MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a fiston » 12. Mar 2021 ob 18:57

Uros1 napisal/-a:
12. Mar 2021 ob 13:51
Vse zgoraj napisano (vključno z USB ključem) nakazuje, da lahko ta limit najverjetneje res nastaja na Windowsih.
Možno je, da iz neznanega razloga ethernet povezava na mrežni kartici preide na 10Mbit/s. Windows Qos Packet Scheduler potem lahko še dodatno limitira multicast UDP promet na okrog 70% celotne povezave.
Bom probal še to, če bom našel vse. Samo je pa definitivno, da matična plošča, oziroma nekaj na njej ne "špila" kot je treba.
Kot sem napisal, se mi je pri resetiranju (se mi zdi v torek) ustavilo tam pred BIOSom, tako da niti one tipke za BIOS, niso prijele. To sigurno nima nič z mrežno kartico in ostalim, ker niti ni naložil, ker niti tipkovnica ni bila naložena. Potem sem potegnil ven USB ključ in je šlo naprej. Pa sem isto probal ko je kazalo onih 7 mbps in kockalo, potegnem ven ključ in takoj začne vleči normalno.
No potem v nadaljevanju sem še posodobil windowse, prižgem player pa zopet ne dela. No tokrat ni kockalo ampak se je samo ustavila slika, pa vsake toliko časa delala mogoče sekundo ali manj. Pa sem gledal ono ethernet performance je pa kazalo (tudi v multicast TV spodaj) tam 10-13, ni bilo več 7,
enako je kazalo tudi ko sem dal 720p, no potem ugasnem player in ko nič ni delalo, mi je kazalo onih 7 mbps. Zgleda je zdaj kar dodal oni strim k 7 mega. No padlo je na 0 šele ko sem izklopil modem.
No sigurno je nekaj narobe z USB, zdaj ne vem a to ploščo moti in potem še kaj, ali pa kaj na plošči moti to. No sem potem probal še USB dati nazaj, pa ga potem potegnil ven, pa čuda ni bilo. Tudi to ni normalno, da ko sem dal noter USB ključ, da je zahreščalo v zvočniku.
No danes sem potem rekel bom še prah malo ometel za računalnikom, pa reže za zračenje (se mi zdi, da je malenkost celo pomagalo, Se mi zdi, da je bila prej temperatura plošče in procesorja tam 46-48 stopinj. zdaj je okoli 40, včasih se mi zdi je bila celo tam nekaj čez 30 samo. No pa sem zadel v kabel z roko zadaj (pa ne pri vhodu) pa sem slišal kako se je nekaj na USB odklopilo in priklopilo, sicer ne vem kaj ko sem bil pod mizo, pa nisem videl. Mislim nimam pojma, če sem zadel malo v kabel pa da se tam že takoj izklopi in priklopi nazaj, malo preveč občutljivo.
No tudi to ni ravno logično, ko nisem nič delal, je bil procesor obremenjen 40-50%, na trenutke pa kar poskoči proti 100% za kak delček sekunde, težko je šel pod 30, sicer včeraj enkrat na 15%, danes pa sem opazil kolikor sem gledal na 22%. No potem če kaj delam se pa recimo dvigne na 60-80%. Tudi to ni ravno kot bi moralo biti, ne vem kaj dobiva, da ga obremenjuje.
No danes mi je iternet test pokazal celo:
PING ms 12
DOWNLOAD Mbps 19.98
UPLOAD Mbps 2.31
Sem pa prej gledal slalom na slo 2 720p, pa še iz deezerja vlekel nekaj, pa mi je ethernet performance kazal 20,8 downloada, ampak slika v playerju je pa delala normalno, tudi če je bila linija dejansko do konca obremenjena.
Nimam pojma zakaj je problem ravno pri velikih UDP prenosih, ker drugače nisem opazil, da bi kaj drugega nagajalo. No USB ključ sem tudi imel ves čas notri, mogoče sem vtikal in iztikal kake 20 krat v 3 letih kolikor približno je star računalnik, tako da se ravno razmajati ne bi moglo. Pa zunanji disk imam tudi stalno priklopljen samo oni je zadaj, no zadaj pa niti ne vem, če sem kaj priklapljal in izklapljal, pa da samo butnem v kabel, pa se izključi in vključi nazaj..., verjetno sem že dostikrat butnil..., sicer če se prav spomnim sem tudi samo z nogo zadel kabel (no za računalnik je ne spravim, pa se je tudi nekaj izključilo in vključilo.

To bom pa še pogledal in probal spremeniti, samo sem trenutno malo utrujen od tega, pa danes polnega HD niti ne rabim, ker gledam 720p, mi je enaka slika, včasih še boljša, ker oni HD imajo včasih premajhen bitrate, snemati pa tudi nimam namena, da bi moral dva 720p naenkrat, kar bi bilo že preveč.

Pač recimo da prej leta nisem imel problemov, zdaj pa kar naenkrat, ne more biti v nastavitvah, ker so enako nastavljene, razen če bi jih ne vem kaj spremenilo. Zdaj edino če bi kaj pomagalo, da ne bi motilo uboge plošče, da ne bi bilo takih reakcij.

ViolaMB
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 3. Jun 2009 ob 15:54
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a ViolaMB » 17. Apr 2021 ob 03:33

Men zdaj že 6-7 dni kar magično deluje zaenkrat. Multicast 0.35.9.3.

Telekom optika 350/100 Mbit/s.

Naenkrat lahk tut laufam 2 HD kanala istočasno, hitrost 24Mb/s. Normalno dela.

Če pa zalaufam še tretji HD kanal, pa začne vse skupaj kockat, kje je tle logika?

Saj se ne pritožujem, važn da lahk en kanal v polni hitrosti/kvaliteti gledam, občasno tudi dva, ampak vseeno, 4-5 mescov nazaj sm lahk zalaufal tud npr. 4 HD kanale pa je delalo v redu.

Če mi po tem postu spet kar čudežno neha delat normalno in vrže spet na max 6Mb/s vržem vse skupaj skozi oken na beton. :grrpc: :mrgreen:

pippi
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 26. Jan 2016 ob 18:30
T-2: Že imam
Paket: T4 mega

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a pippi » 17. Jan 2024 ob 20:25

A mi lahko kdo pošlje link do te verzije.
Ali pa če mi lahko pošlje na mail delujoč. Že dolgo nisem uporabljal in sem vse izgubil

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 17. Jan 2024 ob 20:35

probaj tole, zna tudi 4k predvajat
https://uross-digital-tools.appspot.com ... asttv2_net

če hočeš THJ-multicat (sam ga uporabljam vsaj 90% kar sploh še gledam live TV ostalo oni iz linka) mi daj na ZS mail
če še leži kje na spletu ne vem

aja pa tole je še kolker tolk aktualno glede shem /nimam pojma kolk je ažurno, ker kot rečeno sem TV skoraj prenehal gledat - razlog v glavnem sama reklama na reklamo pres in po reklami - edino kak šport je fajn pogledat v oknu in met live rezultate zraven in med reklamami kaj druzga brati...
/ https://freeweb.t-2.net/itak/

Odgovori