MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 29. Okt 2014 ob 11:32

Poskusil sem že veliko programom za gledanje televizije na računalniku. Moj najboljši je bil do sedaj IP-TV Player o katerem sem pisal tudi v svoji temi. Včasih (leta nazaj) sem na Telekomu en čas uporabljal tudi MulticastTV. Žal ga je avtor nehal razvijat in je z njim zaključil neko špico, ko smo lahko gledali televizijo s sporedom tudi na računalniku. Program se sicer še da dobit na internetu ampak ne izvorne kode. Program je napisan v .NET okolje za katerega tudi precej sam razvijam. Obstajajo tudi načini kako iz .NET programa dobimo nazaj izvorno kodo in to isto sem naredil za MulticastTV. Po parih dneh mučenja s prevajanje se mi je program končno prevedel iz izvorne kode in lahko sem začel z mojimi popravki. Teh je mnogo. O njih bom pisal v ločeni objavi v tej temi. Za osnovo pa sem vzel zadnjo verzijo 0.35.9.4, ki uporablja VLC knjižnice za predvajanje videa.

Kapa dol webmaherju za njegov EPG spored. Sem ga pridno uporabljal tudi v času testiranja. Žal je moj glavni testni uporabnik kibtu opazil, da spored deluje samo za približno 100 kanalov. Nekaj glavnih, ki jih sam zelo rad gleda pa ni. Proti koncu testiranja sem se tako sam lotil izdelave svojega sporeda in dosegel, da ga imam za več kot 250. Vse to sem tudi že v vključil v sam program. Na novo sem napisal XMLTV parsanje. Sedaj deluje hitreje in je zmožno prikazat veliko več podatkov, kot pa samo naslov oddaje in mogoče še opis. Seznam vseh kanalov za katere imam trenutno spored je dolg.

Seznam sprememb je spodaj. Vsega nisem napisal, ker je tega bilo preveč. Morda ne toliko vidno v samem programu, v jedru programa pa. Spisal sem tudi neka osnovna navodila, ki jih bom nadgrajeval glede na vprašanja v tej temi. Samo delovanje se od originalne verzije ni toliko spremenilo. Vse bližnjice na tipkovnici še vedno delujejo enako. Stari uporabniki se ga boste takoj navadili te nove verzije. Ker pa je ta moja verzija popolnoma prenosna lahko deluje tudi iz USB ključka in sočasno z nameščeno originalno verzijo.

Prenos programa:

2015-05-27 - MulticastTV.THJ.v1.0.4.21.zip (4.1 MB)

VLC 2.1.5 knjižnice (nujno potrebne za delovanje MulticastTV programa)
ali
VLC 1.1.1 knjižnice

Dodatne datoteke ali popravki:

2016-04-13 - popravek kod za spored (skopiraj v parse mapo)
2016-04-13 - dodatni logotipi za novo dodane kanale v seznamih

Navodila kaj kam skopirat so v tretji objavi te teme. Če na hitro povzamem. Najdite mapo, kjer ste odpakirali MulticastTV npr. c:\MulticastTV in nato kopirajte libvlc.dll, libvlccore.dll in celotno \plugins mapo iz VLC ZIP datoteke v to mapo.

V program sem vrgel ogromno ur mojega časa, kar je bilo glede na to da imam doma majhno hčerko zelo težko. Je bil pa izziv in pa prava potešitev mojih, včasih potlačenih, geek korenin. Velika zahvala gre seveda za prvotnemu avtorju programa Urošu. Skozi celoten čas sem študiral njegovo izvorno kodo in opazil precej zvito rešenih rešitev. Zahvala gre tudi uporabniku kibtu, ki je dnevno testiral preizkusne verzije in posredoval marsikateri uporabni predlog.

