Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi, Tano

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
tusac1
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Mar 2017 ob 07:36
T-2: Še nimam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a tusac1 » 11. Feb 2018 ob 10:50

Hvala za hiter odgovor. Tezava je se vedno prisotna...za 30sek sem odklopil iz stroma vse, tezava ostaja. Se kaksna druga resitev? Pri starsih imajo identicno narejeno kot jaz in jim vse normalno deluje.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a oyoy » 11. Feb 2018 ob 11:04

imaš tudi svoj router ali je tv box povezan direktno na t2 škatlo? katero opremo sploh imaš od t-2? na računalniku preko vlc-ja dela, ne dela? težko pomagamo, če nimamo info ... najprej probajmo ugotoviti, ali je težava samo na konkretnem tv boxu ali tv ne dela nikjer, kar bi kazalo na vzrok v routerju.
Slika

tusac1
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Mar 2017 ob 07:36
T-2: Še nimam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a tusac1 » 11. Feb 2018 ob 11:27

Zadeva je sledeca:

Oprema: wifi (tp-link) ter router (smartcom) od t-2. Na wifi je s kablom povezan tv-box (probal sem tudi direktno na router)

Apps:
-iptv pro ob zagonu pri vseh programih na koncu napise znak vprasaj ob kliku na program pa izpise napako (vcasih program predvaja vendar ob menjavi programov ta vec ne dela...npr. predvajam slo1, preklopim na pop tv in nazaj na slo1 in le-ta vec ne dela in javi napako. Tako mi predvaja slo1 in pop brio, vsi ostali ze od zagona iptv ne delujejo).

-perfect player: predvaja nekaj vec sd programov vendar zelo stekajo, medtem ko ne predvaja nobenega hd programa (odpira v nedogled)

-kodi: vsi programi se zloudajo na 100% predvaja pa nobenega ali pa zelo stekajo

Na racunalniku odpre vse programe, ki pa so prav tako negledljivi zaradi stekanja (kockanja). Prenosnik je vec kot dovolj zmogljiv za predvajanje tv.

Povezava je 20/10 na vdsl2. Kot sem rekel do vceraj je vse delalo normalno.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a oyoy » 11. Feb 2018 ob 11:56

verjetno imaš prost en ip ... si probal recimo računalnik priklopit direktno na smartcoma ... kako deluje v tem primeru?
lahko, da tp-linkić spušča dušo oz. ga jezi napajanje ...
Slika

tusac1
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Mar 2017 ob 07:36
T-2: Še nimam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a tusac1 » 11. Feb 2018 ob 15:09

Malo z zamudo...zadeva je taksna, da tv box direktno na smartcom zazna internetno povezavo ampak tezava s programi ostaja...racunalnik direktno na smartcom pa ne poveze z internetom (no internet connection na vseh portih).

Se ena zanimivost...zdej sem odkril, da ko je tvbox priklopljen direktno na smartcom, mi delujejo skoraj vsi programi na perfect player vendar zvok in slika nista usklajena...na iptv player pa se vedno ne deluje noben program.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a oyoy » 11. Feb 2018 ob 16:12

tv box direktno na smartcom zazna internetno povezavo ampak tezava s programi ostaja
torej je težava v eni od teh dveh naprav (po mojem mnenju na tv boxu).
predlagam, da počakaš 24 ur, da se sprosti ip, ki ga zdaj zaseda tv box, nakar na smartcoma poveži računalnik. če bo delalo na računalniku ok, potem veš, da je krivec box. v tem primeru bi ga jaz ponastavil na tovarniške nastavitve in ponovno konfiguriral.
če pa se izkaže, da bo štekalo na računalniku tudi, ko bo priključen direktno na smartcoma, pa ne vem kaj ti je storiti... to je oprema od t-2. če ostale storitve delajo normalno bo težka ... podpore in reklamacij zaradi tv na računalnikih in raznih tv boxih ni, ker te storitve uradno ne ponujajo.
Slika

tusac1
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 17. Mar 2017 ob 07:36
T-2: Še nimam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a tusac1 » 11. Feb 2018 ob 22:03

