MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Mango
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 24. Nov 2006 ob 12:24
T-2: Že imam
Paket: Internet (8/1) + TV
Kraj: Trebnje

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Mango » 13. Okt 2020 ob 19:33

Eno precej hecno vprašanje ... :)

Že nekaj let uporabljam Multicast TV in za zdaj brez težav. Sem ga pa namestil na nov računalnik in ... opažam precej zje*ano kvaliteto slike (spodaj prilagam slike), v primerjavi z uporabo programa IP-TV Player. Nastavitve sem štimal po temle voddiču na prvi strani, vnesel listo programov in to vse štima. Edino image-quality je pa nikakršna ... A se da tu še kaj ukrenit ? :) Na IP TV programu nisem nič ekstra štimal in je zadeva veliko bolj gledljiva kot na Multicastu.

Levo je Multicast TV , desno pa IP-TV player (fokus levo spodaj na izpis ure na tekmi in na rezultat) .

Slika


*** edit by MOD. (KLETVICE !)
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3112
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 13. Okt 2020 ob 19:51

Mislim, da je razlika v deinterlacing načinu. Če imaš možnost, mastavi yadif deimterlace.

Mango
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 24. Nov 2006 ob 12:24
T-2: Že imam
Paket: Internet (8/1) + TV
Kraj: Trebnje

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Mango » 13. Okt 2020 ob 19:55

mikrohard napisal/-a:
13. Okt 2020 ob 19:51
Mislim, da je razlika v deinterlacing načinu. Če imaš možnost, nastavi yadif deinterlace.
Hmmm... gre za nastavitev v Multicast programu ali moram to urediti s katerim drugim programom? :) (Nisem expert, sorry)
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a g33k » 13. Okt 2020 ob 20:06

V nastavitvah MulticastTV lahko spreminjaš deinterlace mode.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Mango
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 24. Nov 2006 ob 12:24
T-2: Že imam
Paket: Internet (8/1) + TV
Kraj: Trebnje

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Mango » 13. Okt 2020 ob 20:21

Vrhunsko, hvala! Po defaultu je bil deinterlace nastavljen na "blend" - ko sem nastavil na Yadif, se je zgodila sprememba ... na bolje :D Hvala še enkrat!
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 2. Dec 2020 ob 21:08

Kakšne nastavitve videa pa nasploh imate v MC-ju, da dobite ven kar se da lepo sliko?

Namreč, zdajle po 10ih letih študiram, ko prehajam iz 10 let starega LCDja na novega 4k (še vedno bo priklopljen na PC kot monitor), če je smiselno, da naredim tudi ta korak, da preidem na box ponudnika oz. gledam IPTV preko TVja. Predvidevam, da slika zna zdaj bii že celo boljša, kot preko MCja. Nisem imel še nikoli priložnosti videti eno ob drugi ...

Ves čas sem upal, da se bo T2 ali TK zmgial v smislu, da bi ponudili dobro IPTV app tudi za Win, ampak verjetno nas je čisto premalo, da bi se jim to splačalo. MC je v smislu samega GUIja malo zastarel, Kodi pa, ki je sicer lepši, za moj okus prepočasi preklaplja kanale.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 5. Dec 2020 ob 18:21

Sicer sem uporabnik konkurenčne IP TV, ampak sem aktiven na tem forumu, saj so zadeve podobne.

Danes se mi je začelo dogajati, da vsi HD kanali zmrzujejo. Odpreš MC, izbereš kanal. ŽE da pokaže sliko nekoliko traja, potem dela cca 5 sekund, nato pa začne kockati, kot bi bilo zaklenjeno.

Resetiral omrežje, preveril FW, preveril AV, ničesar spreminjal na mreži ... Vsaj ne, da bi vedel.

V MC se izpisujejo napak "TS Discontinuity: Previous xx Current XX"

Takole:
https://ibb.co/Hnx0sTg

Kaka ideja, kaj bi lahko bilo? Poskusil tudi v VLCju, enaka zgodba. Ne vem pa ali je prej tam delovalo ...

Sistem:
Win10
MCTV2.net

Hvala.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a g33k » 5. Dec 2020 ob 20:24

In to se ti dogaja samo pri HD kanalih?
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 5. Dec 2020 ob 21:56

Tako je, SD deluje ..ampak evo, dodajam, ker zdajle gledam in opazujem. Na vsake toliko časa mi za par sekund pokocka, kot da bi recimo zabilo CPU in ne sfolga. Miška za trenutek zamrzne, potem deluje naprej. V log MCja se nič ne ujame.

Sumim, da za tole ni kriva moja mreža ...

@THJ, imaš kako idejo?

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 9. Dec 2020 ob 11:58

CC napake pri sprejemanju. Preveri mrežo.
Slika

spaceAce
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22. Okt 2016 ob 12:41
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a spaceAce » 11. Dec 2020 ob 10:31

akulp napisal/-a:
5. Dec 2020 ob 18:21
Sicer sem uporabnik konkurenčne IP TV, ampak sem aktiven na tem forumu, saj so zadeve podobne.

Danes se mi je začelo dogajati, da vsi HD kanali zmrzujejo. Odpreš MC, izbereš kanal. ŽE da pokaže sliko nekoliko traja, potem dela cca 5 sekund, nato pa začne kockati, kot bi bilo zaklenjeno.

Resetiral omrežje, preveril FW, preveril AV, ničesar spreminjal na mreži ... Vsaj ne, da bi vedel.