Prvotni avtor programa dela na novi verziji pri kateri tudi sam dodajam kakšno malenkost. Kdor ima še kakšne želje naj jih vpiše v ta dokument:

https://docs.google.com/document/d/1oFV ... sp=sharing

Donacije za topel čaj ali kavo in poleti hladno pivo so tudi tu več kot dobrodošle :pivo: (Paypal).
Zadnjič spremenil THJ, dne 1. Apr 2019 ob 08:12, skupaj popravljeno 66 krat.
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 29. Okt 2014 ob 11:32

Seznam sprememb:

2016-04-13 - XMLTV popravek
  • - posodobljene kode za spored
    - dodani novi logotipi kanalov
2016-04-06 - XMLTV popravek
  • - posodobljene kode za spored
2016-02-03 - XMLTV popravek
  • - posodobljene kode za spored
2015-11-06 - XMLTV popravek
  • - posodobljene kode za spored
2015-11-03 - logotipi in XMLTV popravek
  • - dodani logotipi
    - posodobljene kode za spored
2015-05-27 - verzija 1.0.4.21
  • - odpravljen bug, pri katerem je program naključno javil napako ob menjavi kanala/prikazu sporeda
    - če obstaja datoteka parse/XMLTV.txt jo ob uvozu seznama iz M3U datoteko, uporabi za povezavo sporeda in uvoženih kanalov
    - v primeru da oddaja v sporedu nima kategorije ima pa opis je sedaj dodan znak "-" na katerem se s klikom vidi opis
    - dodana bolj živa barva za izbrano trenutno predvajano oddajo v drevesu sporeda
    - dodana možnost ločenega uvoza posebnih m3u seznamov z URL naslovom
    - dodana možnost predvajanja spletnih naslovov
    - popravljen bug, ko se je lahko ob preklopu kanala okno z video vsebino pokazalo v ločenen oknu
    - dodana interna zakasnitev za primere, ko VLC potrebuje več kot 1 sekundo, da ustavi video (nekatere spletne vsebine)
    - popravljen bug, ko programi javi napako, če ne najde datoteke z logotipom
    - v primeru, da mu ne uspe prenesti sporeda iz spleta, program ne bo več javil napake
    - v primeru, da nima dostopa do sporeda na spletu bo program prikazal opozorilo
    - ob premiku s tipkami gor in dol po drevesu kanalov, se samodejno osvežuje spored
2015-05-25 - beta verzija 1.0.4.21
  • - odpravljen bug, pri katerem je program naključno javil napako ob menjavi kanala/prikazu sporeda
2015-05-19 - XMLTV popravek in beta verzija 1.0.4.20
  • - posodobljene kode za spored
    - če obstaja datoteka parse/XMLTV.txt jo ob uvozu seznama iz M3U datoteko, uporabi za povezavo sporeda in uvoženih kanalov
2015-05-08 - XMLTV popravek in beta verzija 1.0.4.19
  • - posodobljene kode za spored
    - v primeru da oddaja v sporedu nima kategorije ima pa opis je sedaj dodan znak "-" na katerem se s klikom vidi opis
2015-05-07 - logotipi in XMLTV popravek
  • - dodan logotipi za dodatne programe, ki jih ni v T-2 shemi
    - posodobljene kode za spored
2015-04-29 - logotipi in XMLTV popravek
  • - dodan logotip za kanal Fight Sports, Medical Channel, RTL Living
    - posodobljene kode za spored
2015-03-06 - logotipi popravek
  • - dodan logotip za kanal Big Brother
beta verzija 1.0.4.18
  • - dodana bolj živa barva za izbrano trenutno predvajano oddajo v drevesu sporeda
beta verzija 1.0.4.17
  • - dodana možnost ločenega uvoza posebnih m3u seznamov z URL naslovom
    - dodana možnost predvajanja spletnih naslovov
    - popravljen bug, ko se je lahko ob preklopu kanala okno z video vsebino pokazalo v ločenen oknu
    - dodana interna zakasnitev za primere, ko VLC potrebuje več kot 1 sekundo, da ustavi video (nekatere spletne vsebine)
beta verzija 1.0.4.16
  • - popravljen bug, ko programi javi napako, če ne najde datoteke z logotipom
    - v primeru, da mu ne uspe prenesti sporeda iz spleta, program ne bo več javil napake
    - v primeru, da nima dostopa do sporeda na spletu bo program prikazal opozorilo
    - ob premiku s tipkami gor in dol po drevesu kanalov, se samodejno osvežuje spored
2014-12-16 - XMLTV popravek
  • - odstranjena ID koda za kanal H2O
verzija 1.0.4.15
  • - novo PIP okno ob menjavi z glavnim, vedno prikaže na isti lokaciji kot je bilo prej
verzija 1.0.4.14
  • - popravljen bug, ko je okno ostalo vedno na vrhu, ko je prešel iz FS načina
    - popravljeno zaporedje odpiranja novih PIP oken ter preprečevanje, da bi se odprli čez prejšnjega
beta verzija 1.0.4.13
  • - na novo spisana koda za PIP funkcionalnost z boljšo podporo za več kot enim PIP oknom in še cel kup dodatnih malenkosti okrog tega
    - popravljen bug glede nepravilnega prikazovanja sporeda, če oddaja nima žanra ali opisa