Res ti hvala za pomoc, bom poskusil se to varjanto z racunalnikom. Da javim se mozno resitev (ne vem ali je to dejansko to ali pa zgolj sreca), v iptv player sem zamenjal app za predvajanje programov in sicer iz vlc player na vlc beta in zadeva deluje (sprobano tudi z mx player in tudi dela)...spet odpira vse programe...ni mi pa jasno zakaj bi dolocen predvajalnik preprecil odpiranje programov. Hvala se enkrt za trud in cas.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a oyoy » 12. Feb 2018 ob 05:54

sicer čudno - zgoraj opisuješ težave na 3 playerjih na katerih ne dela, pa tv box in računalnik ... ampak pomembno je, da ti zdaj deluje.
to, da iptv aplikacija za android z novejšimi verzijami vlc-ja ni najbolj na ti, mi je znano. jaz zato uporabljam vlc v. 1.7.5 in imam za to apk (vlc) izključeno avtomatsko posodabljanje.
Slika

Tensor7
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 6. Apr 2017 ob 10:29
T-2: Že imam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a Tensor7 » 20. Feb 2018 ob 20:51

Bom se tule vprasal.. Uporabljam Kibtujev EPG. Ze kaksnih 14 dni mi poleg imen oddaj
kaze vprasaj (?), hkrati mi ne kaze vec preview slik oddaj pri informacijah.
Pozna kdo resitev? Hvala, lp.

Uporabniški avatar
Lorem Ipsum
Faca
Prispevkov: 197
Pridružen: 1. Apr 2016 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a Lorem Ipsum » 20. Feb 2018 ob 23:56

Najbrz kaka sprememba v nacinu grabljenja EPGja (pri Webgrab se ppjavi (?), ko se index naslov ne ujema s podrobnostmi), ampak ti dobis koncni EPG in ne mores resit tega pri sebi. Najbolje je, ce kontaktiras Kibtuja.

gregax
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 23. Feb 2017 ob 12:49
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a gregax » 21. Feb 2018 ob 17:17

Lorem ali je kakšna možnost pri EPG-u, da bi se takoj na zaslonu prikazal recimo športni dogodek, ki je na določenem programu (recimo SPORT1, SPORT2). Sedaj se prikaže samo "nogomet-posnetek", "nogomet-v živo", na pa kaj točno je na sporedu. Zato moram iti v meni in pogledati kaj točno se prenaša...in je malce zamudno...Najbrž je to odvisno od česa drugega, pa vendarle, če je možno bi bilo ok...Hvala.

Uporabniški avatar
Lorem Ipsum
Faca
Prispevkov: 197
Pridružen: 1. Apr 2016 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a Lorem Ipsum » 21. Feb 2018 ob 20:09

Locnik je ( ... torej tam, kjer je (M) ali (Z) bo sel del naslova oddaje v element za original naslov... Ker so tudi drugi elementi v naslovu lahko v ()... original naslov, v zivo, ponovitev...

Bi se dalo odstranit locnik, ampak potem bo vse ostalo ostalo v naslovu, kar je pa obicajno predolgo in se ne vidi vec v Kodiju... Se mi je zdelo bolje dolocit ( kot locnik, kot pa pri vseh takih dolgih naslovih cakat da se odvije ...

Meni se bolj dopade kot je sedaj - loceno, ampak se me se vedno lahko preprica v nasprotno, ce po zgoraj napisanem se vedno mislis/te, da bi bilo bolje vse skupaj :)

gregax
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 23. Feb 2017 ob 12:49
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a gregax » 21. Feb 2018 ob 21:25

Ok. Razumem. Kaj pa, če bi to naredila samo za SPORT1 in SPORT2? Ker ostalo je čisto ok. Se da naredit izjemo samo za ta dva? Recimo pri ostalih programih je vse čisto ok, recimo pri Sportklubu je čisto tako kot bi sam hotel, da je...pa se v kodiju tudi ne vidi čisto vsega....

Uporabniški avatar
Lorem Ipsum
Faca
Prispevkov: 197
Pridružen: 1. Apr 2016 ob 14:16
T-2: Že imam

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a Lorem Ipsum » 22. Feb 2018 ob 17:57

Sporoči, če je zdaj ok.

gregax
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 23. Feb 2017 ob 12:49
T-2: Že imam
Paket: optika

Re: Seznami predvajanj (M3U) + EPG + Logotipi - IPTV, Kodi,

Odgovor Napisal/-a gregax » 23. Feb 2018 ob 15:06

Ja, zdej je tako kot mora biti... Hvala :D

Odgovori