovor Napisal/-a roCkY » 23. Okt 2014 ob 11:20

"Pametni" teveji so zaenkrat podoben crap kot stbji. Z enim daljincem se tudi da oboje pedenat.

Bil bi pa res počasi čas, da se na področju "pametnih TV" nek standard postavi. OS na aparatih na katerega grejo custom apikacije neglede na znamko.
Meni bo verjetno še dolgo najljubša varianta kišta z Windows. Manjka pač app za časovni zamik. Saj verzija v browserju opravlja nalogo ampak...

Odgovori