    - popravljen bug, ko je program nastavil glasnost zvoka na mute ob zagonu programa
beta verzija 1.0.4.12
  • - na novo spisan način skrivanja drsnikov v FS EPG OSD in v FS EPG oknu, ki upam, da prepreči prikaz horizontalnega drsnika v določenem primeru
    - ne prikaži gumbe za pregled sporeda naprej/nazaj, če kanal nima sporeda
    - PIP okno bo po preklopu iz FS na okno in obratno, vedno na vrhu in v ospredju
    - popravljen bug, zaradi česa se je nepravilno prikazoval spored v FS EPG oknu
    - v PIP oknu se sedaj privzeto prikazujejo slovenski podnapisi, če so na voljo
    - izboljšana podpora za prikaz na sekundarnem ekranu
2014-12-01 - XMLTV popravek
  • - zamenjava ID kode pri kanalu SAT1
2014-11-14 - verzija 1.0.4.11
  • - V paketu ne dodajam več privzetih VLC knjižnic. Podpora za 1.11 je okrnjena. Moj razvoj gre v smeri optimiziranja za verzijo 2.15+, vključno z 2.20 RC beta verzijami VLC knjižnic. Predlagam, da si iz povezave za prenos snamete verzijo 2.15 in šele v primeru težav poskusite verzijo 1.11.
    - ob lokalnem predvajanju ne prikaže več puščice za pregled sporeda naprej/nazaj
    - prikaz dodatnih informacij o lokalnem videu v FS EPG OSD
beta verzija 1.0.4.10
  • - če kanal nima sporeda vseeno prikažem osnovne podatke o programu
    - če menjaš kanal med PIP oknom in glavnim oknom, ne prikazuje samodejno sporeda, tudi če je ta možnost izbrana
    - dodana možnost izbire barve za trenutno gledano oddajo
    - dodana možnost pregleda sporeda naprej/nazaj iz FS OSD EPG
    - dodana možnost prikaza spored za izbrani kanal v EPG OSD oknu ob zamenjavi kanala v OSD tabeli kanalov
    - dodana možnost samodejnega prikaza EPG OSD okna ob menjavi kanala
    - ob spremembi velikosti EPG OSD okna ni več potrebno ponovni zagnati program za uveljavitev sprememb
    - popravljen bug ki povzroči sesutje ob nastavljanju pozicije na premici v EPG OSD oknu
    - popravljen bug ki povzroči sesutje, če ima program samo en EPG zapis
    - popravljen bug ko premica v EPG OSD oknu se ne raztegne če celotno širino okna
    - popravljen bug, ko se je program sesul, če si se na hitro sprehajal po OSD tabeli kanalov
    - popravljena maksimalna višina tabele v FS EPG oknu
    - povečana privzeta vrednost višine FS OSD EPG okna iz 64 na 250
    - spremenjen način, kako deluje funkcija za ponovni zagon programa
beta verzija 1.0.4.9
  • - nadgradnja EPG OSD okna (dodan logotip, opis, žanr, ...)
    - popravljen bug kjer je program javil napako ob preklopu kanala z koleščkom v FS način
    - dodana možnost predvajanja lokalnih multimedijskih datotek (potrebno še zelo veliko dodelave!!!)
beta verzija 1.0.4.8
  • - dodana možnost izbire prejšnega gledanega kanala v glavni popup menu
    - popravljen bug ko je program ostal vedno na vrhu ob prehodu iz FS načina
    - popravljen bug v PIP oknu in menjavi kanalov med glavnim video oknom. to je sedaj možno tudi z Recall (prejšni kanal) tipko
beta verzija 1.0.4.7
  • - dodana možnost, da se namesto podatka o pretoku podatkov iz mrežne kartice, prikazuje dejanska poraba iz VLC statistike
    - popravljen bug glede kjer program javi napako ob spremembi podnapisa z VLC 1.11 knjinžnicami
    - popravljen bug glede kjer program javi napako ob nastavitvi urnikov snemanja
    - popravljen bug kjer slika ni šla čez cel zaslon ob preklopu na FS način
    - popravljen možen bug ko se je VLC slika prikazala v novem oknu namesto v glavnem programu
2014-11-14 - verzija 1.0.4.6
  • - V paketu so VLC knjižnice 1.11. Program deluje tudi z zadnjo 2.1.5 verzijo, ki pa ima nekaj bugov. Slika je lepša v 2.x in tudi strojno pospeševanje deluje boljše. Je pa odvisno od računalnika, grafične kartice in gonilnikov. MCTV deluje tudi z beta verzijami VLC 2.2.X. Poskusite katera vam deluje najbolje.
    - oddaje za naslednji dan so obarvane z drugo barvo v drevesu sporeda
    - odstranjeno nadležno piskanje ob iskanju po nazivu kanala
    - popravljen bug kjer program javi napako ob prikazu nastavitev EPG vtičnika
    - popravljen bug kjer se je ekran vseeno ugasnil ob gledanju videa
    - popravljen bug ko se je program sesul, če ima kanal spored samo en zapis za prejšni dan
    - trenutna oddaja v drevesu sporeda je sedaj vedno na prvem mestu
    - v pogledu sporeda za naslednji dan v drevesu sporeda se ne kažejo več zapisi od prejšnega dne
    - zamenjava posebnih knjižnic za izklop/suspend/hibernate po opravljenem snemanju s tem kar je v .NET
