MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a kibtu » 7. Nov 2014 ob 20:46

@roCkY

(včeraj narobe zapisal)
Sem opazil kockanje zvoka na NGC Wild HD tudi pri sebi. Preizkusil vse nastavitve, pa nič. Zvok se zatika tudi na stari originalni verziji McTv.
VLC imam 1.1.11. Sem pa probal na novi verziji VLC-ja in dobim zvok čist, slika pa zakockana na vseh HD kanalih. No go.
Lahko da je razlog kje v tem, ker so pri T-2 pred kratkim nekaj posodabljali zvok. Članek na uradni strani pod novice.
Zadnjič spremenil kibtu, dne 8. Nov 2014 ob 07:36, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 7. Nov 2014 ob 20:51

Pod povezave sem dodal še link do "testne - beta" verzije. Tam bo običajno zadnji EXE dneva s stvarmi, ki sem jih dodal čez dan. Ni pa nujno, da bo ažuren in da bo vse delovalo brez težav. V zipu je tudi "changelog", ki ga recimo da redno posodabljam. Če je kdo dovolj pogumen naj proba.

Drugače pa je kibtu glavni tester za program. Sva dnevno na vezi, da mi javlja napake in predlaga spremembe. Njemu se zahvalite, da je toliko novih stvari not. Mi je dovolj dolgo pihal na dušo naj kaj dodam, da je to na koncu res padlo not.

PS: Ravnokar sem probal 32 bitne knjižnice VLC-ja v2.1.5. Video mi predvaja. Kaj več pa ne morem probat ker sem preko VPN in RDP do službenega računalnika in mi deluje prepočasi.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 8. Nov 2014 ob 02:17

Še ena, meni zanimiva, ideja.

v FS OSD-ju bi lahko dodal na levo dodaten stolpec s kanali, tako da ti ne bi bilo potrebno listati levo in desno, ampak bi samo kliknil na želen kanal za spored.

Pa hkrati bi mogoče dodal možnost nastavljanja širine vseh treh stolpcev (Spored kanalov, spored izbranega kanala, opis oddaje).

Ali pa druga varianta, da ne dodaš v stolpec, ampak narediš v vrstici izpis kanalov enega zraven drugega ... kolikor jih pač pride na širino zaslona, puščice levo/desno pa še vedno ostanejo, da lahko listaš naslednjih X kanalov.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 8. Nov 2014 ob 08:23

kibtu napisal/-a:@roCkY

(včeraj narobe zapisal)
Sem opazil kockanje zvoka na NGC Wild HD tudi pri sebi. Preizkusil vse nastavitve, pa nič. Zvok se zatika tudi na stari originalni verziji McTv.
VLC imam 1.1.11. Sem pa probal na novi verziji VLC-ja in dobim zvok čist, slika pa zakockana na vseh HD kanalih. No go.
Lahko da je razlog kje v tem, ker so pri T-2 pred kratkim nekaj posodabljali zvok. Članek na uradni strani pod novice.
Hvala za info!
SD je OK. Na sistemu kjer so zvočniki Z-5500 se skorajda ne sliši. Se da poslušat. V dnevni kjer je malo konkretnejše ozvočenje pa je katastrofa.
Pri meni je torej dejstvo, da je kriv DLL ali nekaj okoli zvočnih. Na obeh sistemih sta SB nekolko višjega ranga. Zato tega tudi nisem obešalna veliki zvon saj mislim, da se ne da nič narediti na nivoju samega MCTV. Včeraj pa sem kanal ravno gledal in vrgel v vednost, da dobim info če je tudi na drugih konfiguracijah tako.

Glede na datum DLL imam na stari verziji 2.15 DDL-e a kot rečeno težave z podnapisi in zelo različno kakovostjo slike glede na nastavitve. Na Telekomu mi je zadeva ustrezala ker sem gledal praktično le HD. Tu pa jih nekaj ključnih manjka... Ali je optimum za SD ali pa HD. Kompromisa, ki bi mi špilal si nekako ne najdem. Zato ostajam na 1.1.11.

No pustimo sedaj to. Razvoj aplikacije gre v pravo smer.
Glede predhodnika pa bi dodal samo to, da si želim, da zadeva ne bo pretirano načičkana v končni verziji. ČE se da večino zadev izklopiti tako kot ikonce je pa seveda meja le volja programerja.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 8. Nov 2014 ob 14:48

Ja vsekakor, vse zadeve dela THJ na nastavitve, kar je edino pravilno.

Sicer pa, jaz ciljam na same take zadeve, ki ti zmanjšajo število klikov. Zato tisti seznam kanalov v FS OSDju. Zdaj namreč moram narediti 10 klikov, če želim npr. priti do kanala št. 10. S tistim seznamom bi zadevo opravil z enim, maksimalno dvema klikoma (v primeru, če želiš videti spored za kanal, ki ga ni na prvi strani seznama).