V MC se izpisujejo napak "TS Discontinuity: Previous xx Current XX"

Takole:
https://ibb.co/Hnx0sTg

Kaka ideja, kaj bi lahko bilo? Poskusil tudi v VLCju, enaka zgodba. Ne vem pa ali je prej tam delovalo ...

Sistem:
Win10
MCTV2.net

Hvala.
Potrjujem zgornje, enako se je začelo dogajati pri meni, ampak šele po posodobitvi Windowsev in ponovnem zagonu računalnika. Še danes zjutraj sem nastavljal urnik za snemanje in preveril, če vse deluje. Ni bilo problema. Nato sem zaradi podobitve Windowsev ponovno zagnal pc. Od takrat ne deluje več normalno. Slika kocka, miška se zatika, zvok je popačen,...

Tako, da možno je problem v Windowsih in ne na Telekomu. Ali pa je kombinacija obojega.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 11. Dec 2020 ob 14:29

Ne, zagotovo so krivi Win!

Preberi tole, sem na vezi tudi s THJ-jem, ki mi je predlagal naj poskusim preko virtualke, pa se težava ne ponovi. Prav tako mi lepo deluje na drugem PCju na istem routerju ... Skratka, preberi moj povzetek, da ne pišem še enkrat:


Na vezi sem tudi z Urošem (https://uross-digital-tools.appspot.com), pa tudi (trenutno) nima več idej.

Vsekakor je dejstvo, da TK ni kriv, na drugi mašini dela bp, z enako konfugiracijo, celo enako mrežno in VLANi.

Na tej, kjer ne dela, sem pogruntal, da mi VLAN (ali pa tudi če ga nimam in je mrežna uporabljena izključno za IPTV) za IPTV spusti skozi max nekje 8Mbitov. Medtem ko inet/mreža deluje z normalno/pričakovano hitrostjo. Izgleda, kot da bi se blokirali samo paketi na UDP.

Testiral z drugo mrežno, testiral z drugim kablom, testiral na drugem portu routerja (posebej routerja nimam, korisitm kar TK Innobox), slučajno sem 2 dni nazaj, ravno za to mašino dobil tudi novo os. ploščo + CPU - se pravi HD praktično komplet menjan - ne dela.

KOt rečeno, na drugi mašini deluje bp, prav tako deluje na (starem) boxu. Zdaj, če seveda nisem česa spregledal, ostane samo še problem v OSu. Winsi so ostali enaki, tudi po menjavi plate in CPUjua.

WIn FW je off, Av sem izklopil ... Potem pa mi zmanjka idej in znanja.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 13. Dec 2020 ob 22:50

Ta "štos" z 8 Mbit sem imel sam pred časom na enem PC, ki sicer ni na dnevni bazi namenjen za IPTV. Pa ga je kar nato minilo.? Nekaj z gonilniki bi moralo bit pomoje. Drugega razloga ne vidim. Če maš kako spare mrežno jo vtakni zraven in probaj, če še nisi. Nisem vsega bral...
Vidim si zgoraj spraševal glede kaovosti slike. Imam 4k samsunga dobro leto. Dodam tisti E da včasih gledam direkt z aplikacijo.
Videolan dekoder je slabši kot direktno. Se pa da kar blizu priti.
Glede WIN app na T-2 sem bil pa zelo osamljen pri želji pred časom.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 14. Dec 2020 ob 12:30

Živjo.

Tebe sem tudi pogrešal v tej temi, ja. Malo nas je ostalo ... :)

Skratka. Ma veš, da sem poskusil vse, kar se je dalo. Različne mrežne, različne gonilnike...ni da ni. Z istimi gonilniki mi dela na drugi mašini bp. Skorj 100% problem v neki OS posodobitvi.

Včeraj sem, na predlog THJ-ja, poiskusil peljati UDPproxy preko druge mašine kjer ip TV dela, na to, kjer ne dela. In potem stvar deluje. Tako da, očitno ta mašina, kjer se največ koristi IPTV blokira direkten UDP promet.

Vmes sem na zvezi še z Urošem, ki mi pomaga vse skupaj analizirati in sem mu poslal wireshark loge. Nimam pojma, kaj je, dvomim, da bom sam uspel ugotoviti, imam premalo znanja od tu naprej, da bi sploh vedel, kaj še iskati.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 14. Dec 2020 ob 14:06

Nimam jaz tle pojma. Pač določene stvari ob težavah probam rešit na podoben način kot ti. Vse kar vem in sem včeraj napisal je, da potrdim ta "bug", ki je kot rečeno prišel in šel. A če se dobro spomnim ga nisem videl le enkrat.

WIN imaš 10 up to date. Ali kako home verzijo.

Brez težav sem že lep čas na 3 PC. Še "okna" so spet začla delat pred ?? kake pol leta. Kar nekaj časa v WIN 10 ni hotel odpret "slika v sliki" dodatnih oken. Neglede ali je nvidea ali processorjev grafični procesor.

Sem se pa praktično preselil iz TV na YT, instagram, Curiosoty in podobno. Le kak šport še pogledam in z precej muke kak zamik s slabo sliko prek Browserja. Sem si dal tudi APP na TV. A skoraj ne rabim. Direkt z APP na TV je slika boljša. To misim, da sem enkrat nekam pisal. VLC dekoderji in miksanje slike zaradi različnih frekvenc osveževanja naredi svoje.

Z netom in ostalim ni težav tako, da pridem le morda enkrat mesečno naslove tem na vrhu prebrat na ta forum in morda kako temo odprem.

Odgovori