beta verzija 1.0.4.5
  • - zaradi glupih bugov v VLC 2.x dodana kompatibilnost za verzijo 1.11 (ogromno dela, ker se drugače obravnava avdio sled in podnapisi!)
    - popravljen prikaz znaka "-" namesto datuma, če za kanal ni sporeda
    - popravljeno utripanje ob osveževanju sporeda ob kliku na naziv kanala
    - strojno pospeševanje je sedaj ločeno v nastavitvah v VLC skupini (zavihek Dodatno) in se ga da nastavit za vse ali samo za HD kanale
beta verzija 1.0.4.3
  • - popravljen bug ko se je program sesul, če ima kanal spored samo en zapis za naslednji dan
    - popravljeno ciklanje avdio sledi in podnapisov s tipkami
    - optimizacija kode
2014-11-06 - verzija 1.0.0.2
  • - dodana možnost minimiziranja v opravilno vrstico, izklop zvoka ali prekinitev predvajanja in ponovni začetek ob obnovitvi okna
    - dodana možnost prikaza logotipov v tabeli kanalov
    - poenotenje pisave v OSD
    - popravljen bug glede višine vrstice z naslovom kolone v tabeli kanalov, če je font večji kot privzeti
    - popravljevn bug, ki je prikazal privzeto priljubljene kanale v tabeli kanalov, tudi če ni noben kanal označen kot priljubljen
2014-11-05 - XMLTV popravek
  • - zamenjava ID kod pri kanalu Alfa TV
2014-11-04 - verzija 1.0.0.1
  • - aktualna oddaja v FS EPG je sedaj obarvana z rumeno barvo
    - dodana možnost izbira časa preklopa ob vnosu številke kanala (1-3 sekunde)
    - dodana možnost izbire ali naj se tabela kanalov skrije ob izgubi fokusa ali klika izven nje
    - dodana možnost izbire za avdio sled in podnapise vezane na posamezen kanal
    - dodana možnost samodejnega prikaza kategorije Priljubljene kategorije ob zagonu
    - ista tipka s katero se odpre FS EPG ga sedaj tudi ugasne
    - izbira za ponastavitev nastavitev sem postavil v podmenu Nastavitve->Dodatno in hkrati dodal možnost ponovnega zagona programa brez ponastavitev in čiščenje predpomnjene EPG datoteke
    - nadgradnja tabele sporeda z drevesno struktoro; možnost prikaza podopisa in opisa s klikom
    - popravljen bug glede nastavitve glasnosti s tipkami levo in desno ter menjavo kanala gor in dol
    - popravljen bug v FS EPG kjer niso vedno delovale tipke za zamenjavo kanala
    - popravljen čas medpomnjenja XMLTV datoteke
2014-10-30 - XMLTV popravek
  • - nadgraditev sporeda z novimi kodami
    - popravek glede sporeda Jugo kanalov
    - zamenjava ID kod pri kanalu Alfa TV
2014-10-29 - Začetna verzija 1.0.0.0
  • - nadgradnja baze kanalov z EPG ID kodo (v uporabi pri XMLTV pluginu) in sliko logotipa
    - dodana možnost iskanja po kanalih direktno s pritiskom na črko in samodejno fokusiranje na vrstico za iskanje ter samodejno fokusiranje na rezultat iskanja
    - samodejno fokusiranje na EPG vodič s prehodom miške
    - dodana možnost označitve/odznačitve kanala kot priljubljenega iz drevesnega seznama kanalov
    - na novo spisan parser za XMLTV za hitrejše procesiranje
    - dodana možnost uporabe URL naslovov do XMLTV datotek in ne samo izbira lokalnih datotek
    - dodana možnost uporabe XMLTV datotek v gzip formatu
    - dodana možnost uporabe dodatnih XMLTV atributov (režiser, igralci, ...)
    - dodana možnost premikanja PIP okna med predvajanjem
    - odstranitev možnosti izvoza v sezname po meri
    - na novo napisana koda, ki skrije kurzor ob neaktivnosti v celozaslonskem načinu
    - portable način delovanja; vse nastavitve se sedaj shranjujejo v podmapi portable
    - dodani logotipi za kanale ter dodatne nastavitve za prikaz le-teh
    - odstranjen angleški jezik za vmesnik; T2 uporabniki smo vsi Slovenci mar ne?
    - precejšna nadgradnja EPG okna čez cel zaslon; povečal sem polje s sliko; če sliko prikazujem opis in žarn; če je slik več se le te menjajo; odstranil sem grd windows drsnik; popravil sem fokuse tako da lahko s koleščkom premikate in levi seznam in desni z opisom; ura ...
    - prikaz tabele s premikom miške na desni rob ekrana v FS načinu
    - prikaz sporeda s premikom miške na spodnji rob ekrana v FS načinu
    - dodane dodatne nastavitve za prikaz FS EPG okna (pisava, višina okna s sliko, ...)
    - lovljenje nepričakovanih napak v programu z izdelavo datoteke v error podmapi
    - zamenjaj privzeti .NET font s Tahomo v vseh oknih
    - še cel kup drobnarij, ki se jih ne spomnem več...
Zadnjič spremenil THJ, dne 13. Apr 2016 ob 08:35, skupaj popravljeno 44 krat.
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 29. Okt 2014 ob 11:33