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a kibtu » 8. Nov 2014 ob 16:25

Jaz sitnarim THJ-ju, ki me bo lepega dne dam med blokirane (he he!), da bi OSD pogled zrihtal čim bolj user frendly. Tabela kanalov je že narejena v piko - z miško se samo postaviš v kot in se pojavi. Nato pa s koleščkom zarolaš in klikneš na želeni kanal. Torej en (dvo-)klik.
Moja pobožna krščanska želja je, da bi se pod tabelo s kanali istočasno prižgala še tabela s sporedom. Fokus koleščka bi bil glede na nahajanje miške (ali kanali ali spored).
Višek pa bi bil opis oddaje s klikom na oddajo v tabeli.
Tako bi imel vse z res minimalnimi kliki.
Ni pa vse na mojih željah. Tukaj gre še za izvedljivost, čas in ideje, ki jih ima THJ. Tudi on ima svoje vizije, kako zadevo narediti čim boljšo. Ali bo nadgrajeval obstoječ program, ali pa bo zadevo zgradil iz začetka, pa je najbolje prepustiti njemu.
Jaz sem mu ful hvaležen za vse to, kar je že naredil v programu. Kapo dol!

slitkx
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 21:17
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a slitkx » 8. Nov 2014 ob 18:05

Aleluja, sedaj sem celo tako "daleč", da imam na kanalih vsaj omrežni pretok.

So far:
1. Spletne nastavitve INNBOXa => port forwarding: UDP IPTV 192.168.64.1 UDP 1234-5000 1234-5000 (notranji in zunanji port)
2. Na mrežni kartici, ki je priključena na optiko, ročne nastavitve:
- lokalni IP
- podmaska
- prehod (na neki strani je pisalo, da naj bi na koncu namesto 1 napisali 11 (dodaš 10); meni po tej nastavitvi internet ni deloval, tako da imam 192.168.64.1)
- DNS
*- most (bridge), vendar slednji le zaradi uporabe VirtualBoxa, v katerem furam Ubuntu
3. v MulticastTV-ju kot vir prometa nastavljen 'bridge'.

Internetni UTP je nastavljen na port št. 1.

4. Na firewallu omogočena UDP porta 1234 in 5000.
5. Omogočena komunikacija MulticastTV-ja mimo firewalla.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 9. Nov 2014 ob 09:15

THJ, tale exception mi zadnje čase kar pogosto sesuje MC.

Zdajle recimo, nikakor ne morem gledati TV, ker se sesuje takoj, ko zaženem app in želim vklopiti katerikoli program. Ne glede na to, ali ga izberem s seznama ali pa iz tabele.

Verjetno povezano s pridobivanjem sporeda, vsaj po napaki sodeč, predvsem pa po tem, da se sesuje le pri kanalih, ki sem jim določil pridobivanje sporeda.

Se mi zdi, da se je začelo s predzadnjo beto.

sistem: Win8.1, 64-bit, Intel HD400 grafika
LibVLC:
1.1.11 The Luggage
Compiler:
gcc version 4.4.4 (GCC)
Revision:
1.1.11-0-ge4974ac

MulticastTV-FE THJ v1.0.0.3
Exception Found:
Type: System.ArgumentOutOfRangeException
Message: Index was out of range. Must be non-negative and less than the size of the collection.
Parameter name: index
Source: System.Windows.Forms
Stacktrace: at System.Windows.Forms.Control.MarshaledInvoke(Control caller, Delegate method, Object[] args, Boolean synchronous)
at System.Windows.Forms.Control.Invoke(Delegate method, Object[] args)
at MulticastTV.FormMain.epg_Finished(Object sender, EpgArgs ea)
at MulticastTV.Epg.getEpg(String chan)
at MulticastTV.Epg.<>c__DisplayClass2.<start>b__1()
at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart_Context(Object state)
at System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart()

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Nov 2014 ob 09:25

Uh pa res. Sinoči je delal normalno sedaj je enako kot pri tebi.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 9. Nov 2014 ob 09:59

Sej če zignoriraš windows message z napako in ga umakneš nekam v kot, potem lahko gledaš ...:)

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Nov 2014 ob 10:25

Gleda se itak v par dni starejši verziji.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 9. Nov 2014 ob 12:39

Ta vikend imam precej delaven. Pogledam vse to jutri. Napaka je čudna. Na verziji 1.0.0.2 pa deluje?
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Nov 2014 ob 12:53

Verzija z 6.11. 7:05 dela. Pol naprej pa nimam vsega ker nisem shranjeval na disk kar sem še dol potegnil. Bom pogledal, če imam morda še kakšno kasnejšo razen zadnje.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 9. Nov 2014 ob 14:50

jaz na žalost nimam nič razen zadnje beta ...

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.2 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Nov 2014 ob 15:35

verzija na linku v prvem sporočilu teme ti ne dela?
kot vidim je točno tista o kateri govorim post više...

Odgovori