Program sem dal na voljo v zip formatu. V njem so vse potrebne datoteke za začetek uporabe programa. Program ne potrebuje inštalacije za namestititev. Za delovanje pa obvezno potrebuje nameščeno .NET framework verzije 4.0. Windows 7 uporabniki ga imajo že prednameščenega. Windows XP pa si ga lahko snamete iz Microsoftove strane.

Program nima več dodanih VLC knjižnic potrebne za predvajanje video posnetkov. Potreben je ročen prenos 32-bitnih knjižnic programa VLC. Za VLC verzijo 2.15 je potrebno iz ZIP datoteke (vlc-2.1.5-win32.zip) odpakirat celotno mapo \plugins in datoteki libvlc.dll in libvlccore.dll v mapo, kjer imate program MulticastTV..

Zažene se ga preko izvršilne datoteke MulticastTV.exe. Prvi zagon bo trajal malce dlje, ker se iz spleta prenese še začetni EPG spored (za dva dni). Ko se prenese spored se prikaže glavno okno:

Slika

Seznam kanalov je na začetku prazen. Lahko bi ga tudi sam napolnil ampak obstajata dva. Eden je za MPEG2 in drugi za MPEG4 kvaliteto slike. Odločite se sami katerega boste uporabili. Seznam kanalov je potrebno uvozit. Dobite ga v tej temi. Prenesite si seznam od dne 29.10.2014 ali novejši. V zip datoteki imate dva, ki sta poseben narejena za MulticastTV (t2_multicasttv_mpeg4.m3u in t2_multicasttv_mpeg2.m3u).

Iz menija izberite Možnosti->Nastavitve in kliknite na gumb Uvozi. Izberite enega izmed teh dveh seznamov in kanali se bodo uvozili. Hkrati se uvozijo tudi pravilni EPG ID-ji za uporabo programa z mojim sporedom.

Slika

Tu lahko pogledate še po ostalih nastavitvah. Če uporabljate proxy strežnik (udpxy) potem pod zavihkom Razno in IP predpona seznama spremenite privzeto vrednost udp://@ na http://IPŠtevilka:Vrata/udp/.

Slika

Pod tretjim zavihkom pa se dodal še nekaj dodatnih parametrov za novosti, ki sem jih dodal v program.

Slika

Okno z nastavitvami zaprite in program bo že pokazal seznam kanalov v drevesni strukturi zgoraj desno. Da se pravilno osvežijo ID številke za spored predlagam, da se program ponovno zažene.

Če po ponovnem zagonu enkrat kliknemo na kanal se spodaj desno zanj prikaže tudi spored. Če na kanal kliknemo dvakrat pa začne predvajat video.

Slika

Ostala navodila še sledijo...

PS: "Nov" izgled EPG-ja:

Slika
Zadnjič spremenil THJ, dne 17. Dec 2014 ob 11:18, skupaj popravljeno 12 krat.
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 29. Okt 2014 ob 11:33

Hrošči:
  • - ni znanih hroščov, ki ne bi bili odpravljeni
Novost v programu je tudi lovljenje nepričakovanih napak. Če do nje pride mi program kreira datoteko z napako. Naredi jo v podmapi error. Za hitrejše reševanje teh težav mi jo prosim pošljite.
Zadnjič spremenil THJ, dne 17. Dec 2014 ob 11:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

cslesce
Navdušenec
Prispevkov: 723
Pridružen: 1. Okt 2011 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: 200/20
Kraj: Kranj

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a cslesce » 29. Okt 2014 ob 22:50

rabim ekstra mrežno za tole?
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 30. Okt 2014 ob 07:14

Ni nujno. Odvisno od nastavitev na modemu. Sam uporabljam udpxy proxy strežnik.
Slika

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a kibtu » 30. Okt 2014 ob 08:37

Kot tester, sitnoba z idejami in pokolovski kritik bom navedel nekaj najopaznejših sprememb v THJ-jevi različici Multicast TV programa. Naj najprej povem, da sam gledam tv prek mini pc-ja na večji plazmi in želim iz kavča upravljat program samo z miško.

OSNOVNI POGLED
- V polju s kanali so sedaj ob imenih tudi logotipi. Pašejo tudi na črno ozadje. V istem polju so odstrnjene črte drevesne strukture razporeditve kanalov, da smo pridobili še nekaj prostora.
ScreenHunter_24 Oct. 30 08.33.jpg
- V polju s sporedom se lahko po novem premikamo tudi z miško (prej samo drsnik).
- Ko z dvoklikom na video povečate tega čez cel ekran, lahko z miško aktivirate OSD, če se dotaknete roba spodaj desno ali levo zgoraj.

FS EPG (Full screen EPG)
"Modri ekran z epg-jem" ima precej t.i. user friendly izboljšav.
- Najprej zasije precej večja slika oddaje. Tole sliko lahko v nastavitvah poljubno še povečamo ... odvisno od želje in ekrana. Pri nekaterih kanalih boste opazili celo slideshow. THJ je celo uspel narediti mehka prehajanja med slčicami, vendar je zadeva bila preveč požrešna, da bi ostala v programu.
- Na zgornjem delu slike je sedaj naslov, na spodnjem pa osnovni podatki o oddaji/filmu ... Če se slučajno zgodi, da je kateri od tih dveh tekstov prevelik za v polje, postane tekst drseč, tako da ga lahko preberemo v celoti.
- Ura je dodana na sam zgornji desni kot. To sem od nekdaj pogrešal.
- S koleščkom miške lahko premikamo vse: če se postavimo na seznam oddaj, premikamo seznam oddaj; če se postavimo v polje z opisom oddaje, lahko hitro pridemo do spodaj skritega teksta; v kolikor pa se postavimo na ime kanala, pa lahko s koleščkom drsimo po kanalih.

Je pa še precej drugih ne tako opaznih sprememb. Ena na primer je ta, da lahko sedaj pogovorno okno "Nastavitve" po želji širite in ožate ter si tako lažje prirejate programsko listo.

Seveda idej ne zmanjkuje. Ravno obratno. Zmanjkuje samo časa. Pri meni je sedaj tako, da 90 % časa za McTv porabim za testiranje in iskanje napakic, 10 % časa pa porabim za ogled kakšne oddaje. Pri THJ je pa ta statistika še hujša. He he!

Vabljeni tudi ostali k testiranju in soustvarjanju z novimi idejami.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a webmaher » 30. Okt 2014 ob 12:40

Žal je moj glavni testni uporabnik kibtu opazil, da spored deluje samo za približno 100 kanalov.
@kibtu mamicu ti, kaj s5 ne obvladaš :mrgreen:
Delovati bi moralo brez problema 176 in še kak čez... a jih nisi dobro poparil al kaj :mrgreen:
Škoda ker nimam T-2.. idej mam da se ti zmeša @THJu bi pa moral dan podaljša na 72 ur :mrgreen:

Predpostavljam, da program lahko zaženeš večX... torej bi bilo fajn da je okno brez vseh robov.... @kibtu zalaufej 4X in v enem naj bo Eurosport, v drugem Eurosport 2, v tretjem SK1 in v 4 Š1...lepo jih razdeli na četrtinke in naredi print skrin.. pa mal poglej kok ti žre RAMa in procesorja :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a kibtu » 30. Okt 2014 ob 13:43

@webmaher ... če se moja mama vsede nate ... boš kot Picassova slika. He he!

Zdaj sem šel štet tvoje in po neuradnem štetju na hitro in brez signala itd, sem jih v tvojem fajlu naštel okrog 160 takšnih, ki pri T-2 delajo. Pa recimo, da jih imaš 180 (HD variante). Tvoj izdelek je odličen. Nihče nič ne reče glede tega. Prav bi bilo zaradi drugih, da tudi nadaljuješ s tem, kar počneš.

Nam se je pač zahotelo eksperimentiranja, čim večjo epg pokritost ... Zdaj smo prišli prek cifre 260. Msilim pa, da bo številka kmalu 270. Pa ne gre samo za to številko. Sva tudi s slikami vzganjala celega cirkusa. Itd. Glej, se boš moral bolj potrudit. Vsi od tebe pričakujemo, da boš dodajal še yugo kanale, pa čeprav ti gredo na živce. He he he!

Sem probal dve različni verziji McTv zagnat že enkrat prej za primerjavo ... no go. Gre pa več video oken prek iskalnika id-jev.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a kibtu » 30. Okt 2014 ob 15:40

@webmaher ... sem se ravnokar spomnil, kaj sem pogrešal pri tvojem xmltv fajlu ... slike(!), Imdb oceno(!), žanr(!), originalni naslov(!) ... pa še kaj. Pogrešal sem podatke na podlagi katerih sem se najhitreje odločal za ogled oddaje ali filma.

Naredi primerjavo. Ne bit užaljen. NAREDI boljše od THJ!

However ... jaz sem ti za tvoje delo hvaležen, ker sem vendarle nekaj časa koristil tvoj link.

Vsem lep podaljšan vikend!

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a webmaher » 30. Okt 2014 ob 17:49

@webmaher ... če se moja mama vsede nate ... boš kot Picassova slika. He he!
torej bi bil kar naenkrat vreden celo premoženje, bogami ni slabo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

čudi me, da ne gre 4X... jaz sem pred leti to probal z DVB Viewerjem in je šlo... fajn bi bilo, da vsaj 2X da lahko daš komentar recimo s HTV 2 na sliko SLO 2 HD in podobno...

Kar se EPGja tiče predvidevam, kaj je @THJ naredil.... jaz po bližnjicah ne smem, drugače pa ni nobenga problema pobrat dol s spletne strani celoten spored od SiOla... lahko tudi izvlečem iz Telemachovega streama celoten EPG...še več, to naredim lahko celo za satelitske pakete kot so angleški, nemški, italijanski SKY alpa Total TV... tudi nebo ni ovira za kmeta brez potrdila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Vednik
Faca
Prispevkov: 163
Pridružen: 20. Sep 2012 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Vednik » 30. Okt 2014 ob 19:11

THJ prosim, če odprem direktno iz .zipa MulticastTV.exe mi deluje, če pa prenesem v mapo, pa javi napake, da ne more kreirati vse file .dll in ostalo kar ni v mapi.

Vednik
Faca
Prispevkov: 163
Pridružen: 20. Sep 2012 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Vednik » 30. Okt 2014 ob 19:23

Tole napiše.

Description:
Stopped working

Files that help describe the problem:
C:\Users\xxx\AppData\Local\Temp\WER8FE2.tmp.version.txt
C:\Users\xxx\AppData\Local\Temp\WERA299.tmp.mdmp

Read our privacy statement:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid= ... lcid=0x040

A moram zbrisat kaj. Za pomoč se zahvaljujem.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 30. Okt 2014 ob 22:27

Vednik napisal/-a:THJ prosim, če odprem direktno iz .zipa MulticastTV.exe mi deluje, če pa prenesem v mapo, pa javi napake, da ne more kreirati vse file .dll in ostalo kar ni v mapi.
S čim želiš odpakirat ZIP datoteko? Priporočam Total Commander ali pa WinRAR. In odzipaj v svojo osebno mapo in ne v Program Files, ker kolikor vem moraš biti administrator, da tam kreiraš nove datoteke. Če zaženeš direktno iz zipa ti Windows vse datoteke odpakira nekam v začasno mapo. Do nje pa imaš seveda vse pravice in ti deluje. Torej odzipaj nekam v mapo na namizje ali v moji dokumenti oz. odzipaj kot Administrator ampak potem boš moral program tudi zaganjat kot Administrator.

Za vse ostale. Ravnokar sem posodobil spored. Po predlogu od kibtu-ja sem naredil nekaj sprememb. Potrebno je ažurirat datoteko XMLTV.txt. Dobite jo v prvi objati te teme. Prepišite jo z obstoječo v podnapi parse. Lahko pa tudi snamete cel zip še enkrat in ga odpakirate v isto mapo, kjer ste ga prej s tem da prepišete vse datoteke. Dobil sem tudi nekaj dobrih predlogov. Drug teden se lotim nove verzije v kateri jih bom dodal.

Če ima še kdo kakšno idejo kar na plano z njo.

To glede sporeda in kaj je boljše pa ne bom komentiral. Vsak naj uporabi kar želi. Še vedno imam polno podporo za webmaherjev spored, če ga kdo želi uporabit (v parse podnapi je datoteka XMLTV_webmaher.txt). In ta podpora bo ostala in v MulticastTV in v mojih seznamih oz. programu s katerim jih generiram.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.0.0 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 1. Nov 2014 ob 08:43

Živjo THJ,

tako, se prestavljam na ta forum, glede na to, da Siol težači, ko se pogovarjamo okrog tega.

Še enkra hvala, za upoštevanje mojih želja. Super si zrihtal. Mogoče le en popravek. Ko se v FS prestaviš z miško na levi rob in se odpre seznam kanalov, bi jaz dodal možnost izbire, da se ta samodejno zapre, ko greš z miško izven tabele. Zdaj vidim, da si naredil na klik.

Me pa heca ena zadeva. Sam sem seveda uvozil siol kanale iz svoje playliste za SiOL. Logotipe in EPG-ID je sem posledično moral dopisati v tabelo na roke.

Spored mi sicer deluje, vendar me dvoklik na izbrano oddajo ne odpelje na spletno stran. Če pa z desnim gumbom izberem možnost "poglej podrobnosti v brklalniku" pa me vrže na tale naslov:

http://localhost/20141101073500%20+0100 ... 0SLO1%20HD

Kje je našel mojo mašino za naslov? Sem nekaj pozabil nastaviti?

Še nekaj okrog full EPG-ja ...

S črko E (oz karkoli si že nastaviš) lahko odpreš EPG. Kaj če bi ga lahko še na isti način (z isto črko zaprl). To recimo pride zelo prav, če imaš nek miškin gumb nastavljen na simulacijo te črke/bližnjice. Potem bi lahko z enim gumbom zapiral/odpiral EPG.

Pa tudi ni mi jasno, na podlagi katerega seznama se sprehajaš s puščicami levo desno? Namreč sam imam po redu SLO1, SLO2, POP, KANAL A... Odprem na SLO1, kliknem desno, skoči na SLO2, kliknem levo za nazaj, pa skoči na zadnji kanal iz seznama ...

Hvala ti.
Zadnjič spremenil akulp, dne 1. Nov 2014 ob 09:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori